Zůstat nebo odejít?

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jestli mám zůstat ve vztahu nebo partnera opustit. Je mi 24 let, partnerovi je 27, jsme spolu 4 roky, již 3 roky spolu žijeme, jsme zasnoubení a máme představu o společné budoucnosti. K pochybnostem mě vedou tato fakta: partner je dlouhodobě nezaměstnaný, má neustálé zdravotní potíže zřejmě psychického původu, není ochotný pravidelně a bez emocí komunikovat a řešit problémy (ať už naše společné nebo jen moje), je výbušný (v hádce se chová agresivně, neuctivě a hrubě), nespolečenský a nemáme mnoho společných zájmů. Přátelé mi říkaji, že se k sobě nehodíme, že on je méně inteligentní než já. Přesto ho velmi miluji. Co mám dělat? Děkuji.

Subscribe
Upozornit na
guest
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Chába

Dobrý den, za největší problém považuji, že nechce komunikovat a řešit problémy – bez toho nemůže, nemůže, nemůže žádný vztah fungovat. Ta ostatní fakta o kterých píšete se dají zvládnout, pokud byste dokázali vše řešit společně a tak jak se má. Na vztahu by se mělo pracovat. Zkusit vyčerpat všechny možnosti a pak odejít. Za a) se něco naučíte a to se vám bude hodit, za b) odejít ze vztahu, když máte jistotu, že to nemůže fungovat, je mnohem jednoduší. Zkuste si přečíst tyto dva články a zařídit se podle nich http://www.partnerske-vztahy.eu/proc-by-mel-mit-kazdy-vztah-pravidla-komunikace/ a http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Pokud se vztah na základě informací v článcích zlepší budete spokojená. V opačném případě už budete sama vědět, že máte odejít.
PS: v článku Partnerská dohoda se píše o potřebách a vaší potřebou může být i to, že chcete, aby si partner našel práci a začal se léčit.

Anonymní

Dobrý den, děkuji za odpověď. Při včerejší hádce jsem si uvědomila, že náš problém se více než komunikace týká spíše špatného rozdělení rolí ve vztahu. Partner si velice zakládá na své „mužské“ roli, ale protože nepracuje, stará se o domácnost a cítí se kvůli tomu trapně, protože je to prý „ženská práce“. Já zase živím rodinu a citím se trapně, že nemám doma partnera, ale spíš „hospodyni“. Naše role jsou zkrátka obrácené a nám to nevyhovuje. Já jsem se snažila přijmout zodpovědně svou roli, ale partner mi vyčítá, že nejsem „ženská“, když nevařím, neuklízím atd. (nemám tolik času a energie po návratu z práce). On se zase zlobí, že si nevážím jeho „práce“ doma. Dá se to nějak řešit? Děkuji.

Karel Chába

…je vynikající, že jste našli příčinu, nicméně nemohu souhlasit s tím, že se to až tak netýká komunikace. Řešit to dá právě tak, že si ty věci/role vykomunikujete ke vzájemné spokojenosti. Tedy dohodnete si, jak byste to chtěli, kdo se zhostí jaké role.

Myslíte si, že vyřešíte svůj problém sami?

Do 3 prac. dnů vám dodám návod na postup řešení vašeho problému za 1 200 Kč.

Potřebujete s tímto problémem pomoci?