Jana

Dobrý den, pane Chábo,

velice Vám děkuji za posudek na můj písemnou konzultaci. Když jsem se na Vás obracela s prosbou o radu, byla jsem přesvědčená o tom, že mi poradíte, že vztah mám ukončit, protože není jiné cesty. Možná jsem chtěla i od Vás potvrzení, že je to tak, jak to vidím, protože jsem ze všeho byla dosti zoufalá.

Musím se přiznat, že jste mě vyvedl z omylu. Když jsem poslouchala Váš názor, nestačila jsem se divit v tom, jak dokážete celou situaci objektivně zhodnotit. Nikdy jsem nad tím, co popisujete, takto nepřemýšlela. Váš posudek mě trochu zvedl ze židle tím, že jsem mi řekl, že jsem ve vztahu sebestředná. Až odezněly emoce, v klidu jsem si sedla a o všem popřemýšlela.

Rozsvítila se mi v hlavě obrovská „žárovka“ a já zjistila, jak jsem byla zaslepená sama sebou. Že jsem na tom, co se nám ve vztahu děje, měla obrovský podíl také já. Viděla jsem věci jen jednostranně. Uvědomila jsem si, že tohle jsem dělala i u předešlého vztahu, o kterém jsem se v mém dotazu jen okrajově zmínila. Znovu jsem si procházela bývalý vztah a měl jste pravdu, že opakuji stejnou chybu i ve vztahu stávajícím.

Také Vám musím dát za pravdu i v tom, že moje hlava hledala řešení jinde, když jsem byla v minulém vztahu nešťastná. Proto jsem se zakoukala do svého kolegy, i když jsem byla se svým snoubencem a do našeho rozchodu jsem fyzicky se svým kolegou nic neměla (dnes je již můj současný partner). Byl to takový únik od problémů, které jsem neuměla řešit.

Vnesl jste do mého vztahu úplně jinou perspektivu, na kterou bych se sama nikdy nedokázala podívat. Za tohle jsem Vám chtěla velmi poděkovat. Nyní se na svého přítele dívám úplně jinýma očima. Začali jsme společně řešit to, jak vlastně spolu mluvíme. Hodně nám oběma pomohlo a otevřelo nám to bránu obrovského pochopení jak z jedné, tak z druhé strany.

Nyní spolu vycházíme mnohem líp. Komunikace je mezi námi mnohem lepší a díky ní jsme si spoustu věcí vysvětlili. Oba pracujeme na tom, aby náš vztah byl opět krásný a nevznikalo mezi námi už žádné nedorozumění. Komunikace je opravdu velmi důležitá.

Nebýt Vás, pravděpodobně, by náš vztah skončil. Já bych si našla jiného muže a opakovala bych stejnou chybu dál. Ani nemůžu vyslovit, jak jsem Vám vděčná. Přeji Vám, aby se Vám ve Vaší práci dařilo a abyste měl spoustu takových spokojených klientů, jako jsem já. Ještě jednou moc děkuji.

 

 

Myslíte si, že vyřešíte svůj problém sami?

Do 3 prac. dnů vám dodám návod na postup řešení vašeho problému za 1 200 Kč.

Potřebujete s tímto problémem pomoci?