..k čemu je dobrá krize vztahu

Dobrý deň, p. Chába,

pred rokom som využila Vašu konzultáciu.
Mala som dlhodobé problémy vo vzťahu, snažila som sa to riešiť, ale skončilo to rozchodom z mojej strany.

Ani neviem prečo, ale mám potrebu práve teraz Vám napísať (možno to pomôže aj v praxi Vám, možno aj iným párom, možno nám všetkým na pochopenie hlbšej podstaty vecí), že keď celá napätá vzťahová bublina vtedy praskla, obaja sme sa vnútorné doslova rozbili a prinútlo nás to ísť absolútne do hĺbky k svojmu úplnému stredu, cez obrovskú bolesť, ktorá nás prinútila zamyslieť sa nad situáciou na úplne inej úrovni a z oboch stán, nie len z toho jedného uhla pohľadu, pretože dovtedy sme mali obaja pocit, že nám ubližuje ten druhý.

Boli sme od seba asi 2 mesiace. Obaja sme to prežívali veľmi ťažko. Každý na to rozhodnutie rozísť sa reagoval po svojom, cez obranné mechanizmy, ktoré v sebe mal. Napriek všetkému zlému tam, ale stále bolo niečo, kvoli čomu sme sa nedokázali odpútať navzájom. Niečo čo rozum nedokáže vyhodnotiť. Ani jeden z nás necítil úľavu po rozchode od záťaže, ktorá ten vzťah vtedy sprevádzala. A akoby zázrakom cez ten tlak a boelsť sme každý sám, každý v sebe niečo zmenili, možno vnútorne vyrástli, keď sme pochopili čo naozaj chceme a čo a ako naozaj vnímala druhá strana.

Musím povedať, že tak všetky problémy, ktoré sme dovtedy mali sa akoby zázrakom a absolútne prirodzene stratili.
Pomaly sme sa znova začali približovať bez súdenia, bez vyčítania, bez tlaku.
Sme spolu a nemáme žiadne problémy, naopak absolútne prijatie a pochopenie, totálne naplnené potreby navzájom, stali sme sa oveľa vnímavejší a silnejší ako jednotlivci, aj ako pár.

Myslím si, že niekedy sú tieto ťažké situácie pre vzťahy veľmi potrebné, aj keď sa im každý bráni, pretože len tie ukazjú silu toho vzťahu a skutočnú hĺbku.

Buď sa stane, že niekedy človek zistí, že sú niektoré vzťahy len ukazovateľom toho, čo človek naozaj chce a nechce a naozaj nemajú budúcnosť, vtedy možno nemá zmysel na niečo tlačiť a radšej sa poučiť pre budúcnosť aj keď to v tej situácii nieje ľahké a hľadať niečo viac vyhovujúce, alebo niekedy sú zabalené len hrubou vrstvou zbytočných domienok, súdov, nepochopenia, predstáv o tom čo by ako malo byť a vlastným egom, zaslepené vastnými ,,pravdami,, , ktoré keď sa odrtánia, všetko je oveľa lepšie, každopádne v oboch pŕipadoch, práve tieto problémy pomôžu človeku vyrásť.

Ďakujeme.

Myslíte si, že vyřešíte svůj problém sami?

Do 3 prac. dnů vám dodám návod na postup řešení vašeho problému za 1 200 Kč.

Potřebujete s tímto problémem pomoci?