„Partner nyní zažívá dilema a neví, co má dělat..“

Dobrý den, pane Chábo,

před nedávnem (asi dvěma týdny) jsem se na Vás obracela s písemnou konzultací kvůli svému vztahu s ženatým partnerem, možná si na můj případ pamatujete. Nyní jsme spolu začali mluvit o našem vztahu, měl jste naprostou pravdu, když jste psal, že mu v odchodu od rodiny bude bránit silný morální kredit a výčitky. Partner se mi mj. svěřil s tím, že jeho manželka během manželství několikrát sama mluvila o rozvodu, on se ho však vždy děsil, protože se bál, že ztratí dceru, že ji bude vychovávat někdo jiný atd. Vztah s manželkou je bez jakékoli intimity již mnoho let, dávno předtím, než jsme se poznali. Šťastný nebyl. Partner nyní zažívá dilema a neví, co má dělat. Bojí se např. i toho, že by mu dcera neodpustila. A nejspíš i jiných věcí. Říkal, že si vždy myslel, že jeho úkolem už bude zajistit dceři bezstarostné dětství (nyní ji je 11) a finančně zabezpečit ji i manželku, která ho ale nejspíš dávno nemiluje. A zcela rezignovat na svůj vlastní život. (Samozřejmě si uvědomuji, že to není lehká situace, sama mám děti a mám za sebou rozvod.) A nyní začal navíc trpět výčitkami i vůči mně. Nezdá se mi v pořádku, aby někdo takto „obětoval“ svůj život kvůli očekávání druhých, když sám je dlouhodobě nespokojen. Ale samozřejmě chápu, že nejsem nestranná, a navíc když jsem sama byla ve svém manželství, zažívala jsem podobné pocity.
Myslím si, že by mu pomohl nezávislý názor, nasměrování, aby si uvědomil, co vlastně chce. Možná i nějaké terapie, nevím…
Svěřila jsem se mu, že jsem vyhledala Vaši pomoc (pochopitelně bez úplných podrobností) a docela ho to zaujalo. Dala jsem mu na Vás kontakt. Nevím, zda toho nakonec využije, případně kdy, ale začal o tom uvažovat.
Samozřejmě si uvědomuji, že vše může nakonec dopadnout „v můj neprospěch“, že se rozhodne zůstat s manželkou a dcerou. Ale na druhou stranu, nechtěla bych ani, aby se rozhodl pro mě a vzápětí toho litoval, trpěl extrémními výčitkami, nebo neustále „pendloval“ mezi mnou a svou ženou. I když je jasné, že za všech okolností to bude bolestivé.
Myslíte si, že by v tomto případě byla lepší písemná nebo osobní konzultace?
S pozdravem,

Myslíte si, že vyřešíte svůj problém sami?

Do 3 prac. dnů vám dodám návod na postup řešení vašeho problému za 1 200 Kč.

Potřebujete s tímto problémem pomoci?