Jak poznat, že má žena zájem

Přemýšlíte nad tím, zda o vás má žena zájem? Nevíte, jak to rozpoznat? Pak bude nejvhodnější, když se začtete do dnešního článku, abyste zjistil, jaké signály žena vysílá, když má o muže zájem.

Pokud chcete zjistit, zda má žena o vás zájem, buďte pozorný a začněte si všímat věcí, kterým jste možná nevěnoval tolik pozornosti.

AKTIVITA

Jedním ze základních aspektů toho, jak poznat, že má žena zájem, je její aktivita. Pokud se vám žena ozývá, zavolá vám, je ochotna sama od sebe navrhnout schůzku, naplánovat společný čas, akci nebo výlet, je ochotná si na vás udělat čas, je to dobrý ukazatel toho, že o vás má zájem.

Pokud žena nemá zájem, pak se často stává, že se začne vymlouvat na nedostatek času. Pokud si domluvíte schůzku, je možné, že vám řekne, že musí vyřešit zrovna něco neodkladného a nemůže přijít. Společné schůzky může různě přesouvat, hledat důvody, proč se s vámi nemůže sejít.

Přirozeně se může stát, že žena je opravdu vytížená, může být např. svobodou matkou, a díky tomu může mít skutečně málo času. Pokud se ovšem bude snažit s vámi tuto věc aktivně řešit, najít vhodnou chvíli, kdy se společně můžete vidět a strávit spolu čas a aktivně hledá možnosti, kdy a jak se sejít, pak to naznačuje, že o vás zájem má. Tento zájem z ní budete i cítit.

NÁKLONNOST

Pokud chcete zjistit, zda má žena o vás zájem, začněte si všímat její náklonnosti. Pokud vám žena opětuje letmé dotyky, nechá se po několika schůzkách obejmout, neucukává nebo je dokonce také aktivní v náklonnosti k vám, zdá se, že ji jste sympatický a zájem z její strany tam je.

Pokud se žena odtahuje, máte pocit, že nepřiměřeně reaguje na nějaké letmé přiblížení, pak to může znamenat, že o vás zájem nemá. Může se také stát, že žena touží po tom, aby ji někdo projevoval zájem a pozornost, ale sama není ochotná to stejné opětovat. O nic víc ji nejde. Proto buďte vnímavý k její náklonnosti a to, zda ji opětuje.

BUDOUCNOST A PLÁNOVÁNÍ

Dobrým ukazatelem toho, zda má o vás žena zájem, je i to, že se s vámi baví o svých představách o budoucnosti. Pokud je aktivní a baví se o termínech společného víkendu, dovolených, o společných výletech a akcích, kdy si s vámi tyto věci plánuje, může to ukazovat na její zájem o vás.

PŘÁTELE

Pokud vás žena vezme do společnosti svých přátel, představuje vás svým kamarádkám, od začátku vám dává najevo, že vás chce do svého života začlenit a nic neskrývá, pak jste opět na dobré cestě k tomu, že tam zájem z její strany může skutečně být.

Pokud by vám z nějakých důvodů vysvětlovala, proč vás nemůže představit svým přátelům, kamarádce, proč vás nemůže vzít na nějakou akci, kam je pozvaná, pak zbystřete a pozorujte, zda se takto chová po celou dobu vašeho poznávání. Možná zájem nemá, ale možná zájem má, jen může mít předchozí špatnou zkušenost nebo se něčeho bojí. Je důležité pozorovat tohle chování v delším časovém úseku.

Když si čas se ženou užíváte, máte ze schůzek dobrý pocit, vše běží hladce a přirozeně, je to další ukazatel toho, že zájem má.  Pokud to tak není, přirozený průběh seznamování se zadrhává, často ruší schůzky, nebo se k vám jednou přiblíží a na další schůzce je chladná, může to ukazovat na nějaký problém. Často se to stává i poté, co s ženou prožijete sex. Následující schůzky pak můžou být zvláštní, chladnější.

Nevíte, zda má či nemá žena zájem? Komunikujte to spolu!

Není nic jednoduššího než tyto věci komunikovat. Na co bych rád upozornil, pokud si takového chování všimnete na začátku seznamování, hned to neřešte. Dejte sobě a ženě, která se rozhoduje o svém zájmu k vám, nějaký čas. Atmosféra se může během několika týdnů měnit.

Pokud chcete zjistit, zda má žena o vás zájem a rád byste to vyhodnotil v průběhu času, je zde důležitá i intenzita, s kterou se potkáváte. Pokud se sejdete jednou za měsíc, bylo by vhodné chování ženy pozorovat několik měsíců. Pokud se společně scházíte 3-4x do týdne, pak může být měsíc dostatečná doba na to, vyhodnotit zda zájem má či nikoliv. Pokud i po tomto období nevíte, zda tam zájem je nebo není, pak to s ní začněte komunikovat.

Čas je důležitý proto, že se na začátku žena může chovat chladně a jak vás poznává, má k vám větší a větší náklonnost a důvěru. Pokud je ovšem její chování pro vás nečitelné, doporučuji se o těchto věcech společně pobavit.

Velmi často se setkávám s muži, kteří mi říkají, že neví, zda má o ně žena zájem. Pokud se jich zeptám, zda to nějakým způsobem s partnerkou komunikovali, odpovídají, že se bojí, aby se neshodili, aby něco nepokazili či ji neztratili.

Když ženě řeknete, jaký pocit máte z jejího chování, pak se můžete hodně dozvědět. I kdyby vám neodpověděla, příp. by reagovala negativně, tak i to je pro vás odpověď. Můžete z toho usoudit, že opravdu nemá zájem nebo to také může ukazovat na to, že se s ní v budoucnu můžou některé věci těžce řešit.

Pokud zjišťujete, zda o vás má žena zájem, doporučuji, abyste na ni neútočil tím, že ji budete říkat, že je taková a taková, že vám to a to vadí, že dělá to a to, ale popisujte věci tak, jak se v nich cítíte a jak je vnímáte. Vyberte si nějakou konkrétní situaci a popište, jak se v té konkrétní situaci cítíte. Popište, že jste z té situace zmatený, že nevíte, co si máte myslet a že by vám pomohlo, kdyby se k tomu vyjádřila.

Pokud si nevíte rady, zda o vás má žena zájem, nevíte, jak se v daném vztahu posunout, jak s ní tyto věci komunikovat nebo jen potřebujete nezaujatý pohled, neváhejte a objednejte se na konzultaci zde. Rád s vámi vaši situaci proberu a společně najdeme řešení.

Autor: Karel Chába

 

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů