Na jaké signály se máte zaměřit, chcete-li poznat, zda manžel ukončil vztah s milenkou, a jak rozlišovat mezi přáním a realitou, se dočtete v článku. 

Rozlišujte mezi přáním a realitou. Jestli vztah ukončil, pak poznáte snáz

Na úplném začátku si zdůrazněme, jak důležité je rozlišovat mezi přáním a realitou. Často ke mně totiž přicházejí podvedené ženy s tím, že by si něco přály, bohužel to ale vůbec neodpovídá tomu, jak reálně funguje lidská psychika. Žena si například přeje, aby manžel cítil silné city k ní, a ne k milence. To samozřejmě ihned poté, co se muž s milenkou rozejde, není možné. Podobných příkladů bychom si mohli uvést celou řadu, o to ale teď nejde. 

Řešíte-li problém s nevěrným manželem a snažíte se zjistit, zda vztah s milenkou ukončil, soustřeďte se na to, co je vaším přáním a co je v dané situaci reálně možné. Abyste se v těchto věcech mohla lépe zorientovat, pojďme si říci, že pokud byl manžel do milenky zamilovaný, respektive ještě stále je (a předpokládejme to), nemůžete očekávat, že hned po ukončení vztahu bude všechny city dávat vám.

Konkrétně tím mám na mysli to, že pokud se muž s milenkou rozejde a stále vůči vám bude odtažitý, zadumaný, duchem nepřítomný, verbálně nepříjemný apod., nemusí to nezbytně znamenat, že s milenkou stále je. Může to naopak být důkazem toho, že se od milenky snaží odpoutat, a tedy trpí. 

Je odtažitý a evidentně trpí? Asi se s milenkou opravdu rozešel

To, že se váš manžel poté, co bude tvrdit, že se s milenkou rozešel, nebude chovat tak, jak byste si přála nebo jak bývalo jeho zvykem, může být paradoxně důkazem toho, že vztah s milenkou opravdu ukončil. Milenecký vztah je také vztah, a proto muže rozchod samozřejmě musí v nějaké podobě zasáhnout. Rozhodneme-li se ukončit vztah v okamžiku, kdy ke druhému ještě něco cítíme, přirozeně nás to ovlivní. Není reálné, aby se muž hned poté, co milenecký vztah ukončí, okamžitě vrátil ke svému běžnému chování, jak by si to přála nejedna podvedená žena. 

Neměla byste to po něm ani chtít, a to z toho důvodu, že když na něj budete tlačit a požadovat, aby se vše ihned vrátilo do starých kolejí, nebude mít prostor se od milenky citově odpoutat. To, že se muž s milenkou rozešel fyzicky, bohužel neznamená, že se od ní odpoutal také citově. To se může stát teprve týdny nebo měsíce poté, co jsme se rozešli s člověkem, do které jsme byli zamilovaní. Z výše uvedeného vyplývá, že pokud byl manžel do milenky zamilovaný a po rozchodu s ní vypadá a tvrdí vám, že je v pohodě, můžete spíše očekávat, že tady něco nesedí. Dost možná s ní vztah neukončil, ale chtěl mít doma klid, a proto vás přesvědčuje o tom, že to udělal. 

Chcete vědět, jestli se s milenkou rozešel? Ať vám to řekne sám

Chcete-li po manželovi, aby se s milenkou rozešel (a to je samozřejmě normální), netlačte na něj: nebudete-li to dělat a naopak vytvoříte prostředí, v němž bude mít pocit, že se mu vyplatí, aby vám řekl pravdu ohledně toho, jak na tom citově je, můžete nejlépe poznat, zda milenecký vztah skutečně ukončil. Přirozeně není nad to, když vám sám transparentně řekne, jak se cítí. Vytvoříte-li prostředí, ve kterém bude věřit tomu, že má smysl, aby vám například řekl, že je citově ještě angažovaný, budete s jistotou vědět, jak na tom jste. 

Je přirozené, že pokud jsme zamilovaní, nejdou city vypnout ze dne na den. Vám určitě nemusí být příjemné, když se od manžela dozvíte, že přesto, že se s milenkou rozešel a vztah s ní ukončil, stále k ní něco cítí, víte ale aspoň, jaká je realita – a to je přesně to, co chcete vědět, když vás manžel podváděl. Pokud pravdu vědět nechcete, samozřejmě můžete žít v nesmyslném bludu, že je vše v pořádku, realita ale bude úplně jiná. 

Nenuťte ho, aby si vymýšlel, budete mít větší jistotu 

Chcete-li zjistit, jak na tom skutečně jste, doporučuji vám, abyste se pokusila zamyslet i sama nad sebou a nad tím, jak vůči manželovi vystupujete. Položte si otázku, jestli byste vy sama měla chuť svěřovat se manželovi, kdyby se tak, jak se chováte vy k němu, choval on k vám. 

Problém často bývá právě v tom, jak se k sobě lidé v takové a podobných situacích chovají. Pokud chcete poznat, jestli je vám muž stále nevěrný, nebo svůj milenecký vztah už ukončil, nemůžete udělat nic lepšího, než když se budete snažit vystupovat vůči němu tak, že bude mít pocit, že se mu vyplatí, aby se vám svěřil. 

Myslete tedy nejen na to, jak se chová on, ale také na to, jak se chováte vy. Nenutíte ho náhodou k tomu, aby si vymýšlel a lhal vám? Pokud ano, bude pro vás přirozeně mnohem obtížnější zjistit, jestli milenecký vztah opravdu ukončil. Snažte se jít cestou správné a účinné komunikace, aby byl manžel ochotný říci vám, jak na tom je, případně jakých citů je teď vůči vám schopen. Inspiraci najdete v článku Naslouchání ve vztahu a Komunikace mezi manželi.

Nejste si ani po přečtení článku jistá, zda manžel ukončil vztah s milenkou? Nevěšte hlavu a obraťte se na mě, rád vám pomohu. Vyberte si z konzultací, které nabízím, tu, jež vám bude nejlépe vyhovovat. 

autor článku: Karel Chába