Pokud se nacházíte v situaci, že se vás manžel nedotýká a vás to trápí, jste s tím nespokojená a nevíte si s tímto problémem rady, tak je tento článek právě pro vás.

Předně bych u tohoto článku chtěl upozornit na článek, který se jmenuje Žijeme spolu, ale už spolu nespíme, ve kterém vysvětluji z jiných úhlů pohledu, proč a z jakých důvodů z vašeho vztahu vyprchala láska a přitažlivost a možné důvody, proč spolu nespíte.

Dvě varianty, proč se vás manžel nedotýká

V tomto článku se budu zabývat předně tím, že jsou dvě základní varianty, proč se vás manžel nedotýká. Za prvé je to proto, že potřeba bezpečí ve vztahu a jistoty jde přímo proti potřebě vášně ve vztahu. Za  druhé je to proto, že váš manžel má obecně mnohem menší potřebu blízkosti a intimity, než máte vy sama.

Jaká je první možnost, proč se vás manžel nedotýká?

První variantou, proč se vás manžel nedotýká je, že každý ve vztahu nevědomě toužíme po dvou základních věcech, které jdou ale bohužel proti sobě. Na jedné straně je to potřeba bezpečí a jistoty, že mám svého partnera jistého, že jsem pro něj jediný, že mě nebude podvádět, a že mě nikdy nezradí a neopustí. Ne náhodou na začátku vztahu po svém protějšku toužíme tak, jako možná už nikdy poté.

Je to proto, že na začátku vztahu svého partnera nemáme jistého a hodně by nás zraňovalo, pokud bychom ho nezískali pro sebe. Aniž bychom si to uvědomovali, naše chuť po partnerovi a chuť se ho dotýkat je vlastně živena strachem, že by mohl být někdo lepší než já a partnera, kterého si namlouváme, bychom nezískali jen pro sebe.

Manžel se vás nedotýká, protože si vámi je příliš jistý

Proti potřebě bezpečí ve vztahu stojí potřeba vášně. Nicméně vášeň ve vztahu vyžaduje určitou dávku strachu o partnera a určitou dávku touhy po samostatnosti a větší vzdálenosti od partnera, než jakou máme, když jsme si partnerem příliš jistí. Takže vášeň ve vztahu je často potlačována právě tím, že manžel si je vámi příliš jistý, a proto se vás manžel mnohdy nemá potřebu dotýkat.

Je potřeba ale říci, že jistotu, kterou ve vás váš manžel má, si vědomě nenaordinoval, resp. jeho záměrem sice je vás svým způsobem vlastnit, být si vámi jistý, ale zároveň to většinou není kalkul, aby došlo k tomu, že vás bude mít jistou, ale nebude vůči vám cítit vášeň. U většiny mužů je to tak, že kdyby si mohli vědomě vybrat, nakombinovali by si určitou dávku bezpečí s určitým množstvím strachu. To by živilo jejich touhu se své ženy dotýkat.

Důkazem mého tvrzení může být, a možná jste to samy zažily, nebo vám toto vyprávěla vaše kamarádka, když se manžel delší dobu své ženy nedotýkal a teoreticky pak žena byla svému muži nevěrná, tak na některé muže to působí, že se od své ženy odtáhnou. Na některé muže to působí právě naopak. Začnou se svou ženou chtít mít často intimní styk a začnou se častěji dotýkat a líbat. Je to z toho důvodu, že se o ženu začnou bát.

Pokud se vás manžel nedotýká, buďte mu trochu vzdálenější

Řešením problému, proč se vás manžel nedotýká, u této varianty je, abyste se pokusila být vašemu muži trošku více vzdálená, aby si vámi prostě nebyl tak jistý. Samozřejmě že to se jednoduše říká, ale hůře se to dělá. Můžete toho teoreticky dosáhnout tak, že se o sebe budete více starat, že se začnete třeba více socializovat, chodit více mezi přátele a podobně. Nicméně určitě není řešením nevěra.

Manžel se vás nedotýká, protože nemá stejnou potřebu blízkosti jako vy

Druhou variantou, proč se vás váš manžel nedotýká, je obecně to, že nemá takovou potřebu blízkosti. Nejčastěji je to proto, že nebyl vychováván v prostředí, které bylo kontaktní nebo to může být i obrana. Bojí se případného zranění. Někteří muži reagují na strach z opuštění ženou nebo na možnou představu, že by je žena mohla podvést tak, že se snaží mít od své ženy co největší odstup. Odstup ve smyslu, a opět to si neříkají vědomě, že čím dál budou od své ženy, tím méně by teoreticky trpěli, kdyby je žena opustila nebo podvedla.

Takovýto problém, kdy se vás manžel nedotýká, je nejlepší řešit tak, že budete se svým manželem budovat větší blízkost a větší důvěru. Větší důvěry dosáhnete tím, že se k sobě více psychicky přiblížíte. Musíte pracovat na lepší komunikaci a musíte se více začít svěřovat se svými intimními obsahy. Tedy na co myslíte, čeho se bojíte, kdo jaký je a musíte se vzájemně začít podporovat v tom, abyste jeden druhého více poznali, pochopili a podpořili v jeho slabostech.

Pokud se nacházíte v obdobné situaci a stále si nevíte rady, jak tuto situaci řešit, nejste si jistá ani po přečtení tohoto článku, pak se na mě neváhejte obrátit. V odkazu si můžete vybrat jednu z možných konzultací – konzultace.

autor článku: Karel Chába