Nevěra muže v těhotenství a v prvních měsících po narození dítěte

S nevěrou muže v těhotenství nebo krátce po narození dítěte se ve své praxi bohužel setkávám docela často.
Pro velkou většinu žen je to jedna z nejhorších křivd, které mohou ve svém životě prožít. Ptají se pak, jak jim něco takového mohl udělat, když byly v porodnici. Že si běhal za ženskýma, když ony se staraly o novorozence. Jsou naštvané, že zatímco ony byly celou dobu doma zavřené s dítětem, on si někde užíval s jinou.

Proč se to stává tak často?

V tomto náročném období života páru se muž často cítí odstrčen na druhou kolej. Sami muži to tak obvykle popisují. Mají pocit, že úplně vše se točí jen a pouze kolem těhotné ženy nebo novorozence. Veškerá láska je dávána jenom dítěti a na muže již ženě nezbývá čas. Muži si připadají, že jsou v rodině akorát tak k dobří k tomu, aby přinesli peníze, zaplatili složenky, sem tam něco donesli nebo vyřídili. Mají pocit, že žena se jim nevěnuje tak, jak by si představovali.

Pro spoustu párů, a platí to obzvláště pro první dítě, je těhotenství obrovskou životní změnou, na kterou často nejsou připraveni. Někdy se stává, že ženě během těhotenství není moc dobře, má nějaké problémy. Pokud to trvá dlouho, někteří muži pro to nemají moc pochopení a těžko snášejí, že se jim žena už tolik nevěnuje. Už spolu nemohou dělat to, co dělali dříve. Nebo už ne tak často jako před tím. To vše je po narození dítěte ještě silnější.

Žena se stará o potomka a život páru se totálně změní a v podstatě obrátí úplně naruby.

Muž pak citové záležitosti jako pochopení, obdiv či podporu, kterých se mu doma nedostává, vědomě či nevědomě hledá někde jinde.

Pocit, že s dítětem vše končí

Dalším častým důvodem bývá, že spousta mužů má pocit, že po narození dítěte jejich starý život končí. Teď už budou jen starosti a povinnosti. Žádná zábava. Najednou mají pocit, že jsou chyceni do pasti. To je pro mnoho mužů z evolučního hlediska silně nepříjemné.

Některé ženy se při těhotenství či po porodu změní. Změní se jim tělo, už třeba nemají takovou chuť na sex, některé už na sex nemají chuť vůbec. Muž to obvykle nějakou dobu vydrží, ale po čase pak naléhá, sex se ženou mu chybí, nebo dává nevhodným způsobem najevo, že se mu tyto změny nelíbí. Někdy se také ženě začne vyhýbat.

To se samozřejmě ženě nelíbí. Pokud se oba dva místo hledání řešení začnou pouze hádat, problém se bude prohlubovat a zvyšuje se riziko, že muž skončí v náručí někoho jiného.

Jak to řešit?

Pokud očekáváte nový přírůstek do rodiny, obzvláště pokud je první, musíte si uvědomit, že to bude pro vás oba obrovská změna. Přečtěte si knihy o těchto změnách, vyhledejte radu odborníka, abyste věděli, co můžete očekávat a jaké problémy budete muset řešit. Prostě se na to pokud možno co nejlépe připravte.

Pokud už se dítě narodilo, je nesmírně důležité, abyste spolu komunikovali. Vždy si najděte čas jen sami na sebe, kdy budete moci vše v klidu probrat. Kdy se budete moci jeden druhému svěřit, kdo co teď potřebujete a jak si vše představujete. Dohodněte se, jak toto přechodné období spolu zvládnete. Pokud máte někoho staršího, kdo už to má za sebou, požádejte o radu.

Pokud cítíte, že něco podobného ve vašem vztahu hrozí, nebo už dokonce nevěra proběhla, nezoufejte. Nemusí to ještě znamenat konec vašeho vztahu. Je důlěžité, abyste to co nejdřív začali společně řešit. Kontaktujte odborníka na partnerské vztahy. Napište mi a já vám pomohu najít řešení této obtížné a velmi nepříjemné situace.

 

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

4 komentáře u „Nevěra muže v těhotenství a v prvních měsících po narození dítěte

    Tomáš Říjen 13, 2014

    Dobry den presně co pišete,jen stim ze se situace neustále opakuje žena dcerka mají vše co chtěji a lásku jako živiteli rodiny manželka neopětuje a já jakozto manžel už nedokážu dál v tomhle žít,přijde doba kdy opravdu padnu skrze práci nakolena a jí to bude porád málo, došlo to tak daleko ze pres same hadky z jeji i z me strany kdyz se ji clovek na neco zeptal a ona u toho hned nekolikrat vybuchla a zacla po me jecet a to zproste pred malou coz je nejhorsi a mejma rodicema a bohuzel na ulici a jeji utocnicke argumenty domaci nasili od zeny jde i s dcerkou zpet k rodicum a to po 5 letech .Nevim co mam delat prosim o radu
    Elena Prosinec 6, 2014

    Nasi dceri je 15 mesicu, manzel uz mi neverny byl mesic po narozeni. Asi jsem se mu dost nevenovala, ale on taky porad nekde byl a dost pil. Byl cholerickej, trpel tim sesazenim z trunu, ale to uz i v tehotenstvi. Ted se asi 3 mesice moc snazi, ale ze me po tom vsem jako by vyprchaly vsechny city pro nej. Prosla jsem si rezignaci, obrovskou nenavisti a ted jsem v mirne lhostejnosti. Uz pres rok s nim nejsem schopna spat v loznici, po tom vsem jsem vedle nej v napeti a nemuzu usnout, plus chrape. Skoro jsme se rozesli. On se ted ale snazi, nicmene stejne tu a tam mu to ujede a chova se jak cholerik, hlavne kvuli penezum. A ja uz nemam trpelivost. Co myslite, ze s tim jde delat?

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů