Nevěra je bolestivé téma. Velmi bolestivé je to i pro muže, kteří zjistí, že jim žena je či byla nevěrná, pokud ženu mají skutečně rádi a se vztahem počítají. Často je nevěra pro muže i zásahem do jejich ega. Muži vnímají nevěru své ženy jako ztrátu mužství, jako určitou impotenci, a to nejen sexuální, ale i takovou, kdy nejsou schopni se postarat o to, aby své ženě ukázali, jaké mají hodnoty.

Opomeňme skupinu žen, které jsou chronicky nevěrné, mají psychický problém a musí si něco dokazovat. Ženy, které jsou nevěrné a nepatří do této skupiny chronických nevěrnic, jsou ženy, které nejsou ve skrze spokojené.

Z čeho nespokojenost žen pramení, že jsou nevěrné?

 1. Ve vztahu chybí porozumění a emoce

Mnohým ženám vadí, že jim muž nerozumí, že je nedokáže pochopit. Nevyjadřuje jim emoce, lásku. Ženám chybí vzájemné povídání, sdílení, vlídné slovo, podpora. To si hledají pomocí nevěry jinde.

 1. Nespokojenost s intimním životem

Dalším důvodem, proč je žena nevěrná, je ten, že jsou v intimní oblasti s partnerem nespokojené. Muž není v sexuální oblasti aktivní, bere sex jen jako uspokojení svých potřeb, nechce zkoušet nové věci, nová místa pro sex, apod. U ženy stoupá nespokojenost, kterou si řeší nevěrou.

 1. Žena se cítí nemilovaná

Většina žen, s kterými jsme se setkal, mi sdělila, že se doma s partnerem cítí jako služky či vychovatelky. Uklízí, perou, vaří, vychovávají děti a jejich muž to bere jako samozřejmost. Necítí, že je muž miluje.

 1. Finanční problémy ve vztahu

Některé ženy jsou nevěrné i kvůli finanční problémům, které mají v partnerství. Nemohou si nic koupit, musí šetřit. Pak potkají muže, který jim projeví náklonnost ve formě dárků, maličkostí, pozvání na večeře, do divadla, atd. Žena, která si tohle nemůže dovolit se najednou ocitá v jiném světě, který se jí líbí. A díky tomu se z ní stává nevěrná žena.

 1. Frustrace s opakovaných hádek

Pokud v partnerství probíhají neustále hádky, které nikam nevedou, ubírají čas a energii, může se žena uchýlit až k nevěře. Při nevěře tyto stavy nezažívá. Muž, s kterým žena svého partnera podvádí, na ni nekřičí, nehádá se s ní a prožívá krásné chvíle, které se ze stávajícího vztahu vytratily.

 1. Nenaplňované potřeby ve vztahu

Ženy jsou dost často nevěrné, protože ve stávajícím vztahu nejsou naplněny některé jejich potřeby. Např. muž není společenský, zatímco žena ano. Ona touží být ve společnosti, jít do kina, na ples, za zábavou, zatímco muž by nejraději seděl doma. Pak žena potká někoho, kdo jí tyto potřeby naplní, cítí se s ním dobře. Pak je k nevěře jen krůček.

 1. Nevěrná žena touží po změně

Velmi často je žena nevěrná právě kvůli stereotypu, který doma zažívá. Vztah funguje, ale již tam není taková jiskra jako na začátku. Postupem času vztah prochází stagnací. Ženě tohle nevyhovuje, nudí se. Touží po změně, kterou si vybere ve formě nevěry.

 1. Žena trpí pocity méněcennosti a nejistoty

Žena se snaží pomocí nevěry kompenzovat svoje pocity méněcennosti. S mužem, s kterým žije ve vztahu, se necítí krásná, sexy. Tohle uspokojení hledá někde jinde s někým jiným. Nevěru používá jako ujištění, že je krásná, sexy, že na to pořád má, že je pořád atraktivní.

 1. Žena chce záměrně potrestat svého partnera

Žena se někdy uchyluje k nevěře i z toho důvodu, kdy ho chce potrestat. Muž se k ženě nechová tak, jak by si přála. Nebo byl muž ženě nevěrný a ona ho chce za to potrestat a nevěru mu oplatit.

 1. Životní bilancování

Ženě přibývají roky a ona si začne uvědomovat, že ji pomalu ve vztahu uniká mládí. Novými zážitky a nevěrou si myslí, že tohle období překoná, že bude něco jinak.

Pokud se nejedná o chronicky nevěrné ženy, ve většině případů zpočátku o nevěru ani nešlo. Ženy nejsou programově a cíleně zaměřeny na to, aby byly nevěrné. To je jen malé procento žen. Nevěra se objevuje až po určité době.

Žena se s někým opakovaně potkává, ať už v práci nebo jinde, a zjišťuje, že ji druhá strana rozumí. Cítí se s jiným člověkem mnohem lépe než doma. V jednu chvíli je tady někdo, kdo si na ni najde čas, kdo ji vyslechne, kdo ocení její hodnoty jako ženy, řekne vlídné slovo.

Pak to přirozeně přechází do stavu, kdy jsou si ti dva lidé natolik blízcí, že dojde k nevěře, nejen k emocionální, ale i fyzické.

Jak tedy postupovat, když zjistíte, že máte doma nevěrnou ženu?

 • NIC NEVYČÍTAT, NEVYHROŽOVAT, NEUBLIŽOVAT

Základním pravidlem je, že nevyčítám, nevyhrožuji, neubližuji jakýmkoliv způsobem. Nesnažím se situaci hned vyřešit tím, že nevěrnou ženu vyhodím z domu nebo sám odejdu pryč. Je důležité, aby si muž uvědomil, že pokud se nejedná o chronicky nevěrnou ženu, má svůj podíl na nevěře také.

Tohle mnoho mužů těžce nese. Nejsou ze začátku schopni připustit, že by mohli mít jakýkoliv vliv na tom, že jim žena byla nevěrná a že se na její nevěře podíleli. Začnou na ženu útočit, svádět vše na ni. Žena pak bude mít pocit, že se nic nezměnilo, že se muž chová stejně a stáhne se do sebe.

 • ZVOLIT POSTUP, JAK DANOU VĚC BUDETE ŘEŠIT

Dalším věcí je to, že se musíte společně domluvit na postupu, jak danou situaci budete řešit. Muž musí být ochoten dát ženě čas na to, aby si to mohla vyřešit. Velmi často se stává, že se nevěrná žena rozhoduje mezi partnerem a milencem.

 • DÁT ŽENĚ ČAS

Na to, aby si tohle žena rozmyslela, potřebuje čas v řádu týdnů či měsíců. Také by se pár měl domluvit na rozumném kompromisu, kolik nevěrná žena bude potřebovat času. Zda ji postačí měsíc, nebo potřebuje alespoň 3 měsíce.

V této době, kdy se nevěrná žena bude rozhodovat, zda muže opustí, nebo ne, je důležité neřešit zásadní věci a nic nerozhodovat. Pár by se měl omezit jen na domluvu ohledně chodu domácnosti a provozních věcech.

Po tuto dobu by muž neměl nic zásadního měnit, v tom pozitivním významu. Vše, co dělal ve smyslu toho dobrého, by tak mělo zůstat. Neměl by zásadně měnit to, co nedělal. Např. když si s ženou nepovídal, tak by si s ní teď neměl hodiny a hodiny povídat. Takové chování je kontraproduktivní, protože nevěrná žena takto zásadní obrat bude považovat za manipulaci, nevěřila by. Bála by se, že když se k muži vrátí, bude vše při starém.

Pokud se žena rozhodne opustit milence, měl by se pár zaměřit na řešení příčin nevěry, aby k nevěře již nedocházelo.

Pokud jste zjistil, že vás žena podvádí nebo vám byla nevěrná a nedokážete to sami zvládnout, obraťte se na mě. Rád vám se vším pomůžu. Vysvětlíme si celou situaci, rozkryjeme to, proč se to celé stalo a společně najdeme řešení, jak se s nevěrou můžete co nejlépe vyrovnat.

autor článku: Karel Chába