Váš vztah utrpěl velkou ránu. Byla v tom nevěra. Pomalu se zotavujete z této události, ale intimita ještě stále zaostává. Sama sebe se ptáte, po jaké době mít sex s nevěrným manželem? Jak tohle téma rozlousknout? Co dělat, a jak se k celé záležitosti postavit? O tom se dočtete v dnešním článku.

Pokud se ve vztahu objeví nevěra, je to vždy náročné. V člověku se mísí spousta emocí, s kterými si mnohdy nedokáže sám pomoci a v nejednom případě dotyčný vyhledá odbornou pomoc, aby se přes to dokázal přenést. To je jedna stránka věci, tedy psychické srovnání s tím, co se stalo a vyrovnání se se svým zraněním. Další stránkou je to, jak se k sobě poté partneři či manželé budou dále chovat, jak nastartovat opět jejich fyzické sblížení.

Vše má svůj čas, i sex s nevěrným manželem

Každá záležitost ve vztahu má svůj čas. Někomu jde se vyrovnat s nevěrou rychleji, někdo to nepřekoná nikdy a vztah se rozpadne. Pokud se ovšem nacházíte v bodě, kdy jste překonala svoje vnitřní zranění z nevěry, možná se toužíte opět s manželem přiblížit i na fyzické rovině a ráda byste, kdyby váš vztah v intimitě a sexu fungoval jako dřív.

Univerzální odpověď na otázku: „Po jaké době mít sex s nevěrným manželem“, neexistuje. Každý je jiný, každý to vnímá jinak. Vždy jde o spolupráci obou partnerů ve vztahu. Je důležité si uvědomit, že na vztahu se podílí oba dva a také každý sám za sebe nese ve vztahu zodpovědnost.

Jak začít sex s nevěrným manželem?

Pokud se chcete s nevěrným manželem fyzicky opět sblížit, pak je důležité dbát na několik věcí a nepodceňovat je:

• Mluvte, nejen při sexu
Je důležité, abyste s nevěrným manželem mluvila, a to nejen při sexu. Pokud se týká sexu, klidně spolu mluvte o tom, co je vám příjemné, a kde byste potřebovali více času na to, abyste se oba dva k sobě přiblížili. Klidně můžete říci manželovi, aby byl trpělivý, pokud to tak cítíte, a počítal s tím, že vše nemusí jít tak, jako předtím. Manžel pak bude vědět, že vám má dát čas a být trpělivý. Vzájemná partnerská komunikace je důležitou součástí každého vztahu.

• Otevřete téma sexu
Pokud máte obavy, strach či cokoliv jiného, otevřete tohle téma s nevěrným manželem. Vyjádřete mu, jak to celé vnímáte, jak se cítíte, kde potřebujte podpořit, co by vám pomohlo. Je důležité si o všem otevřeně promluvit ještě dřív, abyste v sobě nedržela emoce, které by vám mohly sex s manželem překazit.

• Do ničeho se nenuťte
Tohle je zlaté pravidlo a měla byste to dodržovat nejen kvůli sobě, ale i kvůli nevěrnému manželovi. Pokud byste měla se sexem problém, nutila se do něj, manžel to pozná a najednou mezi vámi bude docházet k nedorozumění a místo toho, abyste si tuhle aktivitu oba užívali, bude spíše pro vás utrpení.

• Dejte si čas – nespěchejte
V sexu rozhodně s ničím nespěchejte. Tento bod souvisí s prvním bodem, abyste se do ničeho nenutili. Pokud jste měli oblíbené praktiky v sexu a nyní s tím máte problém, nespěchejte na sebe, ani na manžela.

• Buďte trpěliví
Buďte trpěliví, když máte sex s nevěrným manželem. Nemusí to být úplně to pravé ořechové po tom, co se mezi vámi stalo. Dopřejte si čas, do ničeho se nenuťte a buďte trpěliví, jedině tak můžete obnovit a i vylepšit sex s nevěrným manželem.

• Vnímejte se
Sex nemusíte vnímat jen jako fyzickou potřebu, kterou se uspokojíte. Můžete sex využít i pro svoje vnímání a otevření nových obzorů toho, co se ve vás děje. Začněte se u sexu více vnímat. Pokud sex s nevěrným manželem nebude úplně takový, jaký si ho představujete, nepanikařte. Vnímejte to, co se vám líbí, a co vám naopak vadí.

Sex je vždy citlivá záležitost, nejen s nevěrným manželem. Sex a intimita je také důležitou součástí každého vztahu a vždy vše záleží na obou partnerech, jakým způsobem jsou schopni o těchto věcech ve vztahu mluvit, příp. se v tomto tématu posunout, aby se vztah mohl opět rozvíjet tím správným směrem, který oba dva chtějí.

Pokud v sobě nosíte jakoukoliv obavu, strach, nevíte, jak tohle téma řešit, jak se k nevěrnému manželovi více přiblížit, neváhejte se na mě obrátit v sekci konzultace.