Zdá se vám, že něco ve vašem vztahu není v pořádku? Ptáte se sami sebe, co se děje? Možná vás přepadá myšlenka na to, že vás protějšek podvádí. Jak to poznáte?

Změny, podle kterých poznáte, že vás druhý podvádí

Pokud vás partner či partnerka podvádí, vždy to souvisí se změnami, které se ve vašem vztahu objeví. Čeho si můžete všimnout?

1. Váš protějšek, který podvádí, o sebe začne více pečovat

Pokud vás druhý podvádí a nejde o jednorázový „úlet“, ale o dlouhodobý milenecký vztah, můžete si všimnout, že váš protějšek začne o sebe více pečovat. Proč? Pokud člověk začne podvádět a zjistí, že mu s milenkou či milencem je dobře, začne podvědomě mít strach, že by najednou mohl o druhého přijít. Přirozenou reakcí člověka je, že chce být pro druhého atraktivnější, aby si jej co nejdéle udržel.

Jak se může projevovat zvýšená péče o sebe?

• podvádějící začne hubnout a cvičit

• začne více dbát na to, co jí nebo změní životosprávu

• začne se více zajímat o módu, změní svůj styl oblékaní

• upraví si účes, může začít pravidelně navštěvovat kadeřnictví

• věnuje zvýšenou pozornost pleti, např. nákup nové kosmetiky, začne navštěvovat kosmetické studio

• v některých případech může podvádějící podstoupit i chirurgické zákroky, atd.

2. Váš protějšek, který podvádí, začne měnit svoje chování a návyky

Další velkou oblastí mimo změny vizáže a zvýšené péče o sebe po fyzické stránce je změna chování a změna návyků. Jaké změny to mohou být? Jak poznáte, že vás druhý podvádí?

• Podvádějící začne mít méně času

U svého partnera či partnerky, který podvádí, si můžete všimnout toho, že začne mít na všechno málo času. Jak to poznáte? Najednou začíná být déle v práci, začne rušit vaše společné akce, objeví se více služebních cest, atd. Váš protějšek najednou začíná pracovat na nových projektech, které vyžadují více času a to, že bude více dní mimo domov.

• Podvádějící manipuluje jinak s mobilem

Podvádějící začne jinak manipulovat s mobilem. Vypíná si zvonění, obrací mobil displejem dolů. Nyní nelze identifikovat, od koho přicházejí zprávy. Pokud mu někdo volá, odchází z místnosti, šeptá při hovoru do telefonu. Je možné, že vás právě podvádí.

• Podvádějící začne trávit více času s počítačem než s vámi

To, že druhý začne trávit více času na počítači než s vámi, pořád si tam s někým píše, přepíná náhle obrazovku, když vcházíte do pokoje nebo sedí s notebookem tak, aby nebylo vidět na monitor, může být další indicií, že vás druhý podvádí. Buďte pozorní.

• Podvádějící se vám začne vyhýbat a mlží při komunikaci

Najednou si můžete všimnout, že se vám protějšek může začít vyhýbat, pokud vás skutečně podvádí. Začne odcházet z místnosti, do které přijdete, najednou si vzpomene, že musí ještě něco udělat či něco vyřídit. Začne usínat u televize, příp. dlouho pracuje na počítači a jde spát tehdy, když už tvrdě spíte. Dělá vše proto, aby se vyhnul komunikaci a času s vámi. Pokud s ním chcete mluvit, omezí se jen na provozní věci a vyhýbá se veškeré komunikaci o vás a o vašem vztahu.

• Podvádějící je podrážděný a vyvolává hádky

Pokud někdo druhého podvádí a podvědomě je přesvědčen o tom, že to není správné, velmi často je takový člověk neustále podrážděný. Budete mít pocit, že protějšek je neustále naštvaný, s ničím není spokojený, hledá chyby a vyvolává hádky. Právě nespokojenost ve stávajícím vztahu je velmi častým důvodem, proč lidé druhého podvádí. Hledají v milence či milenci něco, co doma nemají a co jim chybí.

• Podvádějící začne provozovat nové koníčky, začne být více aktivní

Seděl vás protějšek dříve doma a najednou má nový koníček či koníčky? Co se stalo? Taková změna není z ničeho nic a má nějakou příčinu. I když nový koníček nemusí ještě znamenat, že vás protějšek podvádí, může však být malým dílkem do vaší skládačky s tématem nevěry. Zpozorněte, zda se u vás ve vztahu neobjevují další indicie, které by naznačovaly, že vás protějšek podvádí.

• Podvádějící začne žárlit

Velmi často se stává, že protějšek, který vás ve vztahu podvádí, může začít na vás žárlit. Proč? Podvádějící si uvědomí, že když může podvádět on, mohli byste podvádět i vy. Začne mít strach, že vás ztratí, že jej opustíte. I když si tento strach nemusí uvědomovat, pohání jej v žárlivém chování. Začne vás více sledovat a kontrolovat.

• Podvádějící je aktivní či pasivní v sexu

To, že vás druhý podvádí, se velmi často projevuje právě v intimní oblasti. Podvádějící začne být buď velmi aktivní v sexu, přichází s nápady, co byste mohli vyzkoušet, chce hrát s vámi nové erotické hry. Nebo naopak se začne sexu s vámi vyhýbat, příp. při sexu je čím dál více pasivnější.

• Podvádějící na vás může přenést pohlavní nemoc

Pokud vás druhý podvádí, může se stát, že se od milenky či milence nakazí při pohlavním styku. Nutně hned nemusí jít o ty nejhorší nemoci. Všímejte si toho a dejte si na to pozor.

• Podvádějící vám věnuje více pozornosti, nosí dárky

Může nastat i tahle situace, kdy podvádějícího ubíjí pocit viny za to, že vás podvádí, že dělá něco za vašimi zády. Podvědomě se to snaží kompenzovat tím, že vám začne věnovat zvýšenou pozornost, nosí vám dárky, dává vám více peněz, atd.

• Začnete mít pocit, že se ve vztahu odcizujete

Indicií, jak poznáte, že vás druhý podvádí je opravdu hodně. Jednou z velmi častých věcí, které se dějí ve vztazích, když se tam objeví někdo třetí, je to, že se začnete od sebe vzdalovat. Začnete mít pocit, že se čím dál více vzájemně odcizujete. Najednou si všimnete, že netrávíte tolik času spolu, že se jeden druhému vyhýbáte, že už spolu nekomunikujete, příp. se komunikace točí jen kolem provozních věcí domácnosti a dětí. Intimita, sex a něžnosti najednou ze vztahu mizí.

Co můžete dělat, když máte pocit, že vás druhý podvádí?

Uvědomte si, že i kdybyste objevili u svého protějšku výše popsané indicie, které by mohly znamenat to, že vás druhý podvádí, nedělejte ukvapené závěry. Člověk má právo se změnit a nutně to nemusí znamenat, že vás ve vztahu podvádí.

Je důležité si uvědomit, odkdy pozorujete u svého protějšku tyto změny a co jim předcházelo. Co jste udělali či neudělali ve vašem vztahu. Možná jen druhý šel do sebe a začal na sobě pracovat. Začal hubnout, protože si něco uvědomil. Nebo jen má pocit, že mu nerozumíte a snaží se vám vyhýbat.

Zaměřte se na sebe a na váš vztah. Uvědomte si, co vám druhý často vyčítal, s čím byl nespokojený, o co vás prosil a začněte mu naplňovat jeho potřeby. Za nevěrou velmi často stojí nějaká nespokojenost ve vztahu a vy máte teď šanci ji napravit.

Pokud ve vás pořád přetrvává pocit, že vás druhý podvádí a nevíte, co máte dělat, nechcete udělat špatné rozhodnutí a potřebujete si o všem promluvit, obraťte se na mě a objednejte se na konzultaci.