Neříká vám to něco? „Ne! Na prvním rande ne, až na třetím spolu můžeme spát“. „Sex můžeme mít, až se lépe poznáme“. Kdy to je? No cca po dvou týdnech“. Atd… .

Existuje mnoho názorů na to, jak by se měli lidé chovat v otázkách sexu s novým partnerem. Bohužel většina z nich je špatných a co je nejhorší, jejich dodržování bohužel většinou nic neřeší, ba dokonce přináší mnoho zklamání. Díky těmto zklamáním se mnoho lidí propadá do spirály strachu a nekonečných pokusů o spokojený vztah.

Mnoho lidí se snaží řídit i to, co by měli nechat volně plynout a užívat si to.

Proč se tak chováme?

Především díky strachu. Máme strach, že nás ten druhý chce jen do postele a pak nás odkopne. Bojíme se, že se zamilujeme a pak to nebudeme mít pod kontrolou. Přestavujeme si, co se stalo v minulosti a snažíme se tomu vyhnout.

Pokud to tak je, tak si s nikým nezačínejte a nejdříve se svých strachů zbavte. Zbavit se strachů znamená prožívat život tak, jak si to teď neumíte představit. Strach vám brání si užívat to, co se možná s dotyčným protějškem nebude opakovat. Strach vám přivádí do života to, čeho se tak bojíte a čemu se snažíte vyhnout.

Společenské konvence: „Co by na to řekly kamarádky, kdyby to věděly, to nemohu, ale tolik bych chtěla“. Tak tyto „rozumy“ do intimního života už vůbec nepatří. Není možné se ve svém osobním životě řídit tím, co říkají ostatní (a navíc to sami velice často nedodržují). Žijte svůj život podle sebe. To je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

Tlak partnera na první sex. Pokud jste „tlačeni“ protějškem k sexu, tak vám doporučuji, abyste hned utekli. Takový člověk sleduje jen své zájmy, nerespektuje ty vaše a je otázkou, o co mu ve skutečnosti jde.

Největší mýtus ze všech ohledně tohoto tématu je, že doba, kdy bude první sex s novým partnerem, má vliv na to, jakou kvalitu váš vztah bude mít. Není to pravda!

Jak se tedy chovat?

Užívejte si sexu s novým parterem, až to budete oba chtít a cítit. To je jediné pravidlo, které byste měli dodržet. Nenechte se tlačit svým strachem ani vaším protějškem. Pokud se musíte bavit o prvním sexu ve smyslu toho, že chcete ujištění, že to tím neskončí, že se budete vídat i pak, tak věřte, že něco není v pořádku a rozmyslete si to. První sex by měl zcela vyplynout ze situace a měli byste to cítit tak, že místo a doba je vám zcela přirozená.

autor článku: Karel Chába