Jak vyřešit nevěru?

Vaše nejhorší obavy se potvrdily?  Váš partner vám je nevěrný? Nebo jste ten kdo podvádí, už vám to přerůstá přes hlavu a chcete problém vyřešit? Já vím, je to mizerný pocit, ale i s takovými problémy ve vztahu se člověk musí umět vypořádat.

Nevěra je na stupnici emočního zatížení na nejvyšších příčkách. Je tedy přirozené, že se cítíte velmi špatně. Není žádný jednoduchý a rychlý recept, jak se té bolesti z ublížení hned teď zbavit. Není ani možné hned teď situaci vyřešit tím, že bez rozmyšlení jaké to může mít následky se k nevěře přiznáte anebo odejdete k milenci/milence a spálíte mosty.

Přesto je potřeba tento problém vyřešit. Není možné dál v klidu žít a dělat, jako by se nic nestalo. Ale jak na to? Jak teď postupovat, abyste se rozhodli co nejlépe? Je jedno jestli jste „poškozený“ nebo „pachatel“, věc byste si měli opravdu důkladně promyslet.

Musíte se rozhodnout, zda chcete ve společném vztahu zůstat i nadále

Má pro vás vůbec smysl ve vztahu pokračovat, nebo vám bude lépe, když se rozejdete? To není jednoduché rozhodnutí, které by se dalo uspěchat. Dejte si na to dost času a promyslete si veškerá pro a proti.

Co všechno byste měli při rozhodování zvážit?

Jaké problémy a rizika na vás čekají, pokud se rozhodnete ve vztahu setrvat? Bude vám vztah dávat to, co potřebujete, nebo z vás bude jenom vysávat energii?

Nechcete ve vztahu zůstat jenom proto, že se obáváte samoty? Že si váš partner rychle nalezne náhradu?

Jak podle vás vypadá ideální partnerský vztah? Naplňuje váš současný vztah tyto představy, nebo se jim ani zdaleka nepřibližuje? Myslíte si, že se to zlepší, rozhodnete-li se ve vztahu zůstat i nadále?

Řešíte s partnerem stále ty samé problémy a stále to nikam nevede? Nedošlo k žádnému zlepšení? Rozhodnete-li se ve vztahu zůstat, můžete partnerovi důvěřovat, že bude skutečně plnit vše, na čem se dohodnete?

Těšíte se na svého partnera, když zrovna nejste spolu? Funguje mezi vámi ještě ta pověstná chemie? Nebo jste spolu už jen ze zvyku?

„Chci vztah zachránit!“

I přes všechny problémy stále chcete zůstat v partnerském vztahu? Chcete dát ještě jednu šanci, protože svého partnera skutečně milujete a na vztahu vám záleží?

Gratuluji vám, právě jste učinili první krok k úspěšnému vyřešení této krize ve vztahu.

Vyřešte nevěru společně

Nejdřív si musíte vyjasnit, proč vlastně k této krizi vztahu vůbec došlo. Oba dva musíte pojmenovat konkrétní příčiny, které vašeho partnera k nevěře dovedly. Jedině tak budete vědět, jak je odstranit a zabránit tak podobným problémům v budoucnu.

 

Popište své touhy a potřeby

Každý zvlášť si na papír sepište, jaké máte ve vztahu potřeby. Rozmyslete si, jak byste chtěli tyto potřeby naplnit. Napište si, co vám na tom druhém vadí a jakým způsobem to napravit.

 

Jakmile máte oba svůj seznam, sedněte si spolu a vše prodiskutujte. Promluvte si o důvodech nevěry, sdělte partnerovi svůj názor, proč k nevěře došlo. Vzájemně si přečtěte své seznamy potřeb.

Společně se domluvte na podmínkách vašeho partnerského soužití

Dohodněte se, jak budete ve vztahu pokračovat dál. Oba dva musíte souhlasit a oba dva se musíte snažit. Dohodněte se, jak budete naplňovat svoje potřeby a respektujte potřeby toho druhého.

 

Co dál?

Krize je zažehnána a váš vztah se podařilo zachránit. Je ale bláhové se domnívat, že vše bude jako dřív. Nebude.

To ale nemusí být nic špatného. Je důležité, abyste se s vaším partnerem vzájemně respektovali a abyste důsledně dodržovali ujednané dohody. Myslete nejenom na své potřeby, ale také na potřeby svého partnera a společně je naplňujte. Jedině tak předejdete další krizi ve vztahu.

Pamatujte si. Nevěra nemusí nutně znamenat konec vztahu. Pokud se vše podaří vyřešit a partneři se dohodnou, může vztah pokračovat dál. Z počátku to sice bývá těžké, ale šťastný partnerský vztah i po nevěře není nemožný. Záleží jen a pouze na vás a na vašem partnerovi.

 

Bojíte se, že to sami nezvládnete?

Nejste si jisti, zda tento postup bude fungovat i ve vašem případě? Nebo se obáváte, že na takové řešení nemáte dost sil a nezvládnete to? Rád vám podám pomocnou ruku a pomohu vám vyřešit tuto těžkou životní situaci. V průběhu let jsem při konzultacích nasbíral mnoho zkušeností s nevěrou a již vím, jak konkrétní situace řešit co nejlépe.

Kontaktujte mě a já vám pomohu problémy s nevěrou překonat. I vy si zasloužíte šťastný život.

Související články:
Proč vzniká nevěra?
Jaký udělat první krok, když nastane krize vztahu?

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

177 komentářů u „Jak vyřešit nevěru?

  sona jelenova Leden 12, 2012

  Prosím o radu, vztah mého muže již trvá 9 měsíců, on i jeho přítelkyně se nechtějí rozvádět, ale vztah ukončit také ne, jsou ve společné práci. Já jsem již v koncích partnera mám ráda, chová se ke mně ted bezvadně, ale nejsem schopná to v sobě překonat. Cítím se podvedená, zrazená, jdu z pláče do pocitů vzteku a nenávisti,pak se zase zklidním je to jak houpačka. Zhubla jsem 14 kilo, a nespím a nejsem schopná nic řešit. Děkuji S.J.
   Karel Chába Leden 13, 2012

   Dobrý den, pokud muž nechce milenecký vztah ukončit, je to jen a jen na vás. Vy se sama za sebe musíte rozhodnout, zda to budete trpět, doufat, že to „někdy“ skončí, anebo zda odejdete. Nemusíte to ale sama zvládat a proto vám doporučuji nepodceňovat pomoc od odborníka a nějakého vyhledat. Držím vám palce a věřte, že to nejlepší co můžete udělat je, že začnete situaci řešit.
  Linda Leden 12, 2012

  Před deseti měsíci jsem potkala úžasného muže. Milého, pozorného, starostlivého…. , skvělého milence. Muže, který mi vyhovoval po všech stránkách a na jakého jsem doposud neměla štěstí. Nyní jsem zjistila, že mi byl nevěrný. Je pravděpodobné, že pouze jednou, ale rozhodně byl. S dlouholetou kamarádkou.
  Pokud se s ním rozejdu, budu nešťastná, protože jsem vedle sebe konečně měla muže, se kterým jsme si naprosto ve všem skvěle rozuměli a panovala mezi námi silná shoda. Doposud nebylo naprosto nic, co by mi na něm vadilo!
  Pokud se s ním nerozejdu, vydám signál, že se nic nestalo a nevěru lze kdykoli opakovat. V takovém vztahu ale žít nechci.
  Děkuji za názory
  L.P.
   Karel Chába Leden 13, 2012

   Dobrý den, je to silný signál, když už po deseti měsících došlo k nevěře. První co mě napadá je, zda vůbec máte oba stejnou představu o vašem vztahu. To, že je partner fajn, ještě neznamená, že má stejné cíle a chce to samé od vztahu jako vy. Takže vám doporučuji, abyste nejdříve zvážila, zda chcete ve vztahu zůstat, viz. – http://www.partnerske-vztahy.eu/jaky-udelat-prvni-krok-kdyz-nastane-krize-vztahu/ . Pokud zůstanete, tak se bavte s partnerem o příčinách nevěry a odstraňte je. A určitě se bavte o představách, co oba chcete od partnera a vztahu, viz. – http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/. Držím vám palce.
    Linda Leden 13, 2012

    Dobrý den, Vaše první věta se mi honí hlavou už delší dobu. Šokovalo mne, že to přišlo tak brzy. Uvidím. Děkuji Vám, Linda
     Linda Leden 16, 2012

     ….. a otevřel jste mi oči……
     Díky!
     L.P.
  Lenka Leden 14, 2012

  Dobrý den,jsme s manželem 10 let a máme dvě děti 3 a 8 let.Měli jsme už dlouho krizi,takže i sex moc často nebyl.Nedávno jsem zjistila,že má manžel milenku. Trvá to asi dva měsíce.Vůbec jsem to nečekala a manžel je do ní zamilovaný.Když jsme si asi po týdnu promluvili,tak mi řekl,že neví co má dělat a atˇna nej netlačím,že by to bylo ještě horší.Jezdí za ní pozdě večer a vrací se až k ránu,přes den je doma s rodinou.Nevím co mám dělat a snažím se vydržet,ale nevím jak dlouho to zvládnu.Chová se ke mě jako ke kamarádce.
   Karel Chába Leden 16, 2012

   Dobrý den, ano souhlasím s tím, co říká manžel, že na něj nesmíte tlačit. Pokud byste to dělala, tak ho budete přesvědčovat o tom, že ta milenka je lepší a udělal správně. Nejdříve vám doporučuji zvážit, zda chcete s manželem zůstat (pokud by se vzdal milenky) viz článek http://www.partnerske-vztahy.eu/jaky-udelat-prvni-krok-kdyz-nastane-krize-vztahu/ . V případě, že je odpověď ano, tak si s ním dohodněte termín, do kdy se sám a v klidu bez vašeho nátlaku rozhodne, zda opustí milenku. Pokud to neudělá, je jen na vás, zda chcete trpět dál jeho chování anebo zda uděláte radikální kroky. PS: nevěra má nějakou příčinu a tu byste měli řešit, pokud se manžel vzdá milenky a zůstanete spolu. Držím palce.
  Jan Únor 1, 2012

  Dobrý den potřebuju radu líbal sem se s mojí nejlepší kamarádkou ale ani nevím proč nějak mi vyplo a nemohl sem to své přítelkyni tajit tak sem jí to řekl je na mě strašně naštvaná sice se semnou nerozešla ale strašně mě mrzí co jsem udělal že sem jí tak ublížil a hlavně mě mrzí to že už mi nikdy nebude věřit jako do teď potřebuju poradit jak si jí zase získám zpět a jestli to bude třeba po několika měsícich zas tak dobrý jako do teď strašně se bojím toho že mi to nikdy neodpustí a nebude to všechno jako dřív.
   Karel Chába Únor 4, 2012

   Dobrý den, to nejlepší co teď můžete udělat je, na ní netlačit a nechat jí, aby si to v sobě zpracovala. Pouze jí můžete říct, že vás to mrzí a že už to neuděláte. Až se z toho trochu oklepe, tak má smysl dělat nějaké vážnější debaty o tom, jak by váš vztah měl v budoucnu pokračovat, aby vám partnerka mohla zase věřit.
  Jitka Únor 3, 2012

  Dobrý den,potřebovala bych poradit.S manželem jsme spolu 10let z toho 5let jsme manžele a máme dvě děti.V neděli ráno jsem se dozvěděla,že moje podezření z jeho nevěry je pravda.Trvalo to prý tři měsíce a už to není.Jako důvod uvedl,že jsem byla pořád nervozní,protivná a že nic nedělal dobře a já jsem ho za nic nepochválila.Prosím vás poradte mi jak se mám zachovat náš vztah chci zachovat a on tvrdí,že taky.Odešel dneska do práce a za celý den mi nepřišla ani smska.Myslíte si,že je to signál toho že o nás nestojí??Nechci o něj přijít a jsem ochotna všechno překonat,ale jak poznám,že to samé chce i on.Děkuji vám za vaši odpověd
   Karel Chába Únor 4, 2012

   Dobrý den, to, že vám neposlal smsku, nemusí znamenat, že o vás nestojí. Možná není až tak empatický, jak by dle vás měl být. Jistotu můžete získat jedině tak, že vám řekne, co chce a hlavně se bude dle toho chovat. Pokud jste si po nevěře oba jistí, že vztah pořád chcete, tak je nutné pojmenovat příčiny nevěry. Následně se pokusit je odstranit, aby se situace už neopakovala. Dále byste měli udělat dohodu o budoucím fungování vztahu. Postupujte dle tohoto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Přeji mnoho štěstí.
  Jindra S. Únor 22, 2012

  dobrý den hledám radun jak dostat ženu zpět .Poslední rok jsem se zrovna nechoval jako příkladný manžel a na rodinun jsem se moc nesoustředil,jsme spolu 6 let a máme 3,5 roku starou holčičku po hádce jsem odešel z domu už v létě protože jsekm, měl kamarádku se kterou nic nebylo tak mně žena vzala zpět po 2 měsících a loni před vánoci jsme se opět pohádali byla v tom opět jiná a žena mně vyhodila z domu po tén jsem s tou jinou i chvilku bydlel a spal ale došlo mi co jsem udělal a co vlastně chci ale žena už mně nechce prý jsem ji moc ublížil aby mi vzala zpět a za poslední měsíc jsem asi gvše ještě zhoršil moc jsem na ní tlačil a škemral co mám dělat chi je zpět jsem ponaučen. děkuji.
   Karel Chába Únor 22, 2012

   Dobrý den, jak sám vidíte, tlačit nemá cenu. Jediné, co má smysl, je nabídnout paní, aby si řekla, co od vztahu a vás chce. To samé byste měl udělat vy. Tedy udělat dohodu o tom, jak jinak a lépe bude vztah fungovat, pokud se k sobě vrátíte. Pokud nechce o ničem už slyšet, tak můžete jedině vy sám přijít s tím, co uděláte jinak, jaké má záruky, že už se nevěra nebude opakovat. Nicméně je možné, že už vůbec nechce a vy se s tím musíte jen smířit. K výše popisovanému doporučuji tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Svatopluk Únor 22, 2012

  Dobrý den.Máme s manželkou krizi a nevím jak sní ven.Už delší dobu se nějak vzdalujeme jeden od druhého a problémy neřešíme.Komunikace vázne i když se ptám jestli se něco děje tak mi odpoví a co by se dělo.Přiznala se mi,že se stýká s mužem asi dva měsíce.A to jen tak,že zatím nebyl sním žádný sex.Já ji věřím ale nic to neřeší.Snažím se sice až tedˇ o tom mluvit a najít kde jsem udělal chybu.Vím,že nám chyběla komunikace a si každý řekl co má rád a co ne!Moc bych si přál tu dle situaci vyřešit a to nejen kvůli mě protože ženu miluji ale taky nechci ztratit dceru které je tři roky.Moc je obě miluji.Ale žena je na pochybách jestli zůstat nebo odejít.Předem moc děkuji za odpověd.
   Karel Chába Únor 23, 2012

   Dobrý den, zvažte návštěvu odborníka, kouče partnerských vztahů. Partneři se někdy dostanou do slepé uličky a nevědí, jak ven. Za prvé proto, že vidí problém v tom druhém a jsou tedy v kruhu ze kterého není úniku. Za druhé, neb mají pramálo zkušeností, jak situaci řešit a milně se domnívají, že vědí, jak na to. Teď k tomu, co můžete udělat. Žena by si měla zvážit dle tohoto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/jaky-udelat-prvni-krok-kdyz-nastane-krize-vztahu, zda jí opravdu stojí za to, aby setrvala ve vztahu a pracovala na jeho obnově. Pokud to neudělá a zůstane, tak se neustále můžete potýkat s tím, že po pár dnech zase začne pochybovat a vše se bude pořád opakovat. V momentě, kdy si bude jistá, že zůstává, byste měli pracovat na partnerské dohodě o budoucím fungování vztahu. Konkrétně jde o vaše potřeby, které musí být ve vztahu naplněny, aby vztah fungoval. K tomu vám pomůže tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . V neposlední řadě, byste měli zapracovat na vaší komunikaci http://www.partnerske-vztahy.eu/proc-by-mel-mit-kazdy-vztah-pravidla-komunikace/
  Katka Únor 23, 2012

  Dobrý den, prosím o radu, manžel je mi podle všech příznaků nevěrný volný čas tráví u pc, chodí na seznamky apod., píše si i před synem, který má vedle psací stůl a ten tak nemá klid na učení.Je podrážděný, delší dobu spíme odděleně, přestal platit bydlení a odmítá už dokonce kupovat jídlo, přitom plat má dostačující a já jsem momentálně bez práce.Nechce nic řešit, zkoušela jsem si s ním promluvit, reaguje arogantně, co bude on dělat dál, tak do toho mi nic není…Jsem pro něho jen přítěž, jde mu jen o peníze, dětem také nic nechce koupit. Majetek je všechen jeho, ale já se přitom starala o děti, pracovně byl stále v zahraničí na cestách, měl plány budovat pro rodinu.
   Karel Chába Únor 24, 2012

   Dobrý den, pokud se manžel takto chová a nemá zájem, tak není jak s ním „hnout“. Budete se muset podívat pravdě do očí a začít se zařizovat dle svého nejlepšího uvážení. V opačném případě budete jen odkázaná na to, jak se on chová a budete trpět. Držím vám palce.
  Veronika Březen 1, 2012

  Po 25letém pěkném manželství jsem přišla na to,že je mně muž 4 roky nevěrný s více ženami ze Seznamky (souběžné několikaleté vztahy). Konkrétně jsem zjistila dvě.Jako důvod uvedl, že měl pocit,že mě na jeho názorech nezáleží.Milenkám vždy říkal, že nechce rozbít rodinu, na které mu moc záleží. Slíbil, že vše skončí, rozvést se nechce, snaží se chovat pěkně, ale mám podezření, že si jednu milenku , na kterou jsem nepřišla, ponechal (malé skvrny na slipech, vlasy, utajený telefon, který domů nenosí). Manželství funguje normálně, ani já se nechci rozvést. Hrozně mě trápí pomyšlení, že stále lže a podvádí. Už je to půl roku, co vše prasklo a nemůžu se z toho dostat proto, že mu nemůžu věřit.
   Karel Chába Březen 4, 2012

   Dobrý den, jak je psáno v článku, musíte se rozhodnout, zda ve vztahu chcete zůstat nebo ne. Pokud chcete zůstat, tak i s faktem, že vás manžel bude nadále podvádět. Nebo musíte najít v sobě sílu a ze vztahu odejít. Pokud situaci nebude řešit, buď odchodem nebo smířením se s fakty jak jsou, tak budete pořád trpět.
  Vlasta Březen 10, 2012

  Před 30 výročím svatby jsem byla nakažena pohlavní nemocí od manžela,přiznal sex s prostitutkou-opakovaný?Jako důvod uvedl,že jsem se s ním často hádala,žárlila na něj a obviňovala ho z nevěry,která prý dřív nebyla.Přes tuto strašnou skutečnost ve vztahu zůstávám,neumím si představit začínat v 50 sama znovu.Snažím se vše překonat,udělat tlustou čáru a začít znovu líp,ale moc mi to nejde.Je to už 7 měsíců a mě stále pronásleduje ten pocit zrady a podvodu-ještě k tomu se štětkou,hrůza ,pokud to měla být pomsta povedla se s plnou parádou.Je možné nějakou terapíí překonat a částečně potlačit neustálé myšlenky na nevěru?Strašně tím trpím,propadám depresím.je možná telefonní porada?jsem z BV
   Karel Chába Březen 12, 2012

   Dobrý den, měli byste řešit opravdové příčiny této krize a snažit se je odstranit tak, aby se to už neopakovalo. Ovšem na to musí být oba, oba musí chtít na vztahu pracovat. To samotné, by vám pomohlo, aby se vám více či méně ulevilo. Ano, je možné do určité míry terapií řešit, na co se ptáte, nicméně je otázka, jak dalece to bude možné, když budete pořád žít v atmosféře, která je nevyhovující. V životě dostanete jen to o co si řeknete. Takže je také možné, že vaše neschopnost se situaci postavit, případně ze vztahu odejít, se vám vrátí další nevěrou. Věřte, že vše se dá řešit, jen se musí začít. Ne, po telefonu konzultace nedělám, nicméně můžete na této stráncehttp://www.partnerske-vztahy.eu/kategorie/on-line-poradna/ využít služby Písemného posudku. Držím vám palce.
    Vlasta Březen 12, 2012

    myslíte tím – se tomu postavit odejít ze vztahu?
     Karel Chába Březen 13, 2012

     …ano, chtít po muži jasné vyřešení situace a příčin. Pokud nebude chtít, tak odejít, nicméně to si musíte rozhodnout vy, co máte udělat.
  Honza Březen 20, 2012

  Dobrý den, s mojí manželkou se známe 7 let, z toho 1,5 roku jsme svoji. Manželka mne za tu dobu podvedla 3 krát, co vím. Poprvé zhruba po 2 letech vztahu. A pak dvakrát za poslední rok. Poslední nevěra trvala několik měsíců s kolegou z práce. Já mám manželku rád, nechci ji ztratit. Ona teď se také hodně snaží, cítím, že chce také se mnou zůstat. Ovšem jak to udělat, já se bojím, že jí nedokážu věřit. Jak obnovit vzájemnou důvěru?? Díky. Honza
   Karel Chába Březen 20, 2012

   Dobrý den, jak se vaše paní snaží? Co teď bude ve vašem vztahu jinak? Jaké jsou příčiny nevěry? Píšete o opakované nevěře. Ta má nějakou příčinu. Opakovaná nevěra je mnohonásobná ztráta důvěry. Tedy pokud neznáte odpověď na mé otázky, tak se vztah jen těžko může zlepšit a vy si budete pokládat otázky, jak začít věřit opakovaně. Důvěra je o tom, že si stanovíte pravidla vztahu. Když se budou dodržovat, vztah bude fungovat, oba se budete snažit a uvidíte, že oba máte zájem o vztah a sebe navzájem, tak začnete věřit. K tomu doporučuji tento článek + najít odpovědi na mé otázky. http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Jarda Březen 20, 2012

  Jsme spolu 10 let, máme dvě děti, posledni roky jsme oba pracovne dost vytizeni, dost to vztah poznamenalo, posunuli jsme se kazdy jinam. Za posledni 1,5 roku jsme se odcizili,
  Mam k manzele neduveru, ktera se mi temer vzdy potvrdila a s kazdym takovym pripadem jsem do vztahu daval stale mene komunikace. Jsem si jist, ze nekoho ma, coz popira, ale dukazy mam. Tim jak se mi nechce ani priznat, asi aby mi neublizila. Mam ji dat termin aby si ujasnila jak tedy dal?dekuji
  Martin Březen 26, 2012

  Dobrý den mám přítelkyni a jsem sní už 1,5 roku ,poroce vztahu jsem nevěděl co chci ,jestli byt sni nebo si jen užívat….bohužel jsem šel s kamarady bez mé přitelkyně na diskoteku a tam jsem ji podvedl..byl jsme opilý..a když sme si to ráno uvědomil..nevěděl jsme co dělat..jestli ji to mám říct nebo ne…asi po pár týdnech jsem si uvědomil..že jí Miluju a že už ji nechi nikdy byt nevěrný..bohužel si to ted vyčítám že jsem jí byl nevěrný…každopadně ji miluji a ćhci byt sní…porádíte mi co stíím??? Děkuji
   Karel Chába Březen 27, 2012

   Dobrý den, musíte si zvážit, jaký je váš cíl. Z jakého důvodu zvažujete, že byste jí to řekl. Člověk v situaci jako jste vy, si chce často jen ulevit. Chce tu tíhu odhodit. Jenže to se často nestane anebo tíhu přenese jen na partnerku. To si ovšem až tak neuvědomujete a zjistíte to teprve, až se přiznáte. Ovšem to už může být pozdě. Je tedy nutné si promyslet, co tím sledujete, co bude až to řeknete.
    Martin Březen 27, 2012

    Můj cíl je sní založit rodinu..a byt sni už napořád..to co jsem udělal byla jen moje hloupost..a nerozvážnost..vim že kdybych ji to řekl..asi by mi už nevěřila..a vztah by možná skončil..ale to nechci riskovat..od te doby jsme ji už nikdy nepodvedl..myslite ,že je lepší nic neřikat..abych neměl pak vyčitky že jsme kvůli blbosti stratil něco co hodně znamená? děkuji Vám ještě jednou za odpověd
     Karel Chába Březen 28, 2012

     …proč? Co sledujete tím, že jí to řeknete? Jaký je váš cíl? …..musíte si odpovědět vy sám. Já netuším, co tím sledujete a už vůbec nemohu rozhodovat za vás. Já se vám snažím pomoci tím, že vám dávám otázky, které vám mají jasně vymezit rámec, vyjasnit váš cíl. V takto závažné věci si musíte být jistý tím, proč to chcete udělat. Ne jen chtít ulevit emocím a pak litovat.
  adamka Duben 2, 2012

  Dobrý den,nevím co si počít.Jsem s partnerem asi dva roky.Našla jsem mu v mobilu pár sms zpráv typu,že chce vidět nějakou slečnu slyšet atd…Měla jsem nějaké podezdření mám v sobě nějakou intuici.Těd mě to ale užírá vlezla jsem mu do mobilu.Znamená to že s někým je po někom touží byl mi nevěrný??Honí se mi to neustále hlavou.poslední dobou jsme neustale řešili problémy s bydlením dítětem apod.je tohle důvod k nevěře?Co dělat říci mu to nebo ne.Moje důvěra v něj je momentálně na bodu mrazu.Miluji ho a nějak mám pocit,že k sobě patříme,ale co těd s tím dál.Přiznát se že jsem nahledla do jeho mobilu a zeptat se přímo?Plánovali jsme spolu budoucnost bydlení svatbu i dítě.Děkuji za odpověd
  Monika Duben 3, 2012

  Dobrý den, na Vaši stránku jsem přišla náhodou, jak jsem hledala, jak vyléčit svou chybu, které hrozně lituji. Byla jsem partnerovi nevěrná. Nebylo to ani z lásky, ale z toho, že mi ve vztahu chybělo troška opětované lásky od mého přítele. S přítelem jsem se chtěla rozejít po tom, co jsem mu udělala, ale nakonec jsme se rozhodli vše zkusit odznova a po malých krůčcích na vše zapomenout. S partnerem jsme spolu skoro 7 let a potom, co se stalo jsem si opravdu uvědomila, že ho miluji a nechci ztratit. Mohla bch Vás poprosit o radu, jak takového neštěstí zabránit? Aby mi znova věřil, tak jajko dříve? Děkuji mov za radu.
   Karel Chába Duben 3, 2012

   Dobrý den, důvěra se vašem případě nejlépe vybuduje tak, jak se píše v článku výše. Pojmenujete konkrétně všechny příčiny vaší nevěry. Jako inspirace vám může pomoc tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/proc-jsou-zeny-neverne/ . A pak si uděláte dohodu o budoucím fungování vztahu http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Důvěru si získáte na základě skutků. Ty vás oba postupně začnou utvrzovat v tom, že si můžete věřit. Také samotný fakt, že chcete oba na vztahu pracovat a snažíte se, vypovídá o tom, že máte oba toho druhého rádi. Chce to čas, nebude to ze dne na den. A navíc si uvědomte, že nevěra měla příčiny a na těch jste se podíleli oba. Jen málokdy je nevěra chyba jen jednoho z páru.
  Václav Kotlan Duben 11, 2012

  Dobrý den, jsme s manželkou už 6let z toho 2roky manželé. Máme 4letého syna. Manželka mi upozorňovala, že náš vztah je v úpadku. Že mám zhubnout, nebýt náladovy,nechtít pořád sex (jednou za 2dny)… Přestal jsem na ni tlačit přes sex. Čekal jsem, že se něco změní z její strany, ale nic se nestalo. Sex jsme měli 1x za týden a od února už vůbec. Přiznala se,že v práci má kolegu,který jí chce. On je cizinec a doma v republice má rodinu s dětmi. Pořád píše manželce sms a už se i scházejí. Mezi mnou a manželkou je to teď jako mezi kamarády. Nevím, jak dlouho mám čekat, než to bude mít nějaký konec. Miluju ji a nechci ji ztratit. Od února jsem začal cvičit a chci se změnit.
  Děkuj
  Alena Květen 15, 2012

  Dobrý večer, nevim jak dal. S přítelem jsme 2,5 roku. Nyní jsem zjistila, že první půl roku – možná i déle – mi byl nevěrný. V tom samém čase kontaktoval i svou minulou lásku – mimo jiné vzpomínal na jejich chvilky. Snažila jsem se vše řešit s partnerem, ale nic nepřiznal, že prý řeším 2 roky staré věci. Když jsme to potom ještě rozebírali, tak mi řekl, že to byl začátek našeho vztahu, že zjistil, že mě má rád a že chce být se mnou – nevěru opět popřel. 14 dní zpět mu volala nějaká kamarádka a nebyl schopen říct jedinou souvislou větu. Strašně se snažím mu důvěřovat, ale nejde mi to. Stále si říkám, že když to dělal na začátku proč né teď. Nevím co dál…děkuji za odpověď.
   Karel Chába Květen 16, 2012

   Dobrý den, chápu vaše obavy. Nicméně je opravdu možné, že je to tak, jak říká. Ovšem je jisté, že vaše důvěra je nalomená a není se čemu divit. Máte několik možností. Rozchod. Dál žít v nejistotě. Dát vztahu ještě šanci. Dle tohoto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ si vytvořte dohodu o fungování vztahu, který je především o naplňovaní potřeb. Pokud bude „vše“ fungovat, budete spokojená a začnete opět věřit, tak to splnilo svůj účel. Pokud to bude opačně, tak máte jistotu, že vztah nemá cenu a je na vás, zda ho ukončíte.
  Anonym Květen 17, 2012

  Dobrý den, jsem ženatý 13 let a máme 2 děti, 11 a 5 let. Před půl rokem jsem zjistil, že manželka navázala citový vztah s kolegou, který stále trvá. Po tomto odhalení jsme společně již mnohokrát probrali příčiny nevěry, které jsou nám oběma jasné – oba jsme přestali náš vztah opečovávat a manželka našla chybějící city někde jinde. Já zcela změnil svůj přístup i chování k ní. Opustit rodinu nechce, dokáže si představit, život se mnou, ale stále neví co má udělat. Jsme schopni se normálně bavit, ale bez jakýchkoliv citů z její strany. Z kdysi krásného vztahu se vytratila veškerá „chemie“ – intimně se nestýkáme. Pusa při odchodu do práce a pak na dobrou noc. Stále jí miluji a jsem zoufalý.
   Karel Chába Květen 21, 2012

   Dobrý den, píšete, že jste probrali příčiny nevěry a změnil jste přístup. Nicméně, pokud to pořád není ono, tak buď jste neodstranili příčiny anebo už vztah nejde nastartovat. Takže se nad tím zamyslete. Manželka by si měla, tak jak je psáno v článku, ujasnit, co chce. Nicméně je možné, že toho není sama schopna a pak určitě doporučuji, aby vyhledala mou pomoc.
    Anonym Květen 21, 2012

    Díky za odpověď – manželka se dnes objednala na psychologii, tak mi nezbývá, než věřit, že to rozhodnutí, které by měla, nebo spíše musí udělat bude v můj prospěch.
  kikina Květen 19, 2012

  Dobrý den,jsem s přítelem 7 let..z toho jsem teď dva roky studovala v Ostravě a tak často jsme se neviděli. Jediným problémem v našem vztahu byl sex, ke kterému docházelo málokdy, protože ho nevyhledávám. Před půl rokem jsme si s přítelem koupili domeček a nastěhovali se do něj. Po 14 dnech společného bydlení jsem náhodou přišla na to, že mi byl 3 měsíce nevěrný a měsíc před nastěhováním do našeho domu poměr ukončil, s tím, že mu prý šlo jen o sex, který u mě neměl a uvědomil si, že mě nechce ztratit. Vyhodila jsem ho z domu a teď nevím co mám dělat. Přítel se chce vrátit, prý mě miluje a udělá cokoliv pro záchranu vztahu. Také ho miluji, ale už mu nevěřím. Prosím o radu. Děkuji
   Karel Chába Květen 21, 2012

   Dobrý den, určitě vám doporučuji si nic nenamlouvat. Pokud ve vztahu nefunguje sex a jednomu z páru to nevyhovuje, tak se to dříve nebo později vždy negativně projeví. Takže pokud byste přemýšlela, že ho vezmete na milost, tak určitě řešte kapitolu sexu. Viz článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/. Nedělejte tu chybu, že se vrátíte jen proto, abyste si teď ulevila od bolesti a v budoucnu se vám to negativně vrátí. Držím palce.
  Michaela Červenec 6, 2012

  Dobrý den, jsem ve ztahu s mým mužem teprve 13.měsícu z toho měsíc máme po svatbě.I když každý říkal že je to brzo se brát,opravdu jsem to tak citila.Nyní po měsíci po svatbě,jsem zjistila,že se za našeho vztahu seznamoval i s jinými holkami ,dopisoval si s nimi sms zprávy,které byly dost pro me ponižujicí.A však jsem zjistila,že s žadnou po sexualni strance nic neměl.Chci se tedy zeptat,zda to mám brát jako nevěru,nebo jak tohle mám vubec řešit.
  Předem dekuji za odpoved.
   Karel Chába Červenec 10, 2012

   Dobrý den, ubližuje vám to? Cítíte se ponížená? Nechcete žít s někým, kdo se takto chová? Přeci není důležitá nějaké obecná definice nevěry, nicméně to, jak vy situaci cítíte a co od vztahu a manžela chcete. Nemůžete se ohýbat a přizpůsobovat, když to tak necítíte. Doporučuji vám tento článek, který více dopodrobna rozvádí má slova a pak se rozhodněte, co uděláte http://www.partnerske-vztahy.eu/co-je-nevera/
  petra Srpen 1, 2012

  Po 7 letech manželství jsem zjistila,že se manžel stýká se svou bývalou a píše jí milostné SMS.Zeptala jsem se ho na to,ale on udělal špatnou ze mě, protože se mu dívám do mobilu.Rval na mě,že jsem hysterka a ať se dám vyšetřit.Svou zradu vůbec neuznal,nepopřel,že ji má rád, neomluvil se a nechce se o tom vůbec bavit.Jsem zoufalá,nemohu se s tím vyrovnat a nevím,co mám dělat.Děti spolu nemáme,náš sexuální život je téměř nulový.Vymlouval se,že je unavený a psychicky vyčerpaný z práce.Oba jsme padesátníci a oba ve druhém manželství.
   Karel Chába Srpen 3, 2012

   Dobrý den, prvním a základním předpokladem k vyřešení problému je, aby to chtěli oba, aby komunikovali. To se u vás bohužel neděje. Pokud se to nezmění, tak není možné nic vyřešit. Zvažte tedy, zda chcete žít s někým, kdo se chová tak, jak píšete a navíc nehodlá situaci řešit. Pokud se chcete pokusit o vyřešení situace, tak dejte termín manželovi, dokdy by se měl umoudřit a začít komunikovat tak, aby se situace vyřešila. Pokud tak neučiní, tak to má velkou vypovídající hodnotu o tom, že nemá zájem a vztah tím pádem není možné obnovit do podoby, abyste byla spokojená. Bude na vás, zda si dokážete takovou věc přiznat a zařídit se podle toho. Pokud budete váhat, tak doporučuji, abyste mě navštívila formou osobní konzultace.
    petra Srpen 3, 2012

    Mnohokrát Vám děkuji za odpověď. Petra
  Petra Srpen 23, 2012

  Dobrý den,prosím Vás pomozte mi.Byla jsem nevěrná svému muži,po 11.letech společného soužití.On na to přišel a mluvily jsme otom.Dokonce jsme si řekli proč k nevěře došlo,plno věcí jsme si vysvětlily.Mluvily jsme spolu otevřeně jako nikdy předtím. Manžel chce i přesto všechno pokračovat ve vztahu dál. Jen já mám problém,zda to chci také.Nevím jak se rozhodnout.Jsem ve stavu,kdy o mě mají zájem dva muži,oba by chtěli se mnou plánovat společnou budoucnost. Připadám si jako potvora,protože se nedokážu rozhodnout. Vždycky jsem věděla co chci ,ale teď jsem v koncích.Připadám si hloupě,když Vás prosím o radu a děkuji Vám za odpověd
   Karel Chába Srpen 28, 2012

   Dobrý den, v první řadě byste si měla uvědomit, že nejde o ty muže, ale o vás. O vaše vnitřní nastavení. Nicméně neb samotné téma toho, co byste se měla dozvědět + vaše finální rozhodnutí vyžaduje hodně informací, které musíte obdržet a času na zodpovězení důležitých otázek, vám doporučuji, abyste se ke mně objednala na osobní konzultaci. Takto se to rozhodně řešit nedá.
  Monika Září 4, 2012

  Dobrý den, prosím o radu.Letos jsem 2x potratila – neměla jsem tolik chuť na sex.Manžel to těžko nesl,ale když jsme se o tom bavili, tak uznával,že je to pochopitelné.Tento víkend se ale opil a na návštěvě u našich kamarádů došlo k sblížení s mou kamarádkou, já a její partner jsme šli spát a oni zůstali spolu sami a…Hrozně mi to ublížilo,manžel a kamarádka, dvě nejbližší osoby, které jsem měla.Manžel říká, že ho to mrzí, že to byl alkohol a už nikdy to nechce opakovat…Jak se chovat ke kamarádce?Hodně jsme se všichni 4 scházeli, její partner toto vůbec netuší, on spal, já bohužel ne.Mají k nám za 14 dní přijet na víkend…Děkuji Vám.
   Karel Chába Září 7, 2012

   Dobrý den, měla byste si zvážit všechny pro a proti. Dále, a to je velmi důležité, co chcete získat tím, když jí to řeknete a jaké jsou vaše priority. Kdybyste byla u mě na konzultaci, tak bych se vás na tyto věci zeptal a pak byste se měla rozhodnout. Nedělejte takovou věc bez zralé úvahy, co získáte a ztratíte.
  Karolina Září 4, 2012

  Dobrý den, jsem vdaná 8 let, máme s manželem 2 děti a zjistila jsem že je mi nevěrný. Bohužel se zamiloval na začátku 3. trimestru mého 2. těhotenství kdy sex mezi námi nefungoval. I přes mé podezření jsem nenašla odvahu se dozvědět pravdu, abych nepoznamenala dítě svou labilitou a náznaky jsem omlouvala. Vztah trvá 5 měsíců a manžel se k němu ted přiznal. Sám neví jak to řešit, miluje 2 ženy. Jsem trpělivá a odpůrce ultimát, vyjádřila jsem jasně, že to vyřešit musí, protože vztah ve 3 neakceptuji. Dělám chybu? Bojím se jak dlouho se věc potáhne a zda to zvládnu.. Manžel tvrdí o mě nechce přijít, ale neříká ani že ví jak se vzdát milenky.
   Karel Chába Září 7, 2012

   Dobrý den, já bych vám doporučil, abyste se dohodli na datu, kdy se vyjádří, jak se rozhodl, aby se věc netáhla nekonečně dlouho. Pak ovšem bude záležet na vás, jak budete silná na to, abyste případně udělala takové kroky, které bude nutné udělat, pokud se manžel nerozhodne.
  král Já III. Září 5, 2012

  Dobrý den.
  Jsem se svou přítelkyní 2,5 roku. Má 2,5 letou holčičku, která není moje. Před třemi týdny jsem odhalil její nevěru. Neustále zapírala a útočila na mě: „Věříš ty mi vůbec?“ atd.. Jenže před třemi dny již dál zapírat nemohla. Rozbrečela se a tvrdí, jak mě miluje, že si to vlastně uvědomila až ted, jak moc atd.. Ale přitom si stále dopisuje s tím dotyčným, který je mimochodem její nevlastní bratr!! Mé city velmi rychle ochably, považuji jí spíše za kurvičku, která mi ráda podrží, než za rovnocennou partnerku. Jak říkám, dítě není moje, nic mne nedrží a vlastně spíš ani nechci dál setrvat v tomto vztahu. Mám jí dát šanci o kterou žádá? Nebo to spíš nemá cenu, jiných žen je dost?Děku
  hanka Září 13, 2012

  Dobrý den,Sme s přítelem 9 měsíců..Vím že předešlé jeho přítelkyně podváděl..A je pravda že vím že chodí na ruzný videa(porno) ale teť jsem mu vlezla na ten jeho založený učet.A našla jsem tam inzerát.Že hledá nějakou na sex.Večer když sem zase namohla usnout napsala jsem mu dopis přes 3elký stránky,a jediný co mi zatím řekl tak „Asi svoje chovaní budu muset změnit“Už skoro týden nespím,brečím,prostě jsem ztoho hotová:(Jenže tahle inzerát není vše,jentak mi řekl do očí,že delší dobu pokukuje po mé ségře.Ale zduraznil že mě miluje,Bydlíme spolu,a čekáme miminko.Ještě mě deptá tím,že jáá ho podvadím.Přitom sem celý dny zavřená doma.Sama.Vůbec nevím co mám dělat.Děkuji za odpověď.
  Jaroslav Září 17, 2012

  Dobry den.. s manzelkou se zname 9let a neco pres rok jsme manzele. Jsem o 14 let starsi dokonce jsem se pro ni rozvedl. Chtely by jsme spolu decko. Jenze nedavno jsme se trosku pohadali a vse se zmenilo jak mavnutim proutku. Zacaly sms v noci atd. Totalne ochladla uplne se zmenila. Pres tyden jsem na cestach a dozvedel jsem se ze v noci odjizdi z domova. Potom jsem se dozvedel ze nasla spriznenou dusi.. zenaty s detmi..kdyz jsem na ni uhodil priznala barvu,ale pry nic nebylo.. ze to skoncila, ale porad se nemilujem je to jine..at pry netlacim…miluji ji jako nic na svete ale uz neverim a uziram se.. uz nevim jak dal..:(((
   Karel Chába Září 21, 2012

   Dobrý den, velmi často snaha o záchranu vztah ještě více potápí. Netlačte. Musíte oba společně pojmenovat příčiny změn, o kterých píšete. Vztah je o potřebách a ty musíte u vaší ženy pojmenovat a zjistit, zda je vy můžete naplňovat. Nebudu se více rozepisovat, neb vám zcela doporučuji, abyste vyhledali odbornou pomoc. Sám vám rád pomohu, neb jste se dostali velmi daleko a je nutné to řešit s prostředníkem
  Radúz Říjen 16, 2012

  Dobrý den. Po provalené nevěře mé manželky jsem totálně na dně. Oba jsme se shodli, že spolu zůstaneme, že se potřebujeme a milujeme. Bohužel ve mně stále přetrvává obrovská pachuť její milenců a nedaří se mně přes toto přehoupnout stejně jako se mně nedaří zbavit se černých myšlenek. V mysli se k tomu stále vracím a vím, že tím nabourávám svoje i naše partnerské uzdravení. Jak se toho všeho zbavit? Poraďte prosím.
  Děkuji.
  Olga Listopad 27, 2012

  Dobrý den.Prosím o radu.Podezírám manžela z nevěry.Jsme spolu již 24.let.Od května 2012 se náhodou začal potkávat s mou bývalou kamarádkou a to buď na pracovišti,nebo v hospodě.Ty náhody se nakupily,stále si volají,SMSkují i v noci.Mrzí mě,že mi lže.Prý si jen vymýšlím,je to prý jen kamarádka na pivo.Mám důkazy o telefonech o pohybu obou,když se tajně scházejí.Stále se snažím vztah udržet,ale trvá to jen pár dní.Potom se zase sejdou.Muž jí říká vše,co se týká naší rodiny,ví že mi to vadí.Stále ho miluji,ale nechce se jí vzdát.Sex už pomalu není,myslím,že to má jen s ní,Prosím o radu,jestli mám vztah ukončit.děkuji
   Karel Chába Listopad 28, 2012

   Dobrý den, někdy se stává, tak jako ve vašem případě, že se manžel nepřizná a vy jen trpíte a doufáte. Bohužel z toho, co vy píšete, budete muset být vy ta, kdo udělá zásadní rozhodnutí. Jisté je to, že pokud to budete takto společně „řešit“, tak se nic nemůže změnit. Ano, pokud se zásadně nezmění postoj manžela k věci, tak byste měla odejít.
  Anonym Prosinec 16, 2012

  Dobrý den, prosím o radu. Jsem s přítelem 7 let máme 6 měsíční miminko a zjístila jsem, že mě již po několikáte podvedl. Tvrdí sice, že mě stále miluje, ale já už tomu moc nevěřím. Navrhla jsem mu, že kvůli malé spolu budeme žít a ať si již dělá co chce s tím že já také. Díky tomu jsem si našla kamaráda se, kterým si hodně rozumím a občas spolu máme také sex (partner o něm neví). Každopádně doma nepanuje zrovna dvakrát veselá nálada. Je mi ho líto (vím že ani jedna nevěra nebyla citová) a nemám sílu ho opustit vzhledem k malé a hypotéce co máme na bydlení. Skoro nikdo o naších problémech neví protože nechci dělat peklo v rodině. Prosím poraďte jak dál už jsem v koncích. Děkuji
   Karel Chába Prosinec 18, 2012

   Dobrý den, to, co jste doma vytvořili, nebude fungovat. Představa, že budete vedle sebe žít jen kvůli dítěti, je iluzorní. Navíc vaše chování dítě cítí a ovlivňuje ho. Postupem času to začne vnímat i tak, že to vaše chování je normální a tato přesvědčení si ponese do svého dospělého života. Jediná rada je, začít problém řešit. Jak je napsáno v článku.
  Anna Prosinec 25, 2012

  Dobrý den, velmi ráda bych se chtěla poradit. Se svým manželem jsem celkem 40 let , z toho 33 let sezdaní. Společně 20 let podnikáme a vždy jsem tvrdila, že je to člověk, kteerému můžu věřit. Nicméně před 2 lety snad z obavy před stárnutím se seznámil s dívkou o 30 let mladší – servírkou, se kterou se pravidelně vídal – o sex prý nikdy nešlo. Stále tvrdí, že jsou přátelé, ona se mu svěřuje a on jí jako zkušený muž prý jen radí. Pravidelně si píší a zřejmě občas i setkávají, mám to brát jako projev přátelství. Necítím se zrovna nejlíp, protože mám pocit, že citová vazba tam je dost silná a já nevím, co si myslet. Pokouším se být nad věcí, ale občas udělám scénu. Poraďte, mám tos ní probrat?
   Karel Chába Leden 2, 2013

   Dobrý den, co tím získáte? Jaký je váš cíl? Já osobně bych to nedělal. Řešit byste to měla s manželem. Musíte se začít zabývat tím, co mu chybí. Musíte se snažit pojmenovat jeho potřeby (vaše také) a naplnit je (vaše také). K tomu doporučuji tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  Mirek Leden 12, 2013

  Dobrý den.Naše manželství trvá bez dvou dnů 30 let.K výročí jsem dostal dárek ve formě její nevěry.Asi před rokem si našla nové kamarády se kterými si velmi rozuměla.Ale já ne.Jednalo se o pár.Začali spolu jezdit na nákupy do kina,neustále si volali,dokonce spolu jeli na dovolenou.Pochopitelně beze mně.Za těch 30 let jsem od ní o rozvodu samozřejmě slyšel mnohokrát.Většinou po nějaké hádce.Ale vždy to přešlo.Ted u nich bydlí a chce se rozvést.Zamilovala se do bratra toho kamaráda.Nechce se mnou komunikovat.Nevím co mám dělat. Podala žádost o rozvod,důvod uvádí že jí nadávám a křičím na ni.Nevěru předemnou tají,říká že bydlí s kamošema.Veřejně se s ním ukazuje a představuje ho všem.Děkuji.
   Karel Chába Leden 15, 2013

   Dobrý den, pokud je vaše žena zamilovaná, tak nemáte moc, co udělat. Proč se dočtete v tomto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/zamilovanost/ . To nejlepší (i když psychicky nejtěžší) je, abyste jí ukázal, o co může přijít a vyčkal, až jí zamilovanost přejde a bude (pokud bude) zvažovat, že by se vrátila. Pokud totiž teď budete tlačit, tak jí bohužel jen budete utvrzovat v tom, že dělá dobře, že chce odejít.
    Mirek Leden 16, 2013

    Sešel jsem se s manželkou a požádal o vysvětlení a to bez emocí a výčinek.Kupodivu vše proběhlo hladce bez hádky.Dozvěděl jsem se však ,že je v tom druhý muž.,vše jsme si probrali,a já pochopil že už není žádná naděje na návrat.Chodí s ním půl roku a je hrorně zamilovaná.Plánují si budoucnost.Nemám právo jí bránit ve štěstí a dohodl jsem se na podmínkách rozvodu.Hrozně mě to ranilo tak jsem navštívil psychologa a probrali to.Ukázal mi moje osudové chyby.Vše už chápu,ale musím za to zaplatit nejvyšší cenu a to strátu manželství.Stará pravda o tom,že co nemá doma si hledá jinde se pottvrdila.To ani nepiji ani nechodím za ženama.A to byla asi chyba.Byl jsem velký dobrák.Patří mi to.Dekuji.
  Tereza Leden 22, 2013

  Dobrý den, jsem s manželem 17let z toho 4roky sezdaní a máme 7letou dceru. Po odhalení nevěry, která trvá asi rok, mi řekl, že ji miluje a bude se rozhodovat do března, zda s náma zůstane, at nepočítám s tím, že jí opustí hned ted . MIlenka je taky vdaná a s dítětem, ale prý se chce nechat rozvést, brzda v tom aby spolu začali bydlet je prý můj manžel. Zatím neví, zda opustit rodinu a jít za láskou, nebo zůstat ve vztahu, který ho ubíjí. Je pravda, že problém jsem nastolila já s tím, že dlouhodobě nemám zájem o sex. Jinak se nehádáme a máme relativně pěkný vztah, prý si mě váží. Co si myslet o tom, že čeká s rozhodnutím do března??? Není to proto, že čeká jestli se milenka rozvede?
   Karel Chába Leden 25, 2013

   Dobrý den, v první řadě si musíte uvědomit, že pokud je opravdu zamilovaný, tak jedná iracionálně a nemá cenu na něho tlačit. To byste ho akorát odháněla k milence. Že si dal termín, je ve skrze pozitivní. Proč to přesně dělá, nemohu tušit, možné je vše. I vy byste se měla toho termínu držet a pokud by ho manžel chtěl odsouvat, tak byste k tomu měla zaujmout jasný postoj. Další věcí je, pokud se vrátí, co uděláte s tím sexem. Netuším, v čem je problém, ale musí se to v případě návratu vyřešit, jinak se vše s velkou pravděpodobností bude opakovat.
  verunka88 Leden 26, 2013

  Dobrý den, jsem s přítelem přes 5 let,máme krásnou dcerku.Ale zjistila jsem že si píše a schází s jinými ženami.On sám to zapírá ikdyž je to zřejmé a viděla jsem to na vlastní oči.Miluji ho, ale nemůžu mu věřit.Chtěla jsem odejít ato prosil,že se změní atd…dala jsem mu šanci a zase to dělá.Nevím comám dělat.Nechcipřipravit malou o tátu,ale být v nejistotě mě ubíjí.Není schopnej si o tom promluvit,prý nic nedělá,když už to přizná tak neví proč.Prosímo rad. Děkuji
   Karel Chába Leden 29, 2013

   Dobrý den, pokud budete dlouhodobě ve stavu nejistoty, tak se to vždy negativně odrazí na vašem psychickém stavu. To bohužel bude mít dopad na vaši dceru. Tím chci říci, že mnoho lidí dělá tím, že zůstane ve vztahu, který vůbec nefunguje, medvědí služby svým dětem. Neb jste se nějak snažili problém řešit, ale nikam to nevede, tak doporučuji, abyste oba vyhledali odbornou pomoc. To i proto, že je opravdu možné, že váš přítel neví, proč se takto chová. Jeho chování má základ v jeho nastavení, hluboko v psychice a jako laik není schopen své chování pochopit, popsat a změnit.
  Pavlína Únor 11, 2013

  Dobrý den,potřebovala bych poradit.Můj přítel je fotograf a já jsem dnes našla v jeho počítači fotky dívky,o které mi trvdil,že s ní nespa.Na fotkách byla úplně nahá a z konverzace na fb je jasné, že spolu spali ..Nevím,co ted mám dělat. Nechci mu říct, že jsem fotky našla,ale ten pocit mě užírá.nevydržím mu lhát a nic neříct..mám pocit,že se zblázním.
   Karel Chába Únor 14, 2013

   Dobrý den, měla byste důkladně zvážit, jak dlouho vydržíte trpět a hlavně k čemu vám to je. Vztah je o dobrém pocitu. Ten vy nemáte, takže vás vztah nenaplňuje. Je jasné, že když nic neřeknete, tak můžete oba předstírat, jak vám vztah funguje. To je ale iracionální, a tak to může být jasným projevem vaší neschopnosti řešit problém, respektive strachu ho řešit. Pokud se tedy trápíte, tak nevidím žádný pádný důvod to tajit.
    Pavlína Únor 14, 2013

    Dnes jsem přítelovi našla ve zprávách,jak psal své bývalé, že by chtěl sex s ní…a jestli nechce přijet….nevím,jak to řešit..nechci ho ztratit,ale už cítím, že je někde jinde 🙂
  Zeedee Březen 22, 2013

  S přítelem jsem už rok a pár měsíců, náš vztah je fajn,jenže poslední dobou mi přerůstá přes hlavu to, že je ženatý.. Vím, je to moje hloupost, že jsem s tím vztahem vůbec souhlasila, ale ač mi rozum nadával srdce chtělo víc a víc. Ze začátku mi přítel říkal, že kdyby mohl utekl by ke mě.. nevím co má doma ale na manželku nikdy moc nenadával, váží si ji, jenže já se dostávám do šílených depresí protože už nevím kudy kam. Na ukončení nemám sílu, zkusila jsem to už 7x a stejně sem opět podlehla.. On ale poslední dobou nevypadá že by se chtěl rozvádět. Vím že mě miluj, ale miluje i ji.. Jak se mám donutit tenhle vztah ukončit?? na nikom mi nikdy tak nezáleželo jako na něm.. 🙁
   Karel Chába Březen 26, 2013

   Dobrý den, potřebujete pomoc. Toto sama nezvládnete. Za vaší neschopností jsou ukrytá nevědomá přesvědčení, která o sobě máte. S těmi je potřeba pracovat, jinak se nehnete z místa. Doporučuji vám, abyste se na mě obrátila s žádostí o osobní konzultaci.
  Renata Březen 29, 2013

  Dobrý den! Jsme s přít.13 let.V létě jel s kolegyní na celý den na kola.Přišla jsem na to ,tvrdil mi že si jen rozuměli,že jí litoval jaký měla těžký život. Kdybych to udělala já nesnesl by to .Když jsem chtěla vše ukončit on nechtěl,že mě miluje.První měsíce jsem měla střídavě oblačno ,chtěla jsem se rozejít a on moje nálady stále chápal a nevzdával se. Je to už 7 měsíců ,velmi se snaží ,je u nás vše v pořádku , ale já uvnitř sebe mám pocit co když mě podvádí?Plánuje dovolené a výlety ,přesvědčuje mě že semnou chce být,když řeknu třeba ,,co bude v létě“ hrozně mu to vadí.Co mám dělat abych mu trochu uvěřila a byla už v klidu.Někdy si říkám že kdybych odešla tak mám klid.
   Karel Chába Duben 3, 2013

   Dobrý den, z vašeho popisu si myslím, že máte problém se sebevědomím. Neustále se opakující a vracející černé myšlenky, které popisujete, mají svůj základ v tom, jaké o sobě máte na nevědomé úrovni mínění. Nijak se partnera nezastávám a jeho chování neschvaluji, nicméně pokud jste se rozhodla zůstat, ale nevěříte si, tak musíte vy zapracovat na sobě a trochu posílit své sebevnímání se, svou hodnotu. To je nejlepší řešení, neb odchod, o kterém píšete, nic neřeší. Buďto po rozchodu budete silně pochybovat a správnosti svého rozhodnutí anebo si najdete někoho jiného a váš problém s tím, že si nevěříte, opět někdy v nějaké podobě vyvstane. O sebevědomí se zeširoka dočtete na tomto mém druhém webu http://www.eftpsychologie.cz/rubriky/sebevedomi-a-sebeucta/.
  Martina Duben 29, 2013

  Dobrý den, s přítelem spolu máme ročního chlapečka, a před 14 dny se mi přiznal, že měl 2 měsíce poměr s jinou (nejen kvůli sexu, který mu doma chyběl, zamiloval se)náš vztah už dva roky nefungoval – kvůli mé chybě, to vím, s přítelem jsem nespala(měli jsme toho oba hodně práce) a vztah jsme zadupali,byla jsem protivná a nevážila si ho) Teď to vše pozpátku vím. Řekl mi, že se mnou chce zůstat, že to skončí. Už je to 14 dní co to s ní skončil,vztah není jako dřív..oba se snažíme a já mám nutkání stále to řešit a to nám ubližuje oběma.On ale není schopen říct mi co ke mě cítí prý ale ví, že mě nechce ztratit,mám tomu dát čas. Myslíte,že se náš vztah může časem spravit? Miluji ho. Děkuji moc…
  Sabina Květen 14, 2013

  Dobrý den, můj přítel mě podvedl 4krát před půl rokem.Řekl mi to asi před dvěma měsíci stylem, že si chce užívat rozešel se semnou. Ani za necelý týden jsme si byli vrátit věci a on přišel s tím, že se chce vrátit a že toho strašně lituje.Vrátila jsem se.Říkal, že neví,proč to udělal, že ví, že to zní hnusně,ale asi mě dříve nemiloval-teď tvrdí, že miluje.Prý jsem byla vždy dokonalá a udělal to jen tak aniž by přemýšlel.Myslel si prý, že spolu už dlouho nebudueme,ale pak se vážně zamiloval a musel mi to říci, protože mi nechtěl dál lhát. Ovšem jakým způsobem mi to řekl, bylo pěkně hnsuné. Teď se snaží, je milionový, ale já mám problém se chovat jako „skvělá“ přítelkyně. Děkuji moc za rady…
   Karel Chába Květen 16, 2013

   Dobrý den, nechci vás strašit, ale jeho chování se vrátí. Nevěřím tomu, že se změnil. Proč by měl? Co je teď jinak? Co vyřešil? Jaká byla opravdová příčina jeho promiskuity? Byla odstraněna? Bude se snažit a až bude mít vnitřní pocit psychického bezpečí, tak se jeho chování začne vracet k normálu. Doporučuji tedy k vašemu pocitu, abyste se mohla cítit a chovat se jako skvělá partnerka, abyste tyto věci vyřešili.
  Jirka Červen 24, 2013

  Dobrý den jsme s manželkou 30 let.Před rokem si manželka našla partnera a v ůnoru mi to zdělila.
  Je pravdou že jsem ji kvůli druhému zaměstnání zanedbával,a odbýval.Od začátku března jsme to zkusili dát dohromady ale asi z mojí stránky mám stále obavy že je sním stále v kontaktua je asi do něho zamilovaná.Já si přeji vztah udržet a manželka také říká že chce zůstat se mnou ale stále mám
  takový svíravý pocit na prsou a dost se tím trápím.Je pravdou že jí to připomínám a mám velký strach
  že časem odejde k milencovi.Můžete mi poradit.Děkuji za odpověd.Jirka
   Karel Chába Červen 26, 2013

   Dobrý den, doporučuji vám, abyste se na mě obrátil s žádostí o osobní konzultaci. Je nutné pracovat s vaším strachem a odstranit ho, jinak se situace nezlepší. Problém je hodně u vás a vy ho musíte vyřešit.
  Tomáš Červenec 3, 2013

  Jsem ženatý 16 let,máme dvě dcery 10 a 8let. podvedl jsem jí jednou na oplátku a podruhé v opilosti. Před dvěma lety jsem se seznámil s její kamarádkou,po letech manželství mi byla oporou.
  V lednu jsem si uvědomil, že nechci být otrokem jen za čisté prádlo a teplé jidlo. Pak jsem si našel partnerku, ale zjistil jsem že vše ztrácím.
  Po 2 měsících udobřování je vše při starém,hádáme se. Stále mi tvrdí že mě za půl roku nepodvedla a že náš vztah bude možná a vše ukáže čas.Mám indicie že je mi nevěrná.
  Před 2 týdny jsme měly sex a po sexu mě odpálkovala že nechce být obtěžována mojí přítomností.
  Bavíme se jen o nutných věcech pro chod rodiny.Moc jí miluji.
  Mohl by jste mi poradit. Díky Tomáš
  Tomas Červenec 11, 2013

  Dobrý den, provedl jsem velkou hloupost. Na Facebooku jsem se svěřil dvěma kamarádkám, že je moje přitelkyně těhotná. Bohužel jsem také prozradil na ni velmi osobní věc která se jí nesmírně dotkla, když si pročetla mé zprávy na profilu. Je zklamaná, ztratila ve mě veškerou důvěru. Chtěl bych to celé napravit, ale nevím jak. Snažím se na ni netlačit, rozcházet se nechce.
  Lucie Červenec 19, 2013

  Dobrý den, manžel mi byl nevěrný 9 měsíců (z toho 5 komunikovali jen přes skype) a já mu na to přišla. Máme dvě malé děti a proto se rozhodl zůstat s námi, ale do té druhé je zamilovaný. Zatím jsme spolu ani neřešili, jak to bude dál, protože se prý musí nejdříve vyrovnat s rozchodem, a teprve pak že si promluvíme. Také mi řekl, že mě už nemiluje a pokud zůstane s námi, že potřebuje ve vztahu i mít citový vztah, tak si není jistý jestli se podaří náš vztah zachránit. Jak se mám s tím já vyrovnat, když spolu nemluvíme. Nechci na něj naléhat, když on chtěl čas….ale kdy bude vhodný čas, co když se k tomu už nevrátíme…. Děkuji za odpověď .
   Karel Chába Červenec 22, 2013

   Dobrý den, čas mu dejte určitě. Proč? Viz tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/zamilovanost/ . Doporučuji si některá slova, která byla řečena v tomto období, nebrat až tak vážně, neb za pár týdnů to manžel uvidí úplně jinak. Určitě souhlasím s tím, že v momentě kdy se u vás emoce zklidní a budete schopni věc řešit, tak se k tomu musíte vrátit a započít opravu vztahu. Ten správný čas bude v momentě, kdy bez emocí budete schopni sedět a věc rozebrat. Musíte se k tomu vrátit, musíte to vyžadovat po jeho době hájení. Pokud nebude chtít, tak zvažte, zda chcete zůstat. Chybu může udělat každý, ale musí jí chtít řešit.
  X Červenec 21, 2013

  Dobry den, pred mesiacom som sa na dovolenke z manzelkynych ust dozvedel ze mi bola jednorazovo cca pred rokom a pol neverna. Nepovedala to mne ,ale kamaratovi, myslela si ze spim a ze nepocujem o com sa rozpravaju, trapilo ju to, co to sa vypilo a potrebovala to zo seba dostat von.. Ja som vsak nespal a vsetko som pocul (nechtiac). Nas vztah je velmi specificky, sme totiz spolu od 16 rokov dokopi 14 rokov a boli sme svoji jedini a prvi, manzelia sme 6 rokov. Najviac ma vsak trapi fakt a vysporiadavam sa s nim velmi tazko ze ten sex ktory mala sa jej pacil viac ako sex so mnou a neviem si celkom dobre predstavit ako sa vysporiadam s tymto faktom pretoze si na tom fakt zakladam.
   Karel Chába Červenec 22, 2013

   Dobrý den, nejlepší řešení by bylo, si popovídat o tom, jak váš sexuální vztah oživit, posunout, změnit tak, abyste oba byli spokojeni. Vzít tu událost jako příležitost řešit problém, dokud se to dá řešit a neděje se nevěra opakovaně. Začněte také budovat mezi sebou důvěru, neb ta tam není, když tyto věci neřešíte spolu, jak byste měli. Více se dočtete v článku http://www.partnerske-vztahy.eu/duvera-ve-vztahu/.
  xmen Září 11, 2013

  dobrý den, před dvěma roky ,jsem zjistil nevěru své manželky, která trvala 7 let. Nevěru jsem odpustil,i když se sní vyrovnávám dodnes. Dnes nám vzah funguje bez problémů. Až na jednu maličkost ,před pár dny jsem zjistil,že manželka je s dotyčným v neustálem kontaktu. zatím jen přes sms a email. Dost mě to ranilo. Manželku mám neustále rád, ale nevím jestli se stím vypořádám. Zatím dělám že nic nevím . Co radíte jít s pravdou ven nebo to nechat tak.
  ma
   Karel Chába Září 11, 2013

   Dobrý den, to záleží na tom, zda to dokážete tolerovat nebo ne. Zda budete psychicky trpět nebo budete v psychické pohodě. Pokud budete trpět, tak byste to řešit měli.
  Veronika Září 11, 2013

  Dobrý den,jsme s přítelem spolu necelých 6 měsíců,před asi 14 dny jsme se sestehovali,příteli je 42, mě 36,oba rozvedení. O víkendu se přítel neodhlasil z e-mailu a ja jsem se podívala a na Lidech si pise s cca 4 ženami, píše jim stejné zprávy,jako mě na začátku.Zda se s nimi i schází nevím,ma práci,kde cele dny jezdi autem a vraci se domů v nočních či večerních hodinách.Ke mě je pozorny,hodný,sex je trochu jiný,jakoby bez lasky,ale to může byt jen můj pocit. Nechci vztah ukončit,ale nevím,zda mu říci,že jsem si jeho zprávy na Lidech přečetla a vse vim…děkuji za Vaši pomoc a radu Veronika
   Karel Chába Září 11, 2013

   Dobrý den, odpověď na váš dotaz je stejná jako ta, kterou jsem napsal pánovi nad vámi
  Petr Říjen 28, 2013

  Dobrý den
  jsem s manželkou 15 roku. Máme 2 děti, které chodí na stejný sport. Zjistil jsem, že je mi nevěrná s trenérem mého mladšího syna. Přijde mi, že komunikaci přes telefon s ním ukončila na minimum, ale stejnak tam nějaká je, ale tréninky jsou 4x do týdne a manželka tam chodí jako by se nic nestalo a dále komunikuje a je na ní vidět, že je stále zamilovaná. Mluví o něm jak o panu dokonalém a já to bohužel vidím z druhé strany. Jsem už 30 dni mimo domov a manželka mě prosí abych se vrátil, že je to ukončené a že vše bude jako dřív. Nejsem zatím schopen jí to odpustít a nevím jestli vůbec budu schopnej do vztahu se vrátit. Myslím si, že to chce čaš a manželka si myslí, že dělám špatně.
   Karel Chába Říjen 30, 2013

   Dobrý den, ano čas to chce, abyste byl schopen odpustit. Myslím, že až budete mít sílu, tak byste se měl vrátit a začít váš vztah řešit. Oba budete muset udělat nějaké ústupky a začít naplňovat vzájemně své potřeby. Pojmenovat příčiny nevěry a pracovat na jejich odstranění. Žena by se měla začít chovat natolik transparentně, že si nebudete myslet nic špatného. To také znamená, že by se měla úplně přestat stýkat s dotyčným mužem. Více najdete zde http://www.partnerske-vztahy.eu/partnersky-trojuhelnik/.
  Petra Listopad 16, 2013

  Dobrý večer.Před chvíli sem přišla z práce a náhodou sem narazila na Váši stránku.Nikdy jsem si tuhle cestou neradila ale možná to bude k něčemu dobrý. Bohužel jsem přišla přítelovi, že mě podvádí, známe se spolu 6 let, 3 roky spolu chodíme. Přes 2 roky vím, že si pořad s někým píše,chvíli sem si myslela, že to přestane, ale před 2 mesíci jsem mu přišla na zpravy od té slečny,psala mu erotické zprávy,ani sem se radši nedívala co ji na to odepisoval,ale vím, že si pořád volají.Pčřtel mi to nijak nevysvetlil,jen urguje s tím,co já sem dělala před tím,že sem si taky pořád s někým psala.Pišu mu ať si už konečně vybere,ale nereaguje na to. Už vážně nevím jak mám pokračovat dál.Děkuji Petra
   Karel Chába Listopad 19, 2013

   Dobrý den, vše podstatné je v článku. Pokud přítel nechce dělat, co doporučuji, tak to má vypovídající hodnotu o tom, jakou máte šanci na to, aby se vztah zlepšil. Vy byste si pak měla vážně rozmyslet, zda s ním zůstanete.
  Ana Prosinec 2, 2013

  Dobry vecer.Jsme s pritelem 13.mesicu,pritel je pres tyden pracovne pryc,ja pracuju pres tyden vcetne vikendu,takze na sebe mame max.1-2dny v tydnu,posledni dobou spolu moc nemluvime a kdyz uz tak se nakonec pohadame.Byla jsem posedet s prateli,bohuzel jsem se opila a byla mu neverna.Pritel se to dozvedel od sveho kamarada…promluvili jsme si o tom,domluvili jsme se ze si to promyslime a probereme ,jen nevim kde zacit.Pritele mam moc rada a nechci o nej prijit. Dekuji za radu
  Helena Prosinec 27, 2013

  Dobry den, s manzelem zijeme 18 let, v manzelstvi 12 let. Byl mi pred 3 mesici neverny. Spolecne jsme se rozhodli ze zustane s nami a dali jsme pravidla kterymi se budeme ridit. Manzel se moc snaží, stara se o rodinu, domacnost i o me. Ale nevim co se deje se mnou, je to zvlastni a jeste jsem to nezazila- jsem na nej neprijemna vsechno to chce ve me bouchnout a pak si promluvime je vse v poradku a po case opet to stejne. Prosim o radu jestli mam nekoho navstivit a jestli ano, pak koho? Mam sama ze sebe neprijemny pocit a nechci se ani tak citit sama. Je to urcite brzy po jeho nevere, ale pokud to budu odkladat, bude to horsi. Moc dekuji za odpoved a preji krasny zbytek svatku.
   Karel Chába Leden 3, 2014

   Dobrý den, není nic neobvyklého na tom, že se v životě potkáte s pocity na základě nové zkušenosti, které jsou pro vás zcela nové. Jedná se o něco, co ve vás bylo již dávno na úrovni emoční. Více se dočtete zde. http://www.partnerske-vztahy.eu/vzorce-chovani/.
   S vaším problémem vám rád pomohu.
  Jarmila Leden 4, 2014

  Dobrý den, s manželem jsme 26 let. Před 4 lety jsme měli velkou krizi, v té době jsem potkala svou první lásku, do které jsem se znova zamilovala. Manželství se mi mezitím urovnalo, ale až na sex, který chyběl i před tím. Za celou dobu jsem se nedokázala rozhodnout pro jednoho z nich. Nyní manžel přišel na to, že někoho mám. Na manželovi mi stále velmi záleží, nedokážu jen tak smazat kus našeho života. Jen nevím, jak se k němu nyní přiblížit a vše spravit, nechtěla bych ho ztratit. Je mi teď hrozně, samé výčitky. Manžel ale se mnou nikdy moc nekomunikoval o mých pocitech, pokud jsem s něčím začala, vždy jsem dostala odpověď, že koukám moc na americké filmy a vůbec se nesnažil změnit. Děkuji
   Karel Chába Leden 7, 2014

   Dobrý den, komunikace je klíčem k vašemu úspěchu. Musíte začít budovat důvěru mezi sebou. Je potřeba se učit mluvit o citlivých věcech. První tedy, co byste měli udělat, je, že se dohodnete na tom, že budete v nějaký konkrétní čas vícekrát týdně pracovat na důvěře, komunikaci. Tato dohoda je základ, bez ní se neposunete. Více zde http://www.partnerske-vztahy.eu/jak-ziskat-zpet-ztracenou-duveru/ . Pokud nebude chtít, tak doporučuji, abyste se na mě obrátili s žádostí o osobní konzultaci.
  Aha Leden 17, 2014

  Dobrý den,byl jsem s přítelkyní 5 let a máme spolu 2letého chlapce, ale podvedl jsem jí a odešel od nich.V tu chvíli jsem myslel jen na mylenku ale když jsem byl s ní tak jsem si pak uvědomoval co jsem provedl za strašnou věc a tak jsem po 3 měsících odešel od milenky a chtěl se vrátit k bývalé přítelkyni kterou moc miluji.Scházíme se po tajnu už 7 měsíců aby se to nedozvěděl její otec který mě už nechce pustit do baráku.Bohůžel přítelkyni už to nebaví a že to má furt v sobě tu nevěru a nevěří mi že bych se změnil.Jak jí mám přesvědčit aby šla se mnou bydlet jinám nebo jak to mám vůbec řešit,ale nechci o ní přijít protože jí stále miluji.Děkuji za odpověď
   Karel Chába Leden 22, 2014

   Dobrý den, nemilujete jí, jen si to myslíte. Teď cítíte silné city, protože se bojíte, že o ní přijdete. Nevěří vám mimo jiné proto, že jste jí nedokázal, proč by teď mělo být vše jinak, v čem teď bude váš vztah jiný, proč se teď a jak budete chovat jinak, aby se nevěra neopakovala. Vy sám to nevíte. Jen si teď myslíte, že už to neuděláte. Věříte tomu, protože se bojíte opuštění. Musíte si tedy ujasnit to, co jsem napsal a případně jí tu změnu popsat a zrealizovat jí.
  Robin Leden 17, 2014

  Dobry den.Žijeme s přítelkyní a jejím synem 3,5 roku.Máme spolu Chovnou stanici psů.Příšel jsem na to,že je mi nevěrná ( 1měsic) a dal jsem ji o tom důkaz,protože mě k tomu donutila (myslím tím sehnat si ten důkaz).Ona teď vlasně s jedním spí (on) a druhý se jí stará o rodinu (já).On má taky svou rodinu (přítelkyně a male dítě) ta však o ničem nemá ani tušení!Poraďte mi,mam jeho rodinu kontaktovat a předat ji tyto důkazy nebo mám mlčet a jeho rodinu do toho nezatahovat?Opravdu nevím co mam dělat.Chtěl bych se pomstít a taky bych chtěl svou rodinu zpět.Já už jí vlastně odpustil,ikdyž to hodně boli.Vím ale že musím být silný,protože se musím o vše postarat,když má přítelkyně je teď slepá…
   Karel Chába Leden 22, 2014

   Dobrý den, neříkal bych to, nic vám do toho není a problém nevyřešíte tím, že se budete někomu mstít. Měl byste se zaměřit na vás a partnerku a ne na tu nevěru a milence.
  Petr Leden 20, 2014

  Dobrý den,
  Poslední půlrok si přítelkyně (oba 23 let, děti nemáme) začala stěžovat na to, že ji nedávám dost najevo své city (mazlení, sladká slůvka, romantika). I když mé city k ní jsou strašně velké, jsem typ člověka, co to jenom těžko dává najevo. Více méně sama se mi přiznala, že má dvouměsíční vztah s jiným mužem a že se s ním i 4krát vyspala. Podlehla právě těm jeho sladkým slůvkům. Sesypala se a začala se omlouvat a prosit o odpuštění. Věřím, že mě miluje a pouze podlehla sladkým slůvkům (i když nechápu proč ten sex). Rozhoduji se co dělat, miluji jí nadevše, ale bojím se, že už si k ní nezískám důvěru a také si nedokážu představit vrátit se do bytu kam si ho vodila. Jsem zoufalý.
   Karel Chába Leden 22, 2014

   Dobrý den, především tomu dejte čas. To, jak to teď vnímáte a vidíte, bude jiné za pár týdnů. Zaměřte se na to, co partnerce chybělo a jak se posunout, abyste jí byl schopen city dávat.
  LibušeAnna Leden 24, 2014

  Dobrý den, je mi 59 let, manželovi 61, šest let udržuje kontakt s jistou 27 letou servírkou,komunikují spolou přes SMS, ona má problémy s penězi – dluhy, krádeže a má krédo, že chlapi nejsou lidi a je potřeba je využít. Známe se osobně, určitou dobu jsme spolupracovali všichni dohromady. Manžel přísahal, že s ní nikdy nic neměl, ale kontakt ukončit nechce a já mu nemohu stát za zády. Nicméně se ve městě, kde žijeme trousí řeči, že jde o něco víc. Jsem z toho nešťastná, ponížená a je mi to nepříjemné..Náš vztah trvá 42 let, situace mne deptá , což manžel nechápe.Oba výkonnní sportovci,, velmi dobře vypadající, ale on zřejmě řeší svou krizi a já nevím, co s tím.mládí se nedá vrátit. Děkuji
   Karel Chába Leden 28, 2014

   Dobrý den, pokud manžel nechápe, že vás to deptá, tak je možné, že neumíte o věcech náležitě komunikovat. Samozřejmě, že to může být také tak, že nechce nic chápat. Zkuste mu tedy vysvětlit, popsat své pocity, jaký to má dopad na vaši psychiku, vztah a to vše způsobem, kdy budete mluvit jen o sobě. Nebude jinak označovat jeho vlastnosti, nebude dedukovat, že víte, že (ne)dělá to a ono schválně. Jde tedy o to, aby byl schopen se soustředit pouze na to, co mu říkáte a pokusil se na vás empaticky naladit. Pokud nebude ovšem i nadále vyvíjet žádnou snahu o posun, tak musíte zvážit sama za sebe, jak dál.
  Petra Leden 30, 2014

  Dobrý den, v 15 jsme se seznámili a ve 20 vzali. Byl můj první a já jeho. Po šesti letech manželství jsem mu přišla na nevěru (v té době 2 děti – 5 a 2 roky). Rozhodl se pro ni. Po roce se k nám vrátil, chodili jsme i do manželské poradny a hlavně mně hodně pomohla překonat jeho nevěru a odchod. Nyní jsme spolu už dalších 5 let. Vztah ochladl, chci to řešit, ale on tvrdí, že žádné problémy nejsou, že je všechno v pořádku, že návštěvy v poradně absolvoval jen kvůli mně, ale že byly orientované proti němu. Prostě je odchodil. Myslela jsem, že pomohly, ale bylo to očividně jen na přechodnou dobu. Dnes je holkám 10a7 let, nemám to srdce připravit je znovu o tátu. Mohl se přetvařovat tolik let?
   Karel Chába Leden 31, 2014

   Dobrý den, nemyslím si, že se přetvařoval. Spíše jste jeli na vlně relativního klidu, ovšem se zásadním nedostatkem, že jste nepracovali na vztahu. Vypadá to, že vám poradna pomohla vše překonat, ale ne se naučit, jak máte provádět prevenci, abyste opět nespadli do krize a to se ukazuje jako chyba.
  Kačenka Duben 19, 2014

  Manžel se mi přiznal k nevěře.Jedná se o vdanou ženu.Znají se asi 3 měsíce.Manžel neví, co dál.Doma jsme měli komunikativní problém,já pak byla nervozní a na manžela nevrlá.Já mu chci odpustit a zapomenout.On se bojí, že vše bude za chvíli v původních kolejích – nevrlost,hádky apod. Já se chci změnit a ukázat mu, že ještě můžeme mít krásný život.Jsme spolu 12 let, máme 2 děti. Ona se rozvádět asi nebude,jedná se tedy o krátké chvilky jejich setkání. Mám mu dát čas nebo to vzdát a žít s dětmi bez něj?
   Karel Chába Duben 23, 2014

   Dobrý den, měli byste oba udělat maximum pro spokojený partnerský život. Pokud to nepůjde, tak se teprve potom rozejít.
  Janina Srpen 21, 2014

  Jsem s manželem 12 let.Je to mé druhé manželství.Je mi nevěrný asi dva měsíce.Mnohokrát jsme o tom mluvili v klidu a bez hádek.Ví že mě to moc bolí a že mé sebevědomí je na nule.Tvrdí mi,že mě stále miluje a jsem pro něj ve všech směrech nejlepší.Ale ona ho prostě přitahuje a nemůže si pomoci.Vše u nás funguje a sex prostě úžasnej.Řekla jsem,že měsíc se o tom nechci bavit a pak znova proveden co bude dál.Stále ho miluji.Dokážu pochopit nevěru ale vadí mi že to u něj začíná být vztah.
   Karel Chába Srpen 26, 2014

   Dobrý den, na co se ptáte?
  Gabina Srpen 23, 2014

  Mám stejný problém ve stejnou dobu jako p. Janina. Včera jsem přišla na manželovu nevěru která trvá asi 2 měsíce.Máme dvě malé dcery /10 a 6 let/ Jsme spolu 12 let pro mne šťastných. Manžel mi řekl důvody co ho nejspíš k nevěře vedly a já je uznala.Podvádí mne s ženou která sama nedávno byla podváděna a jejíž manžel ji opustil. Manžel je zmatený a neví prý co chce. Má mě a dcery rád, ale k ní ho to přitahuje, že mu dala co poslední dobou potřeboval.Řekl mi že by chtěl vztah zachránit ale neví zda to půjde. Já to samozřejmě chci také.Máme toho hodně za sebou a nedokážu si představit život bez něj.Momentálně jsem na dně a nevím jak se mám k němu chovat, aby se zpět našel a byl to zase on.
   Karel Chába Srpen 27, 2014

   Dobrý den, dejte mu čas. Dohodněte se tak, aby vám to oběma vyhovovalo, kolik toho času bude. Po tu dobu na něho netlačte a nijak neměňte své chování. Pak by vám měl říci, jak se rozhodl. Bylo by i fajn, kdyby muž vyhledal pomoc. Je totiž otázkou, zda si dokáže sám vše urovnat v hlavě.
  Klára Listopad 24, 2014

  Před rokem a půl jsem přišla manželovi na nevěru, tvrdí, že nevěrný není.Psali si sms, maily, volali si, pro mě tedy emocionální nevěra.Chodí spolu do folklorní skupiny.Začala jsem tento vztah řešit a domluvili jsme se s manželem, že ukončí sms, maily…bohužel dojíždění na zkoušky folkloru neomezil a stále se ve skupině setkávají. Na některé akce jezdím s manželem.Setkávání a dopisování omezil, ale neukončil.Snažím se vše rozumově zvládnout, ale někdy mi to opravdu nejde,nechci dělat scény, ale ani přehlížet situaci, která mi vadí a manželovi jsem vše vysvětlila, stále trvá na tom, že o nic nejde.jak mám pokračovat v řešení problému nevím.Ještě stále chci udržet náš vztah,dcera má 13let.
   Karel Chába Prosinec 2, 2014

   Dobrý den, měli byste se zaměřit na to, co vám pomůže. Tedy si ujasnit, co komu a za jakých podmínek by v této věci vyhovovalo. Je nutné se na tom dohodnout. Nehledejte, kde je pravda, ale jak to udělat, abyste byli oba spokojení.
  dana Březen 17, 2015

  Jsme manzele 22 let.pred 7 lety mel manzel urologicke potize.navstivil pohlavni oddeleni a tam si vyzadali i me vysetreni.slo o hpv infekci.nekde jsem tehdy slysela,ze takove viry ma v sobe kazdy a uverila jeho verzi a dal nepatrala.teprve nedavno se prerekl a je uz vim,ze mi byl tehdy neverny.ani jeden nechceme rozvod.ja chci vedet priciny,ale nechce o tom mluvit.oba chceme pokracovat ve vztahu,ale ja chci s cistym stitem a ne cekat,az se zase vlivem nahod po letech dovim vic.i kdyz je to uz tolik let,je to pro me bolestive.oba na sobe pracujeme a chceme zustat spolu.
   Karel Chába Březen 20, 2015

   Dobrý den, píšete, že chcete znát příčiny a on o tom nechce mluvit. Je ale otázkou, jak se ptáte a na co se ptáte. On může mít pocit, že ho někam tlačíte nebo že se bavíte o věcech, které řeší jen důsledek a ne příčinu. Tedy doporučuji se nejdříve zaměřit na toto. Pokud totiž chcete oba zachovat vztah a pracujete na sobě, tak mi tam něco nesedí. Začal bych jako první řešit komunikaci s vámi, kdybyste byli u mě osobně.
  Simona Červen 12, 2015

  Dobrý den, zjistila jsem, že můj manžel mi byl po 25letech manželství nevěrný s 18 letou slečnou. Jemu je 44. Tvrdí,že to byla jen hra,která pro něj nic neznamenala, nic od toho nečekal. Domluvili jsme se,že to překonáme, ale mě to nejde.Bojím se,že nedokážu znovu věřit.
  Majk Červenec 21, 2015

  Ahoj. Mám krásnou manželku a miluju jí, jenže její kamarádka po mě vyjela neskončilo to sexem ale občasnými drobnými úlety spojenými s trochou alkoholu. Setkali jsme se i mimo „párty“ a ji řekl že nechci zničit mé manželství. Nicméně pokračovali občasné vzkazy na netu,bral jsem to jako srandu, jenže pak se to dozvěděla manželka a myslím že mi to neodpustí. Bohužel je pravdou že v poslední době jsme neměli moc sex a manželka v něm na mě neměla chuť. Chci to zachránit ale nevím jak jí vysvětlit pravdu o tom že ona je ta jediná s kým chci být… Poraďte
   Karel Chába Červenec 26, 2015

   Dobrý den, je zraněná, trucuje, chce, abyste jí dával důkazy toho, že je jediná teď a zároveň vás bude odmítat, aby se bránila dalšímu možnému zranění. Zkuste se řídit tímto článkem http://www.partnerske-vztahy.eu/jak-ziskat-zpet-ztracenou-duveru/, nicméně si myslím, že toto by chtělo třetí nezávislou osobu, která by vám pomohla vyřešit křivdy. Když se o to budete snažit teď sám, tak nebude chtít a bude vás odmítat. Rád vám pomohu na konzultaci.
  Jana Červenec 31, 2015

  Hezký den, je to asi 3 měsíce, co jsem zjistila přes FB že manžel čeká dítě se svojí kolegyní, chtělo se mi přestat žít, zhubla jsem, je mi pořád špatně. Manžel tvrdí že vše překonáme a bude to lepší než předtím, že s námi (máme 2 děti) chce být, ale vím že si pořád píšou, možná volají, vždy když náhodou něco takového přečtu jsem znova na začátku a je mi špatně. Snad se neschází, ale přesto je pro mě těžké po ničem nepátrat a doufat že ho to omrzí a rozejdou se, navíc nevím co bude potom.. máme 2 holčičky, myšlenky jako že se narodí a podobně. Hrozně moc chci zachovat rodinu a manžel tvrdí že také, že nedokáže jí občas napsat nebo prý v budoucnu zajít na kafe a normálně si popovídat.
   Karel Chába Srpen 4, 2015

   Dobrý den, váš vztah lepší určitě nebude, když vše zůstane jen u konstatování, že chce vás a rodinu. Musíte řešit, proč se to stalo, jak to vyřešit, musíte si říci, jaké kdo má potřeby a jak je naplňovat. Musíte si ujasnit s ohledem na to, že čeká dítě s jinou, jak vše bude s ní řešit a za jakých podmínek. Hlavně se nespokojte tedy s tím, že už bude dobře, ale chtějte konkrétně vědět, CO uděláte, aby to tak bylo.
    Jana Srpen 5, 2015

    Děkuji za radu, měli jsme další diskusi, z které vyplynulo, že je s náma manžel vlastně protože musí, ale že on to zvládne se obětovat a mít i tak hezký život, jinak by chtěl jí, ale že my bychom to nezvládli, vyhledali jsme koučku a jsme objednaní na konzultaci, ale je to zase rána, kterou jsem nečekala, tak nevím jak to dopadne.
  Vlasta Srpen 15, 2015

  Dobrý den, také Vás požádám o radu a Váš názor. Po 35.letém bezproblémovém manželství jsem i já zjistila, že se můj manžel věnuje jiné ženě. Dva měsíce intenzivního kontaktování voláním a sms, následně několika měsíční závislost na té ženě, kdy nemohl s kontaktaktováním i přes sliby přestat. Osobních schůzek bylo jen pár. Když jsem ho usvědčila výpisy volání, neboť mi mé podezření zapíral, byl sám udiven neuvěřitelným množstvím. Nebyl schopen vysvětlení. Chtěl čas na srovnání. Čas ovšem „způsobil“ to, že kdyby prý neviděl ten výpis, ani by nevěděl, že jí psal a volal, natož v noci. Výsledek je, že prý si nic nepamatuje. Je to možné? Já mu nevěřím. Epizoda před 2 lety. Děkuji za pomoc.
   Karel Chába Srpen 19, 2015

   Dobrý den, teoreticky to možné je. Má váš muž nějaký problém s pamětí? Už se to někdy stalo? Atd. … když si odpovíte na tyto a další otázky, tak budete mít jasno.
  Vesna Září 15, 2015

  Dobrý den, potřebuji se jen ujistit, že dělám správně. Po více než dvacetiletém manželství jsem půl roku začala tušit, že manžel má poměr s kolegyní. Začala jsem se nejdříve dávat do kupy sama a pak, když jsem nabyla sebevědomí a jistoty,že to tak je, jsem to s ním vše probrala. Já i on uznáváme určité chyby v našem vztahu a oba v něm chceme pokračovat.Máme se rádi, rozumíme si a vážíme se jeden druhého. Já mám podmínku, že mě musí informovat až to skončí, to je nezbytné a na druhou stranu chápu, že to nejde ze dne na den. Také vím, že ho tíží svědomí. Ale nevím, jak dlouhý by ten čas k ukončení měl být (co je adekvátní a co už ne), protože nechci dávat ultimáta. Děkuji.
   Karel Chába Září 17, 2015

   Dobrý den, záleží na mnoha faktorech. Jak hluboce je zainteresován jinde, jak jste spolu schopni teď řešit problémy, atd. Průměr z mé zkušenosti se pohybuje mezi cca 1-3 měsíci.
    Vesna Září 18, 2015

    Dobrý den, děkuji za odpověď. No zainteresován je – a zdá se mi, že hlavně ta druhá strana, představuji si že je to taková „osudová přitažlivost Glenn Close a Micheal Douglas“ (a dokonce i pracovně bohužel). Moc dobře si uvědomuje chybu…a komunikovali jsem o tom. Dala jsem mu šanci s tím, že to musí vyřešit (a že ho v tomto období nechám), a vím, že mu na mě záleží. Pere se s tím sám a snad i hodně. Ale je tam i ta druhá strana a té nechce také ublížit. Ví, že hlavní aktér je on. Já se v tom melu také dost, hlavně s tím, jak se chovat. Nechci se chovat odměřeně, ani moc příjemně (to ostatně jde těžko)….je to složité. Dávám mu šanci, jen to čekání je hrozně vysilující. Tak uvidíme…
  jarda Říjen 15, 2015

  Dobrý den sme 20 let svoji asi 5let spolu intimě nežijeme.Nedávno mi zdělila že 3 roky má vztah a plánuje s ním budoucnost ale nechce se rozhodnout ukončit partnera ani manžela.Přítel je samozřejmě mladší klidný zajištěný rozvedený a přitažlivý .Samozřejmě stojim o to manželství udržet máme i společné zájmi,jájsem jen uzlík nervu a asi v hajzlu pardon za upřimnost .
   Karel Chába Říjen 23, 2015

   Dobrý den, pokud vaše paní nedokáže udělat rozhodnutí sama, tak by měla vyhledat pomoc. Dělá chybu v tom, že se rozhoduje, jaké řešení je dobré/špatné a to není správné řešení. Takto se může rozhodovat ještě dlouhé měsíce. Jde o to, co chce ona, respektive na co si troufá. To je to stěžejní. Její rozhodování není ve skutečnosti ovlivněno tím, kdo z vás je lepší, ale na co si myslí, že má, co zvládne ustát. Rád pomohu, pokud bude paní chtít.
  Jan Listopad 4, 2015

  Zdravím potreboval bych poradit. Manželka my byla uz dvakrát nevěrna, poprvé se i odstěhovala, sice jen na čtrnáct dní a pak se vrátila. Bylo to asi před pěti lety. Ted se to opakovalo, ale prej jen jednou a prej bez citů. Nevim co a jakdal, mame 2 dcery 12,16let. Miluji je vsechny a zena my tvrdí že onr mne taky. Nevim zda ji verit, nechci o ně přijít.
  Myslim si že si je moc jistá že jí neopustim nevím. Zapomel sem jsme spolu 14 let. Ta starsi dcera je vyzenena dřívější její partner spáchal sebevraždu. Vim ze i jemu byla nevěrna. Asy to jinak neumi.
   Karel Chába Listopad 10, 2015

   Dobrý den, pokud je tam té nevěry tolik a to i s ex partnerem, tak by bylo nejlepším řešením vyhledat pomoc. Je nutné zjistit více do hloubky, co za jejím chováním je. Samy toto nezvládnete. Rád pomohu.
  Karl Listopad 5, 2015

  Dobry den,chci se zeptat,zdali existuje nejaka terapie kam chodi vice lidi a snazi si odbourat neveru v sobe,nebo se z toho jaksi dostat.Myslim tim nejaky kurz odstraneni nevery s lektory.Myslim tim neco podobneho jalo ma lom kurzy pro muze,tak neco podobneho pro zeny nebo tak.Dekuji.
   Karel Chába Listopad 10, 2015

   Dobrý den, nevím. Hledejte na internetu.
  Renata Blahova Prosinec 22, 2015

  Dobry den , jsme s manzelem 21let. Nikdy jsem mu nebyla neverna. Letos v rijnu , jsem si zacala psat s favnym kamaradem , zacal flirtovat a ja se chytla! Trvalo to cca mesic ,slo pouze o psani! Manzel to zjistil a moc ho to ranilo. Vse jsem hned ukoncila ! Mam , ale hrozne vycitky ! Manzel se snazi to zpracovat , ale je to jako na houpacce , 2dny libanky a potom 2 dny chladny a odtazity ! Co mam delat , abych mu pomohla ? Vse jsme probrali a zjistili pricinu , manzel presto tvrdi , ze jsem k takovemu kroku nemela duvod ! I pres to vsechno si myslim , ze nam tahle udalost pomohla si poradne a uprimne promluvit , to se driv nestalo a to byl take jeden z duvodu proc ke vsemu doslo! Poradite?
   Karel Chába Prosinec 28, 2015

   Dobrý den, je raněný a vy jeho bolest, jakožto ta, která je dle něho způsobila, budete řešit jen s malou šancí na úspěch. Bylo by tedy ideální, abyste vyhledala pomoc třetí osoby. Oba teď děláte nějaké věci špatně, oba musíte chtít něco dát a v něčem ubrat. On to ale nepřijme, když s tím přijdete vy, a proto doporučuji, abyste se na mě obrátili s žádostí o osobní setkání.
  Helena Leden 4, 2016

  j komentář, prosím, formulujte maximálně do deseti řádků (700 znaků)! Dobrý den. Mé manželství trvá 43 let a dá se říci, že bylo štastné. Vychovali jsme 2 syny a letos budeme prarodiči. Manžel má firmu a před 2 lety zaměstnal paní pro administrativní práce. Já jsem již v důchodu a je mi 61 let.Od té chvíle se manžel začal chovat ke mně odtažitě a i když byl již dříve z práceunavený, začal se do práce těšit a změnil také svůj zevnějšek. Tvrdí mi, že díky té paní _ mimochodem 45 leté – mu ubylodost práce. Ale také od té doby se mne nedotýká a veškerý čas doma tráví u počítače. Pochopila jsem, že se zamiloval . Myslela jsem si, že zamilovanost přejde, ale takový divný klid před bouří trvá. Chci být rozumná a tolerantní, ale už pocituji u sebe i fyzické problémy a nevím co dál. Poradíte mi ?
   Karel Chába Leden 7, 2016

   Dobrý den, pokud nechcete jen nečinně čekat, tak budete muset chtít otevřít debatu, kde si nalijete čistého vína a promluvíte si o tom, jak to s vámi bude dál. Pokud to bude manžel odmítat a nebude nic chtít řešit, respektive přiznat, tak si musíte sama za sebe rozhodnout, zda s ním i za těchto podmínek chcete být a nebo odejdete.
  Martina Leden 12, 2016

  Dobrý den,nevím si rady. S manželem jsme spolu 16let,v listopadu jsem zjistila že půl roku má milenku. Myšlenka byla vdaná a má stejný problém jako manžel l,že kdyby odešel nemá kam jít. Máme spolu 3deti 16,10 a 5 let. Máme hypotéku a spoustu dluhy. Na týden manžel odešel at si rozhodne co vlastně chce. Po týdnů se vrátit s tím že přišel kvůli detem.,mne nemiluje jen mne má řád. S paní se scházel dal.. Teď už to prej skončilo,ale mám dojem že si asi začal neco jiného jinde. Dala jsem mu půl roku co vlastně chce. Nejhorší je nemluvit o tom a jen čekat co bude a ten pocit jestli je někde s někým jiným je hrozny. Jsem na dne a nevím co dělat jak se chovat.
  Prosím o řádu dekuji
   Karel Chába Leden 21, 2016

   Dobrý den, nemůžete to nechat jen na muži. I vy musíte mít svou představu, kolik mu chcete dát času a kam už to nenecháte zajít. On musí vědět, že si nenecháte vše líbit a musí problém řešit. Pokud tedy on nechce tvořit/řešit s vámi společně, tak to musíte udělat vy sama za sebe a děti.
  Monika Březen 23, 2016

  Dobrý den, jsme s manželem 22 let, od mých 17 spolu žijeme, je o 4 roky starší. Vždy byl hodně žárlivý. Nesměla jsem nikam chodit, ani s kamarádkama, ani s ním. Prý by po mně někdo koukal a on by to nesnesl. Celý život jsem se tomu přizpůsobovala, neměla žádné svoje koníčky, jen jsem přebírala ty jeho, aby jsme spolu mohli trávit čas jinde než doma u televize. Ale už takhle žít nechci. Minulý rok jsem potkala muže, se kterým si velmi rozumím, zhruba po 4 měsících došlo i na intimní vztah. Cítím se s ním svobodná, můžu říct a dělat cokoli. Vím, že manžel něco tuší, trpí tím, ale nedokážu se k němu citově vrátit. Máme 2 děti (11 a 13 let), asi kvůli nim jsem pořád s manž. Nevím co mám dělat
   Karel Chába Březen 28, 2016

   Dobrý den, měla byste udělat to, co vás udělá šťastnou. Pokud je to rozvod, tak to udělejte. Pakliže si nedokážete sama poradit a najít sílu, tak vám rád pomohu osobně.
  Renata Červen 28, 2016

  Dobry den, s manzelem jsme 10 let a mame 2 deti. Zjistila jsem neveru s jeho kolegyni v praci trva to 2 mesice. Odejit nechce pry by nas neopustil ale jiz mu neverim a mam strach ze on to neukonci a bude dal pokracovat pokud je s ni na pracovisti. Slibil mi ze s ni jiz nebude komunikovat coz vsak uz porusil. Rekl mi ze neni spokojeny ve vztahu pry ho pronasleduji neverim vycitam. Ja ho man vsak moc rada a chci aby nas vztah dal fungoval coz on pry chce taky.
  Iva Srpen 19, 2016

  Dobrý den,byla jsem svému manželovi bohužel nevěrna. Vse zjistil a na několik měsíců jsme byli od sebe.Po nějakém čase jsme ale zjistili že bez sebe nemůžeme byt a jsme zase spolu.problem je ale v tom,že manžel tvrdil ze vse bude v pořádku a budeme zase stastni.Je to už rok co jsme zase spolu,ale situace je silena. Nechce se mnou trávit čas, nezavola nenapíše, vecne není doma a nás sexuální život je nulový. Tvrdi ale ze rozvést se nechce.Me ale dochází sily na takový život. Už spolu ani nedokážeme mluvit abychom se nepohadali. A vecne mi nevěru připomíná. Prosím o radu.Dekuji
  Anička Září 5, 2016

  Dobrý den, byla jsem svému manželovi nevěrná, po tom co mi byl manžel několikrát nevěrný a dvakrát chtěl kvůli milence odejít. Bohužel nezvládla jsem to a podlehla kamarádovi, který o mě delší dobu stál. Konečně o mě někdo stál…Manžel se momentálně kompletně změnil po autonehodě, je z něj úplně jiný člověk, je pozorný… ale nevím, zda je to už trvalá změna nebo se vše vrátí do starých kolejí…
   Karel Chába Září 6, 2016

   Dobrý den, v životě lidském dochází k událostem, které natolik změní naše vnímání, že přehodnotíme své priority. Nemohu vědět v jeho případě, jak to bude a můžete jen čekat a aktivně se mu vše snažit pozitivně vracet, abyste ho utvrzovala v tom, že jeho snaha má smysl.
  Lea Říjen 5, 2016

  Jsem s přítelem rok před půl rokem napsal své bývalé ze je jenom jeho a ma ji moc rad, ale když o ni mluvil přede mnou tak na ni jen sprosté nadává když jsem se ho na to zeptala tak se o tom nechtěl vůbec bavit jen řekl ze to nic neznamenalo jenže ja mu už nevěřím jak me muže říkat ze me miluje a jiné psát ze je jenom jeho vůbec nevim proc to děla nechci ho ztratit ale neumím to vymazat z hlavy moc me to trapi
   Karel Chába Říjen 11, 2016

   Dobrý den, důvodů může být více. Např. mu vadí, že ona má jiného, a tak píše tyto silné výroky, kterými přebíjí ten negativní pocit, atd. Je cellem jedno, proč to tak je, obecně to ukazuje na nevyrovnanost, nerozhodnost. Jediné co má smysl, je se o tom otevřeně bavit. Musíte se v něm pokusit vyvolat pocit, že vám to může říci. Nebo se vydat za poradcem, aby vám s tím pomohl. Pokud si nenalejete čistého vína, lépe vám nebude. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/osobni-konzultace/
  Lenka Prosinec 4, 2016

  Dobrý den. Je mi 30let a memu „partnerovi“ 41let. Jsme spolu pres 6let a mame spolu 5ti mesicni miminko. V dobe těhotenství jsem zjistila,ze partner má poměr se svou kolegyni.Před porodem se se mnou rozešel,doufala jsem,ze po porodu se to zlepší,ale zatim je vse pri starém. Partner je převážně u ní a za synem dojíždí,pokazde zacnu hadku ja a predhazuji mu tu zenstinu..Mame se stale radi a ja i syn mu nejsme lhostejni.. Stale mi opakuje,at se k nemu chovam hezky,at nenadavam,ze ho to jeste vic ode mne oddaluje,ze si umi i představit,ze by se vrátil,ale ze nu vše pry stěžuji..Chci zachranit rodinu,hlavne i pro naseho syna. Partner syna miluje,je videt,ze ho ma rad,ale zatím vyhrava ta dotycna
   Karel Chába Prosinec 5, 2016

   Dobrý den, z vašeho psaní je patrné, že mu něco vadí. Není vhodné to hodnotit a soudit ho z vaší strany. Prostě si myslí, že se mu děje něco takového z vaší strany, že má právo se takto chovat. Doporučuji vám, abyste ho požádala o rozhovor. Cílem toho povídání by mělo být, aby vám jasně, a především konkrétně na příkladech řekl, co mu vadí, co by chtěl, atd. Musíte začít příčinou a tou rozhodně není ta paní. To je důsledek. Při tom rozhovoru musíte působit tak, že nebude vyčítat, znehodnocovat, co vám říká. Musí věřit, že vás opravdu zajímá, co se mu děje. Další info zde https://www.partnerske-vztahy.eu/nevera-muze-v-tehotenstvi-a-v-prvnich-mesicich-po-narozeni-ditete/
  Pavel Srpen 17, 2017

  Dobrý den, nedávno jsem přišel ženě na nevěru. Jsme spolu od jejich 16ti let, já jsem o pár let starší (42 let). Byl jsem její první partner, ale několikrát jsme se rozešli, takže sexuální zkušenosti nabrala i jinde, ale vždy jsme se k sobě vrátili a to i po víc než ročním rozchodu. Nevěru jsme asi zvládli, ale teď jsem zjistil pravděpodobný důvod nevěry a ten mě vyděsil daleko více, než samotná nevěra. Žena se mi svěřila, že ke mně vlastně nikdy necítila to co by k celoživotnímu partnerovi asi měla. Prostě jsem ji nikdy sexuálně neimponoval, ale je se mnou 23 let, máme děti. Jsem normální chlap, který neměl s ženami nikdy problém, proč zrovna tady? Poraďte co máme dělat (oba). Děkuji.
  Radek Listopad 26, 2018

  Dobrý den, náhodou jsem se dozvěděl, že manželka má vztah s kolegou v zaměstnání. Je ženatý. Tvrdí, že je to pouze formální, ale nechce se rozvádět kvůli dceři. Manželka se s ním setkává v práci a po práci, ale večer a o víkendech jsou on se svojí jak tvrdí pouze dcerou a manželka s námi. Moje manželka netuší, že o její nevěře vím. Mám jí to říct, nebo ne a raději dělat něco proto aby se situace změnila? Děkuji

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů