Jaký udělat první krok, když nastane krize vztahu?

Žádná krize se nestane ze dne na den. Často krizi předchází nevyhovující komunikace a ignorování potřeb partnera a nezřídka i vaše vlastní. V drtivé většině případů na ní mají svůj díl oba. Co tedy dělat, když už krize nastane?

Musíte si ujasnit sami za sebe, že chcete ve vztahu zůstat

To by měl udělat i partner. Při práci s klienty se někdy setkávám s tím, že říkají – partner to se mnou ale vůbec řešit nechce a pochybuji o tom, že si něco bude rozmýšlet, když ho o to požádám. Není to pak jasný signál, že ve vztahu je neefektivní setrvat? Domnívám se že ano, protože na vztah jsou dva a jeden ho tvořit nemůže. Než se pustíte do úvah doporučuji, abyste k sobě byli upřímní a nemalovali si vzdušné zámky. A hlavně oddělte emoce od faktů, jak jen to dokážete!

Pár námětů, jak na to

 • Co by mě čekalo, pokud budu chtít ve vztahu setrvat?
 • Jaká jsou rizika setrvání?
 • Chci opravdu ve vztahu zůstat anebo si jen neumím představit, že si partner/ka najde jinou/jiného atd..?
 • Co nás teď spojuje? Splňuje to mé představy o vztahu?
 • Je vůbec možné mé představy naplnit s tímto partnerem?
 • Už jsme to řešili několikrát a nikam to nevedlo. Proč by se to mělo vydařit teď? Je možné to udělat jinak a lépe?
 • Kdybych se mohl/a vrátit na začátek vztahu, šel/šla bych do toho znova?
 • Jak často se s partnerem hádám?
 • Dodržujeme oba dohody? Je vůbec možné pracovat na obnově vztahu a stanovit dohody?
 • Máme společné zájmy? Máme si co říct? Je předpoklad, že se to vůbec může zlepšit?
 • Je mezi námi ještě chemie?
 • Těším se na partnera/ku, když s ním/ní nejsem?
 • Jsem na partnera/ku hrdý? Chci aby naše děti byly jako on/ona?

Pokud jste se rozhodli, že oba zůstanete, tím teprve vše začíná

Jste takzvaně na bodu nula. Setkávám se velice často ve své praxi s tím, že se klienti dohodnou, že ve vztahu zůstanou a tím to končí. Je to fatální chyba, která se vám velmi negativně vrátí. Je nezbytné na vztahu začít konstantně pracovat. Musíte pojmenovat příčiny krize a pracovat na jejich odstranění. Ideální by bylo, pokud si stanovíte pravidla komunikace a uděláte domácí dohodu.

V případě, že jste se rozhodli vztah ukončit na základě důkladného rozboru, tak věřte, že počáteční smutek a bolest pomine. Není nic důležitějšího ve vztahu, než vědět co chcete a to vyžadovat. Jedině tak můžete žít vztah dle svých představ.

Pokud si myslíte, že nejste schopni si ujasnit, zda setrvat anebo odejít a pořád váháte, tak vyhledejte odbornou pomoc. Je velmi důležité, abyste si svým rozhodnutím byli jisti a stáli si za ním.

Související články: Jak vyřešit nevěru? Proč vzniká nevěra?

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

288 komentářů u „Jaký udělat první krok, když nastane krize vztahu?

  Anonym Říjen 21, 2011

  Mam 4 mesice partnerku oba mame dite. Je nam 36a35let. Nevim co si mam o ni nekdy myslet ale snazim se ji pochopit. Pripada mi ze ma psychicke problemy tykajici se predesleho vztahu kdy ji pred porodem opustil pritel. Docela dost se odemne odtahuje. Kdyz jsme spolu tak je vsechno perfektni a fungujeme jako rodina ale kdyz si treba jen pisem smsky tak se hadame protoze hleda problemy i tam kde nejsou. Kolikrat jsem si rikal uz dost nato nemam nervy ale najednou prijemne prekvapi a vsechno je zase super. Jsem ze vseho dost bezradnej a nevim jak dal.
   Karel Chába Říjen 23, 2011

   Dobrý den, myslím, že je problém v komunikaci a v tom, že vzájemně o sobě nevíte, co od vztahu očekáváte. Doporučuji si přečíst na stránce Články vše o komunikaci, zjišťování a naplňování potřeb.
  Anonym Říjen 24, 2011

  Dobrý den moc děkuji. Myslím však že to není otom si něco přečíst ale spíš si otom promluvit před někym kdo hned poradí jak nato a co dělat. Jenže bohužel ji někam dostat je nadlidskej vykon. Ona je ten typ co si myslí že vše zvládne sama. Včera jsme byli v kině a bylo to zase moc hezký a byl to její napad někam vyrazit,ale teď už je zase odměřena a chvilku píše jako že semnou počítá a chvilku jak s cizincem
   Karel Chába Říjen 24, 2011

   …. právě proto, že nechce jít za odborníkem, byste si ty věci měli vyjasnit, jak je popsáno v článcích. Pokud to řešit nebudete, nemůžete si problém vyjasnit.
  Anonym Listopad 16, 2011

  Dobrý den. Jsem 18let vdaná. Vždy jsme si s manželem rozuměli a když jsme řešili problémy, dokázali jsme vždy najít společnou řeč. Je tomu asi rok, co se něco pokazilo. Mám asi na tom vinu i já. Zjistila jsem, že se muj muž scházel s jinou ženou v kavárně. Věřím mu, že k intimnostem nedošlo, ale i tak se cítím podvedená. Tomu on vůbec nerozumí, protože o nic nešlo. A tak jsem se ocitla ve spirále nedůvěry a podezírání. To náš vstah hodně narušilo. Přestala jsem si i věřit jako žena. Chtěla jsem už několikrát s ním o tom mluvit a zárověň zjistit, kde jsem udělala chybu, proč byl raději s jinou než se mnou. K žádnému rozumnému konci se nedobereme, vždycky je moc unavený na to, aby řešil „prkotiny“. Nevím jak ho přimět ke klidnému rozhovoru.
   Karel Chába Listopad 18, 2011

   Dobrý den, nic si nevyčítejte a nedívejte se na to tak, že je to vaše vina. Vztah tvoří dva lidé. Pokud něco muži vadilo, tak to měl řešit debatou s vámi a ne v kavárně s jinou ženou. Tak se problém nevyřeší. Řekněte mu, jak se cítíte, co prožíváte a jak byste to chtěla řešit. Pokud i nadále nebude chtít problém řešit a to by měl, tak mu dejte ultimátum. Termín, do kdy očekáváte, že začne komunikovat. Pokud nezačne, je na vašem zvážení, jak se zařídíte, aby věděl, že myslíte svůj postoj vážně.
    pavla Červenec 8, 2017

    a co když manžel řekne že žádný problém s ní nemá ale že jí prostě chtěl pozvat , a když se zeptám proč ji chtěl pozvat nebo kde se seznámili nebo viděli , nebo jstli se mu líbyla tak mi řekne nikde a jsme na začátku ,nechce vysvětlit důvod proč ji pozval
  Anonym Listopad 18, 2011

  Dobrý den, s manželkou si dobře popovídáme, vše probereme, ale říká, že ji už nepřitahuji sexuálně, je se mnou proto nešťastná a chce se po 10 letech rozvést. Máme dvě děti. Taky mě nesoulad v sexuální oblasti štve, ale stojí to za rozvod, když to jinak funguje?
   Karel Chába Listopad 18, 2011

   Dobrý den, jistě, že pokud není ve vztahu chemie, sex, tak to pro někoho může být zásadní důvod k rozchodu. Já s tím souhlasím. Nicméně, nejdříve byste se měli oba pokusit problém řešit. Zajít za odborníkem, koučem partnerských vztahů. Pojmenovat příčiny a odstranit je. Teprve pokud se nepodaří, co chcete, tak se rozejít
  Anonym Listopad 28, 2011

  Dobrý den, jsme s manželem tři roky a rok jsme manželé. Máme půlroční holčičku. Do srpna letošního roku bylo vše v pořádku. Vše krásné, byli jsme šťastný. Manžel byl na dcerušku pyšný, minulý rok na svatbě plakal šťěstím. A od srpna letošního roku se hrozně změnil. Nebyl tak často doma, chodívat později z práce. atd. Nedávno jsem se od něho dozvěděla, že někoho potkal a scházel se s ní měsíc a půl. To jsem asi vytušila. A minulý týden mi řekl, že už ke mně nic necítí. že od srpna už to začalo. Ale jí potkal až později. Nevím jak dál. Nevěřím mu, že ke mně vůbec nic necítí. někdy se chová tak, že mu to prostě nevěřím. Můžete mi poradi. Napíšu i více…děkuji!!!
   Karel Chába Listopad 29, 2011

   Dobrý den, váš partner by si měl do nějakého data, které společně určíte, sám za sebe rozmyslet, co chce. V opačném případě můžete oba žít v nejistotě měsíce i roky. Vím, že je to složitá situace pro vás, nicméně věřte, že pro budoucnost je moc důležité, abyste mu dala čas na rozmyšlenou. Jedině pokud bude vědět, co chce a rozhodne se zůstat, tak bude stát vztah na pevných základech. Držím moc palce v této složité životní situaci.
  Romana Prosinec 8, 2011

  Dobrý den. jsme manželé 30 let ,velké samostatné děti , dost společných zájmů, občas nějaká hádka, sex průměrně 2 x do týdne, a nyní jsem zjistila, že manžel hledá erotické inzeráty, priváty a dokonce už nějaký navštívil. Snažila jsem se mu naznačit že to vím, ale samozřejmě dělá jakoby nic a že neví o čem mluvím. Zatím jsem trpělivá ale upřímě vzato s prostitutkami soutěžit nechci.
  Nevím jak se mám zachovat.
   Karel Chába Prosinec 8, 2011

   Dobrý den, pokud nechcete dělat, že nic nevíte a o manžela se dělit, tak mu to budete muset říct. Je potřeba zjistit, co mu chybí, proč to dělá a pokud to jen trochu půjde, tak se pokusit příčiny odstranit. Buďte statečná. Věřím, že to zvládnete
  Roman Prosinec 25, 2011

  Momentálně řeším s partnerkou už druhou krizi, kdy se ode mne odstěhovala na můj popud do svého bytu a sdělila mi, že už se nevrátí.Důvod našeho rozchodu je moje chováni, kdy jsem často náladový a vybuchuji.Rozchod jsme též řešili před čtyřmi roky a několik měsíců jsem získával partnerku zpět.Teď ji ovšem už nemám co nabídnout, když jsem zase jako partner zklamal s mým chováním.Uvědomuji si, že potřebuji pomoc psychologa který by mne dovedl vyslechnout, prokonzultovat moje chováni a poradit.Vím, že to nespraví jedna konzultace, ale co vím je to, že mám partnerku moc rád a musím v prvé řadě začít pracovat na sobě a na svém chování.
   Karel Chába Prosinec 26, 2011

   Dobrý den, mohu jen potvrdit, že je nezbytné začít u sebe, změnit své chování a pak má cenu se vrátit do vztahu. Ano i v tom, že jedna konzultace to nezmění, máte pravdu, nicméně pokud chcete odstranit své vážné nedostatky, tak není jiná možnost, než na sobě pracovat. Držím vám palce.
    Roman Leden 3, 2012

    Děkuji za odpověď. Již jsem objednán do psychocentra kde chci začít na sobě a na svém nevhodném chování pracovat.
  Dana Prosinec 31, 2011

  ziji s přitelem 15 let.posledni roky citim ochladnuti v sexu,pry z přepracovani.přitom byl přistižen kamaradkou v er.shopu,pri nakupu zbozí.viděn z jinou osobou,pristižen při chatovani a domluvě na sex..jednou se vyspal z mou znamou ktera nevědela ze je to muj přitel,když mi vypravěla jakej prožila večer sexu a ja už viděla s kym chtela jsem zemřit.Vše jsem na něj vybalila byla sem nervozni a bez sexu,ale vše zapřel a ja byla ta špatna.Posledni věc byla ta že kamaradka mu napsala nahodnou sms erotickou a on se chytl,byla jsem svědkem toho co vše s ni bude děat jake ma zkuš atd.jel i na schuzkku vybaven er.povzb.Ktera se nekonala,bylo hrozne cist jeho sms-ky co všechno v sexu uděla ,at v autě nebo v praci.jelikoz se sch.samozdřejme nekonala,tak napsal ze si to zrovna uziva v kabinkach…ja mu skusila nenapadne zavolat co děla…byl udychanej ale je pry stale v praci.Nato mu kamaradka napsala sms ze nemohla prijit na sraz a nato ji řekl že je to jedno protože PICHA v kabinkach nebo dopichal protoze mu zrovna volala stara..jako ja a nahani ho…To byla opravdu silna kava,nezmužu se na ic jen že brečim smutkem,litosti,vstekem……Ted spi v posteli sex sam.nebyl jelikoz byl unavenej z prace…kde nebyl jelikoz si psal s tou kamaradkou a byl v te kabince.V peněžence jsem našla uctenku z er,shopu na 2500 a v autě schovane erot.praška to největši baleni ale prazdne.Mam tolik dukazu sms-ky uctenky,kamaradky s ni sex měl,ale nemam silu rvat urazet se vyhrožovat nic.Jen plaču nevim zdali mu to řict nebo ne.že znam duvody jeho unavy a co vše byli a co na sebe prozradil.Nemám na to silu to řešit aspon ted ne,ale podvadět a lhat mi take nebude.Připadám si jak špina….Diky apon za vypsani se vám…
   Karel Chába Leden 3, 2012

   Dobrý den, určitě doporučuji to řešit. Nenechávejte si to pro sebe. Tím se nic nevyřeší a vy budete trpět. Ovšem nejdříve zvažte, zda chcete setrvat ve vztahu s někým, kdo se takto chová. S někým, kdo lže a neřeší s vámi problém. Hodně to vypovídá o jeho emoční inteligenci a nemůžete doufat, že se přítel jen tak změní a začne se chovat zodpovědně. To by musel opravdu chtít, ale tak se nechová. Přeji vám sílu při řešení vašeho problému.
  Anonymní Leden 5, 2012

  Dobrý den.S přítelem jsme 16 let a z toho 10 let manželé.Manžel je velmi hodný člověk,miluje mě i naše dvě dcery. Má ale jednu chybu a to,že si rád zajde na pivo.Bylo období,kdy chodil každý den,protože mu umřel táta a manžel byl z toho moc smutný.Snažila jsem být trpělivá.Dávala jsem mu ale najevo,že to tak nemůže být pořád.Měly jsme spolu hodně rozhovorů,kdy sliboval,že to omezí na chození jednou týdně,protože to byla naše domluva.Párkrát to sice porušil,ale nyní se už několik měsíců opravdu snaží.Problém mám ale já se sebou.O co jsem tak dlouho usilovala mě ale neuspokojuje.Cítím se pořád neštˇastná a nejde mi zapomenout na minulost a jít dál.Oba se hodně snažíme,ale přijde mi,jako by nás ta dohoda tížila,jako koule na noze a nedovolila nám žít tak uvolněně jako dřív.Nevím,co s tím…
   Karel Chába Leden 9, 2012

   Dobrý den, ve vašem případě určitě doporučuji navštívit kouče partnerských vztahů. Může jít o hlubší problém a sama na to nepřijdete. Nepodceňte situaci a svěřte se do rukou odborníka než bude pozdě. Rád bych vám teď napsal i něco více konkrétního, ale nemám dostatek informací. Na hlubší rozbor je určitě lepší osobní setkání. Držím palce.
  J. Leden 12, 2012

  Dobry den. S partnerem, ktereho nesmirne miluji jsem 6 mesıcu. Na zacatku vztahu jsem lhala o minulych vztazich, poctech partneru atd. Ovsem partner zjıstil pravdu, pak jsem tedy rekla vse jak ma byt. Jen bylo velmi tezke vratit se zpet a rict presne v cem jsem lhala. Partnerovi jsem opravdu rekla vsechno, ale on stale ocekava ze neco zkryvam a tajim, pritom to neni pravda. Oba to chceme vyresit, jen se nejak nedari udelat tlustou caru, porad se k tomu vraci. Nevim jak ho mam presvedcit o opaku, ze ten pocit je opravdu jen pocit a ne pravda. Partner je cizinec a je zarlivy, proto pokazde kdyz zazvoni telefon nebo zvonek ocekava meho milence. Prosim, jak mame zacit pracovat na duvere. Dekuji!
   Karel Chába Leden 13, 2012

   Dobrý den, důvěra se dlouho buduje a lehce ztrácí. Domnívám se, že problém by nastal později i bez toho, že byste lhala o minulosti. Tím vaše chování nijak neschvaluji. Vycházím z toho, že váš partner je žárlivý. Žárlivost pramení z nedostatku sebevědomí. Je tedy otázkou, zda ho můžete přesvědčit o opaku. Tedy, zda můžete dokázat svou věrnost. Odpověď je, že nemůžete. Věrnost se dokázat nedá, a proto bez toho, že byste začali řešit partnerům problém, se budete dostávat k důvěře jen složitě a s chabým výsledkem. Možná vám začne věřit v nějaké oblasti, ale problém vyvstane zase jinde. Jděte na tuto stránku http://www.partnerske-vztahy.eu/kategorie/clanky/ a získejte široké informace o žárlivosti a jak jí řešit. Držím vám palce.
  Anonym Leden 15, 2012

  Dobrý den,nevim uz kam se obratit,prosim o radu,narazila jsem na vase stranky a jsem za tuto moznost vdecna.Resim dilema a nedokazu se rozhodnout S manzelem jsem 13let,mame 6ti letou dceru.Je to charakterní a spolehlivy clovek.Navic mame novy dum a celkove si asi kazdy rekne tak co chce vic.Nejsem naivní a vim, ze po takove dobe nemuzu chtit vašen atd., problem je ze jsem s nim od svych 18, jsem nevybourena a nikdy to s nim nebyla opravdova laska a chemie.Bylo to (z mé strany) zalozeno spise na rozumu. I otec je skvely. Ale jinak je velmi uzavreny clovek,nesmejem se spolu,do sexu se nutim,nevoni mi,chybi mi laska,svoboda,nasla jsem si i milence.Kdyz neni doma je mi lepe!Zvazuji rozvod.Dekuji
   Karel Chába Leden 16, 2012

   Dobrý den, není jednoduché a ani možné v pár řádcích napsat, co máte přesně dělat. Je tady hodně souvislostí, které je potřeba zvážit. Pokud to řeším s klientem osobně, tak na to máme několik sezení. V první moment doporučuji vycházet z informací v tomto článku. Pokud jste si odpověděla na vše, o čem píši, a myslíte si, že chcete odejít, tak to nechte trochu uzrát. Pár dní, týdnů. Když budete v klidu a sama, tak si představujte reálné situace, jaké to bude, když odejdete. To vám hodně napoví, jak se cítíte a co máte dělat. Dále pozor na to, abyste neviděla záchranu v milenci. Ono je to totiž v lidské mysli tak, že když vám něco vadí na vztahu, ale řešení problému je v nedohlednu, tak to snášíte celkem „bez“ problémů. V momentu, kdy se ale přibližujete naději ( seznámení s milencem), že byste situaci mohla vyřešit, tak si začnete stávající vztah ošklivit a budoucí (třeba s milencem) idealizovat. Naprosto nejlepší by bylo, kdybyste s touto věcí navštívila kouče partnerský vztahů. Je to tak zásadní rozhodnutí, že si to zaslouží, abyste si byla jistá.
  Anonym Leden 17, 2012

  Dobrý den,jsem s přítelem 11 měsíců,z toho jsme se málem dvakrát rozešli,jelikož jsem se čirou náhodou dozvěděla o jeho dvou uletech.K intimnostem prý nedošlo,ale nechce se semnou o tom bavit,když se zeptám,proč to udělal,odpoví ,,nevím,,.Když se zeptám,co jsem udělala špatně,řekne,že nic.Slíbil,že to už neudělá,ale já mu nemůžu nějak začít věřit. Navíc tu byla i situace,kdy byl opilej a před lidmi okolo mě párkrát uhodil,dokud nepřijela policejní hlídka.Nic se mi nestalo,ale ta situace mě vyděsila.Už to není jak na začátku,ale je i hodný,jen se občas uráží,občas neví,o čem si semnou povídat a přijde mi,že se chce vyloženě hádat.Jak ten vztah dát trochu dokupy,aby byl jako na začátku?děkuji
   Karel Chába Leden 17, 2012

   Dobrý den, nebudu vám radit, jak dát vztah do kupy, neb vám radím jediné. Odejděte a to hned. Přece nemůžete považovat za normální to, že za pouhých 11 měsíců víte o dvou úletech a navíc vás partner už teď bije?. To se bude jen zhoršovat. To opravdu věříte, že se to samo zlepší? ….nezlepší. To by partner musel chtít. Musel by chtít řešit svůj problém. Navíc, to vypovídá o tom, že si sama sebe nevážíte. To má kořeny pravděpodobně v dětství a měla byste to řešit. V opačném případě si můžete neustále hledat takto nevhodné partnery anebo nemusíte být schopna tohoto opustit. Doporučuji si přečíst tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/kdy-se-k-ex-partnerovice-nevracet/. Přeji vám mnoho úspěchů.
    Anonym Leden 17, 2012

    Dobrý večer,
    asi na to vážně nemám a nedokážu se s partnerem rozejít.Jsme spolu každý den,tak moc jsem si na něj zvykla,nikoho jiného v blázkém okolí snad ani nemám,příjít teď o něj,tak jsem sama a to nechci.Od toho incidentu s policií (je to asi týden) je hodný,jediná chyba,kterou asi vlastní je žárlivost,ale na tom jsme stejně 🙂 a urážlivost.Díky žárlivosti a strachu ze ztráty toho druhého,jsme každou chvíli,co to jde spolu.Předchozí přítel mě také občas zbil,ale poslední rok vztahu se změnil,tak věřím,že člověk se změní,když opravdu chce,jen nevím,zda to můžu čekat i od něj. Každopádně děkuji za radu a přeji pěkný zbytek dne 🙂
  Anonym Únor 1, 2012

  Dobrý den….mám partnera rok a půl.Půl roku spolu žijeme,někde se stala chyba.Pochybuji o své lásce k němu a nevím ani proč.CHci s ním zůstat, potřebuji oi, mám ho ráda.Ale něco mě stále nahlodává.On plánuje svatbu, děti, mě to ještě „nechytlo“.Je mi 25 jemu 32.Vím že ho chci,ale cítim se svázána a pořád do ničeho tlačena.Když mu řeknu že si od sebe odpočineme 1-2 dny, hned v tom vidí problém.Potřebuji ještě trochu svobody a vybouření.Biologické hodiny mi ještě netikají.Je to špatně?Jak mu vysvětlit, že je třeba si ještě užít spolu.Pak bude rodina, děti, svatba……jsme z toho neštastná, vztha mě přestal bavit, nebaví mě ani sex…a přitom bych tolik chtěla aby to bylo v pořádku….děkuju
  Pavel Kolářský Únor 14, 2012

  Dobry den ted prozivam se svou pritelkyni strasne velkou kryzy mame spolu 2 deti jedomu jsou 2 roky a tomu druhemu je 5 mesicu ona odeme chce odejit a to ja nechci kvuli detem a tomu ze ona je pro me vsechno celej muj zivot jsme spolu uz skoro 6 let a ted asi rook a pul bydlime spolu sami a bohuzel nedela dobre jeji mama kvuli ni to vsechno zacalo protze ona je u mami kazdou noc vzdycky vecer v 7 hodin odejde k mame a je tam az do 3 do rana a kdyz jsem ji nedavno rekl ze bych chtel bejt s ni doma kdyz mame na sebe cas pouze vecer tak mi rekla ze ji nebudu zakazovat jestli muze k mame nebo ne ale ja pouze chci bejt taky s ni a ne porad bejt doma sam a to jeji mame vadi a nechce mi to odpustit
   Karel Chába Únor 17, 2012

   Dobrý den, to je hodně složitá situace. Nicméně pokud vaše paní nechce a chová se takto, tak se dá jen těžko řešit problém. Je nějaká příčina, proč se tak chová. Tu příčinu byste měli pojmenovat a pokusit se jí odstranit. Ale jak píšu, základ je v tom, aby ona chtěla. Já bych vám jednoznačně doporučil vyhledat kouče partnerských vztahů a řešit to za pomoci odborníka. Držím vám palce.
  Anonymní Únor 25, 2012

  Dobrý den, žiji s přítelem již 4 roky ve společné domácnosti. Před 2 lety mě požádal o roku a nyní 3 měsíce před svatbou mi oznámil, že se ženit nechce a že se chce odstěhovat. Když jsem se ho zeptala z jakého důvodu, řekl mi, že na něj mám málo času a že se vlastně naučil žít sám. Nedávnou jsem dostudovala vysokou školu, která mi pomohla najít velmi dobře placené zaměstnání.Přítel má ode mě doma vše na co jen pomyslí. Starám se o domácnost, denně vařím, uklízím, chodím do práce. V sexu nemáme žádný problém, spíše naopak. Pokud se ho na něco zeptám, např., co chce k večeři nebo jak strávíme společný čas, řekne, že je mu to jedno a později mi můj návrh vyčte.Můžete mi prosím poradit? Děkuji
   Karel Chába Únor 26, 2012

   Dobrý den, není úplně snadné přesně určit, co se u vás děje. Mohou to být jeho nenaplněné potřeby. Představuje si, že vaše soužití bude vypadat jinak. Nicméně není schopen to vyjádřit tak, abyste to pochopila. Takže byste měli řešit, co kdo chce od vztahu a partnera. Může se také jednat o nějaký jeho psychický problém, o kterém se vám nesvěřil. Dále z vašeho popisu nemusí být úplně zřejmé, jak spolu komunikujete (každý máte svůj úhel pohledu na věc, svou verzi) a ve vaší zdegenerované komunikaci je ukryt problém, o kterém netušíte. Doporučuji vám, abyste vyhledali odbornou pomoc. Opravdu si nemusíte být vědoma příčiny a můžete ji zaměňovat za něco jiného.
  Live Květen 14, 2012

  Dobrý den, jsme s manželkou 9 let, jedno 3 leté dítě, od začátku jsem si vždy velmi rozuměli (společný humor, koníčky , zážitky) akorát o sex jsem neměl takový zájem a občas jsem se mu vyhýbal. Rok po porodu mě podvedla (vztah přes pul roku), přišel jsem na to a v klidu i s ujasněním u odborné pomoci jsem krizy překonali. Od té doby mě začla sexuálně velmi přitahovat, více si jí všímám a lichotím nadbíhám. Ted nastala nevěra podruhé, uplně jsem jí nekonfrontoval jen jí naznačil že tuším že se něco děje a dal jí prostor to vyřešit. Ona je od mala bez tatínka já celistvá rodina. Její výmluva na toto chovaní je že si tím vynahrazuje odmítnutí jejího otce. Dá se překonat toto břemeno a touha?
   Karel Chába Květen 14, 2012

   Dobrý den, svou logiku to má, to na co se odvolává vaše paní, nicméně z těchto pár řádků nejde říct, zda to tak opravdu je. Ano, dá se to řešit. Nicméně k tomu bude potřeba odborná pomoc. Pokud máte vážný zájem situaci řešit, tak vám rád pomohu. Držím palce.
  Pavla Květen 29, 2012

  Dobrý den,mám takový problém v manželství. Jsma manželé 6rok. Manžel jezdí kamionem,deti nemáme.Vše bylo v pořádku a najednou má spousty kamarádek,jezdí každý volný den někam aby prý nemusel být se mnou. Neustále mluví o rozvodu,hádáme se nebo spíše debatujem o tom co kdo udělal špatně. Sex máme ale stále. Je nervozní,každý den je jeho rozhodnutí jiné. Mám mu neustále něco dokazovat. Mám ho moc ráda trápím se a nevím co dělat. je to jako v začarovaném kruhu.Na otázku jestli má jinou odpoví že mi nevěrný není,chce mít kamarádky,povídat si s nima,prý ho nebaví být pořád se mnou,sedět doma,chce kamarády a volnost. Zajímavé je že na mě ale žárlí.. Nevím co udělat,jak se zachovat
   Karel Chába Květen 30, 2012

   Dobrý den, ve vztahu jsou dva důležité pilíře. Komunikace. Ta vám evidentně vázne. Takže vám oběma doporučuji se zařídit podle tohoto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/proc-by-mel-mit-kazdy-vztah-pravidla-komunikace/ . Dále, skrze funkční komunikaci se musíte dohodnout na potřebách. Tedy na tom, co kdo od vztahu a partnera chce. Viz článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Je evidentní, že mnoho potřeb vašeho manžela je nenaplněno, a proto hledá úniky. Musíte tedy zjistit, co mu nevyhovuje, schází a skrze jeho konkrétní potřeby to naplnit tak, aby byl spokojen. Stejně tak se to musí udělat i s potřebami na vaší straně. Držím palce. Vše je to popsáno i v článku výše.
  Nikola Červen 18, 2012

  Dobrý den, nacházím se skoro v tříletém vztahu. Mě je 22 a přítelovi 26 let. V poslední době jsem měla psychické problémy, až jsem se zhroutila hned několikrát a během toho jsem řekla přítelovi, že se chci rozejít. Nedávno mi řekl, že mě má rád, že mu na mě záleží a že se nechce rozejít. Přesto ale neví, jestli mě miluje. Teď je u nás vše v pořádku až na tohle. Nevím, jak se mám chovat a co udělat, abych si ho udržela. Moc ho miluji a nechci ho ztratit.
   Karel Chába Červen 19, 2012

   Dobrý den, slovo milovat je někdy velmi přeceňované. Myslím si, že by vám plně dostačovalo, kdybyste si vyjasnili, co to vlastně znamená milovat. Každý si totiž pod tím slovem představuje něco jiného a možná zjistíte, že to, co k vám cítí, je naprosto dostatečné i bez toho, že by řekl, že vás miluje. Tak jak mi popisujete váš vztah si myslím, že k vám má city, které jsou v pořádku.
  Tereza Červen 24, 2012

  Dobrý den, s přítelem jsme spolu rok a trictvrtě. Asi třičtvrtě roku se dohadujeme kvůli času, nikdy jsem pro něj nebyla na prvním místě, většinou si na mě udělá čas až večer, když si „zařídí“ vše co chtěl.. Poté co se pohádáme se chvíli snaží, pak je vše opět při starém. Přitom mu dávám prostoru až až, nijak ho neomezuji. Další problém je, že myslí stále jen na sebe, když je pro mě něco důležité, on si na to ani nevzpomene a neptá se, zapomněl i, že jdu do nemocnice. Přes to všechno věřím, že mě miluje, a nemyslím si, že by to bylo naivní. Ale tímhle se trápím. Myslíte si, že je možné, aby se tyhle věci někdy změnily, že má cenu v tom vztahu setrvávat? Děkuji za odpověď. Tereza
   Karel Chába Červen 25, 2012

   Dobrý den, změnit se můžou, nicméně to musíte opravdu chtít oba. Doporučoval bych vám, abyste se objednali na osobní konzultaci. To, co mi píšete, je jen vaše verze. Přítel má jistě jinou (to je normální). Bylo by dobré vám oběma vysvětlit mnoho věcí a doporučit vám, co máte dělat. To vše navrhuji proto, že se domnívám, že pokusů jste učinili několik a nikam to nevedlo.
  Klára Červenec 17, 2012

  Dobrý den! S přítelem jsem něco přes rok, ikdyž už přes dva roky spolu spíme… Začátky byly komplikované, ale vše bylo v pořádku. Až asi před měsícem se to začalo měnit. Vytáčí mě, že si vždy něco naplánuje beze mě a mě to jen suše oznámí. Chtěli jsme jet na první společnou dovolenou, ale bojím se, že tam bude koukat po jiných, což já bych neunesla. Dost dlouho jsem o něj bojovala, je o dva roky mladší než já, takže ho teď nedokážu opustit, ale nevím, jak dál. Už si vůbec nevěřím, on pořád kouká na fotky jiných a já díky tomu ztratila veškeré sebevědomí, což se podepisuje i na mé žárlivosti atd. Má ten vztah ještě cenu? On tvrdí, že se změnit chce, ale nejde mu to…Předem děkuji za odpověď
   Karel Chába Červenec 18, 2012

   Dobrý den, změnit byste se měli oba. Vy byste měla začít pracovat na svém sebevědomí a odstranění žárlivosti. Oba byste měli řešit vaší komunikaci tak, abyste se uměli dohodnout. Pokud totiž rozhoduje věci bez vás a vám to vadí, tak se neumíte dohodnout na potřebách. O obojím se píše v článku (červený text). Na vaši otázku odpovídám, že rozchodem se nevyřeší vaše nízké sebevědomí a komunikační nedostatky.
  Amálka Červenec 18, 2012

  S přítelem jsem přes rok. Už nejspís odezněla ta první zamilovanost, ale pořád jsme spolu štastní. Az na poslední týdny. Pořád se hádáme, i kvůli maličkostem. A čím mě dostal do kolen, ze by chtěl zkusit trojku s dalši ženou. Cítím se zničene a poníženě. Vždyť je to jako nevěra live… Říká, ze mě pořád chce a miluje, tak proč tohle? Ústupky dělám hodně, ale v tomhle nedokážu. Jak vyřešit hádky kvůli ničemu a tuhle žádost? Opravdu mě vlastne chce podvést? Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Červenec 20, 2012

   Dobrý den, co se týká vašich hádek, tak se řiďte tím, co se píše v článku (viz červený text). Ne, nemusí to vůbec znamenat, že vás chce podvést. Jen má zásadně jiné sexuální potřeby než vy a chce si je naplňovat tímto způsobem. Pokud máte na otázky sexu rozdílné názory, tak jeden z vás může udělat ústupek. Nicméně to velmi často nefunguje a dotyčný se přemáhá proti své vůli. Já bych to nedoporučoval. Mluvte otevřeně o tom, kdo co chce, jak byste si to představovali a zda je možné to skloubit tak, aby vám váš společný sexuální život oběma vyhovoval. Pokud se ovšem na této otázce nedohodnete, tak upozorňuji, že dlouhodobě se nedá v takto vážné věci přetvařovat a přemáhat jen proto, aby jeden vyhověl druhému.
  Petr Červenec 26, 2012

  Dobrý den! S manželkou jsme spolu 20-let a máme dospělou dceru,která žije s námi.Posledních 2-3 letech pozoruji,že mezi námi začalo určité odcizení.Před rokem jsem náhodou zjistil,že manželka kontaktovala tajně jednu seznamovací soc,síť na internetu.Nevím jestli náhodou nebo úmyslně.Nic jsem ji zatím o svém zjištění neřekl.Manželka se hodně upnula na naši dospělou dceru a náš vztah šel hodně stranou.Máme každý rozdílné zájmy a já se snažil nedávno rozdílnost zájmú ku prospěchu vztahu obou řešit,ale nakonec veškerá navrhovaná řešení odmítla.Spokojený ve vztahu nejsem ani já a myslím,že ani ona.Řešení formou komunikace vždy mezi námi ztroskotá na mrtvém bodě.Co mám dělat.Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Červenec 31, 2012

   Dobrý den, pokud se vaše snaha minula účinkem, tak vám jednoznačně doporučuji vyšší stupeň = objednejte se oba ke mně na osobní konzultaci. Držím palce.
  Erika Červenec 29, 2012

  Dobrý den,jsem s manželem 9let a procházíme krizí s kterou si nevím rady.Vím,že jsem to zavinila-již jsem byla jednou vdaná,ale vtom vztahu jsem zažila nevěru a s druhým manželem jsem zažila zase,že se asi před 5letypárkrát setkal s bývalou partnerkou a tajil mi to.Od té doby jsem mu přestala věřit na 100procent i když mi řekl,že s ní nic neměl a já jsem to asi prostě nedokázala překousnout a vím,že jsem ho stále podezírala a ted v hádce mi on řekl,že už toho má dost,že celých těch 5let myslel,že se změním.Ale řekl to až ted a já ho nechci ztratit,ale on pořád říká,že si myslí že naše manželství nemá smysl že neví jestli chce ješ něco zkoušet.Nevím co mám dělat.Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Červenec 31, 2012

   Dobrý den, to, co vám říká manžel, je ve velmi obecné. Měl by konkrétně říci, co mu vadí a následně jak by si to představoval jinak a lépe. Nedopouštějte se té chyby, že budete o problému hovořit jen obecně a bez jasného závěru, co a jak se má změnit. Postupujte dle instrukcí v článku (pravidla komunikace a domácí dohoda).
  Pavel Srpen 4, 2012

  Dobrý den, chtěl bych znát Váš názor na můj problém. Zjistil jsem, že je mi manželka skoro 4 měsíce nevěrná, dokonce přiznala, že byl s jejím milencem i sex a že ho opravdu miluje. Když jsem na to přišel, tak mi všechno přiznala a řekla, že vztah ukončí, ovšem po 14 dnech jsem zjistit, že vztah neukončila. Máme dvě malé děti 1,5 a 6 let a nyní mi tedy řekla, že vztah ukončila a ke mě se vrátila jenom kvůli dětem. Teď se prý snaží „odmilovat“ a i když jí dobývám, protože o ní nechci přijít, tak je ke mě chladná. Je pravda, že je to teprve týden a sama mi řekla, že neví, jestli to bude zase jako dříve. Snažím se jí věřit, ale víte….pořád mi to hlavou vrtá. Děkuji za Váš názor.
   Karel Chába Srpen 7, 2012

   Dobrý den, děláte chybu, že se jí snažíte dobývat. Tlakem se vše bude jen zhoršovat. Nikoho se nezastávám, nicméně když už situace nastala, tak se snažte ženu pochopit a dělat to, co bude mít nejlepší vyhlídky na úspěch – to je nechat jí v klidu, aby si ujasnila, co opravdu chce. Pokud budete tlačit, tak jí ujišťujete o tom, že s vámi nemá zůstat. Navíc je to pouhý týden a důvěra jako taková se získává zpět měsíce. Doporučuji, abyste se dohodli na tom, kolik potřebuje času na rozmyšlenou a jak se k sobě po tu dobu budete chovat, aby to vyhovovalo oběma stranám. Používejte doporučení z tohoto článku.
  Kája Srpen 26, 2012

  Dobrý den,prosím o radu.Jsme s manželkou spolu 20 let,máme bezproblé. dcery 15 a 17 let.Mezi mnou a manželkou nikdy nebylo pravé zamilování,spíše jsme si vyhovovali jako lidé.V posledních cca 3 letech došlo k úplnému odcizení,v podstatě se ženy nemůžu ani dotknou.Když už má dojít na sex dělám to s velkým přemáháním.Moje žena měla od počátku našeho vztahu velkého koníčka,který mi vždy vadil a myslím,že byl a je postaven nad náš vztah.Nechtěl bych,aby byla moje žena nešťastná.Mám se přemáhat,nebo máme spolu žít jako bratr a sestra?Před dvěma měsíci jsem potkal někoho jiného,kterého si nechci idealizovat a přiznám se,že se ještě ani dobře neznáme.Chci tomu dát ještě čas.Prosím Vás o Váš názor.
   Karel Chába Srpen 28, 2012

   Dobrý den, pokud chcete být šťastný a spokojený, tak byste se určitě přemáhat neměl.
  Tereza Srpen 29, 2012

  Dobrý den, prosila bych o radu,sem vazne v koncich. Jsem se svym pritelem uz 3 a pul roku,zacali jsme spolu kdyz nam bylo 15,a proto si mozna ted nevim rady. Z niceho nic se se mnou rozesel a duvod byl takovy, ze mi rekl ze me miluje ale ze si chce uzivat,poznat neco novyho,poznat vic divek… Sice me to bolelo a nechtela jsem to,nerozumela jsem tomu snazila jsem se to napravit,dali jsme si pauzu,myslela sem si ze to bude pro me nadeje,ale potom me doslo ze mi ji dal jenom proto abych se s tim smirila.V dobe pauzy sem poznala skvelyho kluka,ale byvaly se chce vratit a ja ted nevim,jestli mu mam dat znovu tu sanci nebo ne,slibuje,lituje k nevere ani z jedne strany nedoslo,prosim poradte mi.
   Karel Chába Srpen 31, 2012

   Dobrý den, co se změnilo, že by se chování vašeho přítele nemělo opakovat? Co na sobě změnil? Velmi často se stává, tak jako u vás, že dotyčný se chce vrátit poté, co zjistí, že partner už si zařizuje svůj život. Ve skutečnosti nejde o nic jiného než o nevyzrálou reakci, jejíž příčinou je slabé sebevědomí a pocit, že ho partner už nemá rád. Mozek začne nalhávat dotyčnému takové pocity a ten jim někdy opravdu uvěří, že se chce vrátit a je opět zamilován. Ovšem po návratu odezní nebezpečí nelásky a opět se vše vrátí do starých kolejí.
  anonym Srpen 30, 2012

  Dobrý den mám přitelkyni už 9 měsícu a do června tohoto roku bylo vše v pořadku,jednou větouoba jsme věděli co chceme a tak jsme se domluvili že si pořídime dítě a mluvili jsme i tom že budem rodina.Ale má přitelkyně po dvou tydnech najednou otčila a začla být zlá,Když jsme se dozvěděli že přitelkyně je 7 tydnu těhotenství tak prohlasila že to nechce a dá to prýč.Já jsem jí nabídl at si vše dobře rozmyslí ale mi dva už spolu nemužem být.Já jsem za pár dní dospěl k nazoru že ten člověk apsolutně neví co chce a já nehodlam s takovím člověkem zustat na dale a přihlížet jen nikde že mám dítě a platit jen.Tak jsem nabídl že budu na blízku ale ma přítelkyně se samozdřejmě odmlčela.nevím co dělat.
   Karel Chába Srpen 31, 2012

   Dobrý den, pokud vaše přítelkyně nechce, tak jí k ničemu nutit nemůžete. Jediné co můžete udělat je, že jí (asi písemnou formou) dáte najevo, že jí chcete pomoci.
  Lucie Říjen 11, 2012

  Dobrý den, s přítelem jsme spolu 7 měsíců a je nám 35let. Chtěli bychom dítě, ale já začínám mít obavy zda mi přítel bude dostatečnou oporou. Mám ho ráda, ve spoustě věcí mi pomůže, je na něj spolehnutí, ale také vidím jak je pořád nejistý, což se projevuje i občasným selháním při milování. Když zahlédnu jeho nervózní přešlapování, těkání očí, vytáčí mě to. Snažím se být tolerantní, povzbudit ho, ale nejde to do nekonečna. Dusím to v sobě a po čase začnu být nevrlá. Když se ho zeptám proč je nervózní, čeho se bojí, odpoví, že má strach, že o mě přijde. Jak mu zvednout sebevědomí? Předem děkuji za odpověď
   Karel Chába Říjen 16, 2012

   Dobrý den, pokud se v prvních dvou letech vztahu ukazují vážné neshody, tak to bude mít zásadní vliv ne celý průběh vašeho společného soužití. Pokud je to tak i s vaším partnerem, tak jak píšete, tak je nejlepší pracovat se vzorci chování, které mají za následek jeho chování. Více najdete v tomto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/vzorce-chovani/ . Jako řešení navrhuji můj kurz sebevědomí, kde se naučí vše potřebné k tomu, aby si začal věřit http://www.eftpsychologie.cz/kurzy/kurz-sebevedomi/.
  anonym Říjen 23, 2012

  Dobrý den, s manželem jsme 20 let. Před rokem jsem zjistila, že má milenku. Popovídali jsme si o tom. On mi tvrdil, že o nic nejde, že s ní nic nemá, tak jsme udělali tlustou čáru a já si myslela, že to s ní zkončil. Teď jsem přišla na to, že to pokračuje. Ptala jsem se ho zda chce zachránit manželství-ano a zda to s ní zkončí-ne. Pořád tvrdí, že o nic nejde, ale já mám důkazy, že to tak není. Mám ho pořád ráda, ale strašně to bolí. Když to s ním chci probrat, proč to udělal, kde se stala chyba, tak prý vytahuju kostlivce. Chovám se k němu mile i sex je. Co mám dělat? Děkuji za radu.
   Karel Chába Říjen 25, 2012

   Dobrý den, základní chyby jsou v tom, že nevhodně komunikujete o problému, a že jste udělali tlustou čáru bez toho, že byste předtím pojmenovali příčiny jeho chování a pokusili se je odstranit. Co máte dělat? Moc možností nemáte, pokud manžel odmítá situaci řešit a bavit se o tom. Budete muset vzít situaci do svých rukou a rozhodnout se, zda toto chcete dál trpět. Někdy není jiné řešení než odejít, neb protějšek se nezúčastňuje na nápravě vztahu a jeden to udělat nemůže
  Marek červinka Říjen 23, 2012

  Ddobrý den žádám o radu jsme s manželkou 17let krásný vstah ale před 1 rokem to začalo skřípat nadělal jsem nějaké dluhy a už jsem to nezvládal splácet a hodně jsem tim manželce ublížil protože jsme neměli na živobití a na různé věci které měla ráda .Asi před týdnem mi zdělila že kemě už nic necítí hlavně v posteli prý se stim musim vyrovnat že si prošla také krizí ,ale já jsem dosti citlivá povaha a takové věci špatně snáším bojim se že ode mne odejde že spolu budem jen kvůli dětem.
   Karel Chába Říjen 25, 2012

   Dobrý den, řiďte se postupem, který je uveden v článku.
  anonym Listopad 19, 2012

  dobry den mam pritele se kterym se vecne jen hadame a ja uz nevim jak dal kdyz chci neco resit radeji mi odpovi ze nic resit nechce moc me to trapi neumim si zivot bez nej predstavit jsem na nej asi hodne vazana a hlavne mame spolu rocniho chlapecka neumim si predstavit kdyby mel vyrustat bez otce zrovna dnes jsme se tak pohadali ze jsem mu ve zlosti rekla at vypadne a on sel prosim poradte mi co mam delat moc dekujji za odpoved
  anonym Listopad 21, 2012

  Dobrý den. S manželem sme 18let.Máme spolu dvě děti 6a7let.Manžel mi před 5týdny oznámil že má milenku . Odstěhoval se od nás. bydleli spolu asi 500km daleko. bydlel s ní 4týdny a potom si původně chtěl přijet pro věciale zvrtlo se to tak že se mě zeptal jestli chci aby se vrátil. já řekla že chci ale že nezáleží na tom co chci já a on mi odpověděl že se chce vrátit. musel si dojet pro papíry a veškerou dokumentaci a řekl mi at jedu s ním tak sem jela.ted je týden doma a vím že na tom na čem sme se spolu dohodli tak dodrží. zatím z jeho strany žádné obětí ani sex.říká že to nejde ze dne na den.já ho chápu. váš názor na to vše? děkuji
   Karel Chába Listopad 21, 2012

   Dobrý den, je jisté, že děláte velkou chybu, pokud jste se nebavili o příčinách toho, proč se to vše stalo. Jen se k sobě vrátit považuji za čekání na to, kdy se zase něco stane. Doporučuji, abyste se řídili tím, co je popsáno v článku.
  Břetislav 1 Prosinec 3, 2012

  Dobrý den,momentálně se svoji partnerkou moc nekomunikuji.Mám ten problém,že v některých situacích automaticky měním stav daných věcí tak aby mi to vyhovovalo a neublížil jsem tím družce.Jde o banality typu cen,příchodu domů…(nikdy jsem ji nepodvedl ani nic jinak stršného).Mým cílem bylo vždy mít klid když to lehce upravím,ale má přítelkyně to nese (v případě prokouknutí) velmi těžce.Nyní ji již chápu a vím že to jsou naprosto nesmyslné lži, které nejenže neprospívají,ale dokonce ničí jinak náš perfektní vztah.Momentálně mi řekla,že mi již nikdy nebude věřit a vlastně že spolu budeme jen kvůli dětem.Vím,že se máme stále velmi rádi ,ale jen to nestačí.Chci se změnit !Co prosím Vás radíte
   Karel Chába Prosinec 5, 2012

   Dobrý den, musíte budovat důvěru. K tomu se propracujete skrze funkční komunikaci a naplňování potřeb. Naplňování potřeb je projevem lásky a tím budete získávat ztracenou důvěru nazpět. Doporučuji se zabývat články „pravidla komunikace“ a „domácí dohoda“, o kterých se píše v článku na této stránce.
  Anonymka Prosinec 3, 2012

  Dobrý den.S přítelem jsme spolu 4 roky,z toho posledního čtvrt roku spolu žijeme.Krátce po sestěhování ale vyplynul na povrch můj úlet-z důvodu finanční krize jsem si v minulosti nějakou dobu přivydělávala prodejem použitého spodního prádla přes internet.Přítel to bral těžce,pohádali jsme se,chvíli to vypadalo i na rozchod,ale nakonec jsme se dohodli,že to ještě zkusíme.Jenže od té doby má na mě přítel problém se podívat,skoro spolu nespíme a i normálně si povídat je teď problém.Teď se situace znovu vyhrotila,řekl mi,že mi už nevěří a že pokud se mnou má dál zůstat,potřebuje nějaký racionální důvod,proč v tom vztahu dál pokračovat.To,že ho miluju,mu nestačí.Co radíte?Nerada bych o něj přišla
   Karel Chába Prosinec 5, 2012

   Dobrý den, vaše důvěra ve vztahu vzala za své. Musíte jí začít opět budovat a navíc si uvědomit, že tak jako se dům nepostaví za den, tak se ani důvěra neobnoví za pár dnů. Důvěru byste měli budovat skrze naplňování potřeb, viz článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ a také tím, že si budete často povídat o tom, jaké máte plány, co kdo cítí, na co myslí, co ho trápí, o svých pocitech, aktivitách, atd., abyste měli možnost se více do hloubky poznat. Ovšem je nutné vás upozornit i na to, že už se to možná nepodaří, neb to pro vašeho partnera může být opravdu nepřekonatelné.
  Anonym Prosinec 12, 2012

  Dobrý den,s manželem jsme 12 let,máme dvě děti (4 roky,18 měsíců). Po narození dětí nebyl náš vztah už tak ,,horoucí“.Děti mě hodně zaměstnávají,manžel je často v práci,má svého koníčka.Já mu často vyčítala malý zájem o nás,ale manžel to tak neviděl.Měli jsme o svých pocitech více hovořit,ale manžel jakoby z komunikace utíkal.Najednou jsem mu přišla na nevěru s mladší ženou.Prý to trvá asi měsíc a je zamilovaný,doma prý prožíval peklo z mých výčitek a nezájmu.Dostal na výběr a vybral si ji,že si musí rozmyslet,co vlastně chce. Za dětmi jezdí často,aby nic nepoznali.Chtěla bych ho zpátky a snažit se vztah napravit,ale jak dlouho mám čekat na jeho rozhodnutí? Nechci dětem brát úplnou rodinu.
   Karel Chába Prosinec 14, 2012

   Dobrý den, na tom, kolik on potřebuje času, byste se měli dohodnout. Není možné, aby to mohlo trvat nekonečně dlouho. Pokud bude tvrdit, že to neví, tak si budete muset stanovit svůj čas, kolik tomu chcete dát maximálně. Navíc, nesouhlasím s tím, že by se měl rozhodovat tak, že bude s milenkou. To vypadá jako pouhé odsouvání vyřešení problému.
  anonym Leden 1, 2013

  dobrý den, prosím o radu . Asi před 2 měs. mě manžel řekl ,že mě byl nevěrný a že ve vztahu pokračuje . jsme 15 let manželé a máme 3 A 1 rok děti . Řekl ,že nás nechce opustit ,ale nejde mu to zkončit stou druhou ,ale že jsme na prvním místě . Dlouho jsme si o tom povídali . jediné co mě napadlo, je být ta nejlepší chápavá manželka. Manžel se snaží ve všem ,ale nevím jak to dlouho půjde . vím že když na něho budu tlačit tak je to horší . jak dlouho budu čekat a dělám dobře ! D
   Karel Chába Leden 6, 2013

   Dobrý den, vypadá to, že je manžel zamilovaný a s tím budete něco dělat jen složitě. Dejte mu čas. Netlačte. Nicméně ten čas, který potřebuje na vyřešení problému, by měl být stanoven. Neměl by to být nekonečný příběh. Taky byste si měli stanovit pravidla, jak toto období budete společně fungovat. S tou chápavou manželkou byste také měla stanovit určité hranice, abyste nebyla spíše „hloupá“ manželka.
  stána Leden 2, 2013

  jsem vdaná 22 let je to měsíc kdy mi zdělil že mi byl nevěrní ,hned potom co sní strávil víkend.On jí nezná jenom si dopisovali ano seznamka a on se zamiloval hned jsem poznala že zbloudil miluje mě ani neví jak dotoho spadl ale já vím kde nastala chyba.Muž je hodně citliví a potřebuje mít tu ženu pořád u sebe jenom žije pro tu ženu kdyby jí měl 24h vedle sebe tak bude štastny já jsem chtěla po 22l trochu volnosti a on to vyřešil dopisování na seznamce tam mu naslouchli četla jsem co tam psal ve skutečnosti o nás a jak by chtěl stou ženou žít.Já mu scházím i když cely zivot se snažím byt co nejvíc sním máme co si říst sex je bohatý a krásný rozumíme si .chci mít taky prostor pro sebe
   Karel Chába Leden 6, 2013

   Dobrý den, zaměřte na to, co radím v článcích: Pravidla komunikace a Partnerská dohoda. Je totiž evidentní, že si nerozumíte v potřebách, které máte vůči sobě a vztahu.
  Renata Leden 28, 2013

  Dobrý den! Chci se zeptat ,jsem s přítelem 13 let,v létě jel s kolegyní z práce na kolo na jeden den! přišla jsem na to !Řekl že si jen rozumí a že si chtěli jen popovídat,ale já to beru že mě zradil.Říká že mě miluje a chce být semnou,že jí jen lituje že měla těžký život..Nyní je to 5 měsíců a velmi se snaží ale já mu nevěřím,hledá si i jiné místo ale je to těžké.Nemůžu mu znovu věřit a nevím jestli to má mezi náma dál smysl. Po intimní stránce je vše v pořádku ba bych řekla že i lepší.mám ještě počkat?
   Karel Chába Leden 29, 2013

   Dobrý den, na co byste měla čekat? Problém je mezi vámi a vy ho musíte řešit spolu. Pokud má přítel nějaké potřeby, které nejsou naplněny, tak se o to musíte pokusit. Navíc říkáte, že se snaží. Je také možné, že vám nic neřekl o tom kole, neb ve vás nemá důvěru. Pokud by vám mohl sdělit více, možná by vůbec k této věci nedošlo a vše by dopadlo jinak. Doporučuji se zařídit dle tohoto článku, jak je psáno výše http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  karel Leden 30, 2013

  Dobrý den.s manželkou jsme 10 let oddáni, máme dvě děti 8 a 5 let.před třemi roky mi byla manželka nevěrná s mým známým.když jsem celou věc odhalil tak se málem sesypala, vztah ukončila a najednou z ní byla ta nejlepší ženská na světě. loni na podzim značně změnila své chování vůči mně a já opět tušil, že se něco děje.když jsem se zeptal co se děje tak mi odpověděla, že už mně nemiluje a začala na mně vidět jen to nejhorší.proto jsem znásobil své úsilí v péči o děti a o domácnost a i jí jsem dával najevo že jí miluju,ale všechno marné.zjistil jsem,že má opět románek.teď už se to s ní nedá vydržet,chce se odstěhovat.její nová láska nechce nic slyšet o tom,že i on přispívá k rozpadu rodiny.mim
   Karel Chába Leden 31, 2013

   Dobrý den, pokud žena odmítá situaci řešit, takže nemůžete udělat to, co radím v článku, tak bohužel musíte jen čekat, až se umoudří. To znamená, že když bude chtít odejít, tak nemůžete nic dělat a musíte počkat, zda se umoudří. Čím více budete naléhat proti její vůli, tím více bude chtít odejít. Nebo, také dle instrukcí v článku zvažte, zda chcete žít s ženou, která se opakovaně chová tak, jak píšete.
    karel Únor 1, 2013

    ono je to těžké.manželka byla vždy hrozně obětavá a prostě super.k žádným hádkám ani rozepřím mezi námi nedocházelo.považuji to za nějaký totální zkrat.a hlavně co děti?mají nás oba strašně rádi a já prostě tak nějak nechci dopustit,aby vyrůstali beze mně a byly vytrženy z místa,které mají rády.
  Monika Únor 2, 2013

  Dobrý den,
  mám přítele, se kterým je mi moc fajn a vše je opravdu skvělé, ale je tu jedno ALE. Přišla jsem náhodně na to, že si píše s jinou ženou sms, zjistila jsem, že je to jeho minulst, která přešla i do jeho součastnosti a o které mi neřekl. Už jsme spolu přes 3 roky, z toho 1,5 roku spolu bydlíme a z toho vím 8 měsíců o ní. Pořádně mi o ní nic neřekl, jen to, že jsou velcí kamarádi a že je pro něj důležitá a psát s ní nepřestane jen kvůli tomu, že se mi to nelíbí, protože o nic nejde. Ale on ji píše smsky plné citu (vlezla jsem do mobilu). Mě prý miluje, jsem nejúžasnější ženská a nechce o mě přijít. Ale dělá to co mě hodně zraňuje. Mluvila jsem s ním o tom co cítím, mám být v klidu.
   Karel Chába Únor 5, 2013

   Dobrý den, podstatné na tom všem je, jak se ve vztahu cítíte a že nemáte vybudovanou dostatečnou důvěru mezi sebou. Důvěru budujete mimo jiné tím, že dodržujete dohody, které si vytvoříte. O těch je psáno v článku výše, takže doporučuji se tím řídit.
  Martin Březen 1, 2013

  Dobrý den,
  jsem ženatý 13tý rok. Máme tři děti (12 a 8 let, 9 měsíců). Před šesti lety jsem se zamiloval do jiné ženy. Vztah jsme spolu „táhli“ celou tu dobu. Mnohokrát jsem se s ní rozešel, protože jsem nechtěl ztratit rodinu, ale vždy jsem se k ní vrátil. Nemůžu si prostě pomoc.
  S manželkou jsem se před třemi lety pokusil rozejít, ale pak jsem to vzal zpátky. Pokusili jsme se problémy vyřešit. Dokonce jsme počali 3. dítě. Vše se zdálo ok, ale paralelní vztah s různou měrou intenzity pokračoval.
  Nyní jsem o milenku přišel a mám pocit, že umřu. Nedokážu na nic jiného myslet a chci se rozvést. Chci jít za ní. Ona mne chce také, ale nastálo (už je rozvedená). Ale drtí mne, že přijdu o děti…
   Karel Chába Březen 1, 2013

   Dobrý den, cituji „nedokázal jsem opustit milenku, pak ženu, bojím se, že přijdu o děti“. Váš problém jste vy sám, je ve vás a netýká se nikoho jiného než vás. Předpokládám, že mi to budete na dálku vyvracet, což je potvrzením, že to tak je. Jde o vaše nevědomé přesvědčení a strachy, které máte uloženy v podvědomí a ty ovládají vaši situaci skrze vytváření vědomých myšlenek, kterými se řídíte. Potřebujete pomoc. Sám toto nezvládnete. Doporučuji vám, abyste se na mě obrátil s žádostí o osobní konzultaci http://www.partnerske-vztahy.eu/osobni-konzultace-a-cenik/.
  Edita Březen 7, 2013

  Dobrý den, jsem s partnerem sedmý rok a máme problém. Náš vztah skončil na soužití u mých rodičů. Partner přestavuje druhým rokem byt, má neustálé finanční problémy a já nevím, jak to napravit. Potřebuju, aby ten vztah šel dál. Letos jsem ke všemu ztratila práci a zřejmě to beru příliš emocionálně, můj partner mi k tomu řekne jen, že se to spraví. Jinak nic slyšet nechce. Utne mě. Občas přijde napitý a já to nezvládám- vynadám mu, nebo jsem úplně zticha, málokdy to dokážu řešit s klidnou hlavou. Mám velké požadavky, nebo prostě jen je těch problémů moc a mám to ukončit? On se sice první dny snaží, ale pak zas opět udělá to samé a problémy se neřeší. Je už toho na mě příliš.
   Karel Chába Březen 13, 2013

   Dobrý den, držte se rad, které jsou v článku. Udělejte vše, co vám v článku radím a pak budete znát odpovědi na vaše dotazy.
  Anonym Březen 15, 2013

  dobrý den 4 roky žiju s přítelem se svým synem a on má již z předešlého vztahu také syna.Před 3 roky jsme se nastěhovali skoro po roční známosti do pronajatého bytu.Vše bylo v pořádku…ted asi měsíc bydlíme v bytě od města a je psaný na přítele ale je vše špatně…na byt jsme se oba těšili ale on neustále někde je, upřednostnuje své kamarády a já jen sedím doma a čekám,byt jsem zkášlovala jen já a jen vařím a uklízím ani mi na nic jiného nezbývá energie…V sexu to není o nic lepší.kdybych byla sama tak bych odešla ale nechci zase synovi oznámit že se stěhujeme a hlavně nevím kam…on se mnou nemluví,ignoruje mě a začíná dělat naschváli….jak vše vrátit zpět?děkuju za odpověd
   Karel Chába Březen 26, 2013

   Dobrý den, držte se rad, které jsou v článku. Pokud si s tím nebudete vědět rady, tak se na mě obraťte se žádostí o osobní konzultaci. Také doporučuji, abyste kalkulovala s možností, že vztah budete muset ukončit. Pokud totiž budete mít strach udělat věci, které jsou někdy nutné, tak si necháte ve vztahu mnohem více líbit a tak nemůžete být spokojená.
  darrecek@seznam.cz Březen 24, 2013

  Dobry den,jsme s pritelem 6 a pul roku,bydlime spolu.Me je 25 a jenu 27.V oblasti sexu to nikdy nebylo bezvadne,nemyslim kvalitu ale cetnost.Pred rokem se mi pod tlakem priznal,ze pri sexu neciti zadne vzruseni a tak to měl i s predeslymi partnerkami.Spolu jsme nasli specialni pilulky a ony zabiraly, ale partner mi řekl,ze nebude brat prasky i přes to,ze jeho cit se zlepsil a vyhodil skoro pulku baleni.Z jeho vecneho odmitani pri svadeni jsem ztratila sebevedomi.Posdleni dobou se flaka v praci,jeho vejplata je od moji polovicni, coz zpusobuje dalsi problemy.Uz mi to prerusta přes hlavu a nevim co dal.Nekolikrat jsme to resili,sliboval,ze se polepsi a nic.Nevim,co dal.Dekuji za kazdou radu.
   Karel Chába Březen 26, 2013

   Dobrý den, pokud jen slibuje a nic se nelepší, tak víte, jak na tom jste a podle toho byste se měla zachovat. Nicméně před tím, než byste se případně rozhodla vztah ukončit, doporučuji, abyste se pokusili to řešit s odbornou pomocí, neb se až tak často ukáže, že si pár nerozuměl vůbec v komunikaci. Rád vám pomohu.
  ROSTA Březen 27, 2013

  DOBRY DEN JSME SVOJI 24 LET MAME 2 DOPĚLE 1 NEZLETILE DITĚ LONI JSEM ZJISTIL MANŽELČINU NEVĚRU PŘIZNALA SE MI ŽE TO BYLO DVAKRAT A ŽE TO SKONČILO .JĚNŽE JE SNIM KAŽDY DEN V BLISKEM KONTAKTU V PRACI .CHCI TO ODPUSTIT ALE TY PŘECTAVY ŽE JE SNIM KAŽDY DEN NEDAVAM .UŽ 2 MĚSICE BYDLIM U KAMARADA STYKAME SE MILUJEME KONTAKTUJE MĚ ŽE BEZE MĚ NEMUŽE BYT JAK TO MAM UVĚŘIT NEJDE MI TO
  Martina Duben 5, 2013

  Konečně někdo, kdo z lidí netahá jen peníze, ale také jim pomáhá. Děkuji Vám. Martina K.
  Jirka Duben 8, 2013

  Dobrý den, jsem s manželkou již 21 let.Přišla na můj Skype, kde jsem si psal s jinými ženami, ale takové opravdu bláboly.Obvinila mne z nevěry a že již na ni nesmím sahat, že jsem ji hnusný.Jinak do té doby byl náš vztah perfektní, vše klapalo.Hrozně mne mrzí jak na celou věc nazírá a jak to bere.Uznal jsem před ní vinu za svoji blbost a ujistil, že neb udu opakovat.Pořád mne ale podezírá a již nevím jak ji to vysvětlit a vše vrátit.Miluji ji a nechci o ni přijít, prosím poradíte jak vše urovnat?Děkuji moc.
  Anonym Duben 16, 2013

  Dobrý den, jsme s manželem spolu 19 let, máme dvě děti, starší dceru těžce postiženou. Manžel vždy rád flirtoval s mými kamarádkami a to hned po svatbě, zintenzivnilo se to narozením post. dcery, kdy jsem na sex neměla ani pomyšlení. Možná došlo i k nevěře. Tu jsem po x letech řešila také nevěrou, aby se mi ulevilo. Úleva přišla, náš vztah byl víc než perfektní. Tím, že jsem začla pracovat, přišlo druhé dítě, manžel začal studovat, jsem večer padala únavou a často odmítala sex. Nyní jsem přišla manželovi na nevěru se starší ženou, která jej „doučovala“. Prý je konec, bylo to jen kvůli sexu, ale já mám blok a nedovedu si představit, že bych s ním někdy spala. Co teď? Prosím poraďte, děkuji.
   Karel Chába Květen 28, 2013

   Dobrý den, především to chce čas. Dále je nutné začít budovat ztracenou důvěru ve vztahu, viz tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/duvera-ve-vztahu/ + další rady, které jsou v článku viz výše. Pokud uděláte, co radím, váš vztah se zlepší, ale i přesto nebudete schopna sexu s mužem, tak musíte vyhledat odbornou pomoc a řešit své bloky. Rád vám pomohu.
  Anonym Květen 26, 2013

  Dobrý den,měl jsem s prítelkyní 6 letý vztah.Vše bylo krásné ale mam určité problémy a i dluhy z podnikání.Ze stresu jsem se k ní choval opravdu ošklivě,dnes odešla s tím že mě má ráda ale už to není co to bývalo a nevidí se mnou budoucnost.Jsem zoufalý.Potřebuje čas ale mám strach že jí stratim,je moje všechno.Nevím co bez ní budu dělat,už dnes jsem s psychikou na hraně.Co mám dělat,mam čekat a jen tak to nechat plavat?Chci ji hrozně zpátky a asi to čekání nevidržim,vše jsme si řekli,přiznal jsem že jsem se choval jak pitomec.Děkuji za případnou pomoc
   Karel Chába Květen 28, 2013

   Dobrý den, pokud jí budete nutit, tak bude vše jen horší. Dejte jí čas a ten sám využijete na to, abyste se dal psychicky do pořádku. Tím jí přesvědčíte úplně nejlépe. Rád vám pomohu osobně s vaší psychikou.
  Renata Červen 2, 2013

  Dobrý den, jsem z přítelem 4 roky a čím dál častěji se stává,že nemá chut se se mnou milovat. I když sex potřeboval vždycky docela často. Ovšem v počítači jsem zjistila,že dost často kouká na porno. Dá se říct,že pokaždé,když i na pár hodin zmizím. Dokonce jsem ho i přistihla,když já už ležela v posteli a on seděl u Pc. Vůbec nevím jak se k tomu postavit,co si o tom mám myslet. Dává přednost pornu přede mnou? Dost mě to ponižuje a trápí. Proč to muži dělají? Nepřitahuju ho? Je to jednodušší? Prosím poradte,jak se s tím vyrovnat…Děkuji
   Karel Chába Červen 4, 2013

   Dobrý den, masturbace je naprosto přirozená, není na ní nic špatného a nijak to nevypovídá o vaší hodnotě. Váš partner má své potřeby a ty se asi bohužel přestávají spojovat s vámi. Problém u masturbace začíná v momentě, kdy nějakým způsobem narušuje vaše běžné sexuální soužití. Jedinou cestou, jak z toho ven, je debata. Musíte se začít o problému upřímně a rozumně bavit. Zjistit, jaké jsou příčiny jeho chování a ochladnutí vůči vám. Následně se rozhodnout, zda se něco se situací dá dělat.
  Pavel Červenec 6, 2013

  Dobrý den, s manželkou máme dospělé dcery a 28let manželství. Po narození druhé dcery přestala mít manželka chuť na sex. Prý zdravotní problémy. Pak přišly problémy psychické a sex tak 1x za rok. Poslední 3 roky nic.Premýšlel jsem o ukončení vztahu a tak mi navrhla začít znova a opět se milovat. Jde to vůbec? Jako k ženě k ní již nic necítím.Jinak žijeme vcelku normálně ale o pocitu štěstí se hovořit nedá. Má smysl pokačovat?
   Karel Chába Červenec 9, 2013

   Dobrý den, ano, možné to jistě je, začít znova, nicméně problém vidím v tom, že už k ní nic necítíte. Doporučuji to zkusit, dát tomu čas, promluvit si o tom, co by kdo chtěl a co by mu vyhovovalo a pak uvidíte, zda je to už neslučitelné nebo se to bude zlepšovat.
  Anonym Červenec 23, 2013

  Dobrý den, potřeboval bych poradit s tím jedním problémem.
  Mám partnerku teď čestvě 3 dny a 5 měsíců.
  Hádáme se. Konkrétně o tom že si mě nevšímá.
  Když s ní chci řešit problém a zeptám se jí „půjdeš si semnou promluvit?“ „A v kolik hodin chceš?“ tak mi na to řekne „možná jo „asi jo“ „nevím“
  Já sám nevím co už si ani myslím poslední ty 3 dny je jako vyměněná.
  prosím pomocte jak jí naučit tomu aby ty problémy řešit šla.
  Děkuji za odpověď.
  Martin Červenec 27, 2013

  Dobrý den,

  s přítelkyní jsme spolu necelé tři roky. Do minulého týdne se zdálo vše maximálně v pohodě. Z pohledu muže jsem žádné náznaky nepoznal. Následně se rozhodla (minulý týden), že by si s přáteli vyjela k vodě. Vždy pouze na odpoledne. Když se potřetí vrátila, oznámila mi, že celý vztah jí pouze brzdí v rozletu, že by si ráda ještě užila svobody, dokud není matkou. Následně z ní vyšlo, že se poslední půl rok ve vztahu prakticky nudila a nevěděla jak dál. Ani já jsem ji moc nepomohl, problémy v práci, díky kterým jsem byl uzamknutý a nemluvný. Nyní mi předložila 5 návrhů, co si přeje. Jednou chce být sama, pak semnou, pak si užívat, pak tu krizi překousnout. Nevím jak dál, děkuji.

  anna Červenec 30, 2013

  Dobrý den, mám přítele už 7 let, poslední 3 roky si spolu nerozumíme, nechce semnou mít sex a ani to nechce řešit, když jdeme do společnosti, tak se ke mě chodá jako ke kamarádce. Zachvíli mi bude 30 let a ráda bych budovala rodinu. Přítel by jednou děti chtěl, ale nechce se semnou bavit o tom kdy. Poslední půl rok hledáme byt ke koupi a když už jsme si vybrali dva byty, tak se rozmýšlel tak dlouho, dokud ho neprodali. Vubec si nevím jak počít, na nový rok jsem se s ním rozešla, protože jsem zjistila že provozuje sex přez internet, ukecal mě hned ten večer, že se bude více snažit, že budeme mít sex, že sežene bydlení. Je to pul roku a vubec se nesnaží. Nemužu se rozhodnout. Děkuji za radu
   Karel Chába Srpen 2, 2013

   Dobrý den, myslím, že máte dost faktů k tomu, že on nechce. Problém asi není v tom, že nevíte, jak to je, ale že se bojíte rozhodnutí. Pokud to tak je, tak doporučuji, abyste se na mě obrátila osobně a já vám pomohu se rozhodnout a udělat, co je nutné.
  Iveta Červenec 30, 2013

  Dobrý den,jsme manželé 5 let, máme 3 děti- 4roky, 2,5 roku a 2,5 měsíce.Měla jsem svůj dům, manžel za námi dojížděl na víkend- pracoval a bydlel u rodičů.Vše O.K. V době stavby společného domu a i po nastěhování -doposud se objevily konflikty.Manžel si ani nevzpomene na narozeniny, k vánocům bonboniéra.Téměř rok spolu nespíme.V době těhotenství jsem měla zdravotní potíže, nezajímal se o mě,o tom že jsem porodila se dozvěděl až dva dny poté.Jsem stále doma s dětmi,muže zajímá jen aby bylo uvařeno a uklizeno.Děti ho rozčilují, je stále nervózní na mě se utrhuje, že nic nedělám, jak vypadám,mám podezření na nevěru .Nevím jak dál,syn na otci lpí.Svůj dům jsem prodala, není kam se vrátit.Rozvod?
   Karel Chába Srpen 2, 2013

   Dobrý den, rozdělujte mezi rodinou a partnerstvím. Budete se muset rozhodnout, co z toho bude priorita. Pokud rodina, tak se připravte na to, že budete trpět a obětovat se. To se podepíše na vaší psychice a budete to přenášet na děti. Z toho tedy vyplívá, že vám tuto variantu nedoporučuji. Pokud máte tedy pocit, že muž se nechce snažit na vztahu pracovat, tak se rozveďte.
  anna Srpen 3, 2013

  Dobrý den, po 7 letech jsem se rozešla s přítelem, dnes. Jen tak že jsem si dala pivko a rozešla jsem se s ním. Ted toho lituji nevím co si mám počít. Dlouho nám to neklapalo, ale zase občas byly pěkné chvíle… :-/ když jsem mu to řekla..vypadal jak kdyby rezignoval. Nepřemlouval, nic…
   Karel Chába Srpen 6, 2013

   Dobrý den, myslím, že to, co jste udělala, bylo logické vyústění vaší nespokojnosti. Pokud věci, které vás činí nespokojenou, se neřeší, tak se nemůže vztah změnit k lepšímu. Neviděla jste jiné řešení. Po tom, co jste se s ním rozešla, jste si začala uvědomovat, co vše to znamená. To ovšem nevypovídá o tom, zda to bylo špatné rozhodnutí. Spíše si neumíte představit, že byste byla teď bez něho. Více se dočtete v tomto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/rozesli-jsme-se-a-ted-hoji-chci-zpet/ . Doporučuji si dát čas na rozmyšlenou, zda se vracet. Postupujte dle návodu v článku.
  Anonym Srpen 8, 2013

  Dobrý den, potřebovala bych radu….manžel mi byl nevěrný a do druhé se zamiloval. Nese to dost těžce, ale zůstal se mnou a dětmi, ale není to definitivní, ještě se prý musí rozmyslet. Přestože vztah ukončil, je s ní stále v kontaktu, což se mi nelíbí, protože si myslím, že se pak nemůže „rozumně“ rozhodnout. Mluvili jsme o tom a dala jsem mu čas na rozhodnutí, aby definitivně ukončil jejich komunikaci, protože on v tom nevidí nic špatného (spíš ji chce stále vidět). Pokud ale řekne, že s ní i nadále bude v kontaktu, máme vůbec šanci? Řekl o mě, že jsem dobrá manželka, matka, pěkná ženská, že ho přitahuju…ale asi mu je to málo… Co mám dělat….? Děkuji za odpověď.
  Kamila Srpen 10, 2013

  Dobrý den, s přítelem jsem byla rok. Pak jsme se pohádali a rozešli,krz kravinu, Následně se spolu vyspali, říkal, jak to bylo nádherné, ale nedokázal mi,odpovedet zda se ke me chce vratit. Tudiz sem to naštvaná utnula.4 týdny jsem ho nekontaktovala. Včera jsem mu napsala, esi mě vubec nekdy miloval, vzdy tvrdil,ze nikdy žádnou tak nemiloval, vcera mi napsal, že mě miloval furt a myslí na mě často,ale jak mě dlouho neviděl, už to není takové… Co si o tom myslíte..? Myslela jsem,že když mě neuvidí, začne po mě toužit, ale je to naopak, zapomíná. Neumím být bez něj, myslím na něj každý den..a on je asi happy.Neviděli jsme se 2 měsíce,ne že bych nechtěla,on mě nevyhledával.Už je to ztracené?
   Karel Chába Srpen 13, 2013

   Dobrý den, psychika se přizpůsobuje dle hesla: sejde z očí, sejde s mysli. Nemyslím si, že je to už ztracené. Nejlepší by bylo, abyste si v klidu a rozumně promluvili a nehráli oba hry, jak se dost často děje. Pohovořte si o tom, co kdo chce a jak to chce a pak se dohodněte, zda to můžete společně skloubit.
  ALBRECHTOVA Srpen 12, 2013

  DOBRY DEN,UZ SI NEVIM RADY,ZARLIM NA MEHO PRITELE,NIKDY JSEM HO NEPRISTIHLA PRI NEVERE,ALE POSLEDNI DOBOU SE CHOVA K JINYM ZENAM LIP NEZ KE ME. PRACUJE JAKO ČÍŠNÍK TUDIZ JE OBKLOPEN ZENAMI. S JEDNOU MLADOU DELA NA PARTE JE JI 18 LET A ME 46 PRITELI 42LET. PORAD SE TRAPIM. TED JSOU PORAD U NAS DOMA HADKY TVRDI MI ZE S NIKYM JINYM NESPI. PORADTE MI PROSIM CO MAM DELAT. PRITEL SE SE MNOU O TOM NECHCE BAVIT RIKA ZE JSEM HYSTERKA. DEKUJI ZA ODPOVED
   Karel Chába Srpen 13, 2013

   Dobrý den, měla byste pracovat na svém sebevědomí. Žárlení je důsledek slabého sebevědomí. Bojíte se, že jste horší, nemilovaná, atd. a vyžadujete skrze chování partnera důkaz, že to tak není. Z toho je jasně patrné, že to nemůže fungovat, neb to, co je špatně ve vás, chcete vyřešit někým jiným. Doporučuji tento můj kurz sebevědomí http://www.eftpsychologie.cz/vzdelavaci-kurzy/kurz-sebevedomi/.
  Miluska Srpen 14, 2013

  Dobry den,s manzelem mame dva roky od svadby,mame spolu jedno dite. Nase manzelstvi bylo docela dobre,vse jsme si vyresily.Posledni dva mesice co me zjistily ze jsem nemocna se manzel uplne zmnenil,uplne jsme se odcizili,zadna komunikace,hadky.Pred mesicem si zacal psat s jednou kolegini z prace,psaly si neustale,chodil rano spat ,choval se arogantne a nic resit nechtel.Pak mi rekl ze ji bude tyden vozit domu,stim sem samodrejne nesouhlasila!Od te doby se s manzelem furt o ni hadame,nekomunikujem a uplne me ignoruje.Vcera mi rekl ze se chce rozvist za moje posledni zarvive chovani,kdyz jsem se zeptala jestly me miluje odpovedel ze uz davno ne..Nevim co si mam myslet..Dekuji za pomoc
   Karel Chába Srpen 14, 2013

   Dobrý den, měli byste řešit příčiny, ne důsledek. Tedy nezaměřujte na tu pani, rozvod, ale na to, co můžete udělat pro zlepšení. Na to, co nevyhovuje manželovi a jak by to chtěl jinak, aby byl s vámi spokojený. Více se dočtete v tomto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/co-delat-kdyz-partner-vyhrozuje-rozchodem/.
    Miluska Srpen 15, 2013

    Pricina je ,ta pani ale to on neprizna.Kamaradka je nachytala pri libani,nepriznal nic zapiral a otocil to na me ze mu neverim.Pristoupila jsem ze budu delat ,,jak on si preje,,(ma doma uklizeno,navareno a kdyz prijde z prace je na pc,detiho neotravuji).Hazi chybu na me ale on nic.Strasne mu stouplo ego,sam vcera rek,,ze to ma z prace ze je mezi babami a ze mu konecne vystouplo az ke slunci,,Chce abych se chovala jak on chce,ale to mi prijde uz sikana.Kdyz neco reknu v tipneho a myslim to jako srandu uz jsem spatna a hned me nada za chovani.Neustale hleda chyby na me aby mohl rict,,nevydrzela jsi to ,nerikal jsem to,,Chova se arogantne a jako by stvoril svet a vse mu patrilo…Uz nevim 🙁
     Karel Chába Srpen 15, 2013

     …bohužel s tím nemohu souhlasit, že ta paní je příčina. Nečtete dobře co jsem vám napsal a proto nemůžete vyřešit váš problém.
  Nikča Srpen 24, 2013

  S přítelem jsem rok a půl, ale minulý rok jsem ho podvedla – nebyl v tom sex jen líbání, ale přítel mi to do dnes pořád vyčítá a nevěří mi, i když mám oči jen pro něho. Pořád mi to předhazuje a když se bavím s jiným klukem hned z toho šílí. Včera mi řekl, že jestli si myslím, že z něho budu dělat debila aby za mnou pořád jezdil, cca 3km, tak jsem na omylu. Řekl mi ať mu dám pokoj a nemám si hrát na chudinku, že si ho s těma svýma řečičkama nezískám, nemá na mě náladu a mám se rozmyslet co chci. Také že se ve mně moc zklamal. Mám šanci ho ještě nějak získat zpět nebo ho mm nechat jít? Dát mu pauzu? Moc ho miluji.
   Karel Chába Srpen 27, 2013

   Dobrý den, to, co jste udělala, nijak neschvaluji, ale váš partner se jeví velice nevyrovnaně, žárlí a má slabé sebevědomí. Tím chci říci, že problém je jinde, než ho oba vidíte. To, co jste udělala, se jeví již jen jako důsledek příčin, které jsem výše popsal. On se cítí nemilován, podveden, horší než ostatní muži a to do té míry, že bude od vás neustále chtít důkazy opaku. S ohledem na to, že se ale jeví jako osoba závislá na těchto důkazech, tak nikdy nebude mít dost a bude pořád vyžadovat více. Tedy, snažit se mu jen vyhovět bez toho, že by on pracoval na své psychice, bude cesta do pekla. Doporučuji vám, abyste mě oba navštívili a já vám vše vysvětlím a řeknu, co by každý z vás měl dělat.
  anonymní Září 11, 2013

  Žiji s manželem 22, máme dvě děti, 17 a 7 let.Od začátku mi i u něj nefungovala chemie, ale měla jsem ho ráda a cítila se vedle něj bezpečně. Byla jsem mu nevěrná, pak s manželem otěhotněla , ale neunesla jsem to, po porodu jsem se zhroutila a vše mu řekla. Prošla jsem léčbou na psychiatrii a řekla si že už nikdy! Přesto jsem to udělala znovu, manžel vše věděl, milenec odešel. Sex s manželem mi nic neříká, ale nedokážu odejít ! Manžel si chce někoho na sex najít, ale já nemůžu, už ne ! Jak z toho ven!!! Oba se trápíme a jen se v tom plácáme !!! Na koho se obrátit jestli má cenu ještě bojovat !!!
   Karel Chába Září 13, 2013

   Dobrý den, můžete se obrátit třeba na mě. Je nutné se podívat na to, zda jste schopni dosáhnout kompromisu, který bude prospěšný oběma stranám. Je nutné stanovit rámce, ze kterých bude patrné, jaké máte šance, zda je možné pokračovat anebo bude lepší se rozejít.
  Romana Říjen 7, 2013

  jsme s partnerem necele 2roky,mame 6mesicniho chlapecka.hadali jsme se cele tehotenstvi jelikoz jsem nemela chut na sex.od te doby se hadame velice casto.pritel je na me vulgarni a dost a jednou me nakopl.nepomaha mi s malym,porad vycita nedostatek sexu.je toho vic tohle jen tak ve zkratce.dekujij
   Karel Chába Říjen 14, 2013

   Dobrý den, řiďte se tím, co je napsané v článku. Pokud partner nebude chtít, tak zkuste navrhnout návštěvu odborníka. Odmítne-li i to, tak se váš vztah nemůže zlepšit a odejděte od něho.
  Hugo Prosinec 26, 2013

  Mám partnerku, která je o 27 let mladší, má spoustu nedořešených problémů z minula – dluhy, exekuce, neumí problémy řešit. Má malou dcerku, čtyři roky. Chtěla by se mnou bydlet, já se ale bojím, že její problémy se stanou mými a dostanu se kvůli ní do maléru…..nevím si s tím rady.
   Karel Chába Leden 3, 2014

   Dobrý den, pokud se nechcete zhostit těch problémů, tak požadujte, aby si je nejdříve vyřešila. V opačném případě tím, že se spolu sestěhujete, se ty problémy nenápadně a pomalu stanou i vašimi.
    Hugo Leden 3, 2014

    Děkuji za odpověď, cítím to stejně 🙂 Všechno nejlepší do nového roku 🙂
  mia Leden 9, 2014

  Dobrý den, s přítelem jsme teď spolu něco málo přes 4 roky. Bydleli jsme v bytě, ale před rokem jsme začali rekonstruovat dům, takže hypotéka pro přítele a mnoho starostí kolem. Byl hodně ve stresu,každý den po práci na barák pracovat večer domů vyspat a dokola, celé víkendy trávil tam. Neměli jsme čas na sebe, často jsme se hádali. Když v listopadu mělo dojít na stěhování, že se tam už dá bydlet tak dva dny před domluveným termínem za mnou přišel s tím, že neví zda je dobrý nápad abych se stěhovala s ním. Řekla jsem že tedy půjdu, ale ten večer mi začal psát jak mu chybím at se přestěhujeme spolu. Jenže nyní po dvou měsících řešíme stejný problém. Prý ten vztah už není ono. Nevím jak dál 🙁
   Karel Chába Leden 14, 2014

   Dobrý den, zapomněli jste na vztah na úkor jiných aktivit. Měli byste si velice konkrétně ujasnit, co kdo chce a za jakých podmínek. Takže postupujte dle návodu v článku. Zaměřte se na partnerskou dohodu, to vás jasně ukáže, jak na tom jste.
  Alenka Leden 9, 2014

  Dobry den ziju s pritelem v baraku jsme spolu 9 let. nasim problemem jsou dost caste hadky tykaj se jeho rodiny moji rodiny deti penize a pokazde to skonci tim ze nasebe rveme nadavame si, mame spolu 2 deti,nejmladsi 8 mesicu a poporodu zadny sex on by chtel a ja ho porad odmitam, vecinu starosti a peci o deti nechavama name z detma si nehraje, zacal vysedavat u internetu nikdiho internet nezajimal , porad premyslim a resim co mam delat kam dal uz si nevim rady prosim o vasi radu
   Karel Chába Leden 14, 2014

   Dobrý den, první, co můžete udělat, je postupovat dle rad v článku. Pokud si s tím nebudete vědět rady, tak si u mě sjednejte osobní konzultaci.
  Anonym Leden 14, 2014

  Dobrý den, zila jsem s pritelem 6 let.Vse bylo fajn,snazili se o mimco,ale neprichazelo vic nez rok a nas sex se stal jen predmetem na delani ditete a ne pro poteseni.Uz to moc neklapalo, sex ho nebavil.V tu dobu jsem odjela s kamaradkou na dovolenou k mori(on nechtel jet).Potkala jsem tam muze,s kterym jsem se tam vyspala a blaznive se do nej zamilovala.S pritelem jsem se rozesla,ale nerekla jsem mu ze kuli jinemu.Nechala jsem ho zit v byte,nechala mu skoro veskere vybaveni.A ja se odstehovala daleko pres 200km za novym pritelem.Ted spolu bydlime 3 mesice,nemam zde praci,pratele,jen jeho.Posledni mesic se neustale hadame a ja si vycitam,ze jsem si nevazila toho,co jsem mela.Jak z toho ven?
   Karel Chába Leden 22, 2014

   Dobrý den, měla byste si urovnat myšlenky. Při přemýšlení vynechat v první fázi oba muže a jen se zaměřovat na to, kdo jste, kde jste, co chcete. Nepoměřujte ty dva. To nejde. Vůbec by nebylo od věci, abyste se na mě obrátila se žádostí o osobní konzultaci, pokud nebudete schopna si vše urovnat sama.
  Nikita Leden 29, 2014

  Dobrý den, měla bych na Vás otázku. S přítelem jsem 4 roky, přestěhovala jsem se za ním z poza Prahy do Mostu, kde vůbec nechci být. On to ví, ale má tu práci a stěhovat se nechce. Poslední dobou mě sexuálně nevzrušuje pokud se nenapiji něčeho ostřejšího. Vidím to jako velký problém. Vášeň v našem vztahu ochladla a mě to velmi mrzí. K tomu jsem bez zaměstnání a to mě stresuje, nemohu nic najít a díky úrazu na škole si musím vybírat kde pracovat, ale vzděláním na ty práce nemám. V této sféře je to začarovaný kruh, který dle mě souvisí se sexuálním životem. Jak zlepšit náš sex? Nemilujeme se jen doma, hodně experimentujeme (oblečky, polohy, místa), ale asi to nestačí. V komunikaci to také není
   Karel Chába Leden 31, 2014

   Dobrý den, dle toho, co píšete, vidím problém se sexem jako důsledek. Příčinu vidím jinde. Ve vztahu jde o podporu a sdílení. Vy jako žena potřebujete určitou atmosféru a té se vám nedostává, a pak to má projev, o kterém píšete. Doporučuji tedy řešit problémy, které máte a sex by se měl poté spravit sám. Postupujte dle tohoto článku http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  Dat Leden 30, 2014

  Dobrý den, rad bych se zeptal jak dál. S manželkou jsme spolu 8 let a máme 6 lete dítě. Před 2 lety jsme se přestěhovaly aby jsme začaly nový start. Ovšem jsme pořád na Stejném bodě doma funguje běžná rutina společně však čas spolu trávíme jen minimálně. Pořád mi připadá že kamarádi jsou pro ni víc než já. Rad bych s ni o tom mluvil a ona vždy jen řekne že ať tomu dam čas a že se to zlepší. Na rovinu mi řekla že ke mě nic necítí a že ji to štve protože ví že se trápím. Vztah ukončit nechce a já se tedy cítím jen jako hlídač dítěte když chodí ven často sem sám doma a je mi smutno co mam dělat abych situaci vyřešil.
   Karel Chába Leden 31, 2014

   Dobrý den, určitě se to nevyřeší samo a tím, že to chce čas. Z toho je cítit, že vaše paní nemá zájem. Měl byste zvážit, jak budete postupovat, pokud bude i nadále odmítat řešit vaší frustraci z toho, jaký máte vztah. Je to tedy na vás. I když to můžete vnímat jako nespravedlivé, tak to tak je.
  Tomáš Únor 11, 2014

  Dobrý den. S partnerkou by jsme nyní oslavili rok. prvních půl roku bylo vše skvělé bez jediné hádky, samí úsměv, romantika i akce. Jenže pak najednou měla méně čas a 3 měsíce mě souběžně podváděla. po té skončila sním i semnou. Nyní po 3 měsících jsme se k sobě vrátili, ale já to nedokážu překousnout, pořád to vidím a hlavně nevím a neumí popsat proč jsem jí přestal bavit. Bojím se hlavně, že to samé nastane znovu. Nedkážu s esní ani rozejít, protože jí miluju a je mi sní nádherně, zároveň ale celé noci nespím a pořád to vidím a stále se bojím. také kdykoliv když jde někam sama děsím se co se kde ským stane dodám, že jí jí je 21 mě 32, ale názory máme společné a zájmy snad také, ale…
   Karel Chába Únor 12, 2014

   Dobrý den, bohužel šance, že se to bude opakovat, je velká. Nejde se k sobě jen vrátit a doufat. Musíte zjistit, proč se to stalo a pokusit se ten problém vyřešit. Pokud si nevíte rady, respektive ona neví, proč se to stalo, co jí na vás nevyhovuje, tak se na mě obraťte se žádostí o osobní konzultaci.
  Lenka L. Únor 13, 2014

  Dobrý večer.S partnerem jsme spolu téměř rok.Do přítele jsem byla zamilovaná a nechtěla jsem si připustit, že přítel asi zamilovaný nebyl.Moje počáteční zamilovanost už teď ale opadla a já si uvědomuji, že mi vlastně partner ani nikdy pořádně neřekl,že mě miluje.Po jedné společné hádce jsem se snažila zjistit,proč se mnou přítel ve vztahu setrvává,když mě má jen rád, ale nemiluje mne.Dostalo se mi strohé odpovědi, že se mnou chce být, ale nebyl schopný říct důvod.Jsme na pokraji rozchodu,ale přítel se chová, jako by se nic nedělo a že je všechno v pořádku.Příteli je 25 let, mně 19, ale přijde mi,že naše hádky řeším jen já,přítel se někdy chová velmi nedospěle.Může existovat vztah bez lásky?
   Karel Chába Únor 17, 2014

   Dobrý den, možné je vše. Je mnoho druhů vztahů. Ovšem já se domnívám, ž partner vás rád má, ale pouze tak, jak on to umí a vám to nevyhovuje. Nicméně vy zde slučujete dvě věci dohromady: zamilovanost a lásku. Doporučuji tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/co-je-to-laska/ .
  Anonymní Únor 16, 2014

  Jsme spolu 25 let. Už 1 rok spolu máme problémy v komunikaci. Dostavujeme rodinný domek. „Dítě“ 19 let má velké problémy ve škole. Z jedné odešel sám, druhou „dělá“ prý dálkově. Manželka se dala na výklady z karet, přírodní léčitelství, numerologie atd. Vůbec se mnou nemluví, nepere, nevaří, nepeče, 2/3 výplaty si utratí sama pro sebe, nic do domácnosti atd. Když jsem byl dřív potichu a nic neříkal byl klid. Když jsem se postavil na zadní a řekl že to nebudu snášet výsledkem je žádost o rozvod. Maximum peněz a času dávám fdo opravu bydlení a teď kam ….??
   Karel Chába Únor 17, 2014

   Dobrý den, není moc co doplňovat, postupujte dle návodu v článku.
  Dana- Únor 18, 2014

  Po třinácti letech vztahu s přítelem jsem si našla milence-spíš flirt.poslední roky jsme si nerozumněli,a každý si žil podle svého.Já viděla problém,on ne. Přítel na to přišel,rozešel se se mnou,za týden přišel, že mi dáva druhou šanci a za další týden zase přišel,že už by mi nikdy nevěřil a že se odstěhuje.Já ho mám pořád ráda,ale nevím,jestli mám nějakým způsobem o něj „bojovat“,nevím,jestli by zase za chvíli nepřišel,že končí.Řekla jsem mu proč to vzniklo a jak jsem se cítila,ale on tvrdí,že vina je jenom moje.Že zůstaneme přáteli a budeme se scházet dál,ale každý budeme bydlet sami.Nevím,jestli se takto dá vyřešit problém,a nebo je to spíš konec.Mám ho nechat jít a zkusit žít odděleně?
   Karel Chába Únor 20, 2014

   Dobrý den, nebude to fungovat. To, co navrhuje, jsou jen kosmetické změny. Oba máte na stavu svou vinu a museli byste se oba hodně snažit, abyste vztah obnovili.
  pavel Březen 1, 2014

  Dobrý den, s partnerkou jsme žili 10 let. 24h denněprakticky protože jsme oba pracovali spolu v cizine a nikoho neznali. Posledních 5 měsíců začlo vznikat hádky a vždy moji vinou jsem dost nervni a původnějsme se pohádali max tak 4x za rok, ale ted to bylobtak 2x za měsíc… Ja vim že to byla moje vina, ja jsem vyvolával hádky. Jednoho dne přítelkyně prostěodesla kdyz jsem nebyl doma zbalila se a ja to prostěvubec nečekal. Je pryc 4 dny a vymenili jsme si několik emailu, kde mi jasne sdelila že šance na jejínávrat jsou nulové. Ma cenu doufat? Připadalo mi že jsme absolutně nerozlucny par… Navrhl jsem ji ze si nechám pomoci v tzv. anger management kurzu, že se hádky opakovat nebudou. Nechce
   Karel Chába Březen 4, 2014

   Dobrý den, netlačte na ní, dejte jí čas a ten čas věnujte kurzu, osobnímu rozvoji, abyste se opravdu posunul. Až jí bude lépe, tak uvidíte, zda je ochotná ještě něco řešit.
  Ivana Březen 25, 2014

  Dobrý den, s přítelem spolu budeme šest let a náš vztah nefunguje jak by měl.Podle toho co jsem četla ve vašem článku máme krizi vztahu a to už hodně dlouho.Neplánovaně jsem otěhotněla a bohužel se to nezlepšilo ani po narození naší holčičky.Oba jsme hrozně šťastní, že ji máme, ale nedokážeme fungovat jako rodina.Mám pocit, že jsme spolu už jen kvůli ní.Často se hádáme a oba přemýšlíme o rozchodu, ale ani jeden z nás nechce malou připravit o rodinu.Snažili jsme se to s přítelem řešit, ale točíme se v kruhu.Oba se tím hodně trápíme a nevíme co dál.Prosím o radu.Děkuji
   Karel Chába Březen 31, 2014

   Dobrý den, řiďte se tím, co píši v článku – pravidla komunikace a domácí dohoda. Pokud si s tím nevíte rady, tak se na mě obraťte se žádostí o osobní konzultaci. Někdy to páry prostě samostatně nezvládají vyřešit a potřebují prostředníka.
  Nela Duben 12, 2014

  Krasny den,
  Je mi 18, memu priteli bude 20 a da se rict, ze jsme spolu pomerne kratkou dobu, 8 mesicu. Je to clovek, ktereho opravdu a hluboce miluji, dokazu si s nim predstavit svou budoucnost. Bohuzel v nasem vztahu uz nekolikrat doslo k mensi krizi a ja mu vzdy pohrozila rozchodem. Nikdy jsem to nemyslela vazne, ale v afektu to ze me vypadlo. Ted si to vzal opravdu m srdci a zmenil ke me pristup. Oslovuje me jmenem, rekl mi, ze ke mne neciti to co uz driv a uz me nechytne za ruku a rychle meni sve nazory. Rekl, ze mame kazdy jiny smysl zivota, ale ze me miluje a nevi co ma delat. Nevim to ani ja, nechci ho opustit, nedokazu to, ale oba se k sobe chovame jako stari znami. Prosim o radu
   Karel Chába Duben 15, 2014

   Dobrý den, postupujte tak, jak radím v článku.
  Pavla Duben 23, 2014

  Dobrý den, ráda bych požádala o radu – pomoc. Můj manžel po 20 letech zjistil, že neví jestli se mnou chce dál být. Neví a neumí se po 2 letech přemýšlení rozhodnout. Zhruba 2x nebo 3x do roka se chytnem kvůli maličkosti a vygraduje to do situace, že se dostaneme k problému být či nebýt spolu. Když se ho přímo zeptám, jak to vidí, tak mlčí a odpoví, že se ještě nerozhodl a že mi dá včas vědět. Když začnu situaci pojmenovávat a říkat možná řešení, tak začne mít pocit, že tlačím na pilu a začne být vzteklý. jsem zoufalá čekám a čekám jak se pán rozhodne 🙂 Pomoc odbor. odmítá. Já jsem již několikx navštívila, ale moc mi rady nepomohly. pan dr.radil vzít to přes sex, muž mě shodil zpostele 🙁
   Karel Chába Duben 25, 2014

   Dobrý den, pokud se za dva roky nerozhodl, tak se bez pomoci nerozhodne. Pokud pomoc odmítá, tak je to jen na vás. Máte na tom svůj díl viny minimálně v tom, že mu to tak dlouho trpíte. On nemá důvod se snažit. Takže vy musíte přitvrdit. Říci, jak věci budou. Že s vámi půjde za odborníkem, který vám poradí mnohem více, než jen to řešit sexem. Pokud nebude chtít, tak musíte vy udělat to, co je nutné. V opačném případě se budete oba donekonečna trápit.
  Mirka Květen 7, 2014

  Dobrý den,žadam vas o radu. Jsem 5let vdaná. Manzelství je jak na houpačce,jednou dobré, jednou spatné.Vysvetluji, kricim, nic nepomaha.Mame 1,5rocniho syna.Vychovavam a staram se pouze ja. Manzel ho vidi tak na 5-10 minut denne. Rekonstrujeme byt a pro nej je to ted nejdulezitejsi. Vůbec nechape, že dite ho potřebuje,neustale mu něco zakazuje.Manzel me uz nepritahuje. V jeho pritomnosti si prijdu jako ze mi 18, neustale poucuje, všechno delam spatne.Pred pár dny mi řekl „Nevydelávás jses doma co chces. Nebaví me to, takhle zit nechci. Rozhodla jsem se rozvest.Radsi budu sama a spokojená, nez s nim a porád nespokojená. Myslíte, že jsem se rozhodla správne?
   Karel Chába Květen 7, 2014

   Dobrý den, to nemohu vědět. Nevím, co uděláte, jak to uděláte, jak se budete snažit, abyste spokojená byla atd.
  Anonym Květen 12, 2014

  Dobrý den, s partnerem jsme spolu 15 let a máme 5 letou dceru.Před 7 lety jsem nachytala partnera se svoji kamarádkou, situace se vyřešila a partner mně řekl,že bud budeme mít dítě nebo rozchod, vyhrálo dítě.Vše bylo v pořádku,ale najednou partner začal spát v jinném pokoji a řekl mně, že si mě nemá proč vážit,což se mně strašně dotklo jako matky a partnerky.Vše se ustálilo a bylo v pořádku,ale dozvěděla jsem se, před 2 roky volal moji býv.kamarádce, nesešli se,už mu nevěřím, nechci s ním mít intimní vztah atd.Chodila jsem do manželské poradny, partner se mnou chodit odmítl.Chci se rozejít v kllidu,ale partner rozchod odmítá,nebo jen, že můžu jít, ale bez malé.Jak to vyřešit tuto situaci?
   Karel Chába Květen 16, 2014

   Dobrý den, pokud se on nechce dohodnout a rozejít v klidu, tak je vše jen na vás. Budete se muset i proti jeho vůli rozhodnout, co chcete a jak to chcete. Pak se tak musíte zařídit a jít si za svým. Jiná možnost není, pokud se chcete zase cítit dobře.
  Jenda Červen 7, 2014

  Dobrý den p. Chába.
  Jsem s přítelkyní už něco málo přes tři roky, máme dvou a půletou krásnou holčičku(z čehoš taky vyplývá že to bylo docela rychlé -2 rande)loni jsem ji požádal o ruku v srpnu se budeme brát.Přítelkyně je fajn pokec super sranda, rozumíme si .Miluju ji , jen už přes rok nemáme sex, mazlení, něhu ,objímaní a všechny ty krásné věci co k tomu patří.Už jsme to řešili několikrát, byli jsme v poradně, u doktora(obvodního) , s tím že má munonuklozu vše je vyřešený, ale žádná změna, potřebovala chvíli abych na ni netlačil . Ze začátku mi to dělalo problémy ale ted se snažím mlčet, nedorážet. Už je to na mě dlouho a bojím se s ní o tom promluvit,že to na mě otočí.Co dá?
   Karel Chába Červen 11, 2014

   Dobrý den, tam bude nějaký blok, křivda. Muže se to týkat i vás a nemusí. Bylo by fajn, kdybyste se na mě obrátili a řešili jsme to osobně. Je nutné zjistit, co jí trápí. Předesílám, že si toho sama nemusí být vědoma. To se stává často.
  Smutná Červen 26, 2014

  Dobrý den, s partnerem spolu chodíme 5,5 let. Řekla bych, že do výročí 5 let byl náš vztah krásný, požádal mě i o ruku, s tím, že se v roce 2015 vezmeme. Bohužel ztratil práci a už půl roku je bez práce, začal sportovat a držet dietu a začaly hádky. Já bych chtěla aby si našel práci, nastěhovali se k sobě a založili rodinu, on se prý na to necítí. Nežijeme spolu a nikdy nežili, dělí nás dost km, vídáme se jen o víkendech, dovolených.Jinak komunikujeme přes telefon, kde se často hádáme. Pokud jsme spolu osobně, tak se nehádáme, ale ve vzduchu je napětí. Je o 6,5 roku starší. Upřednostňuje přede mnou koníčky, sport, zvířata a matku. Nemyslí jako „my“, ale „já“. Oba tvrdíme, že jsme se změnili
   Karel Chába Červen 27, 2014

   Dobrý den, nemyslím si, že by opravdu chtěl s vámi žít. Nedělá to schválně, nicméně jeho vnitřní nastavení ho dál nepustí, podle všeho není většího spojení schopen. Doporučuji si sednout a předně si vyjasnit, kdo co chce a jak to chce. Stanovit si případně nějaké milníky, a pokud se nedodrží, tak vztah ukončit.
  Jirka Červen 27, 2014

  Dobrý den, žijeme s přítelkyní 8 let, máme 5letého syna. Jsem ve vztahu spokojený, přitelkyni miluji. Před nedávnem vyplavalo náhodou na povrch, že v prvním roce vztahu mě přítelkyně podvedla s kolegou z bývalé práce. I když je to více jak 7 let, úplně mě to sundalo. Kdyby to byla aktuální nevěra, asi bych to neunesl, takto je mi líto zahodit celý život. Samozřejmě to úplně zbouralo moji důvěru, ne že bych přítelkyni podezříval, že dělá něco teď, ale přijde mi úplně cizí, nedokážu se s tím srovnat, stokrát za den se mi změní nálada a odhodlání. Navenek se chovám normálně, ale je to velký boj.
   Karel Chába Červen 30, 2014

   Dobrý den, s ohledem na to jak to popisujete, bych vám doporučil, abyste vyhledal odbornou pomoc. Je totiž možné, že se vám otevřel nějaký psychický nevědomý problém, a proto se vám neustále mění nálady.
  tomas Červenec 3, 2014

  Mame 5 letou holcicku,zkouseli jsme dalsi dite ale vzdy sme bohuzel skoncili u potratu,manzelka to tezce nesla,tak si nasla na chate kamarada z ktereho se stal milenec, zenateho s tremi malymi detmi.Jeho pani nic nevi, ja bohuzel posleze vse. Mam rici nebo naznacit jeho manzelce co se stalo at si doma udela poradek? U nas se vse vraci do normalu i kdyz s tim opravdu bojuji, kombinace ze dva zadani s detmi jsou neverni a nedomysli dusledky?Jak se mam chovat kdyz ho potkam? Da se na to vubec zapomenout…od te doby mam dost vykyvy nalad i kdyz se snazi mi vse vynahradit a je ji to lito.
   Karel Chába Červenec 9, 2014

   Dobrý den, to, co se stalo, padá na bedra vás obou. Pokud to tak nebudete vnímat, tak se váš vztah nezlepší. Mám pocit, že se vůbec nezaměřujete na příčiny. Ne, nic bych neříkal. Je to jeho věc a jeho ženy. Vy byste do toho neměl zasahovat, a když ho potkáte, tak také nic neřešte a jděte dál. Pamatujte: zlo plodí zlo.
  anita javorska Červenec 28, 2014

  Dobrý den. Jsem 12 let vdaná a mám syna, kterému bude 8. manžel si mě vzal s dcerou, kterou vychoval a té bude 21 let. Manžel mi toleruje nevěru, která trvá už 2 roky. Nejdříve šlo o dlouhodobou frustraci, která pramenila z toho, že jsme se postupně odcizovali. manžel mě několikrát fyzicky napadl a já v manželství přesto zůstala kvůli synovi. milenec je o 12 let mladší, který se rozešel s přítelkyní, se kterou žil 6 let a nyní rok žije sám a dost očekával, že stejný krok u dělám i já. Já ho bohužel neudělala, protože mám s manželem rodinný domek a manžel mi tvrdí, že se musím obětovat kvůli synovi. Nemám také jistotu v zaměstnání a tak se tohoto zásadního kroku velmi obávám.
   Karel Chába Červenec 30, 2014

   Dobrý den, nemusíte se obětovat kvůli nikomu. Je to jen vydírání. K čemu to bude a komu to poslouží, když se obětuje, nicméně budete trpět a všichni to pocítí na vlastní kůži. Život vám jasně ukazuje, že si nevěříte a že nežijte svůj život. Jasně vám ukazuje, že byste měla praštit do stolu a začít žít, abyste byla šťastná. Pokud si s tím nevíte rady, tak vám rád pomohu osobně.
  Jana Srpen 6, 2014

  Dobrý den, jsem ve vztahu 22 let a jsem manželovi nevěrná. Důvod je ten že k manželovi už nic necítím a náš společný život mě přestal naplňovat, myslím že se rozcházíme i v zásadních rozhodnutí. Manžel nevěru zjistil a tlačil na mě abych se rozhodla, já váhám a nevím si rady. On je rodinný typ a neustále mi vsouvá co jsme vybudovali co děti, které ještě bydlí doma, je jim přez dvacet. Jenže mě srdce táhne k milenci který je podobný v mnoha věcech jako já, sním o lepším a šťastnějším životě. Jsem ale citlivý člověk a taky mám strach aby to děti pochopili, syn drží s manželem a má nevěra asi nepřidá. Myslíte že mám setrvat s rodinou a nebo překročit drze ten práh a doufat že to děti pochopí?
   Karel Chába Srpen 8, 2014

   Dobrý den, čí život žijete? Budete šťastná, když se budete podřizovat svému strachu? Vyhovíte sobě nebo manželovi?
  Jan Srpen 11, 2014

  Dobrý den, můj problém je milenka. Nejdříve jsme si řekli že to nenecháme přerůst,ale nedalo se to zastavit. Zamilovali jsme se do sebe a trvá to už 3/4 roku. Já musel odejít z domu i od dcery a moje milenka pořád váhá. Má plnoleté děti a manžel to už ví že někoho má. Říká že to chce čas, že mě miluje, plánujeme si spolu naši budoucnost, ale já mám pocit že nějak nechce ničit to co má a jít za mnou? Těžce to snáším, mám depky a nechci na ni dělat nátlak. Nedokážu si představit o ni přijít. Co mám dělat?
   Karel Chába Srpen 14, 2014

   Dobrý den, myslím si, že odejít nechce a čím déle to bude trvat, tím méně chtít bude. Dohodněte si horizont, dokdy se ona rozhodne a po tu dobu jí dejte prostor bez toho, že byste na ní tlačil, aby si to vyřešila. Pokud se nic nestane anebo se bude jen neurčitě vyjadřovat, tak víte, že to nemyslí vážně.
  Klára Srpen 13, 2014

  Dobrý den, jsme s přítelem rok a půl, z toho rok spolu bydlíme. Během toho roku jsme již pár krizí zažili, většinou díky nedorozumění v komunikaci, ale vždy jsme si to vyříkali a bylo zase dobře. Nyní zažívíme krizi, kdy on už se mnou nechce nic řešit, uzavřel se do sebe, nechce o ničem mluvit, k ničemu se vyjadřovat, nic rozebírat, odpovídat na otázky. Jen mi řekl, že neví, jestli se mnou ještě chce být a neví, jestli o ten vztah ještě chce bojovat. Což mě velice ubíjí. Já jsem mu řekla, že s ním chci být, že chci bojovat.Navrhla jsem poradnu-rozhoduje se. Takže čekám….Rozum mi radí odejít, srdce zůstat. Vím, že je to pro Vás málo informací, ale zkouším to.Co mám, prosím Vás, poslechnout?
   Karel Chába Srpen 14, 2014

   Dobrý den, zatím vydržte a doufejte, že bude chtít jít do poradny. Jděte k někomu, kdo si s vámi nebude jen povídat, ale naučí vás, jak věci řešit. To, jak se chováte ve vašem vztahu, je zvyk (naučené reakce, způsoby řešení, přesvědčení, atd.). Aby se vztah změnil, tak se musíte změnit vy. Musíte změnit své zvyky a to se nestane jen povídáním. Pokud i pak zjistíte, že vztah nemá cenu, tak se naučíte věci, které budete používat v novém vztahu. Pokud budete potřebovat, tak vám rád pomohu.
  pavla Srpen 23, 2014

  Dobrý den,jsme s přítelem 8měs. Je mu 21a mě 37 let.Strašně mě miloval a snažil se mě získat.Podlehla jsem,protože se choval skvěle,jako bych byla to nejdůležitější na světě,a taky mě přátelé i rodina přemlouvali ať do toho jdu,že on nikdy nechtěl mladé holky,že je hodný atd. Ze začátku mi dával vše.Byl romantický,psal mi básničky, pořád mě pusinkoval a ukazoval mi jak moc je šťastný.Dnes je unuděný.Nic nevymyslí.Dělá věci,které mi vadí a je mu to jedno.Najednou kouká sám na sebe.Chuť na sex má taky menší.Ale na druhou stranu plánuje spol.budoucnost,bydlení,děti.Nevím co mám dělat,chtěla bych,aby byl zase takový jako dřív.Strašně ho miluji a nedokážu bez něj žít,ale nechci být nešťastná.
   Karel Chába Srpen 27, 2014

   Dobrý den, jeho zamilovanost došla a potřeby jsou naplněné. Tím myslím potřebu vás získat. Po zamilovanosti by si lidé měli říci, co dál. Jak si představují život, partnerství. Doporučil bych tedy postupovat dle domácí dohody, jak se píše výše v článku.
  Klára Září 25, 2014

  Dobrý den, jsme s přítelem přes 2 roky, teď mi oznámil že se vztah nikam nevyvíjí a že potřebuje být alespon měsíc sám. Že prý neví co má dělat. Když sem se ho zeptala jestli je to tedy rozchod, napřed řekl že jestli to potřebuju vědět ted, že neví. Když sem naléhala, řekl že tedy ano. Problémy začaly když si našel novou práci, ve které není spokojený. Také přiznal že má problémy s alkoholem. Poté co jsme si psali mi napsal že se mu stýská a cítí se hrozně. Skoro celé dva roky jsme spolu bydleli. Ještě nedávno mi říkal že mě miluje a má rád. Nedovedu si to vysvětlit. Myslíte že jen potřebuje čas sám pro sebe? Nebo je to opravdu konec.?
   Karel Chába Září 29, 2014

   Dobrý den, to nemohu vědět, nicméně děláte chybu v tom, že na něj tlačíte a tím ho odháníte. Není mu dobře a hledá řešení/únik, a pokud se budete chovat tak, že se s vámi bude cítit špatně, tak bude vidět chybu ve vás, i když to tak není. Ukažte mu svou dobrou stránku a podporujte ho v jeho slabém období.
  E Vítková Říjen 17, 2014

  Dobrý den, jsem s přítelem 2 roky a nastala krize se kterou si nevím rady. Měli jsme krásný vztah i když je partner vztahovačný a uráží se, naučila jsem se ho tak brát. poslední měsíce jsme se často hádali a v září znovu. A od té poslední hádky to jde z kopce. Dřív se mnou chtěl být pořád a bydleli jsme spolu. Ted je spíše sám a zájem o mě moc nejeví, ale dále se mnou je. Jsem ted spíš sama..děsí mě, že ho nepoznávám. Dřív chtěl být se mnou neustále. Ted si spíš jen píšeme..je s klukama nebo doma a myslí jen na své problémy. Nevím co si o tom mám myslet, on v tom problém nevidí. Nevím jak si získat jeho náklonnost, abych měla pocit, že mu na mě záleží a že tu pro mě je.
   Karel Chába Říjen 17, 2014

   Dobrý den, zamilovanost odešla a nastává šedivá realita. Bylo by teď nejlepší, abyste si ujasnili, co kdo od vztahu dále chce a jak to vypadá. Z toho jasně vyplyne, zda má pro vás oba vztah ještě smysl. Více zde http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  M.N. Listopad 5, 2014

  Dobrý den, s partnerem jsem téměř 8 let. Do loňského léta se zdálo být vše v pořádku. Začalo to určitou aférou, kdy jeho kamarádka anonymně rozesílala sms, že mě partner podvádí (jak se později ukázalo, bylo to vše pod záminkou že ho chtěla pro sebe). Od té doby to s partnerem není ono, sdělil mi spoustu věcí, které mu vadí (vadily už prakticky téměř od začátku, ale neřekl mi to nikdy). Jednalo se třeba o sex, či to, že jsem příliš hodná. Nevíme co dělat. Unáhlené rozhodnutí dělat nechceme, ale z jeho strany jde o to, že si myslí, že s ním nebudu šťastná, že jsme každý jiný atd. Ztratit ho nechci, ale nevím jak mám teď zachovat. Jak přestat být ta příliš hodná… V hlavě mám hrozný zmatek
  Honza Listopad 6, 2014

  Letos budeme s manželkou 42 roků spolu. Ve 30 letech začala její první nevěra,kterou jsem přešel,protože i já jsem měl milenku.Po roční přestávce si manželka přivedla kolegu z práce,ze kterého udělala mého kamaráda. Zamilovala se a tento poměr trval bezmála 6 roků a já jen přihlížel jejich „přátelství“.Po mém naléhání se nakonec přiznala a já ji odpustil a byl neskonale rád,že se mnou zůstala. Proč až nyní po 35letech mám pochyby,že jsem udělal správně? Až nyní mi vadí,že jsem tehdy nic neudělal a „kamaráda“ nevyhodil (dokonce mnohokrát u nás přespával a měli společnou dovolenou v Jugoslávii). Jsem rozpolcen. Máme se rádi,o všem jsme si řekli,i sex je na výbornou,ale nyní mám pocit marnosti.
   Karel Chába Listopad 10, 2014

   Dobrý den, váš pocit marnosti nebude způsoben jen tím, co vy zde popisujete. Nevědomá část mysli nám logicky promítá jen část toho, co se v ní odehrává. Bylo by ideální, kdybyste se rozhodl pro osobní návštěvu u mě a zjistili bychom, co vše je za vaším stavem.
  Anonym Listopad 6, 2014

  Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.S partnerem jsme spolu oficiálně byli rok,ale rádi jsme se měli už o rok déle,jen jsme neměli odvahu.Náš vztah byl krásný,vášnivý,rozuměli jsme si a nikdy jsme se nehádali a před 3 dny se se mnou najednou rozešel.Sice jsme na sebe tak uplynulé 2 měsíce neměli moc čas,ale i v tom málo čase nám to klapalo.Řekl mi,že nemám hledat chybu u sebe,že mě má stále rád a čas se mnou tráví také moc rád,ale že poslední dobou do našeho vztahu není schopen dát to,co by měl,chtěl a co bych si zasloužila.Což zní jako klišé,říkám si,že má třeba jen těžké období a neví,co chce (je nám oběma 20 let) a že si to rozmyslí.Myslíte,že má cenu snažit se získat ho zpět?
   Karel Chába Listopad 10, 2014

   Dobrý den, myslím si, že má smysl mu říci, co k němu cítíte a že nějakou dobu počkáte, zda si to nerozmyslí. Víc nedělejte, jinak to bude brát jako nátlak a vaše šance se zmenšují.
  Nela Burantová Listopad 26, 2014

  Dobry den chtela bych se vas zeptat. Jsem s mim pritelem 11 mesicu a on pry ztratil ke me city a ze uz miluje jinou problem je. V tom ze se zamiloval do trinactilete holky a jemu je osmnact tak nwm co mam delat ale ja ho porad miluju dekuju
   Karel Chába Listopad 26, 2014

   Dobrý den, měla byste si uvědomit, že i když se zase srovná, tak se jeho chování bude opakovat a vy budete nešťastná, takže by bylo lepší vztah ukončit.
  Zoe Prosinec 13, 2014

  Dobry vecer, prosim o radu. S pritelem jsme spolu necele 3 roky. Zijeme spolecne s mou dcerou a mamkou. Pritel se jiz na zacatku bal, ze nezvladne vztah jako nahradni otec, ale ukazalo se, ze je nejlepsi chlap jakeho znam. Nyni, kdyz se mame stehovat do vlastniho, ma opet obavy. Pry mame jine predstavy o zivote ( vychova, ambice co se prace a platu tyka). Ja jsem starsi a pritel zatim nechce deti ani svatbu a trapi ho, ze to neni v poradu. Pry to treba neciti jen se mnou. Rika, ze me miluje a je mu se mnou dobre, ale neni dobre, ze ho napadaji ty pochyby a co kdyz jen odsouvame neco co stejne jednou prijde. Nyni tvrdi, ze nevi co chce. Ja nyni nevim co mam delat. Dekuji
   Karel Chába Prosinec 17, 2014

   Dobrý den, určitě na něj netlačte. Bylo by fajn, když si neví sám rady, aby se na mě obrátil. Zjistím, co ho opravdu tak straší a vysvětlím mu, jak to má řešit. Za jeho strachem, který on vnímá, může být něco, co by ho ani nenapadlo.
  Nika Leden 19, 2015

  Dobrý večer sme manželia 24 rokov teraz prechádzame krízou takuto krízu táto kríza trvá od minulého roku 2014 september takuto krízu sme mali pred 10 rokmi kamaratila som sa s jednym panom manžel mi odpustil od minulého roku si myslel že som ho podvadzála čo neni pravda všetko sa mu vrátilo čo bolo pred 10 rokmi stále má upodozrieva a ešte mi povedal že som sa správala ako pred 10 rokmi a preto si myslel že som ho podvadzala ja už som na dne stále mi vykrikuje a vyčíta ja už neviem čo mám robiť s nim či mám odisť od neho alebop zostať ?
   Karel Chába Leden 22, 2015

   Dobrý den, chyba je v tom, jak to oba vidíte. On ve vás vidí viníka své bolesti a zrady, kterou si prožívá a vy v něm vidíte někoho, kdo vám ubližuje svým chováním. Dokud se budete oba chovat jako poškození, tak se nepohnete. Zkuste si tedy sednout a nehledat pravdu nicméně řešení. Ono to možná ale vám samotným nepůjde, a pak vám doporučuji, abyste mě kontaktovali a dohodneme si konzultaci.
  Anonym Březen 29, 2015

  Dobrý večer, s přítelem jsme spolu 2 a půl roku. První dva roky byli dokonalé,vždycky jsem se na něj mohla spolehnout a byla sem na prvním místě. Pak si ale našel kamaráda a náš vztah šel z kopce. Hádali jsme se,byli jsme na sebe sprostí atd.. došlo to až k tomu že se se mnou chtěl rozejít,to jsme přešli ale pak to začalo být eště pro mě horší,vždycky všechno nasliboval a pak to nesplnil a jen mi lhal a říká že se mi prostě bojí říkat pravdu.Miluju ho opravdu moc ale vím že už si ani tolik nechybíme, ale život bez sebe si neumíme představit. Plánujeme se sestěhovat jen se na něj ted v ničem nemůžu spolehnout. Mám v takovém vztahu zůstávat ? oba víme že bysme bez sebe nemohli..
   Karel Chába Březen 31, 2015

   Dobrý den, berte vážně, když vám říká, že se vám bojí něco říci. Je jedno, že to může být jen jeho subjektivní vidění věci, ale on to tak cítí a řídí se tím, Bavte se tedy o tom, co by chtěl a potřeboval, aby k vám důvěru měl. Zjistěte, co si myslí, že vy děláte špatně a proč se necítí dobře. Berte problém, jako by byl vás obou a ne jen jednoho.
  Pavel Duben 3, 2015

  Dobry den.

  Moj vztah trva uz 2,5 roka a s priatelkou mame uz dlhsie krizu, ktora trva asi rok. Doteraz sme ju neriesili a odcudzili sme sa od seba. Malo si piseme a volame a sme malo spolu. Pred par dnami sme sa stretli a porozpravali sme sa o tom, kde je problem. Povedal som jej, ze ju stale lubim a viem si s nou predstavit buducnost. Ona si tiez vie predstavit buducnost so mnou, ale momentalne skor citi akoby take „kamaratstvo“ a citi, ze zo vztahu sa vytratila ta povestna iskra. Dohodli sme sa na tom, ze si chceme dat este sancu a skusit to. A tu by som prave potreboval poradit, ze ako tento problem dalej riesit. Bude stacit sa viac stretavat a viac komunikovat?

   Karel Chába Duben 8, 2015

   Dobrý den, ne, to stačit nebude. Musíte jít do hloubky a zjistit, co komu vadí, co by chtěl a pak se snažit to naplňovat. Vše je popsané v článku, jak máte postupovat.
  Miriam Duben 6, 2015

  Dobrý den,s přítelem jsme 12roků od 16let.Postavili společně dům,4roky žijeme ve společné domácnosti. Vždycky ve mě hlodal pocit že to asi není úplně dobře, že jsme byli jen spolu,ale čas plynul a bylo nám dobře.S věkem,kdy bych měla přemýšlet o dětech a pod se bojím čím dál víc toho,že se pak budu chtít rozvádět ale protože budeme mít rodinu tak to neudělám. Přítel mě miluje, postará se vždycky o mě i o rodinu, společně řešíme problémy, to já všechno vím, ale můj vztah k němu je jako k nejlepšímu kamarádovi, už dlouho to z mé strany nemá tu jiskru a touhu, k sexu se nutím. Neřekla jsem mu to, a po delší době hádek se odstěhovala. Jde na tomto zapracovat nebo to překonat, aby byl vztah 100%?
   Karel Chába Duben 8, 2015

   Dobrý den, ano, je mnoho případů, kdy lidé jsou spolu mladí a později jim vadí, že si nic neužili a nemají žádné jiné zkušenosti. Je chyba, že jste mu to neřekla, neb aby vám ten vztah vyhovoval, tak musíte společně na něm pracovat a hledat řešení, jak to napravit.
  Anonymni Duben 7, 2015

  Dobry den, s byvalym pritelem jsme spolu byli dva a pul roku, posledni trictvrte rok jsme se porad rozchazeli a schazeli, kvuli financim a hlavne dluham. Ted jsem tehotna skoro v patem mesici ,ale s byvalym jsme se rozesli kvuli tem dluham a starostem o dite. Byli to hrozne tri dny hadek,ale horsi je, ze ho stale miluji bohuzel on me pry ne,mysli na vsechno to zly co jsme prozili a ja ted nevim co delat,kdyz jsme spolu mluvili tak rikal,ze mu mam dat cas, ale ted se vratit nechce. Poradte co s tim mam delat? Myslite, ze mame jeste nejakou sanci?
   Karel Chába Duben 8, 2015

   Dobrý den, šance je, pokud on bude chtít. Vy ale píšete, že nechce, takže si to asi rozmyslel tak, že nechce pokračovat a v tom případě to budete muset respektovat.
  Anonym Duben 20, 2015

  dobry den,jsem s pritelem 3 roky,bydlim v jeho byte i se svymi detmi,problem je ze je vysazenej na meho starsiho syna a stale se hadaji a pak ho dokaze i trestat a ja jsem mezi nimi a vse odnasim,kdyz chci s pritelem o tom mluvit tak to skonci hadkou a nechce se o tom bavit a jestli se mi to nelibi tak pry muzem jit,dobre vi ,ze nemam kam,ma takovy zivot jeste smysl dekuji za odpoved
   Karel Chába Duben 22, 2015

   Dobrý den, na to se nemůžete ptát jiných lidí než sebe. Já bych tak žít nechtěl a nežil bych tak, ale to vám nijak nepomůže. Doporučuji vám, abyste se začala seberealizovat v tom, že se osamostatníte. Vše jde, „jen“ se na tom musí pracovat. Zvednete si tím sebevědomí a i on se bude chovat jinak, když uvidí, že na něm nejste závislá.
  Anonym Květen 9, 2015

  obrý den, je mi to trapné,ale musím s ezeptat. Po 3 letech samoty ppo rozvodu jsem se konečně odvážila a našla si přítele. Je to fajn chlap, je mi s ním krásně, v posteli v pořádku,jen je přítel absolutně potichu a já nevím, zda se mu to vůbec líbí. Tak jsem mu to řekla, že vůbec neprojevuje ždné pocity a že pak nevím,co si myslet a je z toho velký problém. Velice se urazil,přestože jsem se několikrát omluvila a snažila se mu vysvětlit,proč mi na tom záleží,ale již 6.den čekám na jeho zavolání,prý potřebuje čas. Přijde mi to dětinské,ale nechci ho prosit,aby se mnou byl. Měla jsem pocit,že je to oboustranné,ate po tomto si to již nemyslím. je to normální reakce? Děkuji za radu.
   Karel Chába Květen 16, 2015

   Dobrý den, to je špatně položená otázka. Ukazuje to na jeho nějaký vnitřní konflikt. Normální jeho reakce svým způsobem je, ale o to nejde. Jde o to, co vám bude vyhovovat. Pokud vám to vadí, jak se chová a brání vám to v příjemném prožívání vztahu, tak by bylo ideální si to vyříkat. Pokud se nemůžete na něco slušně zeptat, aniž by se neurazil, tak to není pro vás vyhovující a neměla byste se s tímto chováním jen tak smířit. Pokud tedy nebude chtít řešit věci jinak, tak zvažte, zda zůstat i nadále v tomto vztahu.
  Marta Květen 24, 2015

  Dobrý den,jsem s mužem 22 let,děti dospěli a já už pár let cítím,že chci ze vztahu pryč.Muž je o 10 let starší,je hodný,ale žijeme spíš jako přátelé a každý sám,nemáme si co říct a já už po několika pokusech o komunikaci,nápadech jak změnit to co je,ztratila sílu i zájem.Toužím být sama,jen nemám dost odvahy a přijde mi to sobecké vůči muži.Stojím na rozcestí a nevím jakým směrem vykročit.Skončila jsem v léčení na soc.fobii a deprese.Prostě zmatek
   Karel Chába Květen 26, 2015

   Dobrý den, s ohledem na to, co píšete, jak jste teď skončila, tak je jisté, že potřebujete i s tímto pomoc. Nemáte silně upevněné své JÁ, a proto jste došla tam, kde jste a váháte, zda opustit manžela s tím, že jste sobecká. A k sobě nejste sobecká? Jaké důkazy vám ještě vaše tělo má dát? Věřte, že chtít být spokojená je vaše právo a je jen na vás, zda to tak bude nebo ne. Rád vám pomohu.
  michaela Květen 28, 2015

  Dobry den. Potrebovala bych radu. S pitelem sne spoku prez dva roky mame spolu rocniho syna. Jelikoz sem mela vytizenou praci komunikovali sme hlavne po internetu a doma skoro vubec. ale klapalo nam to. Nebyl sebemensi problem. Ale jen co sem na zacatku tehu nastoupila na rizikove vse se zmenilo. Nemluvime spolu komunikace vazne,vecne se jen hadame a uz to dospelo tak daleko ze resime socialku.Ale ja ho porad tak nak mam rada a i kvuli synovi bych to chtela nejak urovnat. Pokazde kdyz se snazim o nake reeni vsechnu vinu hodi na me.on nic. Ja sem ta spatna ja delam problemy atd ale on je nekompromisni, na nicem se nedohodne.myslote ze mate nejakou radu jak na nej?ja uz sem vkoncich.dekuji
   Karel Chába Červen 3, 2015

   Dobrý den, to je velice složité radit takto v poradně, když on nechce nic řešit. Ideální by bylo, abyste oba přišli osobně, pokud by k tomu tedy svolil a to si nemyslím. Je něco, co mu vadí, čeho se bojí, proč se tak chová. Zkuste si o těch věcech, které chcete vyřešit, zase psát. Je možné, že je to jediná forma komunikace, jak se teď můžete dohodnout. Nicméně pokud to nezabere, tak byste měla zvážit, jak dál. Zda zůstat nebo odejít.
  Alena Květen 31, 2015

  Dobrý večer, manžel se mnou a se synem netráví vůbec žádný čas. Věnuje ho hospodářství a počítačovým hrám. Když navrhnu nějakou společnou akci, tak si nechce plácat dovolenou na něco co ho nebaví nebo prostě nemá čas a peníze. Máme rozdělené finance. Já platím sobě a synovi, on hypotéku, cigarety, mobil a pořád si stěžuje, že nemá peníze, i když vím, že má a někdy i něco navíc. Sex mezi námi proběhne tak jednou za 2 měsíce, ale vím že několikrát týdně onanuje. Při pokusu o komunikaci mi řekne, ať si vezmu prášek (Neurol). Má takové manželství smysl? Když vlastně skoro nefunguje? Manžel je úžasný člověk, ale zdá se mi sobecký. Mám milence, který dělá všechno to, co manžel nedělá. Co dělat?
   Karel Chába Červen 3, 2015

   Dobrý den, to si musíte odpovědět vy, zda má smysl nebo ne. Já bych v takovém vztahu nebyl. Měla byste si jasně vysvětit s mužem, co každý z vás chce a za jakých podmínek. Pokud se neshodnete/jeden z vás nebude nic chtít řešit, tak byste měla odejít a žít si život s někým jiným podle svých představ.
  Blanka Červen 18, 2015

  S manželem jsme 6let a máme syna 4 roky. Dostala jsem jeho telefon a bohužel i s dárkem v podobě nahých fotek ženy včetně intimních partíí a peprných komentářů. Často chodí na badoo a oslovuje ženy.Nevím co s tím, trápí mě to. Řešíme velké finanční problémy zaviněné manželem, které padnou i na mou hlavu. Snažím se zachovat chladnou hlavu, ale stojí mne to mraky úsilí. Co s tím, jak mu to říct?
   Karel Chába Červen 23, 2015

   Dobrý den, měla byste mu to říci tak, jak to je. Vy jste neudělala nic špatného. On vám ten telefon dal a tím, že si to budete nechávat pro sebe a trpět, beztak nikomu nepomůžete. Situace se musí řešit a ne zametat pod koberec. V klidu a věcně mu řekněte, co vás trápí a jak byste to chtěla řešit. To je velice důležité mu říci, co chcete. Nesmíte zůstat jen u toho, co vám vadí.
  Olli Srpen 15, 2015

  Dobry den,s pritelem se zname jiz 2,5r. Prvni rok byl ve znameni zamilovanosti,ale nikdy me nejak zvlast nesvadel, jak to delaji zamilovani muzi. Obcas mi prinesl kvitko ze zahrady ci vlastni vypestky nebo skvele navaril. Nyni sex uz neiniciuje vubec z jeho strany. Vzdy kdyz se chci milovat musim ja vyvinout aktivitu. Pred tydnem jsem mu nahodne vlezla do telef a nasla ze odepsal na inzerat asi sex. Kdyz jsem se ho v placi ptala proc odvetil mi ze se z jeho strany jednalo o zkrat. Tvrdil ze jakmile odepsal na inzerat uvedomil si co vlastne udelal.. Pokousela jsem se vypatrat pricinu jeho tzv zkratu ale tvrdi mi ze nevi. Kdyz jsem se ho ptala jestli mu neco chybi v oblasti sexu rekl ze ne.
   Karel Chába Srpen 19, 2015

   Dobrý den, ano, je to možné, že ho události ovlivnily. Ovšem já si myslím, že on bude mít nějaký problém se sexualitou. Jaký takto nemohu vědět a nevěřte tomu, že se vše jen tak samo bez vyřešení příčiny změní k lepšímu.
  Dom Srpen 29, 2015

  Dobrý den,

  je mi 25 a máme s přítelkyní vztah přes 7 let. Neříkám, že vždy to bylo naprosto ideální, ale nikdy jsme se zbytečně nehádali a nědělali si naschváli. Bydlíme spolu už asi 3 roky. Poslední asi měsíc začala přítelkyně více navštěvovat kamarádky a plánuje si věci bezemě. Před týdnem mě oznámila že se chce se semnou rozejít, že už mě prý nemiluje jako dřív a má mě jen ráda, že se vztah už nemá kam posouvat. Stále mě dává podněty k tomu, aby jsme se hádali a nebyli spolu.Z mé strany je zamilovanost možná ještě větší než na začátku a jsem otevřen se o věcech bavit a chtěl bych vztah zachránit. To jak se těď chová, takovou ji neznám a je vidět,že ani ona sama pořádně neví proč to takje

   Karel Chába Srpen 31, 2015

   Dobrý den, nejdříve k vaší zamilovanosti. Ta je „pouze“ projevem vašeho strachu, že vás opustí partnerka. Bylo by to na dlouhé popisování, ale zjednodušeně takto mozek v těchto situacích funguje. Vaše partnerka vychází z toho, že jste v přechozeném vztahu. Proto říká, že to nemá kam posunout. Více se dočtete zde http://www.partnerske-vztahy.eu/prechozeny-vztah/.
  Jan Září 15, 2015

  Dobrý den. Před měsícem a půl jsem přišel na nevěru své ženy(31 let) s mužem (57 let). Ona tvrdila že si jen píšou a že to ukončí. Že mě miluje, nechce mě ztratit a ať prý jí dám čas. Nicméně já to nevydržel, vlezl jí do telefonu a zjistil, že to dál pokračuje, tak jsem jí to vytkl. Po dalších třech týdnech, kdy jsme byli jako hrdličky, ona plánovala jak si pořídíme třetí dítě, jsem na ni bohužel zatlačil znovu. Ona se ale po těch mých výčitkách ode mně citově odtáhla. Řekla, že mě asi už nemá ráda a opět je s ním v kontaktu. Jinak ale sex funguje stále, venku mě vždy chytne za ruku, nebo mi dá běžně pusu, ale lásku neopětuje a já už naní nechci tlačit. Vím,že to byla chyba. Ale co teď s tím
   Karel Chába Září 17, 2015

   Dobrý den, na problému se podílíte oba. Připadá mi, že žena jako by vám dávala ultimáta: „Buď se budeš chovat, jak chci nebo bude milenec“. Usuzuji pouze z vašeho psaní. Nicméně chci tím říct, že není možné hrát hru na viníka a poškozeného. Musíte se začít bavit o tom, co bylo špatně na obou stranách. Co komu chybělo a začít to řešit. To je cesta ven. Více vám napoví tento článek http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  Lucie Prosinec 10, 2015

  Dobrý den, s přítelem jsme 15 let. Máme dvě děti (3 a 1 rok). Před týdnem jsem vyslechla jeho telefonát s jinou ženou. Přiznal, že před rokem opět potkal bývalku a od té doby se spolu občas potkávají a telefonují si (prý nic fyzického). Bývalka se s ním v jeho 20 rozešla, ale on jí prý nikdy nepřestal milovat. Děti opustit nechce, ale nevěří, že s ním mohu být šťastná. Že by mi mohl dát to co chci. Tzn. já bych chtěla pusu na přivítanou, občas pohladit. Mě už prý nemiluje, váží si mě jako přítele.Teď si zrovna prý myslí, že jakákoliv varianta je špatná (zůstat s námi nebo nás opustit). A já opravdu nevím, co mám dělat. Lze ho ještě získat? Chci pro děti rodinu. Nemůžu s nimi zůstat sama
   Karel Chába Prosinec 16, 2015

   Dobrý den, dejte mu čas a to bohužel i několik měsíců. Je nespokojený, zmatený a potřebuje si věci ujasnit. Netlačte na něho, nedělejte teď žádná vážná rozhodnutí. Bylo by ale ideální, aby vyhledal pomoc a řešil to s odborníkem. Je totiž velmi těžké si takové věci ujasnit a vyznat se sám v sobě. Rád pomohu.
  Panča Březen 3, 2016

  Dobrý den, přítel se se mnou v lednu rozešel, řekl mi, že vlastně neví co chce a že už měnemiluje. On navrhoval pauzu, ale nakonec jsme se dohodli na rozchodu. Občas se kontaktujeme a nedávno mi řekl, že to skončilo hlavně proto, že jsem žárlila a jsem až moc hodná, že jsem pro něj udělala vše. Několikrát jsem mu naznačila (bohužel občas naléhala) návrat, ale je striktně proti. Dává mi však najevo, že mu na mě záleží a že chce se mnou dělat naše společné koníčky dál, chce být kamarád. Já bych se chtěla do vztahu vrátit, ale nevím zda mu třeba nenapsat dopis a sepsat chyby, které jsem dělala a omluvit se a pokusit se o změnu sama sebe. Chci na sobě zapracovat kvůli nám, co udělat at smezasMY?
   Karel Chába Březen 6, 2016

   Dobrý den, můžete mu napsat. Nicméně krom toho, co jste si uvědomila, že bylo špatně, musíte také přesvědčivě popsat, co teď budete dělat jinak a lépe. Nad tím se zamyslete. Také můžete navrhnout návštěvu poradny, kde vám poradí, co přesně je nutné, abyste to zvládli. Rád pomohu. Základní věc je ho přesvědčit, aby s vámi chtěl něco řešit. Nenuťte ho hned do návratu, ale navrhujte setkávání s cílem, pokusit se začít měnit.
  Martin Březen 15, 2016

  Dobrý den, s partnerkou (oba26let) jsme se dostali po 7,5letech do první velké krize 2roky bydlíme ve svém. Řekla, že už ke mě necítí to co ze začátku a že sem se jí okoukal a že k tomu říct to, jí dohnala až moje výbušná povaha, že se jí taky líbí jiný muž, ale jen platonicky, vidí ho 1xmesíčně. Ptala se jak to cítím a jestli by nebylo nejlepší to ukončit že se furt hádáme, že by dál se mnou bydlela a pomáhala platit bydlení,že by mě v tom nemohla nechat. Já ji řekl, že prostě o ten vztah nechci přijít a chci bojovat (jsme velká propletená rodina), ona řekla, že to tedy zkusíme ještě, ale mám strach, aby to nedělala jen z lítosti ke mě, prý neví co se to vše stalo. Nevím jak bojovat. Díky
  Lucka Duben 8, 2016

  Dobrý den, prosím o Váš názor. S manželem jsme v rozporu téměř denně už přes rok kvůli mnoha různým věcem. Už se ani moc nehádáme, kvůli dětem, 6 a 4 roky, a únavy. Musíme oba dělat obrovské kompromisy a pak nejsme spokojení ani jeden, což se projevuje ve vzájemné vstřícnosti a respektu. Hezké chvíle jsou, ale velmi málo. Společné zájmy máme, společnou řeč už výjimečně. Jsme oba z toho unavení, snažíme se to řešit, ale je to jak bludný kruh. Do poradny chodím sama, manžel odmítá. Ve Vašich námětech, jak na to, odpovídám spíše negativně, málo kladně. Dá se chytit i těchto málo světlých bodů? Co když cítím, že vztah ukončit nechci. Ale z racionálního hlediska mi vychází, že musím? Děkuji.
   Karel Chába Duben 14, 2016

   Dobrý den, určitě se dá chytit, pokud to chytíte správně. Zásadní problém vidím v tom, že manžel nechce jít do poradny. Vaše šance se posunout je pak minimální. Oba jste už sebestřední a snaha si pomoci sami nebude fungovat a už vůbec ne, když on nechce. Nezaměřujte se teď na řešení jednotlivých problémů nicméně na to, jak ho přimět, aby s vámi někam šel. Pokud půjdete ke mně, tak nikoho do ničeho nenutím. Jsem ten, kdo vás spojuje.
  Adéla Červen 20, 2016

  Dobrý den,
  Jsem s přítelem 1,5 roku a procházíme krizí – bydlíme od sebe 200 km, navštěvujeme se víkendově. Poslední dobou, když se vidíme osobně, tak je vše super, oba si to užíváme a cítím, že je vše ok. Jakmile ale jsme od sebe, tak přítel se mnou moc nekomunikuje, je protivný, náladový a mluví o rozchodu. Chápu, že je z práce vytížený, poslední měsíce pracuje i v sobotu (já jsem student). Nechci se rozejít, mám ho ráda, ale nevím, co si o tom myslet, když vím, že když jsme spolu osobně, tak je vše krásné.
  Děkuji za radu.
  Nikola Červen 23, 2016

  Dobrý den, jsme s přítelem 4 měsíce a známe se asi půl roku. Je o 9 let starší, mě je 18. Poslední dobou se potýkám s obrovskou nejistotou zda ve vztahu pokračovat. Když jsem s ním je vše skvělé, rozumíme si, chová se ke mně krásně. Přibližně před 4 dny jsme spolu byli víkend. Přítel dostal záchvat že se chce rozejít. Zamiloval se, ale nechce mi ublížit. Žil dlouho sám, pak se dal dohromady s nej kamarádkou, rozešli se a ted mu chybí to kamarádství. Řekl mi, že když jsme víkend byli spolu, že se cítil nejistě a nesvůj, že nedokáže s nikým delší dobu být. Prý takovéhle problémy dříve neměl. Má problémy se svou rodinou, nevyřešenou minulost i problém se svou osobností. Co si o tom mám myslet?
   Karel Chába Červen 24, 2016

   Dobrý den, přesně to, co píšete: „Má problémy se svou rodinou, nevyřešenou minulost i problém se svou osobností.“ To ho zatěžuje tak, že si ulevuje tím, co jste popsala. Bude se to opakovat, pokud nebude mít snahu vyhledat pomoc a řešit to. Pokud to nebude aktivně řešit, doporučuji to ukončit.
  monika Červen 29, 2016

  dobrý den,manžel mě podvádí 20let s kurvama,což začalo s kamionem.Už 10let nejezdí,ale tak 2krát týdně praha,roudnice,štětí,plzen-priváty,benzinky,anonce-STÁLE HLEDÁ
  měl spoustu pohl nemocí..Já mu nikdy sex před tím neodpírala,mně sex s nim bavil..on stále zatlouká,že už to nedělá..klidně na smrt své matky,nebo,že on má svědomí čisté,že z něj dělám zrudu,že sem zlá..před vánoci mi sám řekl“byl jsem si zašukat“pak zas to otočil-že to stejně nevyšlo,no kecy .Na ty vánoce sem to ale už nevydržela,odešla na měsíc a vrátila se do domu pod podmínkou,že bude bydlet v garáži a když bude hodný-časem..třeba to zas dáme dohromady.denní hádky na zahradě a vše stále pokračuje.co s tím.jinak vše funguje
   Karel Chába Červenec 3, 2016

   Dobrý den, vše funguje? Namlouváte si něco, co není pravda. Váš vztah nefunguje a vy si to musíte přiznat. Člověk jako váš muž se může změnit, jen když opravdu chce sám pro sebe. Proto že mu nevyhovuje, jak sám žije. On to sám dle vás nechce, takže se nic nezmění. Pořád to bude špatné, pořád bude jen slibovat. Pokud si chcete ulevit, musíte najít sílu a odejít.
    mobika Červenec 5, 2016

    Precetla jsem si znova svuj dotaz…jak hloupé-“jinak vse funguje“me zarazilo samotnou ted kdyz sem si to po sobe cetla. nemyslete.A hned pak vaši odpoved-pekne jste mi to odpovedel.MATE PRAVDU.NIC NEGUNGUJE.SEM NESTASTNA.ALE NEVIM JAK ODEJIT.VYHOVUJE MI ALESPON TO ZE ZA ME VSE PLATI….PROSTE SEM HUSA…PO 30LETECH MANZELSTVI SE BOJIM ZMENIZ ZIVOT.BUDE MI 50!!PROC TO VSE ZKAZIL A VZDY TO SAME ZE TO NENI PRAVDA.ZE ON NIKDY NIKDE NEBYL ZE NAM NEKDO CHCE ZKAZIT MANZELSTVI.ALE PRITOM ZIJE POHODLNE V GARAZI A NIC NERESI….ZIJE SI TO CO ON CHCE….VSE ZAPLATI A CHCE SI ZIT PO SVEM.BOJIM SE POSTAVIT SE NA VLASTNÍ NOHY.ODEJIT Z POHODLI DOMU.CO 5MIN NA TO ALE SE STRESEM MYSLIM.A ME NIKDO NECHCE!!
  Anonym345 Červenec 23, 2016

  Dobrý den… můj vztah splňuje všechny ty body, co jsou tam vypsané. Jsme spolu téměř 3 roky… Partner o tom nechce mluvit.. někdy jsme spolu v pohodě, a on říká, že mě miluje, a že mu je se mnou dobře… ale potom se se mnou z ničeho nic nebaví, a říká, že už mu na mně nezáleží, že mě nemiluje… a podobně… ja nevím, co mám dělat. Jsem na pokraji sil, nechci ale, aby to skončilo. Neumím si to bez něj představit.
   Karel Chába Červenec 25, 2016

   Dobrý den, pokud vás bije, mohu napsat jen jediné. Ukončete tento vztah co nejdříve. Pokud na to sama nestačíte, potřebuje odbornou pomoc a vyhledejte ji.
  alexa Červenec 24, 2016

  Dobrý den…jsem s manželem 26 let a jsme spolu po sex. stránce už spíš jen jako kamarádi.No a protože se o mě dlouho pokoušel kolega v práci, tak sem se do něj nakonec zamilovala.On se kvůli mě rozvedl, jenže já sem zjistila po půl roce, že mě podvedl s jinou mojí kolegyní, když byli na fir. večírku. Bylo mu to líto, ale já už sem mu přestala věřit a tim vlastně náš vztah začal trpět. On po mě pořád chtěl ať se rozvedu,ale já už sem se začala bát abych za chvíli nezůstala sama a tak sem se nerozvedla a on si chvíli na to našel jinou. Problém je teď ale v tom, že já nejsem doma šťastná, nemůžu pořád zapomenout na toho kolegu,kvůli kterýmu jsem odešla i z práce a jsem prostě ze všeho smutná.
   Karel Chába Červenec 27, 2016

   Dobrý den, není jiné rady, než abyste vyhledala osobně pomoc. Je nutné pracovat s vaší psychikou a to sama nedokážete. Rád vám pomohu.
  nechci udati Září 23, 2016

  Mám přítele 6 měsíců virtuálně,nyní 4,5 měsíce reálně žijeme spolu,on62 ročník,já 54 roč.naroz.,je to krásný,vášnivý vztah,před týdnem však reagoval neadekvátně-při večeři jsem mu naservírovala jeho oblíbené jídlo,sobě též jen bez masa,on kus napíchl na vidličku a podával mě,já ucukla,že to je jen pro něho a on bouchl do stolu a zařval:kur– už mě ne—,ten vulgarismus mi šokoval,za hodinu se tvářil jako by se nic nestalo,druhý den jsem odjela domů,ale mám ho ráda,mám mu dáti ještě šanci???Děkuji za odpověd.Nutno dodati,že ráno mi objal,políbil a pravil,že mi má moc rád a tohle už mi nikdy nedělej.
   Karel Chába Září 27, 2016

   Dobrý den, jasně vám řekl, že se tak bude chovat znova. On se omluvil a neřekl „už to neudělám“, on řekl „tohle už mi nedělej“. Udělá to znova a to i proto, že je výbušný a nedokáže se ovládnout. Pokud se tedy tomuto chcete vyhnout, tak se už nevracejte.
  Christine Září 25, 2016

  Dobré odpoledne,
  chtěla bych znát Váš názor, nevím , co si mám myslet o partnerově chování…Jsme spolu již 7. rok, máme mezi sebou sedm let věkový rozdíl, mě je 26 let. Poslední rok a půl spolu žijeme v novém krásném bytě, máme oba práci, nic nám nechybí, jen ten vztah nefunguje…přítel se moc změnil, přestal doma pomáhat, přestal se ve vztahu zcela snažit, žádná překvapení, žádná společná aktivita, nic. Dnes pokud nechce sex mě neobejme, nepohladí, veškeré povinnosti týkající se domácnosti hodil na mě a nedávno mě dokonce na veřejnosti poslal do pr…a to jen proto, že jsem ho slušně upozornila na jeho chování v opilosti. Doma si ani příliš nepovídáme. Co si mám o tom myslet? Děkuji
  Petr Říjen 20, 2016

  Dobrý den,
  byl bych vděčný za Vaši radu. S přítelkyní jsme spolu 3 roky, poslední rok spolu žijeme ve společné domácnosti. Posledního půl roku ale procházíme jednou velkou krizí – nedaří se nám shodnout ve vedení domácnosti i když jsme si nastavili určitá pravidla, vždy po nějaké době se vše vrací do původních kolejí. I když máme dost společných zájmů tak si spolu nemáme v podstatě co říct, většinou to končí u toho jaký měl kdo den. Intimní život taky už delší dobu nefunguje, přítelkyně mě prostě již nepřitahuje a z její strany je to podobné. Rozhodli jsme se že bude nejspíš lepší to ukončit, ale ani jeden si nejsme jistí zda je to správné rozhodnutí nebo je to normální fáze vztahu. Děkuji.
  Marketa Říjen 30, 2016

  S partnerem jsme 4 a on si teď není jistý zda mě má ještě rád. Často jsme se hadali kvůli hloupostem až to došlo k tomu že jsem na pár dní odešla aby se rozhodl zda se mnou chce či nechce byt. Je to jen ponorka či krize? Nevím co dělat chci nás vztah zachránit.
  Jan Leden 19, 2017

  Dobrý den,
  s přítelem jsme spolu šestým rokem. Hodně se hádáme. Přítel je pasivní a neplní své sliby, už jim tedy téměř nevěřím.
  V naléhavých situacích se na něj mohu spolehnout. Po intimní stránce jsme se hodně odcizili, ale vím, že se máme stále rádi. Také jsme na sebe asi hodně zvykli. Rád bych, aby náš vztah fungoval ve všech směrech. Poradíte mi jak? Již jsme spolu mnohokrát o změnách hovořili, přítel ovšem rád stále jen slibuje.
   Karel Chába Leden 19, 2017

   Dobrý den, problém může být mimo jiné v tom, že vy si nechcete připustit, že jsou v životě situace, kdy věci nemůžeme změnit. Jinými slovy on si je vámi tak jistý, že nemá žádnou motivaci něco měnit. Začal bych tedy tím, že bych se vážně zamyslel, jak na něho působím a případně více či méně změnil své postoje a chování tak, aby to pocítil.
  Peg Leden 28, 2017

  Dobrý den,jsme spolu s manželem 25let,vztah máme přátelský spíš už jen jako kamarádi,sex už 3 roky ne.Manzel jednoho dne přestal chtít,ani se mě nedotkne jinak než kamarád,zkoušela jsem několikrát o tom mluvit,svádět a čekala jsem .Nakonec jsem zjistila,že mu to vyhovuje tak jak to je a kompromis dělám jen já.Citim se hrozně sama,flustrace.Deti jsou ještě malé ,ale já takhle už nechci žít,má psychika je za ta léta na 0.Rikala jsem že půjdeme do manželské poradny,tak prý ať jdu na mám problém.Myslim si že měl něco před 3roky s kolegyní v práci,volala mu i domu,ale už tam nepracuje.Asi zkusil někoho jiného a mě už nechce,jak jinak si to mám vysvětlit.Hrozne to bolí,.Máme nějakou šanci, poraďt
   Karel Chába Leden 31, 2017

   Dobrý den, šance je, když to chtějí řešit oba. Chápu, jak se cítíte, nicméně měla byste se snažit jít z jeho strany. Zajímat se o to, co on chce, co jeho trápí, že se tak chová, jak popisujete. To není samo sebou. Možná vám něco zazlívá, nejsou naplněna nějaká jeho očekávání. Ideální by bylo, kdyby on sám šel za poradcem a svěřil se. Vždy je nějaké řešení. Když nebude chtít, vy jděte určitě. Jsem schopen vám poradit více, ale potřeboval bych informace. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/osobni-konzultace/
  petra Únor 9, 2017

  zzdravim.S pritelem jsme 4 a pul r.vycitila jsem ze neco neni ok a promluvily jsme si.Rekl mi,ze me ma rad,ale ze citum neporucis a ze uz to neciti jako driv a ze evi,zda to bude dale fungovat.Vim ze toho ma ted moc v praci a neumi se odreagovat.Navrhla jsem,ze to spolu jeste zkusime a on souhlasil..vytycila jsem body,kvuli kterym to asi zacalo skripat a rekla mu,ze se musime snazit oba a zkusit zda to bude fungovat…ze to neni otazka tydne ale mesicu….me ale uzira ta veta,ze uz ke me neciti to co driv..ma cenu se snazit dat vztahu novou jirskru,sanci a doufat ze ho to nakopne? 🙁 dekuji
  peaceka Březen 1, 2017

  dobry den nás vztah byl ze začátku super, povidaly jsme si o umění vše chápal, cítil stejně jako já i když byl mladší o let . po 3 mesících přišlo dítě a začal hádky kvůli tomu že ho moc pořebuju a nemůže ven. opustil mě a po pů roce kdy já trpěla a žila sama ze vzpomínek přišel ,že chce rodinu zpět, že by mě najednou začal mít rád?Ani se moc nemusel snažit jedno sezení v poradně,kde řekli komunikujte.uplynuly 3 roky a je to tu zpět,dusíš mě , chci jít ven, jen ja hlídám malou a furt mu něco vadí, proběhla poradna 4 sezeni což vedlo k tomu že si to musí promyslet sám odstěhoval se tedy, a ja mu psala sms že je to kryze že ho miluju, dneska po hádce to ukončil,čemu věřit?sem zlomená dekuj
   Karel Chába Březen 9, 2017

   Dobrý den, je hodně nespokojený. To, co popsujete, se bude ve stále kratších periodách opakovat, pokud byste oba na sobě a vztahu nepracovali. Takže pokud se k sobě máte někdy v budoucnu vrátit, doporučuji, abyste se nejdříve dohodli, zda jste ochotni pracovat na změně.
  Lada Buchtíková Květen 13, 2017

  Dobrý den, byli jsme spolu nedávno v písemném styku. Snažila jsem se s přítelem o vašich radách mluvit. Sama jsem si je prostudovala, i opakovaně. Vyjádřila jsem mu své pocity a své 2 požadavky-nechtěla jsem tlačit na pilu a nechtěla jsem na něj toho příliš nahrnout. Zatím se snaží mi vyhovět, přehlížím jeho nechuť a cením si snahy. Bohužel odkazy přešel jen letmo, nevyjadřuje své představy a pocity. Nechci být sama, která popisuje, jak se cítí, opakovaně jsem ho požádala, ať na tom zapracuje, jelikož nechci být učitelkou i doma(nejen v práci). Cítím, že chci, aby jako muž trochu i on převzal iniciativu-potřebuji vidět, jak o mne bojuje. Jsem divná, mohu mu svou potřebu sdělit? Děkuji!!
   Karel Chába Květen 16, 2017

   Dobrý den, na vaší potřebě není nic divného , je logická. Pokud se on jen poveze a nebude chtít nic měnit, nemáte šanci. On si to musí ideálně uvědomit a začít pracovat na vztahu.
  Ann Červen 25, 2017

  Dobrý den , s přítelem jsme spolu 7,5 roku máme 3,5 roční dítě. Hádky mezi s sebou někdy máme .. já se cítím , ze nejsem vůbec šťastná a to už dlouho. Když jdu ven snažím se bavit s nějakými muži abych si dokázala, ze by to ještě šlo . Ale tak či tak každý 3mesice mám týdenní krizi kdy nemyslím na nic jiného než se s nim rozejít . Znechuceni, jeho arogance, sobeckost. Už jsem se s nim o tom jednou bavila , ze je konec, propukl v pláč ať to nedělám kvůli našemu synovi. Ze se zlepší . Týden byl jinej, ale viděla jsem, ze jemu to proti srsti. Teď jsou 2 měsíce pryč a já s nim nechci být! Nevím jak to ukončit.. musela bych se vzdát dobré práce a bydlení a on by mě zase prosil ať zůstanu. Děkuji
   Karel Chába Červen 30, 2017

   Dobrý den, někdy není jiné cesty, než se něčeho vzdát, abyste mohla nové získat. Vy si musíte zvážit, co je pro vás největší priorita. Uchovat si práci, nebo odejít ze vztahu. Dle toho, co píšete, nemůžete mít vše. Možná se bojíte, že už dobrou práci mít nikdy nebude. Zvažte tedy, co chcete nejvíce, a jděte si za tím. Pokud to sama nedokážete, rád vám pomohu. Typy konzultací, které nabízím, najdete zde: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Roman Říjen 28, 2017

  Dobry den
  jsme s pritelkyni pres 1 rok meli jsme krasny milujici vztah ale prislo k nam spoustuhadek neporadek ve vsem tedka nevi jestli chce neco vubec vztah napravovat je nerozhodna dela si co chce chce klid ja se trapim jsem osamely pokousim se hledat reseni a vubec netusim co mam delat predem dekuju
   Karel Chába Říjen 30, 2017

   Dobrý den, ideálně si ona musí svobodně rozdout, co chce. Dejte jí tedy prostor. Bylo by ideální, kdybyste oba řekli, co očekáváte a co jste ochotni nabídnout. Více najdete v odkazu, který přikládám: https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/.
  Kristýna Listopad 5, 2017

  Dobrý den, s přítelem jsme rok a půl. Ze začátku bylo všechno krásné, je to můj první vážnější vztah ačkoli já jsem jeho druhý vztah. Tak do roku a čtvrt bylo všechno bez nějakých větších hádek. Od srpna t.r. kdy si jeho nejlepší kamarád našel přítelkyni se to ale všechno začalo nějak kazit. Neměla jsem sice důvod na ni žárlit ale i tak, jsem žárlila a viděla v ní hrozbu. Často jsme se hádali i jen kvůli ní, nebo moji matce se kterou nemám vůbec dobrý vztah momentálně a hádám se s ní. Kvůli vztahu jsem zahodila všechny kamarady především kluky aby jsem předešla žárlivosti. Ale ted když ma jit někam ven on jsem hrozně smutná,a poslední dobu spolu jsme nějaky čas a pak mě nechce ani vidět.DZO
  Kristýna Prosinec 12, 2017

  Dobrý den,
  mám spor sama v sobě. Jsem s přítelem 2 roky a 7 měsíců a před dvěma týdny se něco ve mě zlomilo. Měli jsme hádku, kdy jsem si druhý den svěřila kamarádovi a on se mě zeptal jestli s přítelem nejsem jen ze zvyku. Následující den bylo vše v pořádku, ale pak jsem nadtím začala přemýšlet ani nevím proč. Od té doby mě často trápí otázky , miluju ho ? Předtím bylo vše v pořádku, těšila jsem se na něj žádný problém až na občasné drobné hádky žádný nebyl, dokonce jsme plánovali společnou budoucnost a brzkou svatbu. Teď mám furt ten tíživý pocit a pořád si kladu tu otázku, i když v hloubi duše vím, že s ním chci být. Nevim proč se té otázky, pocitu nemůžu zbavit:(
   Karel Chába Prosinec 15, 2017

   Dobrý den, něčeho se bojíte. Proto vám ta otázka tak vrtá hlavou. Doporučuji se zamyslet nad tím, co je na pozadí vašeho myšlení, co nevnímáte a co vás straší.
  Anonym Leden 9, 2018

  Dobrý den, je mi 33 a s přítelem jsme spolu 5 let a poslední 1,5 roku se motáme v nefunkčním vztahu, který vyústil ve velkou krizi. Přítel je neskutečně náladový a mě jeho nálady dostaly do stavu, kdy se ním už nechci milovat. Je mi nepříjemné když na mě šáhne a milování přestalo být uspokojivé. Snažila jsem se mu to říct, ale neposlouchal. Došla mi po několika hádkách trpělivost a odjela jsem vyčistiti si hlavu. Po příjezdu mi sliboval, jak se změní a jak to chce napravit, ale já nevím, zda mám pokračovat. Je pro mě důležitý. Máme společného hodně, ale v posteli to neklape. Když se na něj kouknu vidím, životního přítele. Nechci se s ním milovat, ale chci aby byl na blízku. A nevím co dělat.
   Karel Chába Leden 15, 2018

   Dobrý den, bez ohlednu na to, jak moc to myslí vážně s tou změnou, bude to pro něho velice složité se změnit bez odborné pomoci. Navíc je to vztah, takže byste na tom problému měli pracovat oba společně. Vřele vám doporučuji, abyste vyhledali poradce a poradili se, co vše budete muset udělat. Přikládám odkaz na konzultace https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Michal Leden 14, 2018

  Dobry den jsme s manzelkou spolu 11 let a 6 let v manzelstvi.vse bylo super a najedou prisla stim ze uz ke me nic neciti ze me nechce ublizovat a ze se rozvedeme a pujdem kazdy svoji cestou.mame deti 6a11let jako rodina fungujeme skvele nehadame se pomahame si proste pohoda ale je z manzelky citit nechut na vztahu pracovat proste ji to takto vyhovuje ale me ne neni stastna chtel bych ji pomoci ale odbornika odmita ze si nenecha od nekoho diktovat jak ma zit a co ma delat.prestala komunikovat resime spolu jen chod domacnosti a obcas praci.kdyz pujdeme od sebe prijdu o deti pry by se odstehovala do zahranici k rodine a to bych nezvladl nechci ji zrtatit ale vazne nevim jak dal dekuji za radu.
   Karel Chába Leden 15, 2018

   Dobrý den, ideální by bylo se bavit o tom, co stojí za tímto překotným rozhodnutím. Respektive překotně to působí na vás, vaše paní to v sobě mohla řešit už roky. Na to bych se zaměřil, zda bude ochotná se bavit o příčinách jejího stavu. Nebavte se moc o následcích a netlačte na ní. Určitě vám doporučuji, abyste svůj problém řešil s odborníkem. Je nutné od vás získat mnohem více informací a pokusit se vás vést správným směrem. Svým strachem a naléháním můžete mnohé zhoršit. Přikládám odkaz na stánku konzultace a rád vám pomohu pokud chcete. https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/
  Hana Únor 2, 2018

  Dobrý den, jsem s manželem 13 let vdaná, 2 roky jsme bydleli spolu- máme dvě děti12 a 10 let. Loni jsm nastoupila do nového zaměstnání, které vyžadovalo vysoké pracovní nasazení já si uvědomila, že nemůžu stihnout práci i práci doma( koně, zvířata , dům)-manžel studoval dálkově VŠ a já byla často na vše sama. časem jsem v práci navázala vztah s kolegou….oznámila jsem po čase , že plánuji odejít, manžel mi tvrdil, že mě miluje a bude na mě čekat, i když věděl, že jsem těhotná s kolegou- nyní jsem se rozhodla, že se vrátím-uvěřila jsem mu a zjistila jsem, že měsíc po tom si hned našel přítelkyni. Tvrdí, že mě miluje, chce mě zpátky, ale vztah s ní ale neukončí….bojím se, že to nemá cenu
   Karel Chába Únor 2, 2018

   Dobrý den, pokud je pro vás nepřijatelné, že s ní má dál vztah, nevracejte se k němu. Bohužel když vám nechce, nemůže vyhovět, není jak ho přesvědčit.
  Roman Červen 15, 2018

  dobry den,mam pritelkyni a jsme spolu ctyri mesice a mam problem v tom ze mi rekla ze ma citovou vazbu k byvalemu partnerovi a pritom mi rika ze me miluje ale neoumi se stim vysporadat ze nechce na neho myslet a ja nevim co mam delat
   Karel Chába Červen 18, 2018

   Dobrý den, vy nemůžete dělat nic. Čím více se budete snažit dělat něco, abyste jí ho dostal z hlavy, tím více jí od sebe budete odhánět. Její psychika potřebuje čas, aby se s tím rozchodem vyrovnala. Nedá se tomu poručit, nedá se to přepnout jako vypínač. Můžete to jen respektovat a chápat. Určitě jí nesmíte nikam tlačit.
  Klára Červenec 4, 2018

  Dobrý den, s přítelem jsme spolu skoro 2 roky. Na konci května mi řekl, že už takhle dál nemůže, že se rozejdeme a pak se do sebe časem zase zamilujeme,ale já tomu nevěřila bála se, že už mě nebude chtít ,takže spolu jsme pořád. Ted se normálně scházíme a píšeme si , ale není to jako dřív spíš mi přijde, že je se mnou jen z lítosti. Já jsem hodně žárlivá, ale snažím se to zmenit, ale mně přijde, že už prostě to není ta láska co dřív. Bojím se co bude dál a nevím co mám dělat.
   Karel Chába Červenec 10, 2018

   Dobrý den, Kláro, především je dobře, že se snažíte pracovat na své žárlivosti. Ta vám do života zasahuje možná více, než si myslíte. Nevím, zda chodíte na terapii. Pokud ne, měla byste. Jeho návrh na odloučení byl motivován frustrací. A tu něco způsobuje. Chtělo by to zajímat se o tu příčinu a bavit se o tom, jak tu příčinu vyřešit. To je ta nejlepší cesta, která má nějaký smysl. To, že řekl, že už dál nemůže, je vrcholek ledovce. Jděte tedy níž, pod pomyslnou hladinu. Musíte to ale chtít řešit oba. První tedy musí být rozprava a dohoda na tom, že se o problém chcete oba začít zajímat a řešit ho.
  Jana Září 19, 2018

  Dobrý den, jsem s přítelem pět let, v březnu jsme se zasnoubili. Už od začátku mi ve vztahu některé věci chyběly, ale brala jsem to tak, že nikdo není dokonalý. Jednou za půl roku jsem ale váhala, jestli ve vztahu zůstávat. Vždy jsem se rozhodla, že ano. Teď ale cítím tlak na definitivní rozhodnutí před svatbou. Stále jsem v depresi, nic mě nebaví, je mi zle.V tom vztahu je hodně kladů, ale i věci, u kterých nevím, jestli s nimi dokážu být šťastná (malá frekvence sexu, málo vášně, málo přirozeného zájmu, více bere vztah jako „já“ a „ty“ a málo jako my…) Ale velice se snaží a ve spoustě věcech už se během těch let změnil. Nevím, co mi pomůže v rozhodnutí, terapie jsem zkoušela a nepomohly.
   Karel Chába Září 21, 2018

   Dobrý den, Jano, netuším, na jaké terapie a jak dlouho jste tam chodila, ale terapie by pomoci měla. Přirozeně za předpokladu splnění jejích podmínek (intenzita, doba trvání, terapeut, metoda terapie, práce s vašimi obranami v terapii atd.). Také by to ale chtělo, abyste pracovali s partnerem na vztahu. Oba se na vztahu podílíte, a hlavně se oba ovlivňujete. Sama prostě nemůžete stačit na vyřešení problému ve vztahu, který se týká vás obou. Abyste se mohla lépe rozhodnout, potřebujete vědět věci i ze strany partnera. Ne všechny ale ví i on. K tomu je právě nutné pracovat na vztahu tak, aby se odkrylo to, co není zjevné. Doporučuji vám si nechat pomoci a neexperimentovat. Přikládám odkaz na konzultace: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.
  Kristyna Září 29, 2018

  Dobrý den, potřebovala bych poradit sem s přítelem 2 roky spolu a bydlíme spolu ale poslední dobou už je to nejak v krizi.. Přítel na mě má nervy i když nic nedělám a snažím se vztah urovnat.. Ale nechceme se rozejít jediný co mezi námi funguje tak to je sex ale nic dalšího… Mluvily sme o tom a říkal že teď neví co má dělat. Že mě chce ale neví co má dělat že má na mě nervy.. Že je to těžké.. Že nemáme žádné společné zájmy. Že už mi nedokáže říct že mě miluje.. Kvůli těm nervům. Ale nechce to ukončit. A já ho také nechci stratit. Protože ho moc miluju. Předem děkuji za odpověď.
   Karel Chába Říjen 3, 2018

   Dobrý den, Kristýno, přirozeně se nabízí hledat příčinu toho, že má nervy. Na to se upněte. Něco mu vadí a má to nějaký důvod. Bavte se o tom, co konkrétně mu vadí, co by chtěl a co jste pro něho ochotná udělat. A stejně tak obráceně. Pak to, co si dohodnete, zrealizujte.
    Kristyna Říjen 3, 2018

    Dobrý den, děkuji za odpověď.. Ale teď to dospělo do takové části že chce čas na to si to ujasnit co vlažné chce.. Že půjde k rodičům a dáme si na čas. Ale bojím se že to skončí.
  Klára Březen 26, 2019

  Dobrý den, jsme s přítelem2 roky, rok bydlíme.Můj nejintenzivnější vztah, prý z obou stran, dělal pro mě daleko více než musel,oboustranně jsme spolu chtěli trávit většinu času.Okolí nás mělo za příklad. Jeho chování i sex stále skvělý.Jednou byl lehce divný a dostala jsem z něj, že mě nemiluje i přesto krásné chování.Rozchod prý ASI nechce,krom citů mu vztah ve všem sedí, nehádáme se, smějeme se, shodneme se na všem.Chtěla jsem at se chová podle citů, asi dva týdny jsme se odtáhli a poté se zase začal chovat zamilovaně.Nyní je to měsíc, mluví o spol. budoucnosti..ale takhle se choval i než jsemněco poznala. Je introvert, nechci tlačit, neptala jsem se co cítí ale žit v nejistotě nezvládám.
   Karel Chába Březen 27, 2019

   Dobrý den, Kláro, to co u něho popisujete, se může opakovat a myslím, že i bude. To proto, že toto chování není řízeno vědomou myslí, je automatické a on sám si ho dlouhou dobu nemusí být vědom. Z toho i vyplývá, že by nepomohly vaše případné výčitky. Doporučuji si opakovaně sednout a snažit se jít více do hloubky jeho psychiky. Snažit se popsat, co vše se v něm děje, jak tyto procesy u něho probíhají, na co reaguje a proč. Pak s tím můžete začít pracovat. Základ je chovat se týmově. Tvůj problém = náš společný problém.
  Veronika Duben 8, 2019

  Dobry den, s pritelem budeme spolu 10 let, mame 2 leteho chlapecka a nyni jsem tehotna s druhym ditetem. Od poceti partner odmita plne intimnosti, je schopeni dat pusu, kdyz jde do prace, pred mesicem mi oznamil ze chce abychom byli nyni spolu bez sexu. Ze zacatku vztahu jsem byla iniciatorem v sexu ja a uvedomuji si ze chyba je i ve mne, protoze jsem mu neustalym natlakem sex zhnusila coz potvrdil. Chce abychom rok skusili byt teda spolu v celibat a pak se uvidi, jestli ho to prejde. Bohuzel jak pracujou hormony moc se s tym neumim poprat a psychicky jsem na dne..chybi mi z jeho strany aspon nejaky fyzicky kontakt. Myslite ze si k sobe casem znovu najdeme cestu? Dekuji
   Karel Chába Duben 15, 2019

   Dobrý den, Veroniko, myslím si, že je velké riziko, že se od sebe emočně hodně odpoutáte. Intimita nemá za cíl jen vybít sexuální energii. Určitě ho do sexu netlačte, ale bylo by hodně prospěšné, kdybyste se začali pravidelně bavit o tom, co se v jeho (i ve vaší) mysli děje na pozadí problému, který mi popisujete. Určitě mu to bude nepříjemné, a to je právě mimo jiné to, co máte řešit. To, co bude nepříjemné v debatě, je právě problém intimity. Opakované debaty, i když vám z nich nebude dobře, by měly vést k posunu.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů