Manželka se zamilovala

Zjistili jste, že se vaše manželka zamilovala do někoho jiného? Je celkem pochopitelné, že vámi toto zjištění otřáslo a cítíte se teď hrozně. Hlavou se vám budou honit všelijaké negativní myšlenky, budete přemýšlet, kdo to je, v čem je lepší než vy, zda vás vůbec někdy milovala a podobně.

Je třeba říci, že takovéto pocity a myšlenky jsou naprosto normální. Rozhodně se nemáte za co stydět. Je to pro vás zcela nová situace, která vás zastihla zcela nepřipraveného. Vůbec teď nevíte, co dělat.

Co nedělat, když zjistíte, že se manželka zamilovala do jiného

Nereagujte na zjištění, že se vaše manželka zamilovala do někoho jiného, tím, že budete prohlašovat, že už ji nechcete, že ji nenávidíte a podobně. Podle mých zkušeností lidé, kteří toto v záchvatu silných emocí prohlašují, po nějakém čase zase obrátí a svých slov litují. Nedělejte tedy žádná velká rozhodnutí pod vlivem emocí, nevyhazujte manželku z bytu a podobně.

Neproste manželku o druhou šanci, nežebrejte o její pozornost, neptejte se jí, jestli už vás nemiluje. Tím se v jejích očích pouze shodíte a utvrdíte ji v jejím přesvědčení, že ten nový je ta správná volba.

Neoplácejte nevěru manželky nevěrou vlastní. Tím si možná krátkodobě ulevíte, ale spíše ani to ne. A z dlouhodobého hlediska svůj vztah ještě více poškodíte.

Neslibujte manželce velké změny svého chování, neměňte radikálně své chování podle toho, co si myslíte, že by ona chtěla vidět. V jejích očích to bude pouze vypadat, jako že se jí snažíte manipulovat a ničeho dobrého tím nedosáhnete.

Neříkejte manželce, že ji milujete tak, že na ni budete čekat donekonečna. Tím ona bude vědět, že vás má vždy v záloze a nebude mít žádnou motivaci teď něco řešit nebo se k vám vracet.

Manželka se zamilovala, co dělat?

Nejprve se snažte uklidnit. Konáním v afektu a pod vlivem silných negativních emocí vůbec nic nevyřešíte a pouze si přitížíte. Proto si dopřejte dostatek času, abyste se dostali do stavu, kdy budete schopni racionálně přemýšlet. Věnujte se svým koníčkům, běžte někam s přáteli. Já vím, je to obtížné, ale snažte se nebýt jen doma sami se svým údělem a snažte se přijít na jiné myšlenky.

Dejte manželce jasný termín, do kterého se ona musí rozhodnout, s kým vlastně chce být. Dejte jí jasně najevo, že vám na vašem manželství záleží, že na něm chcete pracovat, že jste ochotni věnovat úsilí nápravě toho, co nefungovalo, ale zároveň musí vědět, že na ni nebudete čekat do nekonečna. Pokud vám do daného termínu nedá vědět, berte to tak, že jste se rozešli a pokračujte životem dále každý zvlášť. Já vím, bude to velmi těžké, ale jinak to nepůjde.

Během mezidobí, kdy se ona rozhoduje, se snažte pokračovat v běžném životě bez ní. Bavte se, věnujte se sportu, choďte mezi lidi, stýkejte se s přáteli. Když uvidí, že žijete dobrým a zábavným životem i bez ní, budete v jejích očích atraktivnější.

Pokud se manželka rozhodne, že chce s vámi v manželství zůstat, budete muset na vašem vztahu zapracovat. Budete muset objevit příčiny, proč se manželka zamilovala do někoho jiného. Pravděpodobně byla s něčím doma nespokojená, asi jí něco dlouhodobě chybělo. Toto něco musíte společně objevit a dohodnout se, jak to společně napravíte. Jedině tak můžete svůj vztah zachránit a posunout ho dál.

Pokud se vaše manželka zamilovala do někoho jiného, nebude to pro vás jednoduché. Nejprve vyzkoušejte výše uvedené rady. Ale pokud se vám to nebude dařit nebo nebudete vědět, jak dál, nevzdávejte se ještě. Obraťte se na mě s žádostí o pomoc rád  vám s touto manželskou krizí pomohu. Vyberte si z možných konzultací. 

auto článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů