Odešli jste z nějakého důvodu od své manželky, ale teď začínáte uvažovat, že byste se k ní opět vrátili zpátky?

Vždy záleží hlavně na tom, proč jste od ní odešli.

Byla vám nevěrná

Vy se k ní i přesto chcete vrátit. V ideálním případě by měla mít ten milenecký vztah již ukončený a měla by být příznivě nakloněná tomu, že váš vztah spolu ještě zkusíte napravit. Přestože byla ona nevěrná, je třeba si uvědomit, že nevěra je jenom důsledek něčeho, na čem jste se podíleli oba dva. A oba dva na tom budete muset také zapracovat. Musíte si oba dva uvědomit, jestli vašemu vztahu ještě chcete dávat potřebnou energii, jestli se k sobě chcete vrátit a přeci jen to zkusit. Nebo zda by bylo lepší, kdybyste šli dál každý svou cestou. Pokud byste se k manželce chtěli vrátit jen proto, že si chcete ulevit od bolesti, protože máte pocit, že bez ní nemůžete být, návrat by stejně nebyl úspěšný. Pokud jeden z vás bude odmítat na vztahu pracovat, vše se vrátí do starých kolejí, objeví se ty samé problémy a vztah nebude mít dlouhého trvání.

Vy jste byl nevěrný

A teď přemýšlíte o návratu. Ideální by bylo, pokud byste si bez zbytečného porovnávání obou žen uvědomil, proč jste se nevěry dopustil. Něco vás k tomu vedlo. Je důležité, abyste se zaměřil na sebe. Častou chybou je, že muži obě dvě ženy srovnávají. Porovnávají vlastnosti, jako kdyby kupovali nějaký spotřebič. Tak to ale samozřejmě nejde. Možná si myslíte, že jste s milenkou byl proto, že byla hezčí, neokoukaná, mladší nebo vás manželka štvala. To je ale pouze zástupný důvod. Ten pravý důvod se obvykle skrývá někde hluboko ve vás. Musíte jít při hledání důvodu více do hloubky a zjistit, proč jste ve skutečnosti od manželky odešli. Pokud již ten pravý důvod znáte, chcete se vrátit a zkusit vztah opravit, buďte si nejprve jisti, že to neděláte jen proto, abyste si dočasně ulevili od smutku. To by k ničemu dobrému nevedlo.

Dali jste si pauzu

Něco zásadního ve vašem vztahu nefungovalo. Opět se do vztahu nevracejte jen proto, že vám manželka chybí nebo je vám smutno. To vám dlouho nevydrží a do vztahu se opět vrátí tytéž problémy a příčiny rozchodu. Musíte se společně zabývat otázkou, proč by měl být ten vztah po vašem návratu jiný. Co změníte, aby teď fungoval? Co bylo špatně? Dokážete to společně vyřešit? A jak? Pokud si tyto otázky nezodpovíte, dobrý pocit z návratu po pár týdnech odezní a opět vám začne vadit to, co vedlo k pauze. Ideálně se s manželkou sejděte, popovídejte si o tom, co každý z vás chce, jaké má očekávání, zda je návrat reálný a jak by to vlastně všechno probíhalo.

Závislost drogy, alkohol, gamblerství, chronická žárlivost

V těchto případech bývá důvodem k rozchodu to, aby se manželka uvědomila, že má vážný problém a musí s tím něco dělat. U závislých lidí se často i přes velkou snahu partnera pomoci nic nemění. Proto někdy pomůže, když manžel ze vztahu odejde, dá ženě čas se vzpamatovat a vyřešit ten problém. Do vztahu se závislou ženou se vracejte jen tehdy, pokud se jí podaří její problémy vyřešit. To znamená, že se vyléčí ze závislosti, posune se od chronické žárlivosti někam dál. Prostě musí být ve stavu, kdy budete schopni v takovém vztahu spokojeně žít.

Stále si nejste jisti, jestli se k manželce vrátit, nebo ne? Stále přemýšlíte, jestli je to dobrý nápad, ale sami tomu neumíte přijít na kloub? Kontaktujte mě a já vám pomohu. Společně probereme vaši situaci a já vám pomůžu nahlédnout na věc z nového úhlu a sám uvidíte, co bude pro vás ta nejlepší cesta dál.

autor článku: Karel Chába