Mám se ptát na detaily nevěry?

Mnoho z vás, kteří máte zkušenosti s nevěrou, to zažilo. Jakmile jste se dozvěděli, že vám byl partner nevěrný, zásadně se vám zbortil celý svět a pohltily vás negativní emoce, šílená úzkost a panika.

Na základě všech těchto negativních pocitů, jako je pocit zrady, neláska, hnus k protějšku a další, se chcete dostat do stavu jako před nevěrou. Chcete se těchto nepříjemných pocitů zbavit, chcete si prostě ulevit.

Bohužel, aby dosáhli úlevy, většina lidí k tomu používá cesty slepé nebo dokonce vedoucí k ještě většímu utrpení.

Spousta lidí se začne vyptávat na různé detaily nevěry a na milence či milenku. Jak vypadá?

Jaký je? Kde všude spolu byli? Co společně podnikli? Jaký byl v posteli?

To je naprosto špatný přístup.

Protože čím víc detailů víte, tím více o nich také můžete přemýšlet. O to víc a častěji se ve vaší mysli odehrává dialog, který vám ubližuje a udržuje negativní emoce. Popustíte uzdu své bujné fantazii a úleva nepřichází. Místo úlevy pociťujete akorát ještě větší bolest.

Proč se lidé vyptávají na detaily?

Příčinou je naděje, že se dozvíte něco, co povede k úlevě. Třeba se dozvíte, že byl milenec ošklivější, hloupější, nebyl tak dobrý v posteli atd.

To je samozřejmě zcela iracionální pohled na věc. Nic takového se nestane a naopak dospějete k ještě horšímu stavu. Úleva totiž nepřichází a vy si přitom neuvědomujete, že na to jdete špatně. Po každé odpovědi, kterou se vám podaří získat, vás napadnou další a další otázky. Vy se tak dostáváte do začarovaného kruhu a je vám čím dál hůř.

Je to jako závislost.

Někdy se vám dostane odpovědi, která vás zdánlivě na začátku uspokojí. Milenec nebyl dobrý. Z toho vyplývá, že vy jste lepší než milenec.

Funguje to ale na principu závislosti. Na chvíli se vám sice uleví, ale za chvíli, až se zase nebudete cítit dobře, se začnete ptát znova a podrobněji. A celý cyklus začíná znova.

To je slepá cesta, které se musíte za každou cenu vyhnout.

Existuje pro vás jediná účinná možnost. Musíte se snažit s nevěrou vyrovnat. Jak na to se dozvíte v článku Jak zapomenout na nevěru.

Co nejméně se ptejte na detaily. Snažte se co nejméně obracet svoji zlobu na toho třetího.

Uvědomte si, že problém je především mezi vámi a vaším partnerem. Proto se musíte nejprve začít zabývat tím, co bylo ve vašem vztahu špatně a jak to napravíte.

Samotným aktem nevěry se zabývejte co nejméně.

Pokud se vám navzdory výše uvedenému stále nedaří s nevěrou vyrovnat a často neodoláte a stejně se na nějaké detaily nevěry zeptáte, vyhledejte odbornou pomoc. Odborník na partnerské vztahy vám pomůže nalézt cestu, jak se s nevěrou vyrovnat a konečně dosáhnout kýžené úlevy.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.