Vaše nejhorší představy se naplnily a vy už jste si jisti. Dozvěděli jste se, že si vaše manželka našla milence. Vaše žena vám je nevěrná, taková je realita. Je úplně normální, že se teď cítíte naprosto příšerně. Milovaná osoba vás zklamala a vy se teď cítíte zrazeně, opuštěně a nemilovaně. Nemá smysl si tyto pocity nepřipouštět nebo se jich snažit zbavit. Není jiné cesty, než si tyto negativní city odžít.

Manželka má milence, co dál?

Snažte se vyhnout iracionálnímu chování založenému pouze na pocitech. Ze začátku to velmi bolí a člověk je plná všech možných negativních myšlenek a pocitů. V takovém stavu není dobré dělat nějaká velká rozhodnutí. Dopřejte si nejprve dostatek času a do řešení samotného problému se pusťte teprve tehdy, až budete schopni realisticky a racionálně uvažovat.

Mnoho mužů dělá tu velkou chybu, že se o milenci své manželky snaží dozvědět více. Chtějí vědět, kdo to je, kde se setkali, co dělali, v čem je lepší a podobně. Je důležité říci, že takových chováním nedosáhnete ničeho dobrého. Pouze se v tom budete rýpat a budete se cítit nepříjemně. Proto nezjišťujte detaily nevěry vaší manželky s milencem, neptejte se na podrobnosti a rozhodně se milence nesnažte kontaktovat nebo dokonce konfrontovat. Tím celou situaci pouze zhoršíte.

Problémem není manželka a milenec, problém leží mezi vámi dvěma

Lidé při nevěře velmi často vidí problém a příčinu všech potíží v samotné nevěře. Tak to ale v naprosté většině případů není. Nevěra bývá pouze příznakem hlubší krize ve vztahu. Pokud si vaše manželka našla milence, pravděpodobně to bylo proto, že byla ve vašem vztahu dlouhodobě nespokojená, něco se jí nelíbilo nebo jí něco chybělo.

Proto se vyhněte časté chybě, kdy muži na své manželky velmi tlačí a snaží se je přinutit poměr s milencem okamžitě ukončit. Tím se ale vůbec nic nevyřeší. Pokud by se manželka a milenec přeci jen přestali stýkat, tak ten problém, který ji k nevěře dohnal, bude ve vašem vztahu i nadále a dříve či později se nějak jinak projeví.

Místo vyčítání a nátlaku proto dejte své manželce najevo, že jste si vědomi, že vašem vztahu něco nebylo v pořádku. Dejte jí najevo, že chcete váš vztah zachránit a že jste ochotni na něm pracovat.

Najděte důvod, proč si manželka našla milence

Jedině tak, že odstraníte příčiny nespokojenosti vaší manželky, můžete vaši současnou krizi vztahu vyřešit. Pokud zatím není jasné, co jsou ty příčiny, v klidu si s manželkou sedněte a pobavte se o tom, co bylo ve vašem vztahu špatně. Neměl by mluvit jen jeden, je to dialog. Proto se střídejte a vzájemně si řekněte, co se vám na vztahu nelíbilo, jaké chování partnera je pro vás nepřijatelné, jak jste se při tom cítili a podobně. Snažte se bavit fakticky a pokud možno bez přehnaných emocí. Postupně se pak dostanete k pravým problémům vašeho vztahu.

Pak už vám nezbude nic jiného, než na těchto problémech zapracovat a postupně je ze vztahu odstranit. Dohodněte se, co a jak budete měnit. Buďte co nejvíce konkrétní, aby mezi vámi nebyly žádné pochyby, jak dál. Udělejte spolu ​partnerskou dohodu​ a důsledně ji dodržujte. Jedině tak budete moci svůj vztah posunout dál.

Málokdy je řešení problému manželka a milenec jednoduché. Často se setkávám s tím, že se to páry snaží vyřešit bez pomoci, ale pak se někde zaseknou a neví, jak dál. Pokud je to i váš případ, neváhejte mě kontaktovat rád vám s problémem pomůžu a ukážu vám cestu dál. Zde si vyberte z možných konzultací. 

autor článku: Karel Chába