Návrat k ex po letech

Možná jste se právě dostali do fáze, kdy uvažujete o tom, zda se ke svému ex po letech vrátit. Tato myšlenka vás provází každý den a nemůžete na to přestat myslet. Je to skutečně to, co opravdu chcete, nebo chcete jen zahnat bolest po partnerovi, který vám i po letech chybí? Kdy je ta správná chvíle, a zda se vůbec ke svému ex po letech vrátit?

Existuje několik skupin lidí, kteří uvažují o tom, že by se ke svému ex vrátili.

1. První skupinu lidí tvoří ti, kteří po rozchodu se svým protějškem, na něj stále myslí. Ve většině případů se s rozchodem nevyrovnali a mají psychický problém. Vztahy, které měli, pro ně nebyly uspokojivé. Ve vztazích často porovnávali své partnery s ex. Nedokázali se smířit s tím, že vztah skončil a chtějí se za každou cenu vrátit k ex.

Pokud se uskuteční návrat do vztahu s ex partnerem, často se objeví problémy a vztah přestává po určité době fungovat. Vrací se zpátky k tomu, proč se vlastně poprvé rozešli. Dost často se chce vrátit do vztahu jen jeden, který na ten protějšek myslel.

2.Druhou skupinou lidí tvoří ti, kteří se s rozchodem se svým ex partnerem vyrovnali a jsou relativně v pohodě. Začnou jiný vztah, který jim vyhovuje a jsou spokojení. Cítí se dobře a vztah, který mají jim po všech stránkách funguje.

Někde se ovšem náhodou se svým ex po letech potkají nebo se s ním zkontaktují, a nějakým způsobem znovu přeskočí jiskra. Jejich šance na plně fungující vztah je vyšší než u první skupiny lidí. Zde totiž nejde o psychický problém.

3.Třetí skupinou lidí tvoří ti, kteří se fyzicky rozešli, ale jsou spolu v kontaktu. I když mají jiné vztahy, vlastně se od sebe nikdy neodpoutali. V této skupině lidí jsou častěji ti, kteří jsou ještě nevyzrálí, často nevědí, co chtějí. Většinou jsou to lidé, kteří jsou svým způsobem rozpolcení, chtějí si zkusit něco nového. Přes kontakt se svým ex mají k sobě lidé blízko.

Většinou rozchod chce jen jedna strana, v menší míře se stane, že to chtějí oba. Rozejdou se, začnou nějakým způsobem experimentovat a zkoušet. Zároveň nejsou dostatečně silní na to, aby se od svého ex po rozchodu odpoutali. Hrají spolu hry, kdy se vzájemně přibližují a zase oddalují. Když mají jiný vztah, jsou spolu v kontaktu, někdy i intimním.

Těmto lidem to někdy může prospět. Více si uvědomí, jakou hodnotu pro ně ten člověk měl. Někdy jsou návraty k ex po letech úspěšné. Tito lidé jsou si schopni více vážit jeden druhého, více si uvědomí, co chtějí. Jsou i více spokojení.

Proč se chci vrátit k ex po letech? Musím znát odpověď!

Ať je to jakákoliv skupina lidí, kteří uvažují o návratu k ex, měli by si odpovědět upřímně sami za sebe, jaký je ten hlavní důvod a motiv toho, proč se chtějí vrátit. Velmi často se chtějí lidé vrátit proto, že nejsou schopni si připustit, že ten vztah už není. Tito lidé trpí, velmi často těžce nesou, že je ten druhý nechtěl, že si našel jiného.

Tyto myšlenky a energie, které na něj působí, jej nutí do toho, aby bolest z toho, co prožívá, vyřešil. Pak se k ex po letech vrací. Pokud jsou to právě tyto myšlenky a bolest, neměli by se do vztahu s ex již vracet. Vše se pak bude opakovat.

Příčiny rozchodu s ex jsou důležité. Proč?

Důležité je, aby si lidé vzpomněli, proč se vlastně rozešli. Někdy na příčiny rozchodu můžeme zapomenout, což mozek velmi rád dělá, aby vymazal tu bolest, kterou jsme prožívali právě při rozchodu. Již si nevybavujeme příčiny, proč jsme se tenkrát rozešli. Pokud se se svým ex po letech chceme znovu sblížit a vrátit se do vztahu, je důležité si vzpomenout na příčiny rozchodu, a předem se dohodnout na tom, aby se příčiny problému odstranily. Jinak náš vztah spadne do stejných kolejí.

Pokud se chceme do vztahu s ex vrátit, musíme se začít chovat jinak, vytvářet jinou atmosféru. Musíme vyřešit příčiny rozchodu, kvůli kterým se vztah rozpadl. K tomu vede právě správná komunikace, a tou by se lidé měli začít zabývat. Jakýkoliv problém se dá vykomunikovat, ale lidé to musí umět a musí chtít. Více o komunikaci v článku – Proč by měl mít každý vztah pravidla komunikace.

Komunikace a potřeby, stavební kameny každého vztahu.

Velmi často s komunikací jde ruku v ruce i nevyjasněné potřeby obou partnerů ve vztahu. Zabývat se komunikací a potřebami jsou hlavní základní stavební kameny kvalitního partnerského vztahu. To nám ulehčí návrat k ex po letech. Více o potřebách ve vztahu v článku – Partnerská dohoda.

V neposlední řadě by měli partneři přistoupit k tomu, že když se k sobě po letech vrátí, měli by začít uvažovat o kompromisu. Každý člověk by si měl uvědomit a přijmout vztah tak, že se jedná o nekonečnou snahu o kompromisy. Každý jsme jiný a máme jiné potřeby ve vztahu. K tomu, abychom se společně sladili a byli ve vztahu spokojení, budeme muset udělat kompromisy

Pokud uvažujete o návratu k ex partnerovi po letech a dřímá ve vás pochybnost, potřebujete si věci ujasnit a poradit se, jsem vám plně k dispozici a velmi rád vám pomůžu. Můžete se na mě obrátit s jakýmkoliv dotazem a společně najdeme řešení vaší situace.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů