Jste krátce po rozchodu se svým partnerem a zajímalo by vás, zda si váš protějšek uvědomuje, co rozchodem s vámi ztratil. Kdy si toto vůbec uvědomí? Jak tento proces u mužů probíhá? A uvědomí si ztrátu každý muž?

Nejdříve má smysl se zamyslet nad tím, co nejčastěji znamená, že si chlap uvědomil, že něco rozchodem ztratil. Nejčastěji to totiž znamená, že si muž uvědomí, že ve vás měl něco, co nyní nemá nebo co nemá v jiné ženě. Bohužel smutnou realitou ale bývá, že pokud se k vám partner vrátí, ve většině případů se začne chovat stejně jako před vaším rozchodem.

V čem je problém? Jedna věc je něco si uvědomit a vrátit se k vám, druhá věc je ochota pracovat na sobě a změně. Jedna věc je, že se mu po vás stýská a druhá věc je pojmenovat příčiny toho, proč od vás odešel a chtít je vyřešit.

Je třeba nejen si uvědomit ztrátu, ale i chtít změnit sebe

Bohužel velmi často je jediným přáním žen, které chtějí, aby si muž uvědomil, co v nich ztratil, pouze aby se k ní vrátil. Často pak zjišťují, že návratem partnera vlastně nic nezískali. A to hlavně z důvodu, že muž se vrátí ke svému starému způsobu chování. To bylo ale už před jeho odchodem problematické. Přirozeně se vrátí i problémy páru jako takového a sklouzávají ke starému stylu chování.

Nicméně, abych odpověděl na to, kdy nejčastěji si muž uvědomí, co ve vás ztratil? Nejdříve se mu po vás začne stýskat nebo začne mít pocit, že udělal chybu. Toto se děje v průměru po 14 dnech až po měsíci. Později už je to hodně individuální a záleží i na tom, z jakého důvodu odešel. Pokud odešel kvůli jiné ženě, bývá to zhruba mezi třemi měsíci až jedním rokem, kdy se chce vrátit. Toto se dá všeobecně považovat za to, že si něco uvědomil. Bohužel často je to opravdu jen o tom, že se chce vrátit k jistotám, které s vámi měl. A to bohužel neznamená, že se mezi vámi něco změní.

Bude se chtít vrátit?

Rád bych také napsal pár řádků o tom, že některé ženy bohužel nejsou soudné k tomu, co se stalo a k důvodu proč muž odešel. Někdy si dávají jen za svou vinu, že muž odešel. O to větší pak mají pocit, že pokazili něco, co už napravit nelze. A tím pádem ztrácejí i naděje na to, že by si muž uvědomil, co v nich ztratil, natož se k nim vrátil. V takovém případě vám doporučuji si přečíst článek Jak zvrátit rozchod.

Nejčastěji si muž uvědomí, co ztratil, i tady v překladu míněno „vrátí se ke své partnerce nebo ženě“, pokud odešel z impulzivního rozhodnutí. To znamená, že nepromýšlel dlouho dopředu rozchod s vámi a neměl čas, aby se postupně rozhodl a dobře uvážil, zda opravdu a proč chce odejít. Muži, kteří si rozchod promyslí dopředu, se vracejí do vztahu v menšině. Taktéž si muž může uvědomit co ztratil, pokud se zamiloval bláznivě. Tedy zamiloval se ze dne na den do své milenky a má pocit, že ta je teď nejlepší ženou na světě.

Pokud váš partner mluvil o tom, že byl ve vztahu nespokojen, můžete spíše očekávat, že se nevrátí. V tomto případě si tedy muž neuvědomí, co ztratil. Můžete si sama zanalyzovat a zrekapitulovat, co se u vás ve vztahu dělo týdny a měsíce předtím, než váš protějšek odešel. Z toho můžete lépe odvodit, zda jeho odchod byl impulzivní nebo zda byl na základě uváženého rozhodnutí. Čím více byl odchod u vašeho protějšku impulzivní, tím větší máte naději, že si uvědomí, co ve vás ztratil a bude se chtít vrátit.

Pokud byste si nevěděla rady ani po přečtení tohoto článku, obraťte se na mě prostřednictvím konzultace, která vám bude nejlépe vyhovovat.

autor článku: Karel Chába