Manželka je frigidní

Frigidita se vyznačuje pohlavní chladností a většinou se týká hlavně žen. Frigidita se projevuje tak, že žena není sexuálně aktivní, že nemá zájem o sex. Frigidita se také projevuje necitlivostí pohlavní orgánů. Žena nemá schopnost se vzrušit a nemůže dosáhnout orgasmu.

Důvody k frigiditě jsou různé. Mohou to být jak psychické důvody, tak i fyzické. Frigidita může být buď vrozená, nebo získaná v průběhu života.

Manželka má frigiditu vrozenou

Pokud vaše manželka sex nepotřebovala nikdy, ani před tím, než jste se spolu seznámili, pravděpodobně se jedná o vrozenou záležitost. Vrozenou frigiditu lze změnit jen pouze velmi komplikovaně. A je otázkou, pokud jste to o té ženě věděli již dříve před svatbou nebo když jste se seznamovali, proč to začínáte řešit až teď.

Je samozřejmě možné, že se žena do této doby pouze přetvařovala. Nějaký sexuální život jste spolu vedli, ale teď už žena svoji frigiditu přestala skrývat. Buďto se na něco neustále vymlouvá, nebo vám naplno řekla, jak to má a jak to cítí, že sex nepotřebuje, nechce a že je frigidní.

Pokud je to tedy váš případ a vaše manželka má frigiditu vrozenou, je velmi obtížné s tím něco udělat. Měli byste se zamyslet, nakolik je to pro vás důležité, zda je to pro vás nepřekonatelná překážka a zda s tou ženou chcete být i nadále.

Protože je pravdou, že mnoho mužů, kteří když nemají pravidelně sex tak, jak by ho potřebovali, tak se opravdu necítí psychicky ani fyzicky dobře a hodně tím trpí. Obzvláště trpí ti muži, kteří svoji frigidní manželku nechtějí podvádět, protože je to proti jejich přesvědčení.

Získaná frigidita

Frigidita může být také získaná. Často k tomu dochází po porodu. Do porodu manželka se svým mužem zcela normálně sexuálně žila, ale po porodu došlo k tomu, že už sex nepotřebuje a je frigidní.

V takovém případě je nutné, abyste o tom se svojí manželkou mluvili. Respektive ona by se měla snažit s vámi o tom mluvit. Nevyčítejte jí to, nehádejte se spolu, ale místo toho se snažte najít cestu, jak z toho ven.

Případně se společně vydejte za sexuologem, aby vám situaci osvětlil a řekl vám, jaké máte možnosti, jak to změnit.

Manželka je frigidní kvůli chování muže

Nicméně je tady i další a bohužel častá záležitost, proč se žena jeví a chová frigidně. Na rozdíl od předchozích dvou případů je ale tato situace mnohem lépe řešitelná.

Je spousta žen, které se jeví a chovají frigidně z toho důvodu, jak se k nim jejich manžel chová. Jejich vztah prochází nějakým těžkým obdobím, manželé si dlouhodobě nerozumí. Toto dělá mnoha mužům obrovský problém pochopit a někdy nejsou dokonce ani přímo v mé poradně ochotni připustit, že problémy ve vztahu by mohly souviset s frigiditou
manželky.

Hlavním důvodem, proč je pro muže těžké to pochopit je, že většina mužů je schopna žít ve vztahu, který jim nevyhovuje, nebo se pohádat a za pár minut potom mít sex. Toto jim nedělá žádný problém. Muži prostě mají úplně jinou sexualitu než ženy. Proto jim také někdy dělá problém přijmout, že důvod frigidity jejich manželky je mimo jiné i v nich a v tom, jak se k ní chovají a jaký spolu mají vztah.

To znamená, že frigidita, která je spíše problémem celkové atmosféry vztahu, se dá řešit.

Tato frigidita se dá řešit tím, že buď se vyřeší ta krize ve vztahu, nebo se muž začne ke své ženě chovat jinak a lépe.

Často se ve své praxi setkávám s tím, že se někteří muži chovají v krizi tak, jako by sex byl to jediné, co je zajímá a co může zlepšit vztah. Tím se pouze točí v začarovaném kruhu a nic se neřeší.

Žena nechce mít s mužem sex kvůli nepříjemné dlouhodobé atmosféře ve vztahu, kvůli tomu, jak se k sobě v této krizi chovají. Manžel nechce naplňovat potřeby své ženy, chová se nějakým způsobem nevhodně.

Muž na to reaguje tak, že toto všechno se vyřeší tím, že spolu sex mít budou. Pak se spolu vlastně dohadují o tom, kdo by měl ustoupit dřív. Ustoupit ovšem nechce ani jeden.

Muž má pocit, že toho zase tak moc nechce, vždyť chce jen sex. Má pocit, že to přece nemůže být pro ženu takový problém, jak ona tvrdí. Ale jak již bylo řečeno, mužská a ženská sexualita je jiná.

Mnoho žen k sexu potřebuje, aby je muž chápal a podporoval, aby s nimi sdílel určité věci, choval se k nim slušně a láskyplně, naplňoval jejich potřeby. Prostě aby se muž choval tak, že právě ona je pro něj ta jediná a nejlepší. Aby jí pomáhal s dětmi a v domácnosti. Aby měla pocit, že mu na ní záleží. Aby se muž nechoval tak, že jedinou jeho povinností je přinést domů peníze, zabezpečit rodinu a dál už nemusí nic jiného dělat.

Unavené ženy nemají chuť na sex

Ženy, když jsou unavené, tak často nemají chuť na sex. Starají se o domácnost, chodí do práce, ale muž jim přitom doma vůbec nepomáhá. Po času začnou ztrácet respekt ke svému manželovi, přestávají k němu něco cítit. U spousty žen to znamená, že ztrácí chuť na sex. To spoustě mužů dělá problém pochopit a mají pocit, že jejich žena je frigidní a
měla by jim vyhovět. Takže se opět dostávají do bludného kruhu

Takže pokud vaše žena nemá frigiditu vrozenou nebo ji nezískala po nějaké vážné situaci jako mohl být složitý porod, potrat či jiná záležitost jako přechod nebo sexuální zneužití, tak byste se měli především snažit zlepšit váš vztah.

Spousta mužů to za podstatné nepovažuje a problém v tom vztahu nevidí. To bohužel slýchávám ve své poradně velmi často. Důvodem je, že muži mají sexualitu jinou.

Ale pánové, věřte tomu, že když své chování změníte. Když zlepšíte váš vztah, když začne být atmosféra ve vztahu jiná, když vaše manželka začne mít pocit, že ji máte opravdu rádi, až vaše žena přestane mít pocit, že vám jde jen o sex, což ve spoustě případů není pravda ale ženy to tak vnímají, tak je velmi pravděpodobné, že vaše manželka přestane býti frigidní a sex se do vašeho vztahu vrátí.

Pokud jste výše uvedený postup vyzkoušeli, ale úspěchy se zatím nedostavily, nebo pokud si nejste vůbec jisti, jak se zlepšováním vztahu a nápravou frigidity vůbec začít, nebojte se kontaktovat odborníka. Není to žádná ostuda si v takové situaci nechat poradit od někoho, kdo se svými klienty podobnou situaci řešil a vyřešil již mnohokrát.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů