Manželka mi přiznala nevěru po mnoha letech

Řekla vám manželka, že vám byla před mnoha lety nevěrná? Máte pocit, že se vám zhroutil celý svět? Nevíte, jak máte reagovat?

Máte manželství, o kterém si myslíte, že vám funguje. Občas se objeví nějaká hádka, ale chápete to jako součást manželského života. Do té doby, než se vám manželka přizná k nevěře, která se stala před mnoha lety. Proč teď? Proč tohle vůbec udělala? Proč vám tohle řekla? Možná se vám v hlavě vynořují tyto a další otázky. Pojďme se společně podívat na to, o čem to celé je.

Nevěra pochází z nespokojenosti

Pokud je člověk ve vztahu nevěrný a nepočítá se mezi chronické nevěrníky, ve většině případů nevěra pramení z nespokojenosti ve vztahu toho, který podvádí. Nevěrná manželka, která přiznala nevěru po mnoha letech, pravděpodobně byla v té době nějakým způsobem nespokojená. Tenkrát zřejmě nebyly vyslyšeny její prosby a možná se sama nedokázala jasně vyjádřit, co by chtěla. Docházelo k čím dál větší nespokojenosti a odcizení v manželství a výsledkem byla nevěra.

Proč byla manželka tenkrát nevěrná, ví ona sama. Otázkou zůstává, proč s tímto přiznáním přichází právě teď. To je to, co by vás mělo zajímat. Mohla si svoji nevěru nechat jen sama pro sebe, možná by se na ni nikdy nepřišlo. Vy byste žil šťastně v blahé nevědomosti. Ale teď je vše jiné. Víte něco, co vás zranilo. Už to nelze vzít zpátky. Musíte se k tomu nějak postavit. A to je ta výzva, která vás teď čeká. V tom vám může pomoci důvod, proč vám o nevěře manželka řekla.

Jak se zachovat, když vám manželka přizná nevěru před mnoha lety?

Přiznáním nevěry, kterou manželka udělala před mnoha lety, nemusí nutně znamenat konec vašeho manželství, ale může. Vše záleží na okolnostech vašeho manželství. Jak to je nyní mezi vámi a jak v manželství právě teď fungujete. Jak spolu umíte komunikovat. Jak jste si blízcí.

Zřejmě vás bude zajímat důvod, proč vám vaše manželka řekla, že vám byla před mnoha lety nevěrná. Možná jste právě teď prošli krizí a ona jen chtěla mít „čistý stůl“ ve vašem manželství, proto vám to řekla. Možná jen nedokázala dále snášet výčitky svědomí, a proto se k nevěře přiznala, aby si ulevila. Ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu, jak se máte zachovat v takové situaci, se odvíjí od toho, co od vztahu a manželství chcete vy.

Vše záleží na vašem úhlu pohledu, jak se na celou záležitost chcete dívat. Máte motivaci s nevěrnou manželkou dále být? Záleží vám na ni a na vašem manželství? Máte svoji manželku pořád rád? Pokud ano, pak byste se na nevěru mohl dívat tak, že se z ní poučíte, aby se dále ve vašem manželství neopakovala.

Když vám byla manželka před mnoha lety nevěrná, měla k tomu nějaký důvod. Ten důvod byla možná nějaká nespokojenost, kterou jste oba dva neuměli řešit. Nyní tedy máte oba dva příležitost se z ní poučit a nastavit vaše manželství na novou úroveň. V tento moment by bylo vhodné otevřít téma manželčiny nespokojenosti, pokud neustále trvá a řešit to, pokud se chcete v manželství posunout.

Nebojte se říci o pomoc, pokud nezvládnete přiznání vaší nevěrné manželky

Je také možné, že přiznání manželky o tom, že vám byla před mnoha lety nevěrná, ve vás vzbudí silné emoce, s kterými se budete muset vypořádat. Pokud to nebudete schopný ustát sám, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. I když se to stalo již dávno, vy sám to prožíváte nyní a je důležité se s tím nějakým způsobem vypořádat tak, aby vám to nestálo v cestě za štěstím ve vašem manželství, pokud o něj stojíte.

Život nám přináší mnohá překvapení a někdy velmi nemilá, která absolutně nečekáme. Možná vás vaše manželka zaskočila a teď si nevíte rady ani po prostudování různých návodů na internetu či knížek. Nebojte se říci si o pomoc odborníkovi, nejen kvůli vám, ale hlavně kvůli vašemu manželství, které chcete zachovat. Je důležité, abyste byl v pohodě a v klidu si mohl užívat života naplno i se svojí manželkou.

Shrnutí k tomu, jak se můžete zachovat, když vám manželka přizná nevěru po mnoha letech: 1. VÁŠ POSTOJ Váš postoj k tomu, jak se nyní zachováte a jak naložíte s touto informací, kterou vám řekla vaše manželka, bude záležet na okolnostech vašeho manželství. Uvědomte si, jaký vztah máte nyní, jak spolu fungujete a jak umíte společně komunikovat.

2. ZJISTĚTE MOTIVACI VAŠÍ MANŽELKY Zjistěte motivaci toho, proč vám teď manželka řekla, že vám byla před mnoha lety nevěrná. Nemohla dále snášet výčitky svědomí? Chtěla mít v manželství čistý stůl, protože jste prošli krizí a teď vaše manželství chcete posunout dál? Je v tom jiný důvod? Jaký?

3. ZJISTĚTE SVOJI MOTIVACI Zamyslete se nad tím, jaká byla vaše motivace ve vašem manželství společně zůstat předtím, než vám manželka řekla, že vám byla před mnoha lety nevěrná. Stojí vám vaše manželství za to, abyste na něm pracovali? Abyste se vzájemně posunovali vpřed? Jaká je vaše motivace v manželství pokračovat a proč?

4. ROZHODNĚTE SE, JAK SE NA CELOU SITUACI CHCETE DÍVAT Máte na výběr. Vy sám za sebe se můžete rozhodnout, jak se k celé záležitosti postavíte. Bude to pro vás nepřekonatelná překážka nebo výzva, kterou jste ochotný zdolat a v manželství se vzájemně posunout?

5. POUČTE SE Z TOHO, CO SE STALO Pokud se rozhodnete se postavit výzvě a společně s manželkou překonat starou křivdu, o které jste dosud nevěděl, poučte se z ní. Pokud vám manželka byla nevěrná, mělo tenkrát svůj důvod. Poučte se z toho.

6. POŽÁDEJTE O POMOC Pokud cítíte, že to sami nezvládnete překonat, příp. že vám to činí problémy, ale chtěl byste na vztahu a manželství s manželkou pracovat, neváhejte a požádejte o pomoc odborníka. Není nic horšího, když se v dané situaci sami budete neustále točit dokola a nic nevyřešíte. Zbytečně by vám to ubíralo čas a energii, kterou byste mohl věnovat budování vašeho manželství.

Uvědomte si, že každý vztah prochází krizemi. Je to přirozené, protože díky těmto krizím můžete ve vztahu růst a poučit se. A to za to rozhodně stojí, pokud vám na vašem vztahu a manželství záleží.

O pomoc si můžete říci  v sekci konzultace. Proberu s vámi celou situaci. Můžete si mnohé ujasnit, spoustu věcí pochopit, a především vyřešit vaši situaci ke spokojenosti tak, abyste se netrápil a byl opět šťastný.

Autor: Ing. Marie Ježková, studentka kurzu partnerských vztahů

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů