Nevěra s kolegou

Nevěra s kolegou je extrémně nepříjemná a složitá záležitost. Pokud se totiž podváděný o nevěře svého partnera či partnerky s kolegou dozví, musí pracovat s informací, že se každý den v práci vídají. To je pro podvedeného nesmírně emočně náročné. Ve své praxi se často setkávám s tím, že tento typ nevěry je pro podváděného jedním z nejhorších. Ale je to komplikované i pro nevěrníka, pokud to chce začít nějak řešit.

Ztracená důvěra po nevěře s kolegou se obtížně napravuje

Protože jde o kolegu v práci, je to pro podváděného velmi zatěžující a je pro něj hodně obtížné, aby dokázal nevěrnému zase věřit.

Již samotný fakt, že k nevěře s kolegou došlo, velmi nabourává nebo zcela ničí důvěru ve vztahu. Je také otázkou, jaká důvěra v tom vztahu před tím byla, když došlo až k nevěře a pár nebyl schopen to řešit dřív a jinak. Dá se předpokládat, že už před nevěrou byla důvěra nízká a že ji nevěra zcela zlikvidovala.

O to těžší je řešení situace potom, co k nevěře již došlo.

Jak přistupovat k nevěře s kolegou

Bohužel jsem se s tím setkal ve své praxi mnohokrát. Řešení této situace je pro samotný pár velmi obtížné, a proto přišli až ke mně. Často jsem se setkal s tím, že například podváděný naléhal na nevěrníka a chtěl, aby ten odešel ze své práce. Aby se už neviděl s tou kolegyní či kolegou.

Ale všichni moc dobře víme, jak je to dnes s penězi a prací. Není tak jednoduché odejít z práce.

Osobně se domnívám, že pokud pár chce nevěru skutečně vyřešit a vrátit do vztahu důvěru, aby mohli být spolu opět spokojeni, je třeba nikam nepospíchat a netlačit na pilu.

Důrazně nedoporučuji, aby podváděný ihned začal podmiňovat zachování vztahu tím, že nevěrník odejde z práce.

Jak začít napravovat nevěru s kolegou

Je důležité, abyste se nejprve dohodli, zda na vztahu chcete vůbec pracovat. Zda jste ochotni nějakou dobou jít cestou toho, že mezi vámi bude nějaká nejistota, že nebude jisté, jestli to má vůbec smysl. Protože tak to na začátku té změny většinou bývá.

Pokud se dohodnete, že přeci jen chcete zkusit vztah zachránit, transparentně se dohodněte a načrtněte, jak to teď vše bude probíhat, když se nevěrník bude v práci setkávat s objektem své nevěry. Musíte se dohodnout, jak teď budou probíhat určité akce. Pokud například nevěrný často chodil na akce či večírky s lidmi z práce, bylo by fér to omezit nebo toho úplně nechat. Na přechodnou dobu, než se situace doma vyřeší a uklidní. Než se vám podaří vybudovat vzájemnou důvěru, než to vše vyřešíte a posunete se dál.

Potom byste měli začít pracovat na pravých důvodech, proč k nevěře přišlo. Pravá příčina je málokdy zjevná na první pohled, proto byste si měli v klidu sednout a popovídat si o tom. Snažte se najít skutečný důvod, který vedl nevěrníka k nevěře s kolegou. Jakmile tu příčinu naleznete, je třeba ten problém napravit. Jedině tak totiž zajistíte, že váš vztah bude v budoucnu stabilní a že se nevěra nebude opakovat.

Zajímejte se více o potřeby toho druhého. Hledejte možnosti, co můžete ve vztahu zlepšit, jak si můžete vyjít vstříc, aby vám spolu bylo lépe a abyste si více důvěřovali.

Nevěru s kolegou většinou sami nevyřešíte

Pokud se vám po nevěře s kolegou nedaří dát vztah zpět dohromady, nezoufejte. Je to skutečně obtížná situace a málokterý pár to zvládne bez pomoci odborníka na partnerské vztahy. Neváhejte a kontaktujte mne. Pomohu vám uklidnit aktuální situaci a společně nalezneme pravé příčiny nevěry. Pak vám ukáži, jak tyto příčiny odstranit a jak pracovat na vašem vztahu do budoucna.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

6 komentářů u „Nevěra s kolegou

  Ivana Charvátová Listopad 19, 2015

  Dobrý den, přečetla jsem si milostné e-maily mého manžela a jeho kolegyně v práci. Myslím, že o sex ještě nejde,ale píše,že příležitost se určitě najde. Nevím co mám dělat. Manžel je teď hodně podrážděný a hned se hádáme kvůli blbostem,asi to s ní bude souviset. Jsme spolu 20let a nerada bych ho ztratila. Rozvádět se nechci,ale nevěru bych nikdy v životě nepřekonala. Kdykoliv se mohou v kanceláři spolu objímat a líbat a doma dělá co má práce a jak to nestíhá. Doma pořád kontroluje mobil a já už jsem z toho na nervy. Prosím poradíte mi co s tím a jak na ně? Už jsem ji chtěla zavolat, aby mu dala pokoj, ale bála jsem se,že mu to poví. Děkuji za odpověď. Hezký den
   Karel Chába Listopad 24, 2015

   Dobrý den, pokud jí zavoláte, tak uděláte velkou chybu. Problém není ona ale vy dva, váš vztah. Pokud to nemůžete vydržet, tak mu to řekněte. Počítejte s tím, že se situace vyhrotí, ale bez toho to bohužel často nejde.
  Lenka Listopad 13, 2018

  Dobry den,manzel mi byl neverny s kolegyni.Nejdriv loni na podzim – neco jsem tusila,ale pry to skoncilo.A pak znovu na jare,kdy zacali mit spolu vztah.Kdyz to prasklo,tvrdil,ze chce zustat se mnou a s detmi,ale citim ze to v poradku neni.V praci se vidaji.Sice podnikl kroky ke zmene zamestnani – coz byla ma podminka,ale citim,ze ho to k ni tahne.Pry potrebuje cas se s tim vyrocnat.Mluvit se mnou o tom nechce – pry je to vyresene.Uvazuji o poradne,nevim jak mu to mam rict,a bojim se,ze by tam se mnou nesel.Nevim jak dal,jak docilit aby se mnou mluvil o svych pocitech a potrebach.Jen rekl,ze uz ho to se mnou nebavi,nuda,denni rutina.Ale mame dve deti a dluhy.Chova se chladne.
   Karel Chába Listopad 16, 2018

   Dobrý den, Lenko, nehledejte v tom, jak mu říci, aby s vámi šel do poradny, vědu. Pokud s vámi bude chtít jít, tak půjde, a obráceně. Není to tedy v tom, jak přesně mu to řeknete. Pokud to bude z vaší strany řečeno slušně a věcně, tak je to dostačující, a pokud nepůjde, prostě vám nechce vyhovět. Mluvit o pocitech je obecně pro mnoho lidí obtížné a zraňující. Bylo by tedy prospěšné se s ním nejdříve bavit o tom, jak by mu to vyhovovalo, jakou formou se o pocitech bavit, za jakých podmínek, aby byl ochotný. Opět je to ale tak, že když chtít nebude, neuděláte s tím nic.
  Lukáš Duben 1, 2019

  Dobrý den..před dvěmi lety se mi stalo že má přítelkyně si začal se svim kolegou a rozešlijsme se.Po 2 měsících jsme se zase dali do hromady a po roce jsem nastoupil do té samé práce jako ona.Fungovalo nám to jen 2 roky a ona už se zase do něho zamilovala,tak že už přespává u něho…Takže jsem musel dát výpověď abych to ustál.Přitom jsem si s tim kolegou docela rozuměl a dokonce mě i informoval co si píšou.A že to má prý s manželkou také na hraně. Je možné že by jsme ke me vrátila??A pokud ano jak se s tim vyrovnat??
   Karel Chába Duben 3, 2019

   Dobrý den, Lukáši, možné to je, ale nemohu to vědět, neznám vaši partnerku. Nicméně já nevidím návrat jako nějakou výhru. Nestalo se to poprvé, a proto si myslet, že návratem se vyřeší příčina, by bylo naivní. Chtělo by to tedy bavit se při návratu o tom, zda je partnerka ochotná se zabývat tím, proč se to opakovaně děje a jak to vyřešit, aby byla šance, že se to nebude opakovat.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů