Jak získat manžela zpátky

Možná právě prožíváte těžké období, kdy vás manžel opustil. Ráda byste jej získala zpátky, ale nevíte, jak na to. Zkoušíte různé věci, ale nepomáhá to. Upadáte do frustrace, že vaše snahy jsou zbytečné. Možná někde děláte chybu, ale nevíte jakou. Mám pro vás několik tipů a rad, které by vám při získání manžela zpátky mohly pomoci.

Rady pro získání manžela zpátky vychází z mých znalostí a zkušeností s mými klienty. Věřím, že vám tyto rady a tipy pomohou.

Než se pustím do výčtu rad, je důležité, abyste si uvědomila jednu zásadní věc. Muži jsou oproti ženám více logičtí a praktičtí. Muž se více zabývá fakty než pocity. Pokud se má chtít muž vrátit za ženou zpátky, musí mít návrat pro něj smysl a musí vědět, že věci budu jinak. Manžel potřebuje vidět, že má důvod se do vztahu vracet.

Jak tedy na to?

 • ZAMYSLETE SE SAMA NAD SEBOU

Každá žena, která chce získat manžela zpátky, by se měla zamyslet sama nad sebou. Měla by si říci, co dělala v manželství špatně. Neměla by házet všechnu vinu za nefunkčnost manželství jen na manžela a nenávidět ho. I když prožíváte stejnou situaci, každý z vás ji vidí jinak. Každý v manželství má své důvody, proč se choval tak, jak se choval. Vždy jsou ve vztahu 2 pravdy. Pokud je nejsme ochotni vidět a nejsme ochotni toto uznat, nikam se nemůžeme posunout.

 • UDĚLEJTE SI SEZNAM

Nejlepší cesta, jak se pokusit získat manžela zpátky je ta, že si žena sedne a poctivě si napíše, co vše ji manžel poslední měsíce vyčítal. Napíše i to, čemu nepřikládala význam a přehlížela to. Žena by se měla zaměřit na to, co manželovi vadilo, co ji vyčítal, s čím byl nespokojený.

Pokud si tohle žena sepíše a bude mít vše ujasněné, měla by se zamyslet nad tím, jak se na tom všem podílela. Co z její strany dělala špatně. Samozřejmě i manžel dělal spoustu věcí špatně, takže i ženě muselo několik věcí vadit. Ale tohle jsou rady pro ženy, ne pro muže. Pokud bych popisoval to, jak získat manželku zpátky, je to stejný postup.

 • NETRUCUJTE

Často se setkávám ve své praxi s tím, že ženy mají obranné reakce, když jim řeknu, aby se zamyslely nad tím, co dělaly v manželství špatně. Brání své chování ve vztahu, že nemohly jednat jinak. To samozřejmě chápu. Otázkou je, zda tedy chcete získat manžela zpátky nebo nikoliv. Pokud se oba dva v páru budou chovat tak, že jeden či druhý budou bránit svoje chování v manželství, že oni měli právo se takto chovat, že oni za nic nemohou, nikam to nepovede. Nic se nemůže změnit.

 • ZAMYSLETE SE NAD TÍM, CO MŮŽETE ZMĚNIT

Pokud máte svůj seznam toho, co jste ve vztahu dělala špatně, je čas se zamyslet nad tím, jak to můžete změnit. Nelze říci, co máte dělat. Každý případ, proč manžel odešel a chcete jej získat zpátky, je jiný.

Lze jen říci, že změna, kterou můžete udělat, musí být trvale udržitelná. Krátkodobé řešení nikam nepovede a vše by se vrátilo do starých kolejí. Také je důležité si říci, že změny nesmí jít do extrémů. Např. pokud žena chce sex jednou za 14 dní a muž by chtěl mít sex každý den, ukazuje to na to, že taková žena není na tohle nastavená a neměla by se do toho nutit.

Popřemýšlet byste měla i o tom, co byste ve vztahu chtěla, co by se vám líbilo. V případě, že tomu bude manžel nakloněn, mohla byste mu to v rozhovoru sdělit.

 • NASTARTUJTE ZMĚNU

Abyste mohla získat manžela zpátky a manželství vám po návratu manžela fungovalo, je důležité nastartovat změnu. Nastartovat progres. Co tím myslím? Na začátku byste měla být ochotna začít sama u sebe. V podstatě by se dalo říci, že se možná budete přemáhat do určitých změn, aniž byste měla jistotu, že se manžel vrátí.

Musíte pochopit, že aby se něco změnilo, měla byste začít sama u sebe. Nelze čekat, že se druhý změní, že bude něco jinak. Manžel musí uvěřit, že má smysl se do manželství vracet, že se věci, které mu nevyhovovaly, mění. To platí i z druhé strany. Měla by být ochota i na straně manžela, aby se také začal měnit, pokud se chce vrátit zpátky.

Bohužel se setkávám ve své praxi s více případy, kdy je žena natolik zraněná a myslí si, že to manžel napraví, vyřeší, zmírní její bolest, kterou právě prožívá. Takhle to ale nefunguje. Ať už to vnímáme tak, že mi druhý ublížil, nikdy to není jen černé nebo bílé.

 • ZAMĚŘTE SE NA PRÁCI SE SEBOU

Pokud manžel odešel a chcete ho získat zpátky, je to pro vás příležitost pracovat na sobě. Když se zamyslíte, co jste dělala špatně a jak to změnit, je to velký krok kupředu. Aby se věci skutečně začaly dít, je potřeba na sobě pracovat.

Práce se sebou je vždy náročná. Musíte překonat samu sebe. Ale práce na sobě se vám mnohonásobně vrátí zpátky, ať už se manžel vrátí, nebo nikoliv.

Pokud vás např. manžel podvedl, přenáší se na něj vaše negativní energie, kdy mu tuto věc zazlíváte, vyčítáte, jak vám to mohl udělat. Pak není ochoten se do vztahu vrátit. Můžete to tedy vzít jako osobní výzvu a zapracovat sama na sobě.

Závěrem bych chtěl říci, že jsem konfrontován s tím, že mužům nadržuji. Není to tak. Tento článek je věnován ženám, které chtějí manžela získat zpátky. Stejný postup bude fungovat i z druhé strany, když by manžel chtěl získat manželku zpátky. Vždy je to o tom, komu mohu článkem pomoci.

Ten, kdo není ochoten přijmout svoji část viny a sedí s rukama v klíně, nemůže se nikam posunout. Děláte chybu, pokud chyby hledáte pouze na druhé straně.

Pokud jste se dostaly do situace, kdy vás manžel opustil a rádi byste jej získaly zpět a v tomto článku je pro vás málo informací a potřebujete vaši situaci více rozebrat, můžete se obrátit na mě. Rád vám se vším pomůžu a dodám potřebný nadhled nad vaší situací.Kontakt na partnerského poradce

autor článku: Karel Chába

Seriál rad, Jak zvládat
partnerské vztahy
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

5 komentářů u „Jak získat manžela zpátky

  M. Září 13, 2017

  Po 20 letech mne opustila žena ,která mi byla nevěrná s mužem který byl také ve vztahu. Já na to přišel po asi delší nevěře, díky lístečku s vyznáním a jeho partnerka z jeho SMS. Po pár měsících „rozhodování“ a slov dej mi čas , odešla ráno do práce a už se nevrátila. Jen zavolala jednomu z našich dvou dětí (19 a 13) jestli je v pořádku a řekla že je s ním. Od té doby bydlí spolu . Byli jsme spolu v restauraci 2x a nějak to řešili ,ale nic z toho nebylo jen jsme se bavili co bylo špatně a že ji děti a já potrebuji. Rozvodove papíry mám vyřízeny ale nechci se rozvadet. Přes to co se stalo, bych ji chtěl zpátky.Vím že prožívá asi „krásné“ období , jakát je šance že se k nám vrátí? Jak na to?
   Karel Chába Září 15, 2017

   Dobrý den, dejte tomu tak rok, až se „vyřádí“, prožije si tu realitu, po které tak touží. K tomu ji nechte volné dýchání a řešte jen neutrální věci. Víc nemůžete udělat.
  Lukas Říjen 22, 2017

  Rozesla se semnou pritelkyne a uvedomuju si, ze je to moje vina, dohnal jsem ji k tomu svoji jesitnosti.Nejenom, ze me to mrzi ale zaroven citim, ze byla zena mych snu.Prehanel jsem svoji neduveru, az se odmilovala.Chapu presne co jsem udelal spatne.Byl to hezky rozchod ale ted prislo trapeni, vycitky, smutek.Musi si dat dohromady zvuj zivot (prace,urady,doktory).Navic jsem se odstehoval ze stejneho mesta.Jsem smutnej z toho, ze je konec a vim, ze uz se nikdy nevrati 🙁 do lasky se neda nutit.Omlouvam se za prispekek, ktery neni uplne otazka ale spis zpoved asi cekam ze mi napisete at jdu dal.diky vsem co si to docetli az sem
   Karel Chába Říjen 24, 2017

   Dobrý den, určitě si zasloužíte, abyste se z toho dostal, a já vám držím palce, abyste na to našel sílu.
  klara Únor 4, 2018

  Jsem 33 let v manželství.Můžu říct, že jsem byla spokojená,měli jsme stejné zájmy,děti jsou dospělé.Po narození vnučky,před rokem a půl,se všechno změnilo.Manžel(61)najednou začal toužit po jiném životě.S velkými problémy v komunikaci jsme situaci zvládali víc jak půl roku a nakonec se spolu dohodli,že to necháme rok plynout a každý to zkusí sám a za rok si řekneme co dál.Občas se vidíme,zavoláme,řešíme problémy týkající se dětí,majetku,slavíme spolu narozeniny,vánoce.O nás nemluvíme.Ze začátku to šlo, byla jsem plná energie,ale teď se mi čím dál víc stýská.Manžel vypadá spokojeně, zvládá to lépe.Já taky žiji aktivně, ale společná rodina mi schází,všechno je jinak než jsme si
  plánovali.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Odesláním komentáře souhlasíte se zasíláním elektronických novinek. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

* povinný údaj