Nevěra žen

Hned na začátek je třeba říci, že nevěra je vždy prostě nevěra bez ohledu na pohlaví nevěrníka. Naprostá většina lidí chápe nevěru jako obrovskou zradu důvěry a nevěra téměř  vždy znamená pro vztah velkou krizi.

Přestože se příslušníci obou pohlaví navzájem rádi osočují z toho, že druhé pohlaví je nevěrnější, tak studie ukazují, že muži ani ženy si vůbec nemají co vyčítat. Nevěrní jsou muži i ženy zhruba stejně.

Pokud vás zajímá, jestli je možné nevěře nějak účinně předcházet, pak vězte, že nespokojené ženy mají větší tendence k nevěře. Je to i logické, pokud jsou ženy ve svém vztahu spokojené, pokud jim nic nechybí, tak nemají žádný důvod být nevěrné.

Jistým rozdílem, mezi nevěrou žen a mužů je, že ženy mají tendence se v rámci nevěry více zamilovávat. Ženy, které se v rámci nevěry zamilují, pak častěji opouští své původní rodiny.

Muži oproti tomu častěji nechávají nevěru v ryze fyzické rovině, kdy jim nevěra pomáhá naplňovat jejich sexuální potřeby. Nevěrní muži také méně často opouští své rodiny, kde mají děti. To ale samozřejmě neznamená, že se tak nestává.

Časté důvody pro nevěru žen

Samozřejmě ženy jsou různé a nevěry se dopouští z nejrůznějších důvodů. Ovšem statisticky lze určit nejčastější důvody:

● Žena se cítí nedoceněná. Má pocit, že jí její muž ignoruje, že si jí vůbec nevšímá. Připadá jí, že na ní jejímu muži již vůbec nezáleží. Tento nedostatek pozornosti si vynahrazuje tím, že si najde milence, který je pozorný a věnuje se jí.

● Ženy mají často větší potřebu nesexuální intimity než muži. Ve vztahu se jí nedostávají letmé láskyplné dotyky, blízkost a pochopení. Což se snaží nahradit milostným vztahem.

● Žena se nudí. Pokud žena nemá žádné své koníčky, žádné zájmy, které by naplňovaly její volný čas, tak se rozhodne vnést do svého života trochu vzrušení.

● Žena se necítí milovaná. Má pocit, že jí její muž nedostatečně dává najevo lásku. Třeba to ani nemusí být tak, že by ji partner nemiloval, ale ona to tak vnímá.

● Žena je osamělá. Její muž často tráví čas mimo domov. Možná dlouho pracuje nebo věnuje hodně času svým koníčkům.

Jak předcházet nevěře žen?

Udržujte svůj vztah v dobrém stavu. Nepřestávejte budovat důvěru a udržujte ve svém vztahu intimitu. Je pochopitelné, že v každém vztahu se sem tam objeví nějaké ty problémy.

Nesmíte jim ale dovolit přerůst v něco většího, z čeho by mohla vzniknout dlouhodobá nespokojenost. To je častou příčinou nevěry žen. Proto se snažte problémy řešit ihned a nenechávejte je takříkajíc vyhnít. Tím si totiž pouze zaděláte na problémy v budoucnosti. Dalším důležitým prvkem, který vám pomůže předejít nevěře ženy, je správná vztahová komunikace. Ne každý pár spolu umí správně komunikovat, proto je důležité, abyste věděli, jak vlastně taková správná komunikace ve vztahu vypadá. Přečtěte si článek o základních pravidlech komunikace .

Pokud už nevěru své ženy řešíte, ale nejste si jisti, jak přesně postupovat dál, a co byste měli udělat, pokud chcete vztah zachránit, nahlédněte do některého ze článků o nevěře zde na webu. Najdete zde návody pro různé situace. Pokud vám ani to nepomůže, doporučuji vám obrátit se na vztahového poradce, který vám pomůže vyřešit vaši obtížnou situaci.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů