Pokud opustí manželka manžela a jde za jiným mužem, je to nepříjemné a bolestivé. Pro spoustu mužů je to i útok na jeho ego. Snáší to velmi těžce. Už se necítí jako muž, který by dokázal uspokojit svoji ženu. Začne o sobě pochybovat. Celá tahle situace, do které se muž dostane, je velmi vysilující.

Jak postupovat, když se manžel do takové situace dostane?

Na začátku by si manžel měl uvědomit, že vztah tvoří dva lidé. Oba dva se na celé této situaci podílí a jsou za ni zodpovědní. Nemá smysl se uzavírat do pocitů, že manželka je špatná. Ona zranila, ona zavinila to, že spolu již nejsme a odešla. Takto to, bohužel, vnímá spousta mužů. Manželka je za vše vina. Odešla za přítelem.

Pokud se muž na celou situaci bude dívat takovým způsobem, bude nepřiměřeně dlouho trpět a bude mu to brát možnost, že by se žena k němu mohla někdy vrátit. Pokud žena nebude mít pocit, že jí manžel nerozumí, že ji nepochopil, proč odešla, nebude se chtít vrátit.

Zamilovanost musí odeznít

Pokud je žena, která odešla za přítelem, ve stavu zamilovanosti, neexistuje důvod, proč by se vrátila. Žena si potřebuje prožít tu realitu, kterou si vybrala. Pokud bude chtít manžel na manželku čekat, nic jiného mu v této chvíli nezbývá. Pokud na ni bude tlačit, vyhrožovat, naléhat, slibovat, snažit se nepřiměřeně dělat věci, které mu dlouho vyčítala, pravděpodobně se od něj bude žena oddalovat.

Na základě takového chování manžela bude manželka, která odešla za přítelem, samu sebe i své okolí přesvědčovat, že to byla správná volba. Právě tato situace, která je, by měla sloužit manželce k tomu, aby si uvědomila, o co přišla.

Žena potřebuje čas

Většina žen dělá tu chybu, že odejde za novým mužem a myslí si, že vše bude jiné. Problémy, které měla v manželství, najednou s novým mužem zmizí. Takto to nefunguje. Je potřeba manželce dát čas na to, aby si prožila realitu, o které tolik sní. Ten čas je mezi 3 až 12 měsíci.

Co to znamená pro manžela? Pokud se muž rozhodne na ženu čekat, bude muset být trpělivý. Pokud jsou v manželství děti, je to v tomto případě výhoda, že jsou oba dva v kontaktu. Manžel by se měl k celé situaci postavit tak, že se omezí na řešení jen provozních věcí a nesnažit se jakýmkoliv způsobem tlačit na manželku, aby se vrátila.

Začněte na sobě pracovat

Čas, který manžel bude na ženu čekat, by měl využít k práci na sobě. Většina žen předtím, než odejdou za přítelem, manželovi vyčítala spoustu věcí. Muž by si na tohle měl vzpomenout. Co by mohl udělat jinak, co změnit, kam se posunout.

Vnímání času je u každého jiné. Pokud muž bude pracovat na sobě, možná to pro něj bude zdlouhavá cesta, čas mu bude utíkat pomaleji než manželce, která odešla za přítelem. Ta bude prožívat zamilovanost a čas jí bude rychle „běžet“. Je důležité být v klidu a brát to jako příležitost k růstu a rozvoji.

Pokud muž na sobě bude pracovat, bude se posilovat v tom, aby nebyl tak závislý na návratu své manželky, bude to pro něj výhodné. Muž si uvědomí svoji hodnotu. V momentě, kdy přijde okamžik, že by se manželka mohla vrátit, již nebude v podřízené pozici, a i on může chtít po ženě při návratu víc.

Pokud jste se dostali do podobné situace, ale nevíte si rady a informace, které jste si přečetli jsou pro vás málo, obraťte se na mě. Rád s vámi situaci proberu, dám vám potřebný nadhled a společně najdeme cestu, jak znovu objevit vaší spokojenost. Zde najdete druhy konzultací. 

autor článku: Karel Chába