Partner/ka na seznamce

Zjistili jste, že má váš partner či partnerka profil na jedné nebo dokonce na více seznamkách, a dopisuje si tam s úplně cizími lidmi? Možná jste neodolali pokušení, podívali se, o čem si s kým píše, a zjistili jste, že si vyměňují i poměrně intimní a explicitní zprávy?

Je naprosto pochopitelné, že se v takové situaci cítíte hrozně a zdrceně. Mohou vás přepadat podobné pocity jako při nevěře cítíte se podvedená. Máte pocit vzteku a přemýšlíte, proč má potřebu chodit na seznamky. Copak už mu nestačíte? Co mu s vámi chybělo?

Je dopisování na seznamce nevěra?

Je třeba říci, že fakt, že si váš partner či partnerka s někým dopisuje přes internet, ještě neznamená, že se s někým cizím stýká nebo dokonce spí.

Fyzická nevěra to tedy nutně být nemusí, ale určitě je možné to považovat za nevěru emocionální, což člověka často zraní mnohem více, než když jde pouze o sex. Emociální nevěra člověku často přípomíná takové to úvodní zamilování a může se snadno stát, že přeroste ve vážný vztah.

Na druhou stranu pokud si váš partner dopisuje s někým přes internet. Pak to utne s tím, že k ničemu nedošlo, ještě to pro vás není vyřešeno. Ano, teď ukončil kontakt s jinými lidmi, ale stále jste neodstranili tu příčinu, která ho k tomu vedla. Zřejmě je ve vašem vztahu s něčím nespokojen, něco mu chybí. Celá věc se tedy může brzy zase zopakovat.

Časté důvody, proč lidé vyhledávají jiné lidi na seznamkách, přestože mají stálého partnera/ku:

● Citová nevyzrálost
● Hledá vzrušení z někoho nového
● Chce dobývat
● Hledá volnost
● Pomsta současnému partnerovi/partnerce

Co dělat dál?

Tedy nevěra to být může, ale nutně to tak být nemusí.

Postupujte proto opatrně a nenechte se unést prvotními návaly negativních emocí. Pokud máte pocit, že partnera nedokážete v klidu konfrontovat a promluvit si o tom s ním, nejprve se dostaňte do co největšího možného klidu. Běžte si zaběhat, zajděte s kamarády na kávu, jděte na nákupy, prostě se snažte uklidnit.

Jakmile toho budete schopni, vyhraďte si s vaším partnerem chvíli na vážný rozhovor. V klidu si společně sedněte a promluvte si o tom.

Vy již víte, že je na seznamce. Nemá tedy smysl to dál skrývat.
 

Teď je mnohem důležitější objevit ten pravý důvod, proč tam chodí a dopisuje si s cizími lidmi. Zřejmě mu ve vztahu něco chybí, máte ve vztahu nějaký dlouhodobě neřešený problém, který ho sžírá, je tam nějaká nenaplněná potřeba. Tuto nenaplněnou potřebu se snaží naplnit tím, že navštěvuje seznamky. Dává mu to něco, čeho se mu ve vztahu nedostává.

Váš partner si bude muset uvědomit, zda chce být dále s vámi, nebo jestli už váš vztah pro něj skutečně nemá smysl a on tedy opravdu hledá někoho nového. Nebylo by od něj fér, aby byl s vámi a zároveň hledal nové lidi na seznamce.

Společně si stanovte nějaký termín, do kterého se ten druhý bude muset rozhodnout. Pokud se rozhodne, že chce být s vámi, bude muset zrušit své profily na seznamkách a utnout kontakt s navázanými známostmi.

Je důležité si uvědomit, že tím to neskončí. Právě naopak. Teď budete muset na svém vztahu pořádně zapracovat. Společně se domluvte, jak si to každý z vás dál představuje, jaké kdo máte ve vztahu potřeby a jak si je budete navzájem naplňovat. Uzavřete partnerskou dohodu a důsledně ji dodržujte.

Pokud tuto neočekávanou a velmi nepříjemnou situaci sami nezvládáte, nedaří se vám uklidnit se, obáváte se konfrontace nebo nevíte, jak objevit pravé příčiny partnerova jednání, neváhejte a požádejte o pomoc odborníka na partnerské vztahy. Ten vám pomůže objevit důvod, proč váš partner navštěvuje seznamky a ukáže vám, co bude třeba udělat, abyste váš vztah zachránili.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů