Dávejte jeden druhému ve vztahu prostor

„Dusíš mě“, „nic nemohu“, pokud toto říkáváte nebo slýcháváte nepřiměřeně často, tak není něco v pořádku, respektive si nedáváte prostor ve vztahu.

Každý ve vztahu potřebujete svůj prostor, vzdálenost od partnera. Je velice důležité, aby každý měl své koníčky, životní náplň, známé, kteří nesouvisí s partnerem. „Odpočinout“ si od druhého, slyšet názor jiných lidí, mít si o čem s protějškem povídat, protože jsem dostal od jiných lidí podněty, je důležitou součástí vztahu. Těšit na toho druhého, protože jsem s ním netrávil všechen čas v týdnu, nabourávat stereotyp, je nezbytné a doporučuji vám to.

Respektujte tedy, že každý má své představy. Snažte se na nich dohodnout. Diskutujte, hledejte kompromis, který vám bude vzájemně vyhovovat. Musíte se chtít dohodnout.

Pokud vám to nejde, je v tom strach. Je mnoho strachů, které na vás ve vztahu mohou působit a neřešte je tím, že budete odstraňovat důsledek. „Bojím se, že si někoho najde, když bude chodit mezi lidi sám. Takže jdeme oba nebo nikdo“. Tak tímto způsobem řešení se od sebe ve skutečnosti vzdalujete. Máte-li problém pro strach vyhovět svému protějšku, řešte to tím, že se zaměříte na příčiny. To někdy znamená si promluvit, ujistit se a začít více budovat důvěru. Pokud to i pak nejde, vyhledejte pomoc. Potřebujete zvednout sebevědomí, odstranit příčiny vašich strachů.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů