Proč jsou ženy nevěrné?

Nevěra patří mezi nejnepříjemnější problémy našich vztahů. Pokaždé, když se jeden ve vztahu dopustí nevěry, zraní city toho druhého a zkomplikuje život obou dvou. Jak můžete problémům s nevěrou předcházet? Poznejte nejdřív časté důvody, které dovedou člověka k nevěře. Tyto znalosti vám umožní aktivně pečovat o váš vztah a najít společnou spokojenost.

V tomto článku se dozvíte nejčastější důvody, proč se ženy dopouští nevěry.

Záleží na věku ženy

Důvody k nevěře se často u žen liší v závislosti na věku.

Do 30 let je častým důvodem zamilování do neodolatelného dobyvatele, který jí dopřává nové zážitky. V tomto věku může být také na vině hledání toho „pravého“, do kterého se ženy beznadějně zamilují a který jim dá vše, po čem touží. Některé ženy také nevěru prostě a jednoduše berou jako sport a sbírají trofeje.

Ženy mezi 30 a 40 lety jsou obvykle uvězněné v nekonečném kolotoči rodina-práce-povinnosti a ubíjí je nuda v manželském vztahu. Zjišťují, že jejich život je jeden velký stereotyp. Tento fakt v ženách vyvolává touhu po změně, po nových zážitcích, po emocích, kterých se jim doma nedostává.

Po 40. roku života na ženy často doléhá takzvaný syndrom ujíždějícího vlaku. Nevěra je pro ně způsob, jak si mohou dokázat, že na to ještě mají, že ještě ani zdaleka nepatří do starého železa. Snaží se teď dohnat, co dosud nestihly.

7 nejčastějších důvodů ženské nevěry

 1. Lákadla mimo-partnerského milování - muži často bývají se svými milenkami mnohem vynalézavější než s manželkami.
 2. Snaha zlepšit svoji sociální i sexuální situaci – strádá-li žena po sexuální či materiální stránce, může se uchýlit až k nevěře. Muži své milenky často zahrnují nejenom sexem, ale také různými dárky, večeřemi či peněžitými dary.
 3. Pomsta stálému partnerovi – pomsta může být za manželovu nevěru, ale také za něco úplně jiného, pokud to žena cítí jako velkou křivdu, za kterou se chce důrazně pomstít.
 4. Manifestace nezávislosti, obrana svých práv – žena se snaží dokázat ostatním či sama sobě, že má také právo na spokojený život se vším všudy. Že není závislá na svém současném partnerovi, který jí nedává to, co potřebuje.
 5. Emociální frustrace v manželství – ve vztahu se ženě nedostává citového uspokojení. Manžel již není tak pozorný jako dřív, ženy si nevšímá a nedává jí najevo svou lásku.
 6. Pokus o zlepšení sexu v manželství – žena není spokojená s manželským sexem, svého muže ale nechce opustit. Proto vyhledává sexuální dobrodružství v naději, že jí tyto nové zážitky napomohou zlepšit sex s trvalým partnerem.

Liší se nevěra ženy od mužské nevěry?

Mezi nevěrou ženy a muže jsou obvykle rozdíly. Muži spíše vyhledávají nezávazný vztah, který krátkodobě naplní jejich potřeby, které jim v manželství chybí. Typicky je to vášnivý sex, vzájemné jiskření či uznání a pochopení. Pokud jsou nevěrné ženy, většinou v tom výraznou roli hrají city. Pokud ženy v manželství strádají, může se snadno stát, že se zamilují do nového a neznámého obdivovatele, kterému nakonec podlehnou. Nevěrné ženy jsou také častěji než muži ochotné opustit stálého partnera a rozbít tak rodinu.

Chcete předejít případné nevěře? Nebo se dokonce obáváte, že je vám vaše žena nevěrná? Pokud vám opravdu na vašem vztahu záleží, kontaktujte mě a já vám pomohu problémy s nevěrou vyřešit. Za svoji kariéru jako odborník na mezilidské vztahy jsem již zažil mnoho případů nevěry, a proto již vím, jak konkrétní situace řešit co nejlépe.

Související články:
Jak poznat nevěru?
Jak vyřešit nevěru?

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

24 komentářů u „Proč jsou ženy nevěrné?

  Karol Leden 11, 2012

  Dobry den,vcera jsme vecer byli s pritelkyni u me doma,vse bylo v poradku.Nedavno jsme byli rozejiti,ale dali jsme se dohromady,je na me hodna,ma me rada,sex se mnou miluje,ale vcera vecer rikala,ze jde za kamoskou a skoncila s jednim borcem u ni doma.Nemilovali se,jen nejaky libani apod.Celej vecer me ignorovala,nebrala mobil,pokladala ho,ze ma vybitou baterku.Bouchal jsem na dvere,okno,at otevre a nic.. mel jsem tuseni,ze tam nekoho ma.Zavolal jsem policajty,ze mam o ni strach,prijeli,pak otevrela… breceli jsme,omlouvala se,ze nevi poradne,proc to udelala.Jenze mam tuseni,ze se to muze opakovat.Mam ji odpustit po 2. nebo zamerit myslenky,ze muze prijit neco lepsiho?
   Karel Chába Leden 12, 2012

   Dobrý den, jaká byla příčina prvního rozchodu, řešila se? Pokud nevyřešíte příčiny takového chování, tak se jen těžko něco může změnit. Chcete žít s ženou, která se chová tak, jak popisujete (neotevře atd.)? Čeho myslíte, že se dočkáte příště? … Přece nemůžete čekat, že něco bude jinak, když je vaše partnerka takto nastavená. Pokud by se to mělo změnit, tak by na sobě musela pracovat. To by musela chtít. Její chování má nějaké příčiny. Ty je potřeba najít a vyřešit pokud se má začít chovat jinak. K tomu je potřeba odborník, neb to sama nerozklíčuje. Tedy jen jí odpustit je cesta k tomu, aby se to stalo znova. Pakliže s ní chcete zůstat, je potřeba řešit popisované příčiny a odstranit je. Udělat partnerskou dohodu o fungování vztahu viz. http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ Držím vám palce.
  anonym Duben 30, 2013

  Dobrý den, nyní jsem nevernou ženou já. Stalo se to loni v létě,v zahraničí,když jsem byla na tři měsíce pracovat.trvalo to měsíc. Můj přítel to celou dobu věděl, někdo mu to napsal. Ještě větší chybu jsem udelala,když jsem to zapírala,ve vědomí, že tím bude situace lehčí.avšak bylo to horší. S přítelem jsme udělali nakonec dohodu,že to zkusíme, je to už 7 měsíců ale pořád to tam je. Nevím jak se chovat, jestli o tom mluvit,nebo dělat jakoby nic. Pořád se k tomu vracíme, přítel ma vůči mě stále nenávist a zlost,ma zle sny a nechává mě v tom, abych si pořád myslela, že stále něco tajim a on že to ví.ale já už opravdu nevím co bych měla tajit.vše jsem řekla,denně toho lituju.
  monika Srpen 1, 2013

  Dobrý den, chtěla bych poradit mám dlouhodobý fungujicí vztah ale přes to jsem podvedla přítele,vyspala jsme se s kolegou z práce. Začlo to smskováním všeho možného které začlo před 2roky pak postupně časem i s různými poznámky(smích) vyptavající se na meho partnera apod a nejhorší je že s kolegou pracuji vei stejné práci tudíž se vídamedle našich směn.nevim si rady ohledně toho zda to partnerovi říct či si to nechat pro sebe,podle kolegy nechat to mezi námi a žít s tím dál a druhý problém je ten že on to bere jako úle(t 🙁 ale budem prý fungovat jako před tím jsme z toho zmatena kdyby mu šlo o jen o sex už to dávno uděla ale čekat 2 roky?a bylo to porvé kdy jsme se sešli mimo práci.
   Karel Chába Srpen 6, 2013

   Dobrý den, zda to říci nebo ne si musíte ujasnit skrze váš cíl. Co chcete dosáhnout tím, že to řeknete? Jde jen o úlevu? Pak bych to neříkal, bude to možná ještě horší. Nebo chcete něco ve vztahu změnit, zlepšit, neb nejste s něčím spokojená a nevyhovuje vám to? Pak byste to měla udělat. Co se týká kolegy, tak to může být pro něho klidně jen úlet. Nevyvozoval bych nic z toho, jak dlouho to trvalo.
  Martin Září 15, 2013

  Dobrý den, má přítelkyně mi je neustále nevěrna. Během 3let našeho vztahu jsem jí přišel na 19 nevěr z toho 8 bylo pohlavní styk a u 4 mě opustila kvůli tomu jinému a i přesto když přišla zpět tak jsem jí nedokázal říct NE! Při posledním klukovy do kterého se zamilovala mi ani nic neřekla a ve 3 ráno si její nový přítel(thaiboxer) odemkl náš byt vzbudil mě a hrubým způsobem mě donutil jí zabalit a dat mu peníze a kreditní kartu, načeš jsem se ocitl měsíc bez peněz vše skončilo na policii a 6 měsíčními tahanicemi, a neustálím pronásledováním z jeho strany a nakonec policejní ochranou, když ji poté opustil po několika měsících a ona zase přilezla znovu jsem nedokázal říct NE! nejde mi rict ne
   Karel Chába Září 17, 2013

   Dobrý den, myslím, že není pochyb o tom, že si sám sebe nevážíte a nemáte sebevědomí. Vyžadujete lásku od někoho, kdo vám jí dát nechce a hlavně nemůže. Problém je ve vašich vzorcích chování. Více se dočtete zde http://www.partnerske-vztahy.eu/vzorce-chovani/.
  Dáša P. Květen 28, 2014

  Jsem vdaná 22let. Nevěrná rok.Nejsem na to hrdá ale stalo se.Naše manželství není bez chyb,manžel nekomunikuje o pro Mě duležitých věcech př.jeho dluhy,peníze,sex. Už se to táhne léta a Já jsem nespokojená i když mu to řeknu že se Mi spoustu věcí nelíbí a že chci o tom mluvit nepochodím. Pořád je to na stejno. Náhoda tomu chtěla a Já se po letech sešla s přítelem bylo to jak blesk s čistého nebe stalo se co se stalo a stále se sním scházím. Cítím se s ním dobře milovaná a je tam ta jiskra která už v našem manželství dávno není. Manžela mám pořád ráda ale už to je takové jiné.Mám pocit že jsme si na sebe zvykli a žijeme v podstatě jen vedle sebe.A to nejen ten poslední rok.Má to ještě cenu ?
   Karel Chába Červen 4, 2014

   Dobrý den, ptáte se špatné osoby. Na to si musíte odpovědět vy. Nevím, co je vaším cílem, co jste ochotna investovat do změny atd. Nevím, jak je na tom váš muž. To, že se k vám chová tak, jak to vy subjektivně popisujete, neznamená, že to tak je objektivně. Každý máte svou verzi. Je možné, že neumíte komunikovat, nerozumíte si a z toho vzniká to, co vy prožíváte. Já bych vám doporučil, abyste se za mnou oba vydali osobně a probereme vše, co je nutné k tomu, abyste si odpověděla.
  Ben Červenec 7, 2014

  Po více jak 20 letech si našla manželka milence. Potkala přítele z mládí. Začali si psát, volat, nešlo to přehlídnout. Přitlačil jsem na ni, přiznala se, řekla že to ukončí a že chce zůstat se mnou. Odpustil jsem ji. Vše navenek fungovalo na více jak 100% . Po 8 měsících jsem zjistil, že vše po krátké přestávce pokračuje, jen se scházejí častěji a už nejde jen o povídání. Vše přiznala, prý to chtěla ukončit, ale nedokázala to. Ujištění o tom, že všechno hned ukončí, se asi po předchozí zkušenosti nedá moc věřit. Mám jí stále rád, nechci o ni přijít. Když jsem se zeptal, jak to chtěla řešit do budoucna, dozvěděl jsem se, že tak daleko to nikdy neřešila. Co dál?
   Karel Chába Červenec 9, 2014

   Dobrý den, děláte chybu, že jí dáváte ultimáta. Děláte chybu, že neřešíte příčiny toho, proč se tak chová. Nezaměřujte se na nevěru, ale na nápravu vztahu. I vaše žena má své potřeby, a pokud nejsou naplňovány, tak to hledá jinde. Nejde jen říci, že se s ním musí rozejít a tím je vše ok. Není, neb je to jen důsledek.
  martin Září 22, 2014

  Jsem ženatý 12let před dvěma lety jsem byl s dcerou v lazních a přišel jsem že moje žena se zbližila s kolegou.skončilo to hádkama a chtěl jsem rozvod.ujistila mě že je konec,ale poslední dobou přestala uplně o praci doma mluvit a vubec nic neříka,(dělá v kolektivu mužu)a když jse jen zeptat co v práci a jak kolegové tak okamžitě vyletí a začne mi sprostě nádavat a uražet že mě má dost a žese semnou rači rozvede neš aby mi řikala co v praci.Jsem zoufali nevím proč tak stale vyjiždí po mně,nepřijde mi to normalní.ja v tom nev.nic špatného.před pár měsici jsem se bavily normalně.muže vtom něco být? děkuji
  Leon Říjen 21, 2014

  Dobrý den, má žena je mi po 6 letech manželství neverna, máme 2 malé děti a já nechci o ně ani ji přijít. Před 3 lety jsem se dopustil nevěry já, manželka na to přišla a dávali jsme to 2roky dohromady. Letos na jaře jsem zjistil, že ji „kamarád“ doprovodil domů a dalšími indiciemi i to, že si psali. Tvrdila mi, že vše skončilo, pak jsem našel sim od jiného operátora, která údajně nebyla její… a důvěra byla fuč. Přes léto se to vyvíjelo kladně, ale nyní další sim a vztah pořád pokračuje, tvrdí že jsou prý jen jako kamarádi a tomu se nedá věřit, po půl roce ( cca 10sms/den a volání ). Nyní mám pocit, že nás má v srdci oba a neví jak dál. Poradíte, jak bych se k ní měl chovat, abych ji získal
   Karel Chába Říjen 29, 2014

   Dobrý den, měl byste se s ní především dohodnout, že si ujasní, co chce a jak dál bude pokračovat. Sama to nezvládne a měla by se na mě/jiného odborníka obrátit. Vy byste na ní neměl tlačit, chtít teď od ní nějaká zásadní rozhodnutí. Neměl byste se ani přehnaně snažit. Spíše buďte neutrální.
  Jan Prosinec 10, 2014

  Dobrý den, stal jsem se milencem ženy, která je ve 20 ti letém vztahu vdaná s mužem se kterým mají 8- letou dceru. Po 8 měsících jsem jí dal ,,nůž“ na krk, že chci všechno nebo nic. Žena je velice slušně zajištěna a já mám ,,průměrnou“ práci. Přesto dala přednost mě. Vydrželo nám to 2 měsíce, první měsíc bylo vše OK- pendlovala mezi mnou a dcerou, protože jí nechtěla vzít z rodinného domu do paneláku. Druhý měsíc mi vše začalo již vadit a chtěl situaci řešit, tlačil jsem na ní ať si dítě vezme ke mě, protože jí strašně chybělo a rozvede se abychom spolu mohli utvořit s
  skutečnou rodinu. Trápila se, ale řešit nic nechtěla a vrátila se k manželovi s tím, že mě miluje a už se nikdy nevrátí.
   Karel Chába Prosinec 12, 2014

   Dobrý den, toto, co prožíváte, je bohužel přirozené tomu, co jste žil. Začít si milenecký vztah a doufat, že to bude probíhat jako vztah dvou nezadaných lidí, není možné. Musíte se tedy smířit s tím, že je konec a snažit se žít si svůj život bez té paní.
  Anonym Březen 13, 2015

  Dobrý den, jsem ve vztahu již sedmý rok. Má partnerka byla mou druhou dívkou. Tušil jsem, že u ní to číslo bude vyšší, ale až nedávno jsem zjistil celkem nepříjemné věci. Střídá se u mě pocit vzteku, nenávisti i určité ztráty (o něco jsem přišel). Nejhorší jsou okamžiky kdy se mi to vše připomene. Okamžitě mám pak v hlavě představu jak to asi vypadalo když byla s někým jiným. Trvá to už příliš dlouho. Už jsme si kvůli tomu prošli i nemalou krizí. Hodně se to zlepšilo, ale tyhle představy mi zůstávají a dost to bolí. Nechci ji ztratit, ale zároveň nevím co mám udělat abych se toho zbavil.
   Karel Chába Březen 18, 2015

   Dobrý den, toto nejde řešit v poradně na internetu a doporučuji vám, abyste se na mě obrátil s žádostí o konzultaci osobní.
  Honza Únor 17, 2016

  Poraďte, co mám dělat. Jsme s manželkou 23 let (dva synové 16+18 let). Já jsem úspěšný podnikatel a manželka měla vše, na co si mohla pomyslet. Když nepočítám týdně 2x kytku (čokoládu…), tak např. jsem si v neděli vymyslel překvapení, nic jí neřekl a ve čtvrtek jsme letěli na prodloužený víkend do Turecka na náš oblíbený hotel. Nachytal jsem ji náhodou se svým nejlepším kamarádem (navíc mým bratrancem – o pět let mladší než ona), který mi vděčí úplně za vše, co má. Večer poté jsem se zkusil nějak dohodnout, ale ona se ho nevzdá. Začali spolu rekonstruovat byt a co nejdříve se chtějí stěhovat. Co dělat (čekat, rozvod, najít si někoho – to asi neumím). Moc děkuji na reakci.
   Karel Chába Únor 22, 2016

   Dobrý den, nemůžete jí teď určitě přemlouvat, to by vše bylo ještě horší. Pokud o ní máte stále zájem, tak budete muset nějakou dobu (cca 3-12 měsíců) počkat, jak se to bude vyvíjet.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů