Máte pocit, že vás partner/ka podvádí? Netušíte, jak mu/jí to dokázat a trápíte se? Chápu vás. Jen málokdy se můžete cítit více bezmocní než v této situaci. Tolik chcete vědět pravdu, ale nevíte, jak to zjistit. Lámete si hlavu s tím, zda se máte zeptat nebo ne. Když už se zeptáte,  partner/ka mlží a navíc vás osočuje, že si vymýšlíte bludy.

Jak tedy zjistit, zda je vám partner nevěrný?

Všímejte si věcí, které jsou najednou jinak:

  • Začne schovávat mobil, má ho v tichém režimu,  chodí smskovat na záchod atd.
  • Příchody domu se začínají nezvykle prodlužovat. Přibývá situací, kdy musí do práce i o víkendu.
  • Sex a intimita ochladla, snížila se intenzita styku. Partner/ka je odtažitý/á.
  • Nechce s vámi trávit volný čas.
  • Není si jistý/á společnou budoucností, nechce o ní mluvit.
  • Změny zásadních plánů. Byt/auto se nebude z nepochopitelných důvodů kupovat. Dítě se odkládá na neurčito.
  • Je cítit parfémem, který nepoužívá. Stopy na oděvu od „různých“ skvrn. Cizí vlasy tam, kde by neměly být.
  • Neustálé výmluvy na kamaráda, že něco neodkladného potřebuje pomoc/zařídit atd.

Indikátorů je opravdu mnoho – jde o zásadní změny režimu a návyků dotyčné osoby.Posuzujte věci z delšího horizontu a podle většího počtu indikátorů nevěry. To, že se jednou partner/ka opozdí, ještě nemusí vůbec nic znamenat. Dávejte si věci do souvislostí a dejte na svou intuici. Zvažte také v jakém se vy nacházíte období. Jsou dny, kdy se například z práce cítíte mizerně. Všimnete si věci, která by vás jindy nenapadla. Další den, už vám opět daná věc nepřipadá podezřelá. Buďte tedy při shromažďování indicií trpěliví.

Instruktážní video - efektivní videonávod k řešení vašeho problému

Nedejte na sobě nic znát. Pokud partner/ka začne tušit, že něco víte, bude počítat s tím, že se můžete zeptat. Využijte moment překvapení. V momentě, kdy budete mít pocit, že jste nasbírali dostatek důkazů, začněte jednat. Zeptejte se partnera. Udělejte to v momentě, kdy bude klid a pohoda – třeba o víkendu. Dívejte se na dotyčného a zeptejte se, zda je vám nevěrný.Měli byste si ovšem uvědomit jednu věc. Svět není vždy černý a bílý. Žádná 100% jistota, pokud se partner/ka nepřizná, není. Máte jen své domněnky. Pokud se partner/ka delší dobu chová podezřele, ale bude tvrdit, že to není pravda, je vše jen na vás. Ve vztahu jde o pohodu, lásku, společné plány, děti atd…Pokud se od těchto věcí budete vzdalovat, nutně nepotřebujete vědět, zda je vám partner nevěrný. Pak se musíte rozhodnout, jak dál – jen vy sami. Je na vás, zda ve vztahu setrváte a budete trpět nebo zda odejdete.Držím vám palce. Pokud budete potřebovat v této nepříjemné záležitosti pomoci, jsem zde pro vás.Související články:Jak vyřešit nevěru?Proč nevěra vzniká?autor článku: Karel Chába