Příznaky přechozeného vztahu

V předchozím článku jsme si vysvětlili, co to jsou přechozené vztahy.

V tomto článku se dozvíte, jak poznáte, že se zrovna nacházíte v přechozeném vztahu. Naučíte se rozeznávat varovné signály, které značí počátek konce a získáte tak možnost zavčasu reagovat a s rozpadajícím vztahem něco udělat.

5 hlavních příznaků přechozeného vztahu

  1. Opadává vzájemná přitažlivost
  2. Dáváme větší význam negativním vlastnostem partnera
  3. Ztráta jistoty
  4. Ztráta důvodů, proč být spolu
  5. Jiní potenciální partneři se zdají být atraktivnější

 

Opadává vzájemná přitažlivost

Váš partner vás už nepřitahuje tolik jako na počátku vašeho vztahu. To co vám dříve imponovalo vám nyní připadá jako zcela samozřejmé, nebo se vám to dokonce již nelíbí. Z vašeho vztahu se vytrácí touha po tom druhém. Může se dokonce objevit touha po zcela jiném partnerovi.

 

Chyby a negativní vlastnosti se zdají být mnohem důležitější než kdykoliv dřív

V důsledku oslabování přitažlivých sil se vám mohou zdát negativa vašeho partnera významnější než kdykoliv předtím. Zdánlivé drobnosti, které vám dříve sice vadily a nepředstavovaly větší problém, jsou nyní důvodem ke konfliktu.

Již si nejste jistí, zda je váš partner skutečně ten pravý

Máte pocit, že spíše žijete vedle sebe a ne spolu? Pro přechozené vztahy je charakteristická ztráta jistoty. Je váš současný partner skutečně ten pravý a jediný, se kterým byste měli strávit zbytek svého života? Co když na vás tam někde venku čeká někdo úžasný a vy se současným partnerem ztrácíte šanci na životní štěstí?

 

Již nevidíte důvod proč s partnerem dále zůstávat ve vztahu

Dokud jste byli do sebe hluboce zamilovaní, ani vás nenapadlo klást si otázku, proč jste vlastně spolu. Prostě jste to tak cítili. Cítili jste, že máte být spolu a dále jste to neřešili. S tím, jak zamilovanost opadá a zmenšují se přitažlivé síly, začínají pro vás být čím dál důležitější racionální důvody pro společné soužití. Čím častěji se snažíte nalézt důvody pro váš vztah a čím častěji máte problém nějaké najít, o to větší je riziko, že se nacházíte v přechozeném vztahu.

 

Jiní potenciální partneři se zdají být atraktivnější než dříve

Stává se vám, že vás jiní lidé (potenciální partneři) přitahují více než váš současný partner? Dříve vás ani nenapadlo se podívat po někom jiném. Měli jste oči jen a pouze pro toho jediného - vašeho partnera, ale dnes se často a rádi rozhlížíte po jiných? V této fázi přechozeného vztahu se často objevuje nevěra.

Již tedy víte, jak odhalit přechozený vztah. Zde se dočtete, jak přechozenému vztahu předejít.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.