Uvažujete o partnerském vztahu s mladším mužem? Nebo už v takovém vztahu dokonce žijete? Takový vztah má své kouzlo, ale občas se také setkává s nepochopením okolí. Jako vše ostatní, i vztah s mladším mužem má své výhody a nevýhody.

Co vám dá vztah s mladším mužem?

Některé ženy mají pocit, že vstoupí-li do vztahu s mladším mužem, omládnou. Hned mají větší sebevědomí, najednou jsou plné energie a chuti do nových zážitků. Často to také radikálně oživí jejich sexuální život. Opět zjistí, jak příjemný je sex a intimnosti.

Často se začnou opět více společensky angažovat, chodí více do společnosti a dostanou se mezi nové mladší lidi.

Vše výše uvedené má samozřejmě velmi pozitivní vliv na psychiku a celkovou pohodu ženy, která se pak cítí skvěle. Opět získává pocit, že její život ještě má smysl. Že má ještě proč žít, že se má čemu oddat.

Strasti vztahu s mladším mužem

Pokud mladší muž ještě nemá děti, je pravděpodobné, že je v budoucnu chtít bude. To může v určité fázi vztahu vést až k rozchodu, pokud už žena žádné další děti nechce.

Někteří mladší muži navazují vztah se starší ženou záměrně, protože chtějí využívat jejich peněz či dobrého postavení. Není vzácnosti, kdy žena takového mladšího muže přijme k sobě do firmy nebo ho jinak zakomponuje do vlastního byznysu. Přestože se to může krátkodobě zdát jako skvělý nápad, často to dopadá špatně. Pokud se tento mladší muž později chce od ženy odtrhnout a rozejít se, ženy to pak snášejí o to hůře. Cítí to jako dvojnásobnou zradu.

Ženy ve vztahu s mladším mužem se často setkávají s odsuzováním okolím a někdy dokonce i nejbližší rodinou. Častou příčinou problémů bývá fakt, že nový partner ženy je stejně starý nebo dokonce ještě mladší než její vlastní děti.

Někteří muži navazují vztahy se staršími ženami proto, že jim pak nějakým způsobem nahrazuje matku. To u některých páru nemusí být žádný problém, pokud takovéto spojení funguje a oběma vyhovuje.

Stává se však, že to dříve či později začne jednomu ze zúčastněných vadit. Muži mohou získat pocit, že je starší žena příliš omezuje a příliš si je přivlastňuje. To bývá způsobeno tím, že si ženy ve vztahu s mladším mužem tolik nevěří a obávají se, že ho ztratí, že odejde za mladší. Proto se ho snaží hlídat více, než je zdrávo.

Někdy se také stává, že samotný důvod, pro který se původně seznámili se starší partnerkou, jim začne vadit. Mladší muž byl původně podvědomě přitahován jejími mateřskými sklony a jejím pečovatelským chováním. Ze začátku mu to vyhovovalo, ale s postupem času zjistil, že mu to pomalu ale jistě začíná vadit a vzniká problém.

Tyto ženy si často uvědomují, že svého partnera omezují a přespříliš žárlí, ale nedokážou si samy pomoci. Chápou, že je to problém a chodí do poradny s tím, že to, co se jim ze začátku vztahu tolik líbilo, jim teď začíná vadit a komplikovat vztah. Někdy také mívají pocit, že je jejich mladší partner až zneužívá a že už je to na ně příliš.

Pokud žijete ve vztahu s mladším mužem a pozorujete u sebe některé z výše uvedených problémů, začněte to včas řešit, než vám to přeroste přes hlavu. V klidu si s partnerem sedněte a vše si slušně a věcně vysvětlete. Řekněte si, co je špatně a co vám nevyhovuje. Sdělte si své představy o budoucnosti, co očekáváte a jak chcete spolu ve vztahu pokračovat. Vypracujte jasnou partnerskou dohodu a důsledně ji dodržujte.

Pokud máte pocit, že se vám stále nedaří najít vhodné řešení a skutečně již nevíte, jak dál, obraťte se na odborného poradce, který vám pomůže najít řešení vašich problémů ve vztahu s mladším mužem.

autor článku: Karel Chába