Co dělat, když se neozývá

Možná jste na úplném počátku nového vztahu. Zrovna jste se začali vídat a váš partner se po několika schůzkách záhadně přestal ozývat a vy nemáte absolutně žádné tušení proč? Nebo jste po rozchodu a rádi byste si se svým ex ještě něco dořešili, ale on vás ignoruje a neozývá se? V takové situaci se určitě necítíte zrovna nejlíp, ale co s tím?

Co když se neozývá na začátku vztahu?

Je pochopitelné, že vás trápí, že se ten druhý neozývá. Chcete vědět proč. Uvědomte si ale, že samotný fakt, že se vám neozývá, má obrovskou vypovídací hodnotu.

Bohužel ne každý, s kým si začnete, má stejné záměry ve vztahu jako vy.

Buďto to ten druhý věděl od začátku, že to nemyslí vážně. Vymýšlel si a lhal vám.

Často to ale je tak, že si ten druhý na začátku myslel, že by to třeba mohlo fungovat, ale po krátké době zjistil, že mu takový vztah nevyhovuje a přestat se bez vysvětlení ozývat je pro něj nejsnazší řešení takové situace.

Měli byste si uvědomit, že i když si to nechcete připustit, tak jste dostali jasné signály, že ten druhý prostě nemá zájem. Možná se vymlouvá, že nemá čas, nebo hledá jiné výmluvy. Ve skutečnosti byste s takovým člověkem neměli být ve vztahu. Přestože se vám to teď tak třeba nezdá, nebyl by to dobrý vztah.

Já vím, že se bojíte se, že nejste milovaní. Možná máte pocit, že vás ten druhý jen zneužil.

Především si ale musíte si uvědomit, že teď nejde o toho druhého, který se neozývá. Nemůžete nikoho nutit, aby v tom vztahu byl.

Měli byste se snažit sami ten vztah ukončit. Nečekejte na druhého, až se vám ozve. Taky byste se nemuseli dočkat. Zařiďte si život tak, abyste byli závislí pouze sami na sobě. Abyste byli sami se sebou spokojení. Nespoléhejte se na někoho, kdo s vámi nechce být. Splňte si své potřeby sami nebo začněte hledat někoho, kdo o vás bude mít skutečný zájem.

V této situaci velmi trpí lidé, kteří jsou emočně závislí na tom druhém. Lásku k sobě cítí, jen když jim lásku dává najevo někdo jiný.

Máte-li pocit, že to je i váš případ, zamyslete se, zda nepotřebujete pracovat spíše sami se sebou. Abyste si zvedli sebevědomí. Abyste si hodnotu lásky dokázali dávat sami a nebyli tolik závislí na někom druhém.

Vyhněte se zbytečnému utrpení. Neptejte se, co jste udělali špatně, co jste mohli udělat jinak. Pravděpodobně jste neudělali nic špatného. Prostě jste jen očekávali něco, co vám ten druhý nemůže dopřát.

Po rozchodu se neozývá ignoruje mě

Rozešli jste se s partnerem, ale přesto byste si s ním rádi něco vyjasnili či vyřešili. Co ale dělat, když on vás teď ignoruje a neozývá se vám?

Předem je třeba říci, že nemůžete nikoho nutit, aby s vámi byl nebo aby se vám ozýval. Už samotný fakt, že se vám neozývá vypovídá to o tom, že asi nemá zájem. Nebo prostě jen potřebuje čas, aby si urovnal myšlenky.

Měli byste se snažit s rozchodem vyrovnat po svém. Já vím, že to bývá obtížné, ale snažte se nedoufat v návrat do vztahu. Ano, není vyloučené, že se k sobě někdy v budoucnu vrátíte. Ale to nejlepší, co proto teď můžete udělat, je zapracovat na své vlastní psychice. Snažte se posílit sami sebe, abyste měli poté lepší šanci do nového stavu.

Někteří lidé ve stavu čekání zůstávají měsíce i roky. To je ale špatná cesta a plýtvání vlastním drahocenným časem. Uvědomte si, že pokud s vámi někdo nechce komunikovat, nemá smysl se snažit chtít s ním být za každou cenu. Posuňte se dál.

Co mají předchozí dva problémy společného? V obou případech se lidé snaží najít nějaké racionální odpovědi, zdůvodnění, proč se stalo to, co se stalo. Pokládají si otázky, co udělali špatně, co mohli udělat lépe. Bohužel, jak už to u emocí bývá, racionální odpověď často neexistuje. Jako lidé jsme naprogramováni ve všem hledat souvislosti a logiku, ne vše však logiku má.

Máte-li pocit, že už to čekání nezvládáte a nedaří-li se vám z tohoto stavu uniknout, vyhledejte pomoc odborníka, který vám pomůže nalézt cestu, jak dál.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

113 komentářů u „Co dělat, když se neozývá

  Anonym Únor 22, 2015

  Dobrý den.Je mi 52 let,jsem 22 let rozvedená,sama jsem vychovala dva syny,starší je už z domu,mladší odejde brzy do učení.Mám 7let vztah s ženatým mužem,máme se pořád moc rádi.Milujeme se.Poslední dobou to trochu skřípe,rádi bychom šli ve vztahu dál,zestárli spolu,máme ale morální zábrany.On je odhodlaný se rozvést,jenže já nechci aby se rozvedl kvůli mě a aby byla nešťastná jeho žena a rodina.Ale také nechci zůstat sama.Jeho manželství trvá 25 let,z toho 7 let se schází se mnou,jeho žena nejspíš nic neví,kromě sexu a něžností jim to cekem funguje.Je tu ještě jeden muž,rozvedený,má o mě zájem,jenže já ho beru jako kamaráda,vážím si ho a asi bych se ho i naučila milovat.Poradíte co s tím ?
   Karel Chába Březen 3, 2015

   Dobrý den, pokud s vámi chce žít a je to jeho svobodné rozhodnutí, že se rozvede, tak byste to neměla řešit. Jestliže se s tím nedokážete vyrovnat, tak potřebujete pomoc. Rád vám pomohu.
  Nikola Září 19, 2015

  Dobry den, uz si nevim rady, s tim co me potkalo. S přítelem jsme se rozešli pred 14 dny. Nicméně vypadalo to, ze se bude chtit vratit, ale moje vlastní blbost (kterou si uvědomuji az nyní) me donutila delat hlouposti. Začala jsem jo bombardovat smskama a rikat veci, které za normálních okolnosti bych nerekla. Psala jsem mu proto, protoze se dlouho neozyval. No a ted mi napsal, ze by byl blazen kdyby se ke me vratil a at uz ho nechám na pokoji. Byli jsme spolu 4 roky. Nevim jak z toho ven, neustale se topim ve slzách a on nereaguje na žasne zprávy. Moje sebevědomí je na bodu mrazu a mam pocit, ze se z toho nedostanu.
   Karel Chába Září 24, 2015

   Dobrý den, chápu, jak se cítíte, ale opravdu je teď nejlepším řešením mu dát prostor. Nechce ho vydechnout a sama vyhledejte pomoc. Potřebujete se zklidnit. Rád vám pomohu.
  Adéla Říjen 4, 2015

  Dobrý den, s mým přítelem to máme složitě. Jsme spolu asi okolo 6 měsíců a už párkrát jsme se dost hádali. Vždycky jsme si to nějak vyříkali, ale pokaždé jsem z toho vyšla tak, že jsem chybu udělala já. Myslím si že chyba byla na obou stranách. Nedávno mi řekl že už neví co si o tom má myslet. Poté jsem měla narozeniny a choval se ke mě celkem hezky. Tak nevím co si mám myslet. Bohužel/díkybohu ho pořád miluju a nedá se to jenom tak přejít. Je to jeden z mála vztahů , kdy někoho tak moc miluji. Nevím co mám dělat. Když to někomu řeknu, tak mi řekne ať ho nechám být, že mám na víc. Já si to osobně nemyslím. Moc prosím o radu.
  Aneta Leden 26, 2016

  S přítelem jsme spolu 3 měsíce,přítel to v minulosti neměl jednoduché to chápu,ale stačí mu semnou trávit málo času,třeba tak 2 dny za 14 dní.Jednou se chová moc hezky,podruhé jsou pro něj přednější kamarádi,nevím co mám dělat.Někdy se třeba týden neozve,pak zase píše pořád.Nevím zda mu dát prostor nebo to ukončit
  Jana Březen 9, 2016

  Dobrý den,ráda bych od Vás jako od muže dostala vysvětlení,jak to myslí muž,když napíše po menší odmlce a první schůzce: Ahojky,promiň,mám teď v hlavě trochu guláš,potřebuji si srovnat myšlenky.Bylo mi s tebou fajn.Berani potřebují volnost,musim si to v hlavě srovnat.Pa
  Podotýkám,že v lednu se s nim rozešla partnerka,byl s ní rok a prý už ji rozhodně zpět nechce,že ho podrazila a on prý se do stejné řeky nikdy nevrací.Rozumim tomu tak,že dobrý,víkend super,užil jsem si,ale nechci se vázat,měj se hezky?Děkuju za odpověď.
   Karel Chába Březen 16, 2016

   Dobrý den, berete si to příliš vztahovačně. Já bych to tak neformuloval, ale svým způsobem to tak můžete chápat. Neberte si to osobně. První schůzky jsou o poznávání a je přirozené, že se může stát, že jeden nechce pokračovat.
  Jana Duben 1, 2016

  Dobrý den, mám takový problém, s přítelem jsme rok. Bydleli jsme spolu, oba byli na vysoké škole, přítele ze školy vyhodili, začal mít finanční problémy a postupem času zůstával více doma. Nedávno jsme se pohádali kvůli tomu, že se mi málo ozýval, když jsme spolu nebyli a od té doby se mnou nekomunikuje. Řekl mi, že ho náš vztah nebaví, ale že mě má rád a rozcházet se nechce, jen chce mít klid a čas, aby nic nemusel a nic se od něj nevyžadovalo. Teď už je to týden, co se mnou nekomunikuje a nevím, jak dlouho to potrvá. Myslíte, že tento vztah má smysl a že se přítel ke mě „vrátí“? Nebo bych na něj měla postupně zapomínat a snažit se smiřovat s rozchodem?
   Karel Chába Duben 7, 2016

   Dobrý den, zda pro vás má tento vztah smysl, si musíte říci vy sama. Pro mě by neměl. Nejdůležitější na vztahu dvou lidí je, aby oba chtěli vztah budovat a pracovat na sobě. Pak jde skoro všechno. Nemohu vědět, zda se vrátí. Dejte mu čas. Určete si dobu, po kterou vám to stojí za to čekat, a pak když nic, tak to uzavřete.
  Eva Srpen 13, 2016

  Dobry den, mam znamost 2 mesice. Ze zacatku bylo vse super, dalo by se rici,ze jsem potkala muze snu.Bohuzel posledni mesic se vse zmenilo,zajem opadl, kontakt uz neni tak casty,ozyva se kdyz on chce, z dovolene s kamarady se mi ozval pouze 2x. Po dovolene opet uprednostnil pratele.Citim,ze je neco spatne,ale on tvrdi,ze se vidat chce. Nerozumim mu a obavam se,ze ani zadne rozumne vysvetleni od neho nedostanu.Myslela jsem,ze chceme oba,ale ted uz mi to tak neprijde.Rozum mi samozrejme rika, ze me asi nema rad,ale je tezke si priznat,ze jeho zajem uz vyprchal.Dekuji za odpoved.
   Karel Chába Srpen 15, 2016

   Dobrý den, je zcela běžné, že jak rychle to začalo, tak to rychle skončí. Myslím si, že neví přesně, co cítí a také je mu nepříjemné vám to přiznat. Domnívám se, že to bude utlumovat. Nicméně na něho netlačte a dejte mu čas a prostor.
  Hana Srpen 15, 2016

  Dobrý den, jsem s přítelem 3,5 měsíce. Vídáme se jen o víkendech a to za ním jezdím já on za mnou ne.Víkendy si užíváme jsou krásné máme si co říct, vymýšlíme programy. V týdnu je náš vztah skoro o ničem když nenapíšu já on nenapíše, volá tak 2x týdně. Nějaké hezké sms nebo vyznání skoro žádné. Já mu napíšu že mi chybí a on ani neodepíše. Nevím jestli se třeba se mnou nenudí?? Vůbec si nejsem jistá jeho vztahem ke mně jestli to se mnou myslí vážně. Už jsem se seznámila s jeho rodiči a teď to čeká jeho. Začal mluvit o společném bydlení, ale já si nejsem jistá….
   Karel Chába Srpen 18, 2016

   Dobrý den, někteří lidé mají menší potřebu kontaktu se svým protějškem. To může být jeho případ a nemusí to nezbytně znamenat, že vás nemá rád, nebo s vámi nepočítá. My to spolu, nicméně, nevyřešíme. Vy si s ním o tom musíte promluvit a vše si ujasnit. K tomu doporučuji tento článek https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Marketa Srpen 15, 2016

  Dobry den, chtela bych od Vas vedet,co to pro me znamena,kdyz mi muz oznami,ze na vikend mu prijedou kamaradi a ze se chysta s nima nekam vyrazit ( bar,club,atd) a ja ze se muzu pridat. Pokud budu chtit.Souhlasila jsem. Chtela jsem jeho pratele poznat. Jenze jakmile jsem souhlasila,tak se uz neozval. Zrejme to nemysli vazne,kdyz me nechtel predstavit- chapu to dobre? Ja se nastvala a s nadhledem jsem to nasledujici den ukoncila. Coz me ted dost mrzi a chtela bych to napravit,ale zaroven si zachovat hrdost.Nevim,jestli o to ale stoji. Uz se totiz vubec neozval. Podotykam,ze jde o dvoumesicni znamost,kde se dva poznavaji. Zatim jsem nepoznala,jestli ke me neco citi. Nevim,co ted delat…?
   Karel Chába Srpen 18, 2016

   Dobrý den, může to znamenat hodně věcí. Třeba to, že si chce užívat a uvědomil si, že s vámi by to nešlo. Také to, co píšete vy. Myslím, že pokud si jasně neřeknete, co kdo chce a za jakých podmínek, nemá cenu se vracet a o něco se snažit.
  Markéta Září 2, 2016

  Dobrý den jen bych se chtěla zeptat.S partnerem se známe tak nějak 2 měsice.Moc jsme se neviděli chtěl vážný vztah i děti prostě co k tomu patři.Ted je to týden že se vubec nezve.Jsem se ozvala a do dnes žádná odpověd.Byli jsme v kontaktu.Chapu má hodně práce na domku.Jen nechápu proč to tak planoval a nevim jak si to vše vysvětlit.Děkuji.
   Karel Chába Září 5, 2016

   Dobrý den, jeho nadšení přešlo a už to tak nechce. Jak říkám „rychlý nástup (vše chtěl hned od začátku), má rychlý konec“. Neudělal to schválně, ale díky strachu to neumí jinak.
  Nina Září 5, 2016

  Dobry den, mam dotaz který se týká mého bývalého přítele… Chodili jsme spolu na dálku 2 roky jezdila jsem za nim ja, asi před měsícem mi po tel. Řekl ze to vyprchalo a ze bude lepší když se rozejdem( chtěl přijet ale ja to z nej vytáhla po telefonu, cely telefonát pro plakal). Poté mi psal ze ho to mrzí a ze toho bude urcite do konce života litovat… Ve finále to vypadalo tak ze kopačky dostal on. Od té doby jsme si psali jen skrze me věci které mi pošle po kamarádovi.. Je mi to moc líto a cele té situaci nějak nerozumim.. Snažím se to v sobě vyřešit ale moc to nejde, psal mi ze v tom žádná jiná neni ze ho to akorát nicí.. Ruku do ohne bych za to nedala.
  Dekuji Nina
   Karel Chába Září 6, 2016

   Dobrý den, myslím, že máte problém se držet toho, co vám řekl „vyprchalo to“. Říká tím něco ve smyslu, že vztah už pro něho nemá cenu, že nejsou naplněny jeho očekávání, atd. Nejlépe uděláte, když budete jeho názor respektovat a chovat se k němu tak, že na svůj názor má nárok. Dále se zkuste s ním bavit o neutrálních věcech a nijak s ním ten problém neřešte. Využijte toho, že si píšete, dokud to ještě jde.
  Lenka Září 29, 2016

  Dobrý večer. Byla jsem s přítelem ve vztahu 2 měsíce. Říkal, že mě má rád, já jeho mám moc ráda. Na konci srpna jsme se rozešli. Byli jsme v kontaktu, měla jsem přijet k němu, ale řekl, že bude mít moc práce, ať nejezdím. Když jsem se při jednom rozhovoru zeptala, jestli má ještě o mě zájem, řekl, že jo, ale že má teď špatné období. Když mu občas napíšu, jen si to přečte a neodpoví. Je sice fakt, že jsem mu párkrát i moc volala a občas i dost psala. Mám ho fakt ráda a nevím, jestli má ještě zájem, nebo potřebuje jen prostor. Nebo je v tom už jiná. Je fakt, že na začátku jsme si dali pár měsíců pauzu, protože nebyl moc komunikativní a pak jsme si náhodou napsali a tak to vše, i vztah začalo..
   Karel Chába Říjen 3, 2016

   Dobrý den, myslím, že ví velice dobře, že zájem máte a nemůžete ho teď nijak přesvědčit. Svou aktivitou byste jej naopak odrazovala. Být vámi, v ten vztah nedoufám a ani když se ozve, že se chce vrátit, jelikož jeho chování (útěk) se bude opakovat.
  Nikola Listopad 12, 2016

  Dobry den,
  Schazim se s muzem 2 mesice.
  Lepsiho chlapa jsem nepoznala tak jak na me kouka to se snad neda jinak rict nez jako na obrázek kdyz jsme spolu je vse v poradku ale jak spolu nejsme nema moc zajem si psat nebo napise strucne a jako by mu na me vubec nazalezelo.
  Neco si take domluvime a on se vubec neozve. Kdyz se ho narovinu zeptam zda se chce jeste schazet tak rekne ze se vidat chce. Nevim jak si to vyložit proc je jiny osobne a pres psani.
  Dekuji za odpoved
   Karel Chába Listopad 14, 2016

   Dobrý den, nemusí to znamenat nic. Prostě to tak má. Nemá takovou potřebu být v kontaktu, když spolu nejste. To se ale netýká vás. Pokud vám to vadí a bojíte se, tak si o tom promluvte. Řekněte si, kdo co chce, jaké má představy. Více zde https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Anonym Listopad 13, 2016

  Dobrý den, s přítelem jsme spolu byli necelé 3 roky, začal mít určité finanční problémy, které ho delší dobu trápili, kvůli kterým jsme se i často hádali. Vždy jsem hledala nějaká řešení aby se z toho dostal. Před týdnem mi řekl, že si potřebuje dát věci do pořádku, že chce čas a chvíli být sám. Odstěhoval se ke svému otci, který mu s jeho finanční situací údajně pomůže. Máme spolu i psa které ho má moc rád. Je to už týden, nepíše, nevolá, prostě dělá mrtvého brouka a já nevím zda mám čekat a jestli mě vůbec miluje, nebo jestli mu je bezemě lépe. Porad čekám že se mi ozve. Nepíšu mu a ani nevolám, nechávám to na něm.. Ani nevím zda je to konec, ale asi ano, když se mi vůbec neozývá.
   Karel Chába Listopad 14, 2016

   Dobrý den, být vámi, tak se ozvu a požádám ho o nějakou „dohodu“, jak to bude. Můžete mu to třeba odůvodnit tím, že mu opravdu chcete dát čas a prostor. Nicméně že teď nevíte, co by jak mělo být a nechcete něco dělat špatně. Pak budete vědět více.
  Anonym Listopad 26, 2016

  Dobrý den, prosila bych o Vaší radu. Seznámila jsem se s mužem přes seznamku měli jsme dvě schůzky a pak se odmlčel ozval se za 2 týdny že měl toho v práci hodně. Dali jsme další rande kde proběhlo přespaní u něj ráno byl ochotný a velice pozorný. Poté se ale neozval. tak jsme mu napsala já a pár slov mi uvízlo v hlavě a napsal Ahojky už jsem myslel že nenapíšeš. Nevíte co tím chtěl říct? Pak jsme si normalně psali odpovídá a ptá se jak se mám a tak. ale pak jsem si řekla že nechám aktivitu na něm ale neozývá se. nevím co dělat ale je mi jasné že nemá asi zájem.
   Karel Chába Listopad 29, 2016

   Dobrý den, nemusíte to být jen tím, že nemá zájem. Může ho bavit hrát hry, atd. Je celkem jedno, jaká je pravda. Doporučuji vám si přestat dělat domněnky a jednoduše se ho zeptat. Co a jak chce. Uvidíte, co řekne a zda pak bude dělat to, co proklamoval.
  Michal Listopad 28, 2016

  Dobrý den, chci se zeptat. S bývalou přítelkyní jsme se seznámili před dvěma roky, po te jsme spolu začali i bydlet asi rok. Mezi touto dobou jsme měli velmi velké spory. Napsala mi, ze vztah tímto konci. Od te doby je to již tři měsíce se neozvala. Přitom během našeho vztahu mi dokazovala jak moc mne miluje,a vypadalo to, ze spolu zůstaneme už na furt. Zarizovali jsme byt atd. Faktem je, ze jsem dělal potíže, po rozchodu jsem ji hodně psal, neznal jsem presne důvody, a tak jsem psal jak ji, tak rodičům atd. Psal jsem ji i ke svátku, zkratka neodepiseje. Já bych se už do vztahu nechtěl vrátit, jen mne zajímá jak se ji daří atd. Chci ji mít aspoň za kamarádku. Dockam se někdy její odpovědi?
   Karel Chába Listopad 29, 2016

   Dobrý den, není pravda, že ji chcete jen jako kamarádku. Chcete živit naději. Je to přirozené, nicméně když si to přiznáte, bude vám lépe. To nemohu vědět, zda vám napíše.
  Rajčo Listopad 28, 2016

  Dobrý den,
  mám otázku. Velmi se mi líbí jeden kamarád, kterého znám asi 1 rok. Vizualne mne pritahuje a něco k němu i cítím. Bohužel jsem zadaná. On se vždycky jednou za čas ozve a pak se vidíme 1-3x za 14 dní (koncert, party, prochazka). Já začnu přemýšlet, že bych byla ochotná zahodit co mám a on se přestane ozývat. Zase tak 2 měsíce žádná zpráva a pak slet setkání. Oba jsme relativně decentní lidé a já jsem zadaná, takže jsme nikdy nemluvili o žádné potencialitě a naše maximum je chytnutí za ruku, či objetí při čekání na tramvaj. Rozumím tomu chování špatně a je to jen kamarádské či jsou tu polootevřené dveře? Nevím ani 100% zda bych do toho šla, mám málo inf. k vyhodnocení. KM, 27 let.
   Karel Chába Listopad 29, 2016

   Dobrý den, něco k vám cítí, nicméně nechce do toho jít. Proč to tak je, nemohu vědět, možností je více.
  Anonym Prosinec 2, 2016

  Dobrý den děkuji Vám za odpověď. Psala jsem Vám že se muž sám od sebe neozve ale na mé sms reaguje okamžitě Dala jsem na Vaší radu a napsala mu jestli se uvidíme jestli nedáme schůzku napsal: mohli by jsme ale nevim kdy jsem pracovně mimo město vracím ze za týden. tak jsme mu napsala ze až se vrátí tak když bude chtít tak at se mi ozve. ale už jsou to tři týdny a neozyvá se takže jasný nezájem co si o tom myslíte? mám mu ještě napsat nebo to nechat plavat? dekuji za odpověď
   Karel Chába Prosinec 5, 2016

   Dobrý den, důvodů, proč se tak chová, může být mnoho. Já bych to zkusil, sešel se a vážně si promluvil.
  lenka Prosinec 8, 2016

  Dobrý den,cgtěla bych se zeptat,seznamila jsem se s jedním klukem na facebooku po kratkodobém psaní jsme se viděli za 3 dny vše ylo dokonalé samozřejmě chtěl hned vztah tak jsem po týdnu do toho šla vše bylo krasné 14 dní ale po tom jsem začala řešit problémy přes fb a jeho to naštvalo a tak náš vzta rychle skončil,za měíc jsem se mu ozvala a hned mě pozval na festival taky bylo vše ok ale ted jsme spolu týden a příjde mi že mě ignoruje a nejeví o mě žadný zájem a myslím že mě bere jako samozřejmost. mohl by jste mi prosím poradit jak dál? Mám ho strašně ráda děkuji za odpověd .
   Karel Chába Prosinec 8, 2016

   Dobrý den, je možné, že na něho moc tlačíte. Zamyslete se, zda to neděláte a pokud ano, tak uberte. Pokud si myslíte, že to neděláte, tak si s ním promluvte o tom, jak to on s vámi zamýšlí, abyste věděla, na čem jste.
  ANNA Leden 6, 2017

  Dobry den asi pred mesicem jsem se.seznamila s muze.. vypili jsme si skvele si rozumeli.Vedela jsem,ze je zenaty mluvil o tom,ze manzelka ma milence a chce rozvod,maji 2 deti.No skoncili jsme milovanim.Stravili spolu 2 dny pak rekl,ze musi jet za malym.Jeste ten den mi psal sms a ,ze jedine co mi muze slibit,ze pojedem nekam na vikend.Chvili jsme si psali vim,ze na tom neni dobre bere leky na uklidneni. Neozyva se,tak 2* ty mu napisu vzdy odepise,ale celkem stroze.V jedne sms psal,ze po novem roce uz bude mit misto na damske navstevy.To me zarazilo,ale i tak jsem mu napsala,ze doufam,ze me pozve taky.Pry zcela urcite a bude se moc tesit.Ze se z toho musi dostat sam.Co mam delat dal cekat ?
   Karel Chába Leden 9, 2017

   Dobrý den, myslím, že si nechcete přiznat, že on více nechce a že si nejspíše užil jen románku, a tím to pro něho končí. Měla byste to ukončit a najít si partnera nezadaného.
  Lor Leden 14, 2017

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Cca před měsícem jsem potkala hrozně fajn chlapa (mně 20, jemu 22), rozumíme si, máme stejné zájmy, líbíme se sobě navzájem. Vídali jsme se tak 2x týdně. Ted se ale asi už týden neozval, běžně pořád psal první, každý den, info o škole, nebo co zrovna dělá atd. Samozřejmě je ted zkouškové, takže chápu, že se učí, taky se učím. Ale přišlo mi to divné, tak jsem mu včera napsala, stručně odpověděl a povídali jsme si asi 5 minut. Dnes jsem mu psala znova, jak mu dopadla dnešní zkouška, tak opět strohá odpověd a pak už ani neodpověděl…
  Je jen hodně zaneprázdněný, že si neudělá ani hodinu čas na schůzku nebo to něco značí?
  Děkuji za odpověd
   Karel Chába Leden 17, 2017

   Dobrý den, usuzuji, že jeho zájem se ztrácí a chladne.
  Sofie Stránská Leden 19, 2017

  Dobrý den, pohádali jsme se s přítelem a já ho trochu fyzicky napadla, nechce semnou komunikovat chce prej odeme chvíli klid, nevím co mám dělat
   Karel Chába Leden 19, 2017

   Dobrý den, víte, co máte dělat, on vám to říká. Dejte mu prostor a čas. Navrch se ho naučte dobře poslouchat, co vám říká a budete mu mnohem lépe rozumět.
  aaa Únor 14, 2017

  Dobry den,
  Som 10 mesiacov po rozchode s priatelom, s ktorym som bola rok a pol. Nevidime sa casto, tak raz za mesiac alebo dva, ani si nepiseme, len som mu po rozchode napisala (rozisiel sa so mnou on cez internet lebo sme si nerozumeli a travil uz radsej cas s kamosmi nez so mnou) ze dakujem a zablahozelala aj k narodeninam. Problem je, ze vzdy ked ma vidi, tak nim trhne, snazi sa ujst alebo sa mi vyhyba. Po rozchode mi nenapisal uz ani ciarku, a nezablahozelal mi ani na narodeniny, ako keby som neexistovala. Ako je mozne ze on ma takto dokazal vymazat zo zivota a ze som mu lahostajna a mne chyba niekedy jeho spolocnost?
   Karel Chába Únor 15, 2017

   Dobrý den, myslím, že to nevidíte správně. On se vám vyhýbá, protože není s rozchodem vyrovnaný a kontakt s vámi mu nedělá dobře. To ale neznamená, že se chce vrátit.
  Half Únor 15, 2017

  Dobry den..mam obrovsky problem…pritelkyne se semnou rozesla po sms pred 14 dny…ja to nemohl a stale nemuzu pochopit..nedalo mi to a tak jsem za ni jel..cekal jsem pred praci na ni dve hodiny s kytkou..chtel jsem se ji omluvit za me spatne jednani vuci ni a vyrikat vse..ona ale byla tvrda jak skala..a neustale opakovala ze proste uz ne..zkousel jsem vse mozne:dohodu..domluvit se..nic nezabralo..jeste pred 14 dny od teto schuzky mi psala jak me miluje..kdyz jsem se ji na to ptal tak rekla ze to psala z litosti..prijde mi ze strasne obratila a je plna zloby..ja ji strasne miluju a nedokazu si bez ni predstavit zivot..nekomunikuje semnou a totalne me ignoruje..prosim o radu..vzdat se nechci
   Karel Chába Únor 17, 2017

   Dobrý den, rada je taková, kterou vy už znáte, ale nechcete si ji připustit. Nechte ji být, respektujte, že nechce.
  PETR Únor 19, 2017

  Pred nedavnem se mnou rozesla pritelkyne po 6 letem vztahu.Jeste vikend pred valentynem jsme byli spolu a bylo vse fajn,predtim mi rikala ze ma kamarada,ze hleda nekoho kdo by ji financne vypomahal a to momentalne nemuzu.Pak vahala mezi nim a mnou,ze ma oba rada,mezitim ten novy kamarad,ktereho zna kratce pozval na vylet,koupil kvetiny a nevim co ji jeste slibil.Pred rozchodem mi napsala ze bohuzel se do neho zamilovala a mam ji dat pokoj,ze u mne uz necitila zamilovanost,ikdyz jsem ji projevoval jinymi zpusoby.Pristi patek jedu k ni pro veci co u ni mam.Mam ji dat cas kdyz po kratke znamosti opustila dlouhodoby vztah kvuli zamilovanosti?jak se mam zachovat?
   Karel Chába Únor 21, 2017

   Dobrý den, to musíte zvážit vy. Nevadí vám, že dává předost muži s penězi? To se přeci může opakovat, když se vrátí, tím se její problém ohledně peněz nevyřeší. Chovejte se přirozeně. Není důvod se nějak přetvařovat. Pokud jí chcete něco říct, tak jí to slušně řekněte.
  Betty Březen 9, 2017

  Dobrý deň,pred mesiacom som na diskotéke stretla milého chlapca(23),je pravda,že bol v tom čase pripitý, ale boli sme spolu celú noc,bolo mi s ním krásne. Pri odchode sme si vymenili čísla, zaželal mi ešte nadránom sladké sny. Odvtedy sme si písali denne, boli max 2 dni, kedy sme si nenapísali ani slovko a to tiež len preto, že ja som mu neodpísala..Už po dni písal“kdeže som“. Pred 2 týždňami sme sa stretli.Správal ako džentlmen, mali sme fajn prechádzku, aj rozhovor. Iba jedna vec ma neistela, ako málo sa mi pozeral do očí. Úplne sa tomu vyhýbal.. Večer mi napísal, že ďakuje za krásny deň so mnou, že sa teší nabudúce. Odvtedy bol kontakt vlažnejší, teraz sa už týždeň neozval. Čo sa to deje?
   Karel Chába Březen 14, 2017

   Dobrý den, asi ho jeho náklonnost k vám opouští. Lidé, kteří se velice rychle nadchnou pro druhého, často také rychle ztratí zájem.
  Daniela Březen 11, 2017

  Dobry den,stretavam obcas v autobuse mileho sofera,citila som sympatie tak asi po roku som teraz nabrala odvahu a spytala som sa ho ako sa vola povedali sme si par veci je po rozchode s priatelkou,dali sme si kontakt a dohodli na stretnuti teraz v nedelu najprv aj zavolal a aj vcera som mu pisala a neodpoveda viem ze tazko nesie rozchod a ja este aj pracujem v zahranici neviem ako sa zachovat…dakujem Daniela.
   Karel Chába Březen 14, 2017

   Dobrý den, můžete mu zkusit narovinu napsat, zda má zájem se seznamovat, něco rozvíjet. Moc víc toho udělat nejde.
  D. Březen 11, 2017

  Dobry den.
  Nahodou som vhupla do vztahu zhruba pred 8 mesiacmi. Bola som trosku nespokojna s vlastnostami partnera, ale akosi to slo. Diagnostikovali mi zhubny nador. Partner to zlahcoval, ze to urcite nebude take hrozne, lebo nic na mne nie je vidiet. Doslo na chemoterapiu. A po tejto informacii zacal ignorovat moje sms i telefonaty. Nebolo mozne s nim hovorit, ukoncila som to sms-kou. Aj som mu vynadala za ignorovanie. Dokonca ani na to nereagoval. Nerozumiem tomu. Zlakol sa choroby, ci som jeho gula na nohe a je treba sa ma zbavit? Dakujem za nazor. D.
   Karel Chába Březen 14, 2017

   Dobrý den, neznám ho. Možné je vše, co píšete. Není asi tak podstatné, co se stalo, nicméně jaký vám tím dává signál.
  Erika Březen 22, 2017

  Dobry den, jsem zmatena z muze se kterym se schazim 2 mesice. Proc jsou muzi tak nestali? Jednou mi da nadeje, pak se 4 dny neozve. Vzdy se choval ke me hezky, ale neni to to, co chci. Uz se zname delsi dobu a ja uz nemohu. Mam mu dat sve city najevo? Oba mame 30 let a uz me nebavi hrat si na nedostupnou. Znam i par jeho kamaradu, vse bylo ok.Ale chci byt v jeho zivote jen ja, za coz ruku do ohne dat nemuzu.Vim, ze muzi nejsou radi loveni, ale uz se mi v tom nechce plavat. Mela jsem pocity, ze ke me neco citi, ale tim, ze se pak par dni neozve ty pocity znici a ja jsem smutna.Poradte mi, jak se zachovat. Diky moc!
   Karel Chába Březen 28, 2017

   Dobrý den, váš text je plný domněnek a postojů, které vám škodí. Za a) nemůžete tvrdit, že muži jsou nestálí. Takto globalizovat nejde. To vám neprospívá. Jistě jsou někteří nestálí, ale ne všichni. Za b) co očekáváte, když si hrajete na nedostupnou? Ano, dejte mu najevo své city a na rovinu si s ním promluvte o tom, co chcete vy a co on. Pak budete mít více jasno. Za c) „měla jsem pocit, že ke mně něco cítí“ – ano, možná ano, ale to nezbytně neznamená, že s vámi chce být. Takže opět: jediné řešení je promluvit si s ním a zjistit, jak to je. Nejde v něco jen doufat a svádět na druhého, že to nedělá. To je velká chyba.
  Tereza Duben 30, 2017

  Mam za sebou sedmilety vztah,ktery jsem ukoncila pred dvema roky kvuli nekomu jinemu. S nim jsem doted byla,toho cloveka si vazim,zili jsme spokojene,milovali se. Bohuzel moje stara znamost pro me neskoncila jen tak, porad me kontaktoval a doufal ze se vratim.I pres to vsechno,ze k nemu nic necitim jsem s nim vyrazela obcas ven.Muj partner to nemohl snest a tak prisel loni jeden rozchod a ted bohuzel dalsi,uz mi neveri.Bohuzel problemy se na nas jen lepily,posinec autonehoda dcery a leden jeho zlomena noha.Bylo toho vseho prilis a ja jsem se chvilema hroutila.Muj nedokonceny prvni rozchod s byvalym asi pomohl tomuto s clovekem na kterem mi tak zalezi.Mam nam dat cas nebo zacit znovu a sama?
   Karel Chába Květen 2, 2017

   Dobrý den, co to propojit? Co se zkusit zaměřit sama na sebe? Když se bude chtít vrátit, budete silnější a nic vám nebrání se svobodně rozhodnout, co budete chtít.
    Tereza Květen 12, 2017

    Problém jsme společně začali řešit a promluvili si. K žádnému výsledku jsme bohužel nedošli, prý by se moc rád vratil, ale teď to nejde, prý chce být sám. Na druhou stranu si píšeme a voláme. Vždy narazíme na to, že o všem přemýšlí a to myslím v tom dobrém. Klíče od bytu si nechal s tím, že ještě uvidíme. Moc tomu všemu nerozumím, nevím co si z toho vzít. Cítím, ze mu nejsem lhostejná, ale ráda bych, abychom přestali přemýšlet a šli do toho znovu a spolu. Bojím se asi odmítnutí, ale ta nejistota se mi taky nelíbí. Co poradit?
     Karel Chába Květen 15, 2017

     Dobrý den, z pochopitelných důvodů nemohu opakovaně reagovat na váš dotaz. Po každé mé odpovědi nejspíše budou následovat další vaše dotazy, a tak to půjde dál a dál. On-line poradna je jen obecně návodná, ukazující směr. Váš problém nevznikl přes noc a nemůžete si myslet, že ho vyřešíte jen tak jednoduše (i když bych vám to přál). Pokud chcete svůj problém opravdu řešit, tak využijte této služby – https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/pisemna-konzultace/. Detailně vám popíši, co máte krok po kroku dělat, a vysvětlím vám, proč jste se do situace dostali, abyste to už neopakovali.
  Jesika Květen 10, 2017

  Dobrý den, většinou se řeší to, když se partner neozývá v běžném partnerském vztahu. Jenže, co když to udělá partnerce, se kterou čeká dítě? Co když začne dělat mrtvého brouka a ta žena pak neví na čem je? Má čekat na to, jestli se milost pán uráčí? A co si budem povídat, dítě vyžaduje pozornost a zodpovědnost. Takže nad tím nejde jen tak mávnou rukou s tím, ať si teda jde. Je třeba vyřešit právní otázky týkající se budoucího potomka.
   Karel Chába Květen 10, 2017

   Dobrý den, není určitě v tomto případě dobré čekat, zda se ozve. Doporučuji ho kontaktovat a vyzvat k vyřešení všeho, co je nutné. Pokud reagovat nebude, budete se muset obrátit na úřady.
  Pavel Květen 30, 2017

  Dobrý den před 3mi měsíci se semnou rozešla přítelkyně , řekla mi ze chce klid ze uz se nechce hadat byli jsme spolu 3 roky odstěhovala se a jeste jsme se asi 1mesic stykali občas volali teda kdyz chtela ona zavolala protoze ja ji cele dny bombardoval smskami a čekal jsem ji po praci nesledoval jsem ji proste jsem ji chtěl vidět a vysvětlit ji jak moc pro me znamená porad me chápala i ja ji býval jsem hystericky a někdy nesnesitelný ve vztahu trapi me to ze jsem se někdy nechoval lépe ale ona taky nebyla svatousek sceny byli neustále i tak bych chtěl začít znovu jenže minuly měsíc si našla jineho uz ani nenapíše nezavola a ja ji porsd pisu nemůžu se smířit s mými chybami trapi me to cele
   Karel Chába Červen 1, 2017

   Dobrý den, pokud byste se k sobě vrátili, bude vše jako dřív. Vy si to nechcete připustit, ona ano. Proto se vrátit nechce. Vracet se do vztahu má smysl jen tehdy, pokud odstraníte příčiny vašich problémů, a to se nestalo.
    Pavel Červen 1, 2017

    Takže mam to chápat tak ze ona uz proste nevěří ze by to bylo mezi námi dobre? Tudíž ona ten problém nechce resit protoze ma strach ze by to bylo tam kde to bylo ?
     Karel Chába Červen 5, 2017

     Dobrý den, z pochopitelných důvodů nemohu opakovaně reagovat na váš dotaz. Po každé mé odpovědi nejspíše budou následovat další vaše dotazy, a tak to půjde dál a dál. On-line poradna je jen obecně návodná, ukazující směr. Váš problém nevznikl přes noc a nemůžete si myslet, že ho vyřešíte jen tak jednoduše (i když bych vám to přál). Pokud chcete svůj problém opravdu řešit, tak využijte této služby – https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/pisemna-konzultace/. Detailně vám popíši, co máte krok po kroku dělat, a vysvětlím vám, proč jste se do situace dostali, abyste to už neopakovali.
  Ria Červen 2, 2017

  Dobrý deň.S priateľom sme boli spolu 2 roky.Po roku známosti sme sa zasnúbili.Hoci vzťah od začiatku nebol ideálny, rozumeli sme si.Vtedy som ešte nebola pripravená na vzťah,moje zmeny nálad boli niekedy naozaj neznesiteľné.On bol výbušný.Dva týždne po zásnubách sa začalo všetko kaziť,čoraz viac pracoval do večera,city ochladli.Komunikacia-bez výsledku.Rozchod som iniciovala ja.Týždeň po rozchode sa ozval s tým,že si uvedomil čo stratil, že sa vôbec nesnažil.A teraz ma chce urobiť šťastnou,dať mi to,čo mi chybalo.Neprešiel ani týždeň a znova mi oznámil, že mu je lepšie samému, že mu povahovo nevyhovujem.Už týždeň nie sme v kontakte.Má toto budúcnosť?Čo sa asi odohráva v jeho hlave? Vďaka
   Karel Chába Červen 5, 2017

   Dobrý den, pokud se neodstraní příčiny jeho chování, vše se bude opakovat. Takže jen se vracet a nic nezměnit nemá cenu. Není si sám sebou a svými pocity jistý. Následkem toho pak je, že se chová, jak popisujete. Musí to dělat, aby si ulevil. Hledá klid a jistotu. Ale takto je nenajde.
  milan Červen 5, 2017

  Dobrý den. S pritelkyni jsem byl dva mesice a pak sama od sebe mi prestala hezky psat, chovala se divně v smskach, jen kamaradsky. Tak se ji ptal co se deje apod., rikala ze nic ze ma nejake problemy…ale trvalo to dele a pak mi ve finale rekla ze chce ukoncit vztah ze mne prestala milovat apod. Nechapu proc, kdyz nam to dobre fungovalo, pomalu se do sebe zamilovali a planovali budoucnost pomalu ale myslim. Jiny pritel v tom nebyl….ted uz je to mesic, kolikrat ji psal a bez odpovedi, ale po case mi i zvedla telefon a vse si vyrikali, ze to pry vyprchalo apod. Nechapu do dnes proc. Netlacil na ni apod. Snazil se dat vse zpatky ale nejde to…
   Karel Chába Červen 8, 2017

   Dobrý den, důvodů může být hodně – od praktických až po psychické. Konkrétně nevím, neznám ji. Bohužel si myslím, že se neozve, respektive nevrátí. Měl byste se s tím raději už smířit a netopit se v tom déle, než je nutné.
    Milan Červen 8, 2017

    Ještě podotýkám, že přýtelkyni bylo 22 a má rok a pů staré dítě. Mne je 32 let.
  Eva Červen 16, 2017

  Dobrý den, mam dotaz píšu si asi přes 7let s mužem přes internet a nedávno jsme se poprvé viděli v reálu ale pouze tak na 2hod… dělí nás okolo 300km.. Vše probíhalo v pořádku ale já mu včera napsala že bych ho rada poznávala nadále častěji a častěji začal se mi líbit a zda by to chtěl taky.. a od te doby se neozve, mam pocit že se skrýva.. přitom v moderní době technologie je vidět že na tom internetu je a nebo když mě vidí online tak se hned vypne… můžu vědět čím to může být? neodpovída na sms, na sz.. nic Děkuji
   Karel Chába Červen 20, 2017

   Dobrý den, bojí se, něco skrývá, nechce si komplikovat život atd. Nemohu vědět přesně, neznám ho.
  Jana Červen 20, 2017

  Dobry den. Byli jsme z pritelem 3mesice. Rikal mi jak ze me miluje. A ze uz nechce zadnou jinou jen me. Nebydleli jsme spolu,ale mohla jsem bit uneho i 4dny. Ne jen ovikendu. Planovali jsme casem spolecne bydleni,rodinu do dvou let. A za 3 dny sms. Ze miluje jinou,ze se musime rozejit. Ale ne hodil my me veci na druhy den. A ani se sam neozval ze treba nemel cas. Ted je stou druhou.na druhy den po rozchodu sni zacal chodit. Nevim co stim.
   Karel Chába Červen 22, 2017

   Dobrý den, utíkejte co nejdál od tak nevyrovnaného člověka. Myslím, že se vám ještě ozve a bude se chtít vrátit, nicméně pak zase udělá to, co popisujete.
  Eva Červenec 27, 2017

  Dobry den, rozesel se se mnou pritel, nevim jak dal. Byli jsme spolu tri roky. Celou dobu jsem mu vycitala, ze me nema rad a ze se malo snazi. Nedaval sve city moc najevo. Je moc zaneprazdneny svou praci a zaroven svym konickem. Vim, ze se snazil byt se mnou, kdyz to slo. Pochopila jsem to bohuzel pozde. Delala jsem sceny a brecela, ze me nemiluje. Zaplatil nam vikend v laznich a ja jen vycitala veci a situace, co rekl a co udelal treba pred rokem. Vubec jsme si to diky mym scenam neuzili. Pri navratu zpatky mi rekl, ze uz me nebude trapit a ze me asi opravdu nema rad, jak porad rikam. Vim, ze jsem to pokazila a nevidela, ze se snazi. Uvedomila jsem si to pozde. Vubec se mnou nekomunikuje.
   Karel Chába Srpen 1, 2017

   Dobrý den, ideální by bylo, kdybyste začala pracovat se svou psychikou. Vyhledejte psychoterapii a pracujte na svém strachu. Pokud se k vám vrátí, ale i pro další vztahy je nutné se toho problému zbavit. To, že si teď myslíte, že jste to pochopila, bohužel nezabrání vašim emocím opět se projevit a budete se chovat stejně. Co se týká partnera, když nechce, nejde ho nutit. Zaměřte se na sebe, jak jsem psal.
  Janka Červenec 28, 2017

  Dobry den,
  stretavam sa uz skoro rok s jednym zenatym muzom. Prosim nesudte ma. Je medzi nami chemia, pritazlivost a snad aj laska. Vsetko bolo pekne, az kym som nezacala mat vycitky a ked som to ukoncila, dali sme sa znova dokopy ale odvtedy to nie je ono. Citim, ze z toho cuva, ochladol a je odmerany. Malo ma kontaktujem. Vraj sa boji, ze sa tak zamiluje a nebude to vediet ukoncit. Ma zmysel bojovat?
   Karel Chába Srpen 1, 2017

   Dobrý den, to nevím, nežiji váš život. To, že to bude problémové a plné bolesti, je z toho, co píšete, jasné. Pokud tedy chcete životní lekci, žít v nejistotě a trpět, tak to smysl pro vás má. Myslím, že něco na svém životě nechápete a potřebuje, aby se vám to zobrazilo.
  Rajcik Srpen 3, 2017

  Dobrý den,
  chci se zeptat jsem v polootevřeném vztahu. Trvá to asi 2 měsíce. Je to docela hezké, vídáme se cca 2x do týdne, vyjímečně i 3x. Teď odjel na předem naplánovanou dovolenou (s kamarády), Ozvala jsme se v úterý, velmi stručnou zprávu na tu odpověděl ale od té doby se neozval. Konverzaci po zprávách většinou začínám já, ale v osobním kontaktu mi to i vynahradí..:-). Ale v úterý jsem nastoupila do nového zaměstnání + mám zdravotní problémy (jsem po operaci kolene a mám zlomenou ruku). Doufala jsem v otázku.
  Následující víkend po jeho návratu máme naplánovaný společný prodloužený víkend (rezervované ubytování, koupené letenky). Mám z toho dělat závěry? Mám zmínit, že mne to zamrzelo?
   Karel Chába Srpen 4, 2017

   Dobrý den, nevím, co přesně znamená pro vás oba polootevřený vztah, nicméně každý si to vykládáte jinak. Takže byste, pokud to chcete vyřešit, měla otevřít debatu na téma, jaké přesně ten váš vztah má pravidla.
    Rajcik Srpen 5, 2017

    Dobrý den,

    to si nemyslím. Oba dva jsme poměrně dost opatrní a neradi vlitneme do vztahu narychlo kvuli předchozím špatným zkušenostem.

    Na začátku jsme se dohodli, že nespime s nikým jiným, na randicka chodit můžem. Až se blíže poznáme a budeme se oba cítit na větší závazek, změníme to. Asi 3 týdny zpátky jsme přemýšleli, že to prekleneme, ale týden předtím jsme se dost pohádali, tak jsem řekla, že to ještě necítím. Trvá to asi 2-3 měsíce.

     Karel Chába Srpen 6, 2017

     Já si to myslím respektive na tom trvám. To, že jste si něco řekli vůbec nevypovídá o tom, že to oba vnímáte stejně. Vy to svým textem jen potvrzujete.
  Andrea Listopad 9, 2017

  Dobrý den, po 3 letech jsem ukončila vztah s mužem. Byli jsme přátelé s benifity. Já vždy doufala ve víc (je mi 34) a on to věděl, ale nedokázal se emočně dostat tam, kde jsem byla já a tvrdil, že jen potřebuje čas po pětiletém vztahu a být si jistý. Nikdy mě nepředstavil rodině a až ke konci jen pár přátelům. Tvrdil, že mě má rád, ale vztah mě víc bolel než těšil kvůli neopětované lásce. Závazek nechtěl, ale nechtěl mě ani ztratit. Dostala jsem se do těžkého období a rozhodla se to ukončit s tím, že přátelé budeme, ale potřebuje to čas a zahojit zlomené srdce. Pracuje teď pro mou firmu a z jeho reakcí mám pocit, že jsem to já, kdo ublížil. Cítím hořkost v jeho pracovní komunikaci. Co dál?
   Karel Chába Listopad 10, 2017

   Dobrý den, je to jeho hořkost, takže není nezbytně nutné s tím něco dělat. Je to celkem logické, že se tak chová s ohledem na to, jak si vás nechtěl připustit k tělu. To byla obraná reakce, protože je příliš zranitelný. Pokud byste to řešit chtěla, pak si s ním budete muset promluvit a dohodnout se, jak vedle sebe fungovat.
  Iva Leden 6, 2018

  Dobrý den,
  nevím co mám dělat, mám kamaráda s benefity, který hodně pracuje.Když má čas a náladu,tak se ozve. Problém nastává, když jsme se teď neviděli pořádně asi 5 měsíců. Nesnaží se o setkání, pouze mi píše.. Měli jsme jet příští týden na welness a měl se ozvat.Což nebyl problém. ( Chce jet kvůli welnessu nebo kvůli nás??) Zbývá 6 dní do welness a už se nějakou dobu neozval. Při tom psal, že by se mnou rád jel a že není problém.. Mám se mu ozvat nebo mám vůbec právo být na něho naštvaná, že se neozval?
  Díky za odpověď
   Karel Chába Leden 7, 2018

   Dobrý den, právo máte na to, co chcete. Nikdo vám to nemůže zakazovat. Otázkou je, co vám to přinese, a zda jasnou odpovědnost, tedy vaší, neházíte na někoho jiného. On vám nemusí dát odpověď, jak vy čekáte. On vám jasně ukazuje svým přístupem, jak se věci mají a na vás je, jak se k tomu postavíte. A to se vám nechce, a tam je ten problém. Pokud chcete, tak se mu ozvěte a nehrajte sama se sebou hry, které vám nic nedají.
  Zdenek Leden 16, 2018

  Dobry den jsem z pritelkyni neceli dva roky posledni mnesice se hadame ji je 20 let mne 29let po telefonu se pohadame nebo kdyz prijedu kni tak se pohadame ated dokonce to vyrcholilo k tomu ze sem ji psal jestli mne chce nekdy vydet ci slise a ona na to ze… ja nevy a pak jsem ji rekl jestli to je rozchod a ona ze ja nevy a nepise jen napsala ze si musi vse srovnat v hlave a v srdci ale na fecbooku mne ma ve vztahu I nase spolecne fotky tam ma co mam delat
   Karel Chába Leden 19, 2018

   Dobrý den, určitě je vhodné jí nechat čas a prostor na to, aby si vše ujasnila a doporučuji vám to. Ano, počkejte a pak se jí ozvěte.
  Klára Veselá Únor 24, 2018

  Líbí se mi jeden kluk. Je stejně starý jako já. Pořád na mě kouká, stejně jako já na něj. Jednou mi na popud kamarádky napsal. Psali jsme si celý večer. Dokonce jsem nestačila odpovídat na otázku, protože vzápětí přišla druhá., ale neposílal smajlíky. Když jsem druhý den přišla ze školy, už tam na mě čekala zpráva od něj. Jeden den jsem mu ale napsala já a on neodpověděl. Nevím, co mám dělat, jestli mám ještě zkoušet nebo ne. Baví se totiž s tou mou bývalou kamarádkou, ale ta už se nebaví se mnou. Asi mu o mně něco nakecala. A já nevím, jestli mu mám ještě psát a nebo se na to vykašlat, protože nemá zájem.
   Karel Chába Únor 26, 2018

   Dobrá den, Kláro, pokud o něho máte zájem, bylo by dobré mu napsat, případně si nedorozumění vyříkat. Jak se říká „kdo nic nedělá, nic nezkazí“ a já dodám „a taky nic nezíská“.
    Klára Veselá Únor 27, 2018

    Takže mi radíte mu napsat? Ale co, když ani nevím, jestli má zájem. Bude mít 7.března svátek, tak mu popřát vše nejlepší k svátku?
  Petra Březen 4, 2018

  Dobrý den, s přítelem jsem 8 let (můj první), přičemž jsem téměř rok měla krizi kvůli jeho častému pití alkoholu. Vadilo mi to, ale přes to, že jsem se s ním o tom bavila několikrát, dělal to dál, se slovy, že ho nemám omezovat. Poznala jsem super chlapa a jednoduše se do něj zamilovala, tvrdil, že mě chce taky. Můj přítel ale svoje pití zmírnil a je to vše zas v pohodě, ale já miluju jiného muže. Když jsem byla rozhodnutá, že přítele opustím, tak jsem volala mému milenci, že chci k němu, on mi řekl, že se nechce ještě usadit, a že se bojí, že s ním třeba nebudu šťastná, až ta zamilovanost vyprší. Několikrát jsem ho od té doby kontaktovala ale už vůbec nereaguje. Mám na zapomenout? Děkuju.
   Karel Chába Březen 6, 2018

   Dobrý den, Petro, milenec ukázal, že nechtěl více, a proto byste měla určitě zapomenout.
  Yelpase Duben 26, 2018

  Dobrý den. TRI roky se mi dvořil muž. Odolávala jsem. Jednou, když se zase ozval, kývla jsem na schůzku. Začali jsme se scházet a řekli si, že se nejdřív poznáme. Naplánovali jsme společný víkend. Ale den před odjezdem se mu ozvala slečna s kterou strávil jednu noc, že je těhotná. (Bylo to přede mnou). Řekl mi, že chce být se mnou, ale než si to vyřeší, nebudeme se scházet. Pry mam čekat. Ozval se během dvou týdnů asi jen dvakrát, ujistil me, že náš čas přijde, ale na sms neodpovídá a nechce to se mnou řešit. Je to normální?
   Karel Chába Květen 1, 2018

   Dobrý den, ano i toto se děje. Myslím si, že když zjistil, že už jste souhlasila, dostal co chtěl. Ono totiž vydržet tři roky není jen tak a musel pro to mít nějaký hodně silný důvod. Tím důvodem ale vůbec nemusel být společný vztah, nicméně jen si něco dokázat.
  Klára Červen 10, 2018

  Dobrý den, přes seznamku jsem se seznámila s mužem, vypadalo to, že oba dva víme co chceme, takže jak píšete, nástup přišel příliš rychle, nehrála jsem hry a najednou ochladnutí z jeho strany, že má starosti, apod.. to mě dostalo do jistoty a snažila jsem se mu podřídit. Když jsem to téma načala, takže má teď hodně starostí se stavbou baráku, že potřebuje věnovat veškerou energii do toho. Dávám tomu čas a prostor, ale předpokládám, že pokud by měl zájem, už by se ozval, pro mě to je lekce, že muži prostě musí lovit. Já ty hry moc nehraji. Nic méně se mu teď neozývám a on mě taky ne. Jsem ráda, že jsem to dokázala se neozývat. Možná se ozvu za měsíc, dva a udělám si z něho jen kamaráda.
   Karel Chába Červen 12, 2018

   Dobrý den, Kláro, nahlížíte to správně. On zájem nemá. Kdyby měl, choval by se na to, že je to začátek vztahu, úplně jinak.
  Eva Červen 23, 2018

  Dobrý den. S přítelem jsem bydlela 7 měsíců, ze začátku vše krásné, ale potom se mnou moc nekomunikoval. Když jsem mu řekla, že jsem nešťastná z toho, že spolu moc nemluvíme, odešel, že potřebuje čas,asi byl dlouho sám. Viděli jsme se a řekl mi, že mě miluje a chce se vrátit ke mě až dodělá zkoušky (autoškola), že mu chybím. Ale teď vůbec nekomunikuje. Je možné, že by mě miloval, ale neměl potřebu mě vidět ani se mnou mluvit? Tomu bych ráda porozuměla, protože on mi velmi chybí a tak je těžké zjistit, zda mi říká pravdu a opravdu se chce vrátit. Hodně se teď tím čekáním trápím a moc nemůžu fungovat z té nejistoty.Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Červen 28, 2018

   Dobrý den, Evo, může vás milovat, nicméně něco ho může trápit. Může to pro něho být zásadní překážkou, a proto se chová, jak píšete. Taktéž ale může jít o to, že s vámi nechce být a lže, protože mu není příjemné se přiznat.
  Andrea Září 25, 2018

  Dobrý den, potkala jsem jednoho kluka. Pozval mě na rande a já šla. Bylo to moc fajn. Pak bylo druhé rande, také fajn. Zval mě i na vikend a mluvil i o “budoucnosti”.. psali jsme si denně alespoň jednu sms. Buď on nebo já. Pak jsem další rande domluvila po jeho zeptani se kdy se uvidíme, já. Pozvala ho do kina. Byl rad a těšil se. V ten den mi volal vcelku dost pozdě, asi 2 hodky před schůzkou a omluvil se, ze je nemocný. Musel se vyležet, jelikoz pak musel na 3 dny na služební cestu o které mi říkal, už dříve ( do telefonu zněl, ale dost odmerene)… jsou to 4 dny a neozval se. Prijde mi, ze když zruší rande měl by se ozvat on. Mám vyčkat nebo mu sama napsat?
   Karel Chába Září 25, 2018

   Dobrý den, Andreo, nevím, kde berete tu jistotu, že by se měl ozvat on. Co když třeba čeká, že se ozvete vy, protože je nemocný? Co když chce cítit, že o něj máte zájem v době, kdy mu není dobře. A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Chci tím říct, že tyto v celku silně zakořeněné hry mezi potenciálními partnery nikam nevedou. Pokud chcete něco vědět, prostě se zeptejte a nehleďte na to, co často od lidí slýchám – „ale to se shodím“. Shodit se můžete jen tehdy, když to tak berete, že to shazování je. Podle mě je to naopak vyzrálé, když projevíte zájem, zeptáte se, když něco nevíte, a dáte jasně najevo třeba i své hranice.
    Andrea Září 25, 2018

    Děkuji moc za odpověď. Je pravda, ze se často vstipuje do podvědomí dívek, ze mají být nedostupné a záhadné a je občas tezke vytvořit tu pomyslnou hranici. Každopádně vždy si říkám, ze pokud chlap chce, tak se proste ozve. Pokud to tolik necítí – neresi, tudíž neozve se. Vyčkává… možná se jen bojím odmítnutí po nějaké mé snaze, jelikoz přece byl na sluzebce, tedy zdráv.
  B. Říjen 8, 2018

  Dobrý den, seznámila jsem se s mužem koncem srpna. Už na první schůzce jsme si velice rozuměli. Od té doby se občas scházíme u něj doma. Zpočátku byly naše schůzky hlavně o sexu, ale vždy jsme si i povídali a rozuměli. Poslední dvě schůzky z jeho popudu proběhli jako rande se vším všudy- večeře, víno, film a pak nabídka přenocování u něj. Při osobním setkání mám vždy nejlepší pocity, ovšem komunikace mezi tím vázne. Téměř se neozývá. Když občas napíši já, tak reaguje. Jsem zmatená a nevím, zda se ozývat. Jako žena s tím mám poněkud problém. Je dost zaměstnaný, za prací dojíždí a tráví mnoho času na cestě i v práci. Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Říjen 10, 2018

   Dobrý den, toto téma byste měla otevřít s ním. On by vám měl říci, jak mu to vyhovuje a co je pro něho přijatelné. Bez komunikace o tématu si budete vytvářet jen domněnky a ty nemůžou nic pozitivního přinést. Je možné, že i on si dělá domněnky a točíte se v kruhu, ze kterého nejde vyjít.
  David Listopad 7, 2018

  Před pár lety jsem zešílel v práci do kolegyně, mám ale ženu a 2 děti. Moje vyvolená byla tak strhující že na ni myslím i po 11 letech a tajně ji pozoruji na internetu.Rozchod byl dramatický a těžký odkopl jsem ji opravdu nehorázným a sprostým zoůsobem abych zachránil manželství kvůli dětem,protože na ni žena na udání přišla. Chvíli mě psala a já nereagoval, pak se zasekla a nakonec se vdala.Málem jsem umřel je mi 43 let.Nedávno mi napsala kamarádskou zprávu ale je mi tak zle že ji neodpovídám,žije v jiném městě téměř 600 km vzdáleném.Nechápu to že mi je pořád zle a přitom ji denně tajně pronásleduji
   Karel Chába Listopad 12, 2018

   Dobrý den, Davide, s tímto si nehrajte a určitě vyhledejte pomoc v podobě psychoterapie. Vřele vám to doporučuji. Sám to nezvládnete.
  Vlasta Leden 20, 2019

  Dobry den.Po rocni znamosti jsme se s pritelem rozesli,Byl mezi nami vekovy rozdil 15 let,Jako zamilovani jsme to neresili.Ja odesla od manzela a zacali jsme si po pul roce zarizovat vlastni byt.Ale tim uacali nase problemy.Kazdy jiny nahled na zivot.Sice jsem snim sdilela jeho fotbalky,tenis sem tam pivko.Alw taky jsem chtela byt jeden vikend jen snim u tv dat si vino.Zacali jsme se hadat..a zjistila jsem ze zacal chodit na seznamky a psat si s jinymi.Po dalsi hadce jsem od neho odesla ,
   Karel Chába Leden 22, 2019

   Dobrý den, Vlasto, bohužel netuším, na co se ptáte. Nicméně pokud to s ním chcete ještě řešit, tak si dle článku pod odkazem vydefinujte, co kdo z vás chcete a za jakých podmínek. Pak bude jasné, zda se k sobě máte vracet, nebo je to iracionální a vše špatné by se opakovalo. https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Nika Leden 21, 2019

  Dobrý den, chtěla bych poradit.mam manžela 2 deti našla sem si milence asi 3 měsíce sesli sme se asi 3 X a jinak si piseme zprávy. Mel by konec protoze jeho žena na to málem přišla. Ale on mi začal zase psát ze si nemůžu pomoct atd právě odjel na 3 týdny pryc než odjel napsal mi zeu budu chybět ze ke mě nějak prilnul a ze na ME bude myslet každý den.uplynul ty den a čekala sem aspoň jednu SMS ale stále nic. MamU napsat první nebo se nemam ponižovat. Děkuji
   Karel Chába Leden 22, 2019

   Dobrý den, Niko, pokud to berete jako ponižování, tak mu nepište. Já to tak negativně jako vy nevidím. Pokud máte potřebu napsat, je to lidské a i přirozené s ohledem na to, co vám psal a vyjadřoval za city.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů