Jak běžná je nevěra v manželství

Je nevěra v manželství skutečně tak častým problémem, jak nám některé články a magazíny naznačují? Jedná se skutečně o situaci, kterou si v životě projde skoro každý druhý, nebo je to naopak přehnané? A co o tom říkají reálné statistiky skutečných manželství?

Manželská nevěra ve statistikách

Získat konkrétní přesná data o nevěře je poměrně obtížné. Jedná se o velmi choulostivé téma, o kterém se lidé většinu nesvěřují zrovna rádi.

Existuje například jedna statistika, ze které vyšlo, že v manželství je nevěrné pouze velmi malé procento lidí. Ovšem je třeba říci, že při dotazování byla přítomná i druhá polovička dotazovaného. Celkem snadno si tedy umíte představit, jak asi je taková statistika důvěryhodná.

Existuje mnoho dalších statistik, ale vždy záleží na tom, jak byly provedené. Jaká byla přesná otázka, koho se ptali atd.

Podle střízlivého odhadu zhruba 30 60 % lidí se v průběhu manželského života setká s nevěrou. Vzhledem k tomu, že skoro 50 % manželství končí rozvodem, to vypadá jako docela pravděpodobné číslo.

Nevěra je v posledních letech čím dál častější i u lidí do 30 let. To je přisuzováno tomu, že lidé mají mnohem více příležitostí než kdy dříve a před manželstvím jsou mnozí zvyklí mít více partnerů či partnerek.

Statistiky dokonce tvrdí, že 2-3 % všech dětí jsou výsledkem manželské nevěry. Většina z těchto dětí je vychována muži, kteří nejsou jejich biologičtí otci a kteří o tom vůbec nemají tušení. Proti tomu v posledních letech pomáhají DNA testy, které umožňují bezpečně určit, zda muž je nebo není otcem dítěte.

Je tedy nevěra běžná věc? Obáváte se, že by nevěra mohla postihnout i vaše manželství?

Jaká je pravděpodobnost, že vám bude partner nevěrný?

To je skutečně obtížné určit, bez bližších informací o vašem manželství. Každý člověk je jiný, každý pár a každé manželství jsou jiné. Takhle na dálku tedy není možné zodpovědně určit pravděpodobnost nevěry.

Statistiky jsou jedna věc, ale stále jsou to jen statistiky, které se zrovna vás vůbec týkat nemusejí.

Dobrou nápovědou například může být, pokud už váš partner byl v minulosti některé své partnerce nevěrný. Vůbec to nemusí nutně znamenat, že bude nevěrný i vám. Ale skutečnost je taková, že většina lidí se v průběhu svého života moc nemění a jejich návyky je často provázejí celým životem.

Pokud si nejste jisti nebo máte podezření, že by vám partner či partnerka mohli být nevěrní, pročtěte si článek Jak poznat nevěru a další články na tomto webu v kategorii Nevěra a sex.

Máte-li oprávněné obavy, že je vám váš partner nevěrný a vůbec teď netušíte, jak se správně zachovat, co dělat a co od této situace můžete očekávat, neváhejte a kontaktujte odborníka na partnerské vztahy. Ten vám ukáže, jak správně zareagovat a jak konfrontovat toho druhého. Řekne vám, na co se musíte připravit a co vás čeká.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů