Jak poznáte psychopata?

Jak poznáte psychopata od normálního člověka? Na první pohled to nemusí být vůbec snadné.Mnoho psychopatů se totiž naučilo své psychopatické rysy skrývat. Pro nezkušené oko mohou být takřka k nerozeznání od ostatních lidí.

Jak se psychopatie projevuje?

U psychopata se způsob vnímání světa, přemýšlení, pocity a vztahy s ostatními lidmi zásadně odlišuji od normálních lidí. Psychopat nepovažuje ostatní lidi za unikátní osobnosti, ale má je za věci, které může využít a zneužít ke svým cílům.

Psychopati trpí bolestivým nedostatkem zajímavých podnětů. To, co připadá ostatním zajímavé, co vzrušuje normální lidi, je pro psychopaty nudné a zcela nezajímavé.

Psychopati vyhledávají nové zajímavé podněty, které ozvláštní jejich život. A které jim pomohou dosáhnout jejich cílů. Toto vzrušení a touha po nových podnětech je často mnohem silnější než morálka či vůle psychopata, což může vést ke značným komplikacím při interakci s ostatními lidmi.

Psychopati často mívají posunuté vjemové prahy - například práh bolesti. To, co by pro jiné bylo extrémně bolestivé či krajně nepříjemné, je pro psychopaty pouze nový a zajímavý vjem.

Lidé trpící psychopatií se zaměřují na krátkodobé výsledky. Preferují okamžité uspokojení svých potřeb před krátkodobým strádáním, které by jim ale v dlouhodobém horizontu přineslo více.

Psychopati nejsou schopni dlouhodobé spolupráce. Nabývají dojmu, že ostatní pro ně nejsou dost dobří. Že psychopata ostatní brzdí a brání mu v dosažení jeho cílů. Morálka psychopatů je zcela odlišná od ostatních. Nepříčí se jim podvodné chování a běžně ho využívají. Proto se jim často daří dostat na vlivná místa ve firmách a politice.

Podle čeho poznáte psychopata?

 • Manipulativní chování - psychopati bývají zkušení manipulátoři, kteří se naučili, jak nepozorovaně ovládat ostatní
 • Vztah k lidem jako k věcem - člověka považují za něco, co mohou použít
 • Dělení na silné a slabé - rádi dělí společnost na silné a slabé jedince. Sami se považují za ty silné. Lépe reagují na dominantní jednání
 • Neschopnost vděku a pocit nároku - mají pocit, že na vás a vaši pomoc mají nezpochybnitelný nárok. Nejsou schopni opravdového vděku. Pouze vás využívají
 • Žádné svědomí - psychopati nemají svědomí, nelitují svých činů. Případnou vinu přisuzují ostatním
 • Touží po moci a kontrole nad životy ostatních

Poznali jste v tomto popisu někoho ve svém okolí? Zde se dočtete zda se dá s psychopatem žít?

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

34 komentářů u „Jak poznáte psychopata?

  Porkerová Marcela Červen 17, 2013

  Dobrý den,
  delší dobu se odhodlávám Vám napsat. Jsem přesně v popisované situaci, tudíž téměř 30 let žiji s psychopatem. Je to velice vyčerpávající, fyzicky i psychicky. Skutečně, sloužím jen jeho cílům, co on chce a co splňuje jeho požadavky. Nikdy jsem neviděla v jeho chování žádný vděk, žádný. Jsem šikovně izolovaná od rodiny a vnoučete, vše se řídí jen jeho náladou. Tam kde v diskusi (ovšem je-li) nastane prostor, okamžitě ho zaplní svou myšlenkou. Již jsem skončila na psychiatrii a mám strach odejít, již jsem to jednou udělala, ale manžel brečel, hroutil se. Po mém návratu se rychle vrátil do původního modelu chování. Jsem velmi vyčerpaná, Váš článek vše výborně vystihuje.M.Porkerová
   Jitka Září 2, 2013

   Dobrý den,
   žiji s psychopatem 16 let. To že to není normální vztah, jsem přičítala jeho snaze uspět v jeho profesi a já mu všemožně pomáhala. Samozřejmě, že není uznán můj vlad a moje zásluhy o to jak žijeme, jak je úspěšný. Všechno je to jen jeho zásluhu… Nechodím do práce. Pracuji doma. POd dohledem. Mám kontrolovaný telefon i počítač a auto také – samozřejmě. Přesto je značně podezíravý. Pocity, když si doma zapomenu telefon, jsou: sevřený žaludek, chce se mi na WC, a původní záměr proč jsem jela mezi lidi, např. úřad, návštěva maminky …. okomžitě ukončuji a vracím se domů, abych byla zkrátka stále po ruce, tj. na telefonu. Vím, že 15 let tohle určitě nevydržím. Máme dcery 13, 7 let.
   Jitka Září 2, 2013

   Pro dokreslení celé situace jsem zjistila, že muž má paralerní vztah již 5 let. Jezdí s ní na dovolenou zatím co já se starám o děti, domácnost a jeho syna z 1. manželství. A někdo by řekl, že si užívám peněz! Ale kdo ví o čem mluvím, ví, že to o tom není. Jen chci aby jsme děti správně vychovali a mohly začít svůj život. Já odolávám, naučila jsem se s ním po dlouhé době a po dlouhém trápení jednat. Jak bylo psáno výše, lepší je být na něj rázná, než navrhovat něco s otazníkem. To se mi osvědčilo. Musí vědět, že na mě neplatí zadupat, nebo dělat ty, ty ty! Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Máme celkem fungující rodinu. Děti za to nemůžou, ty si otce nevybírali, můžu za to já.
   Jana Červen 28, 2017

   Také jsem žila s takovým člověkem, díky bohu podařilo se mi po 33 letech a několika odchodech rozvést. Naházeli na mě veškerou svoji špínu s maminkou, která je také psychopat a žila u nás. Díky dvojímu tlaku jsem utekla a pomohly mi syn se snachou. Léčím se na psychiatrii 20 let. Jestli dokážete pryč od něj. Již podruhé se mě pokoušel zbavit protože potřeboval přístup k mým penězům.
    Naďa Prosinec 3, 2017

    Take bych rada napsala svuj pribeh. Ale bojim se, ze by si to tu prectl. Tak se nezlobte a ostatnim drzim palce.
  Laďka Únor 4, 2014

  byla jsem za podobného člověka 10 let vdaná, on mohl cokoliv a já ho podporovala, později jsem zjistila, že mi lže a že lež je jeho oblíbený sport, dokud měl doma servis dalo se ještě snést že je nejlepší, nejchytřejší, neustále mění zaměstnání, protože vždycky narazil na děsného šéfa. kdykoliv se něco nepodařilo, našel viníka, když jsme nevycházeli s penězi byla jsem příiš nárošná manželka, přitom on sám se zavaloval předměty, nikdy se nezbavil ani starého oblečení. Když jsem začala studovat vysokou školu, zpočátku se hlavně na veřejnost tvářil, jak mě podporuje a kolem mě vznikal matrix. po několika milenkách si našel přítelkyni, se kterou je do dneska. odstěhovala jsem se o 300 km jinam.
  Laďka Únor 4, 2014

  ještě bych chtěla doplnit, že ani odstěhování a rozvod mu nebrání v tom aby se ke mě choval majetnicky, narřazeně a manipulátorsky, s tím že mi zdůrazňuje, že jsem jen matka jeho dcery, jinak že pro něho nic neznamenám. jsem člověk spíš vstřícný a konflikty nevyhledávám, život s tímhle člověkem mě naučil, že konfliktu se někdy prostě vyhnout nedá a že pokud chci nadále pokud možno klidně žít, musím dát najevo, kde jsou hranice, a kam až zajít nesmí nereagovat na chování, které nejsem ochotná akceptovat. dokonce i na 300 km je to náročné (neutekla jsem schválně, šla jsem za prací). chci ale dceři ukázat, že člověk se může bránit a že to jde ve vší slušnosti. Je to ale dřina, to mi věřte
  Katka Únor 12, 2014

  Dobrý den všem, s psychopatem jsem žila 20 let. S tím, co tu popisují ženy v předcházejících příspěvcích se ve 100% ztotožňuji. Vždy jsem si říkala, že manžel je něčím vyjímečný, tak to je asi správně, mě i rodinu (máme spolu 2 syny 21 a 14 let) finančně zabezpečil (zastává velmi vysokou řídící pozici), fyzicky mě nenapadal a tak jsem se snažila vše vydržet a být spokojená. Náš vztah po citové stránce byl katastrofa a byla jsem nešťastná. Citově mě vydíral, za všechny úspěchy měl podíl jen on, já mohla za všechny neúspěchy a byla jsem v jeho očích jen nástroj k zabezpečení domácnosti a neschopná vydělat peníze (mám normální zaměstnání). Vše se řídilo dle toho, jakou měl zrovna náladu, bez
  Katka Únor 12, 2014

  ohledu na ostatní.
  Před dvěma lety jsem podala žádost o rozvod a dnes ještě rozvedeni nejsme. 2 roky řešíme výši výživného na děti, protože před soudem ze sebe udělal chudáka, co nemá ani na chleba, ale co je pro mě i děti podstatné a velkým přínosem, že už rok spolu naštěstí nesdílíme domácnost, odstěhoval se a bydlí s milenkou (o 20 let mladší žena)..
  Každé jednání o rozvodu a rozdělení majetku jsem šťastná, že jsem se k rozvodu odhodlala a žádost o rozvod podala. Já i děti jsme v naprostém klidu, akorát ještě řešíme majetek. a to bude myslím oříšek (v jeho očích je vše jeho)

  Marie Červen 24, 2014

  Moc vas zdravim! Zila jsem s psychopatem 20 let. Nechtela jsem opustit syna.
  Uz patnact let ziji sama-minulost se stale vraci.Nemohu navazat novy vztah.
  Utekla jsem az tehdy, kdyz slo o zivot.Veskery majetek jsem nechala manzelovi, mela jsem strach z jeho pomsty. Jsem uplne sama v cizine, dlouholete tyrani mi zpusobilo tumor na plici.
  Syn se nachal manipulovat penezi, nema soucit, prestal me navstevovat.
  Radim vsem: Odejdete vcas! Ohled na dite byl v mem pripade spatna volba.
  Psychopat nema svedomi! Nedovolte nikomu, aby zranoval vasi dusi! Marie
   Ilona Červen 22, 2017

   Dobrý den paní Marie, máte úplnou pravdu, a podle vlastní zkušenosti, je to začarovaný kruh, sebeobvinování a zdravotní problémy. Po devíti letech vztahu jsem to konečně ukončila a uzavřela tak začarovaný kruh! Ilona
    Hvezdicka Červenec 26, 2017

    Take mam zkusenost.Odesla jsem i s malou dcerou po 4 letech.Dostala jsem z neho problemy na kuzi,po odchodu se kuze zahojila.Mela jsem odejit drive, na zacatku vztahu .Vcas jsem nerozpoznala do ceho se ritim.Mel i poruchu osobnosti a leky na to.Bylo to vezeni!Urazel me,ze s nim manipuluju.Byl hrozne negativni ve vsem.Ztratilajsem s nim svuj usmev a zivotni elan.Ted po roce ho mam zpet :-).Tyrane zeny,odejdete vcas i s detma.Takovi lide zustanou porad stejni a bude se to s nimi zhorsovat.Jsou studeni a energeticti upiri.Vysaji z vas vsechnu energii.Hodne stesti v budovani noveho zivota.Dokazete to 🙂
  Petra Říjen 18, 2015

  To je hrozné co tu čtu a bohužel mám taky vlastní zkušenost. Žila jsem s psychopatem rok a půl máme roční dcerku. Neustále mi lhal až do krajnosti. Podváděl na každém rohu. A svým přátelům a ženám se, kterýma spal o mě šířil lži. Vyhrožoval mi a vydíral mě abych skákala jak on pískal. Přivedl mě k prostituci a peníze jsem mu musela odevzdávat… Musela jsem to provozovat v jakou koliv hodinu a nesměla jsem nikoho odmítnout. Když jsem vypla telefon na, kterém jsem měla podaný inzerát jako společnice tak mě zbil. Neviděla jsem s této situace vychodisko neboť jsem bydlela u něj a neměla kam jít. Pak si mě doslova pojistil dítětem….. Když už to bylo neunosné tak jsem se sebrala jen s kabelkou
  Petra Říjen 18, 2015

  A sešla se s bývalím přítelem, kterému jsem vše řekla a on mi pomohl… Donutil mě svěřit se rodině a ta mi pomohla finančně k získání podnájmu. Ale i když už s ním nežiju jezdí téměř denně za dcerou a nadále mě psychicky ničí. Uráží mě, zesměšňuje mě před druhýma. Teď jsem se rozhodla s tím nadobro zkoncovat už jsem si i četla jak s psychopatem vycházet a chci docílit toho aby za dcerou jezdil co nejméně. a trávil s ní čas bez mé asistence.
  Anonym Listopad 2, 2015

  Dobrý večer, chci se taky podělit o pár nepříjemných zkušeností s psychopatem,,..již po měsíci, což jsem měla asi štěstí,jsem začala zjišťovat jisté příznaky, které jsem ze začátku omlouvala a spíše nechtěla vidět, protože zamilovanost je slepá…začíná to nenápadně, zmanipuluje vás tak, že to co chce on, tak vy chcete vlastně taky, chcete být prostě jen s ním, protože jste zamilovaná a pak přijde den, kdy chcete jít třeba s kamarádkou jen na kafe a je zle – nastanou z jeho strany výčitky, že ho nemáte ráda, že dáváte přednost jiným lidem, by´t se jednalo o mou dceru…dovede se rozplakat a že vás miluje atd.. Tito lidé jsou opravdu mistři slova a oni moc dobře vědí jak na nás naivky
  Anonym Listopad 2, 2015

  Chci jen říct, že opravdu umí perfektně zahrát divadlo a kousek po kousku vás ničit až většina z nás končí úplně na dně, protože milujeme a jsme tak zmanipulované, že věříme, že my jsme ty špatné, ale opak je pravdou…opravdu nezbývá nic jiného a z takového destruktivního vztahu jít pryč, dokud není pozdě a musíte si začít věřit, protože život máme jen jeden…nenechte si vzít rodinu a přátele a hlavně svobodu!!!! Opravdu vím o čem mluvím a radím všem lidem, ať si to nenechají líbit, protože s takovým člověkem zažíváte jen peklo, zamilovanost pomine a nastane krutá realita a tito lidé jsou opravdu zlí a bez empatii a nikdy si neuvědomí, jak ubližují, protože oni jsou vlastně bez chyb…
   Anonym Listopad 3, 2015

   Jsou skutečně abnormálně zlí, zejména po zjištěni, že již takové jejich chování nebude akceptováno. I já mám negativní zkušenost s psychopatem. Sdílím však doposud s ním společně pořízený dům, do něhož chodi v mé nepřítomnosti a bez přezutí, vyhazuje mi ručníky na zem, zotvírá zásuvky, dveře, vyhází peřiny ap. I mě chtěl izolovat po úmrtí matky (absence empatie) od rodiny, na což jsem reagovala ukončením vztahu po 12 letech. Vyhrožuje pravníky. Stav trvá již téměř rok.
    Anonym Listopad 3, 2015

    Přeji z celého srdce, ať Vám to vše dobře dopadne, i když to bude stát hodně úsilí a nervů…hlavně se nenechat zastrašovat a citově vydírat, to je jejich parketa…použije všechny prostředky, aby Vás dostal, tam kam chce. Hlavně musíte mít někoho za sebou, kdo Vás podrží a nevzdávat to, ale to určitě víte. Dostávám se z toho dlouho, i když jsem s tímto člověkem nesdílela společný dům a ani žádný majetek pouze z mojí strany emoce a je to těžké. Držte se…
  Mirka Leden 23, 2016

  dobrý večer, chci vám všem, kteří jste žili s popsanými tvory, říct, že jsou vynalézaví a prohnaní. Zadupete a bráníte se a on stáhne ocas a škemrá. vy se uklidníte a protože máte spoustu jiných starostí, polevíte v pozornosti a on nepozorovaně stáhne smyčku a vy se zas začnete bránit, až když to začne bolet. Ta zákeřnost je neuvěřitelná, vždyť vy ho milujete a udělali byste pro něj skoro všechno. Nejvíc člověku ublíží ten, kdo má být jeho oporou a lásku vůbec neopětuje. Vysává veškeré zbytky energie. Dostávala jsem se z dvouletého vztahu nějakých pět let. a pomohlo až když jsem zasáhla opravdu tvrdě a požádala o pomoc policii. Je to ubožák. Pořád věřím, že se všem zlým jejich zloba vrátí.
  Eva M. Září 28, 2016

  Dobrý večer, to co čtu ve Vašich příspěvcích je velká část mého života. Žila jsem s psychopatem 15 let, nesměla jsem nikam, nesměla jsem sportovat, byl problém, abych navštěvovala i rodiče, po celém domě mě i děti sledoval kamerami, sebral nám klíče od všech pokojů, nesměli jsme si vzít potraviny, které zakoupil on,nesměli jsme nic rozbít..nakonec jsem se zhroutila a vyjma psychiky mi začaly selhávat i životní funkce..v té době mi vypl topení, zakázal otevírat dveře od ložnice a děti mi tajně nosily jídlo, zakázal mým rodičům vzstup do domu..zhubla jsem 15 kg a zůstala 8 měsíců na PN.. Zachránili mě rodiče, kteří mě i s dětmi odstěhovali, samozřejmě za asistence policie, kterou na nás
   Karel Chába Září 30, 2016

   Dobrý den, bohužel vám neporadím nic nového nebo spásného než to, co jsem psal už všem před vámi.
  H.J. Listopad 15, 2016

  Je mi 37 …matka psychopat jinak žádná rodina se kterou bych byla od dětství v kontaktu . V důsledku matčina jednání a výchovy přitahují stejne nemocné lidi jako je ona do svého života. Už nemám ani sílu to vyprávět. Základní lidské potřeby nevnímá jako něco co bych měla zažít jako běžnou součást dne . Pracuji a vzhledem k tomu v čem od malička žijí nejsem zcela bez úspěchu, ale už jsem hrozně unavená. Moc moc unavená. Závidím stejně starým lidem od nás z paneláku kteří měli diagnostikovanou matku . Přes to jsou to i nyní stále „děti toho blazna“ . Od malička skrývám všechnu tu bolest za úsměv, protože vím, ze nikdo nepomůže. Nikdo nepomůže.
   Karel Chába Listopad 17, 2016

   Dobrý den, nemáte pravdu. Vaše situace je řešitelná. Doporučuji psychoanalýzu.
    H.J. Listopad 17, 2016

    Ano vím že psychoanalýza by pomohla …jenze to vyžaduje čas a ten ja bohužel nemám. Navíc jsem plně zaměstnana práci plus neustálému se přizpůsobování matce a partnerům.
  pavla.kodrasova Únor 26, 2017

  zdravim,ziji s clovekem teto poruchy 11let.uz citim ze dal nemohu.dcera mi dospiva a zacina si uvedomovat jeho chovani a zacina se s nim hadat-ja nesmim do toho zasahovat-ihned me umlci tim ze mi da pesti neb kopanec do bricha atd.z prace musim na minutu domu rodinu odnas izoloval nesmim se stykat s zadnymi kamaradkamy.rozhoduje o vsem sam -vse co reknu neb udelam je spatne.a rekl mi kdyz by sme se rozesli tak mi zdemoluje byt-chalupu a poreze mi ziletkou oblicej abych si uz nikdy nikoho nenasla.ale myslim si ze kdyby neco -tak ukonci zivot vsem.on kdyz ma vztek tak mlati cloveka do bezvedomi.nic s tim nezmuzu -musim cekat na jeho smrt a nak vse vydrzet-ja vim. Jsem na nake reseni slaba
  J.F Březen 29, 2017

  Zjistila jsem pred 8mesici po 22letech manzelstvi ze ziji s manipulatorem a psychopatem.vsech 31 bodu sedi.Kde je ten pan bozsky?uzasny nejlepsi dokonaly.hotove peklo nevite proc milujete mam 3syny z prvniho manz.24let a s psychopatem 16 a 12 let. Podnikam 20 let uspesne muz take ale trosku jinak .Cely zivot moralizuje premrstene intelektualne to je maska izoloval me postupne ode vsech.prvniho syna 3 roky se semnou nebavi naopak proti me.synove nemluve jejich rodina take ale nejhorsi je jeho kamaradka sekretarka.minuly rok jsem podepsala revers do psych.ustavu navstevovala psychiatricku ktera mi zemrela a velmi pomohla a odstartovala abych zjistila pravdu manzelska poradna nepomohlaz.a
  J.F Březen 29, 2017

  Az psychiatr a prasky kde jsem zacala cist o techle monstrech i seminare.psychicky me dusi oba .mame bydleni i oba firmy v baraku.jsem v pasti.vse si pojistil rozdeleni majetku me rucitelkou milionivych uveru sekretarka na me podala na policii udani o napadeni coz neni pravda deti jsou na me jak na sluzku podal zadost o rozvod a zase stahnul beham pi uradech.exekuce mi sebrala pulku penez k vuli nemu.vysal me z penez a neda ani korunu.vyhruzky.nikdy me neobejmul dela jen sam co chce tenis v kancelari sedi do pozd.hodin a asi 15 let jsme v kuse promlcely nemluvi a s ni laskuje..mam spoustu znamych a rodina kteri mi pimahaji.musela jsem se emocne oprostit.a spavam ve firme o 2 patra niz.exek.
  Lenka Květen 16, 2017

  ŽIVOT s DOKTOREM……Po přečtení všeho tady je mi úplně na nic. Žiji už 14 let s člověkem, u kterého bohužel vím už od začátku, že u něj není něco vpořádku. Přesto,že je to lékař na skvělém prac.místě a výborně placený,nevyvání nic jeho chování. Nikdy mě sice nehlídal, neprojížděl mobil a pod. Jakoby mě v ničem neomezoval, ale jen proto, aby nebyl sám omezován….ale on tím bohužel myslí běžné povinnosti. Které pokuds jsem po něm občas vlídně chtěla, odpověď byla že na to není zvyklý a že to nikdy nedělal. Všechny problémy, včetně sebemenších drknutí a hádeček ve vztahu (běžných normálně) a stres v práci, řešil vždy alkoholem-a poté doma agresivním chováním ve stylu nadávek na mojí rodinu, na mě. A o co je inteligentnější, o to víc uměl a umí vždy trefit tak,aby to co nejvíc bolelo. První týdny po svatbě (vzali jsme se po 3 měsících-hrozně pospíchal a radostně se dstěhoval do mého bytu) jsem jen brečela a nechápala jsem, co se děje. Co to mám vedle sebe. Proběhl i pokus o rozvod a bydlel pár měsíců jinde už několikrát s tím, že pití omezí a nebude mi věčně nadávat. Když jsem si to časem už občas nenechala líbit, bylo ještě více zle, že jsem si to dovolila.Protože on to bere tak, že on má proč být na mě sprostý, používat mě jen na všechno jako služku….atd. 14 let ho všude vozím…učila jsem ho i řídit. Do porodnice jsem se jednou vezla sama a podruhé mě odvezla v noci moje sestra, která fungovala dost často místo mého manžela v takových chvílích…. Máme 2 malé děti-7 a 9. Děti už to samozřejmě začínají odnášet. Můžu za to, že jsem to vydržela až do teď a zvolila jim takového tátu, kterého musím i prosit,aby se jima alespoň na chvíli šel věnovat kromě jeho věčné hospody a odpočinku a spánku po opici i přes den-o víkendech. Nic u něj nikdy neplatí déle, než se mu změní nálada, nebo se mu to přestane hodit. Ať už je to cokoliv. Jeho totální bezohlednost a bezcitnost vůči mě a někdy i dětem mě stále zaráží….Příklad, -v tomto duchu se táhle naše manželství celou dobu až do teď: Před druhým porodem nás totálně vytopila sousedka nad námi, Vše připravené pro miminko bylo mokré, ze stropu v noci crčela voda a na zemi byly 2 cm vody. Já byla 10 dní před porodem a lezla jsem v noční košili po zemi a vytírala s pláčem tu spoustu vody, aby se nezničila plovoucí podlaha a nábytek….manžel celou dobu stál před otevřenými dveřmi na chodbě domu a kouřil a naštavě řešil, jak druhý den pojede na pinpongový západ mimo Prahu. Sousedi šli z večírku a hned mi začli pomáhat. A nechápali manželovo chování. Když přijeli i policisté, kteří udělali zápis a asistovali při vyražení dveří sousedky,aby se zastavila voda, sledovali nechápavě počínání manžela, který se celou dobu nehnul z místa před bytem a stále jen kouřil a nadával, jak pojede a kdo ho odveze (myslel tím mě…všude ho do dneška vozím za jakékoliv mé situace i stavu…). Prostě je to pořád v tomto duchu…..ale horší, protože jsou u toho děti. A klučík je sice skvělej, ale bojím se, že chytne chování od jeho tatínka, který se dokonale umí přetvařovat, když něco chce, nebo před okolím-diváky kdekoliv-si hraje na úžasnýho taťku. A doma na děti kašle, protože ho doslova podle něj otravují. Jen když má dobrou náladu, tak je žmudlá,jakoby je miloval až za hrob….komedie. A občasné psaní, když se u něj něco stane, nebo je ve stresu, nebo na mě naštvaný či v práci je složitý případ, tak je zle ještě víc……opět posilnění alkoholem a z hospody pokaždé začnou chodit sprosté nadávky a ponižování mně a mé mamce (která díky tomu vždy probrečí noci….).SMSek vždy přijde třeba 5-10. Podle míry posilnění a nálady se pomstít a co nejvíc hnusu nám poslat. Přestože na to člověk neodpovídá, on si vystačí…..14 let….nevím, jestil to ještě vydržím. Děti mě prosí,abych to vydržela abychom byli celá rodina, jak říkají…..což už mi přijde totálně nepřípustný, že jsem tohle dovolila…..aby tak malé děti tohle prožívaly. Jestli někdo máte zkušenosti s ŽIVOTEM S DOKTOREM-dejte mi vědět. Je to tak se všema-kompenzace jejich těžké práce, stresu…?…..Děkuju. Lenka
  Lenka Květen 16, 2017

  -ještě k DOKTOROVI:- malý dodatek. Událost s vytopením bytu skončila tak, že jsem k ránu se sousedama dovytřela byta manžel už několik hodin spokojene spal, protože se mu podařilo vymyslet, kdo ho od vlaku na zápas mimo Prahu odveze. A druhý den brzy ráno odjel na zápas. A po příjezdu večer po zápasu opět posilněný alkoholem na kuráž po cestě z vlaku v Praze mi vyčítal, že jsem nechala mi pomoci sousedy, že jsem ho ztrapnila a dělám to schválně. A že ještě uvidím,jak jsem to přehnala.A za 2 dny šel po práci opět do nějaké hospody, odkud začly chodit večer mně i mamce sprosté smsky, jaké jsme svině a hnuj společnosti, a že takoví lidé tu doufá dlouho nebudou apod…..(můj táta je dost nemocný a často je v těchto sms, že už by mohl všem ulevit a brzy chcípnout….a to je lékař…? Nechápu.). O všechno se starám, vařím, úklid, hlavně starání se o děti, protože s malým se musím více učit-denně cca 1,5 hod, je dysfatik…, dovezu, přivezu, vyřídím….připadám si čím dál víc jako služka. Nechci vděčnost, ale že vše zastanu i jemu pomáhám a vozím ho kam potřebuje, neznamená jako samozřejmost.Když on mi má s něčím pomoct (byť s jeho nějakou prací), dělá že je to moje práce, že jsem si ji vymyslela, nebo dokonce poslední dobou slýchám , že ho psychicky týrám a trápím a prý se v tom vyžívám (když po něm chci nějakou pomoc…). Opět malý příklad, za co mě zřejmě celou dobu manželství považuje-za služku: Měli jsme z chalupy odject do Prahy v neděli večer a mně nebylo dobře od žaludku. Rozhodla jsem se,že si v pondělí vezmu volno.Když se vrátil z hospody kol.9 večer opět připitý, a zjistil to, začal mi nadávat, že to dělám schválně. A že kvůli mně přijde o práci (samozřejmě,že nepřišel by…nesmysl). A že ho chci zničit. I když mi začal pak sprostě nadávat, nabídla jsem mu že ho odvezu na vlak. Že ho nenechám na holičkách. Za běhu nadávek si sbalil a vlezl do auta. po cestě pokračoval. V půli cesty jsem zastavila (vlak.zast. je od chalupy cca 18 km) s prosbou,aby už toho nechal, protože jsem pro oteklý oči brekem už ani neviděla na cestu. Zmlknul až k vlak.zastávce. A když vylejzal z auta, řekl mi že jsem svině a udělala jsem to naschvál. S brekem jsem jela zpátky na chalupu, kde spinkaly děti. A po cestě jsem opět obdržela úžasnou sms, kde stálo,že jsem svině zasraná a že kvůli mě změškal vlak o 2 minuty a bude muset čekat hodinu na další. A takhle zachází se vším, co dělám pro něj a pro rodinu….. Zjišťuju, že si mě nikdy nevážil. Že od začátku mě používá jen jako služku pro veškerý servis k rodině. Využívá toho, že umím spoustu věcí a udělám vše, co je potřeba (od výměny žárovky, čištění odpadů, skládání nábytku -což také odmítl dělat, takže jsem dětem koupila a složila novou palandu a pracovní stolky, protože se neměly kde pořádně učit…., totálně veškeré práce na zahradě a to i opravdu těžké, výměna světel a kol na autě (kolem auta opět vše na mě)….atd…atd. Nejsem žádná submisivní holka a občas se taky ozvu. Ale k takovýmu chování, co dělá on, bych se nikdy nesnížila. Mám pocit, že naše manželství a celá rodina (jak říkají moji milovaní broučci) vydrží tak dlouho, jak to vydržím já. A já už nemůžu…..
   Helča Září 16, 2017

   Dobrý den paní Lenko, Váš příběh se už skoro ani nedá číst… Prosím, najděte si někoho, kdo Vás podrží, a pokud jste to už dávno neudělala, odejděte prosím. Zůstávat kvůli dětem nemá cenu. Vy to zvládnete.
   Lenča Říjen 23, 2017

   Ne není to povoláním. Je to charakterem. Základ to má v charakteru a přiživuje se to stresem. Řešit to nemůžete. Konec to bude mít až odejdete. Než odejdete všecko si pojistěte – peníze na účtě, přátele a rodinu po boku abyste ideálně měla. Pokud má sklony k agresi ideálně odejděte rovnou k novému muži nebo někam dáleko od něj. Stejně tak v témže období informujte matku, ať si dává pozor. Domluvte se s přáteli, pokud je máte, že na vás v daném období budou dávat pozor.
  J.F Květen 16, 2017

  Pokracuji v mem pribehu jake nabral obratky od brezna co jsem Vam psala muj pribeh.je kveten.mame za sebou socialku deti jednoznaccne chteji tatu.mame stani o deti do toho sekretarka jeho pidala na me trestni oznameni takze dalsi soud podotykam vsr je vykonstruovane napadl me muj nejstarsi syn ja musela jit na policii vycerpana ti ohlasit zadluzil me na 8 millionu tim ze mu rucim napsal na me plyn ktery je v dluzich opet musim zaplatit a nechat odstrihnout veskere faktury ma u sebe od exekuce mi dluzi penize vzaly mi pulku ze jsem jeho zena i kdyz mame rozdekeni majetku barak ma napsany na cizi firmu kde neciguruje jeho jmeno ale v s.r.o je muj syn jeho exsvagr….vim ze si nechal dodatecne
  J.F Květen 16, 2017

  Oba tu mame firmy ja ode dneska ne vse jsem potaji odstehovala ….a pak me necha vystehovat.vse ma osetrene a zamer to byl od prvopocatku.detem koupil drahe mobily nemluvi srmnou od listopadu protoze spim ve firme o 2 patra nize deti zbali vike ndy a jezdi pi turnajich tenisu jsem hlavni nepritel jak se deti ke me chovaji 12 16 let ten 24lety me napadl 9let se chal ode me zivit satit …..prijdu o auto vyhruzky….nestitil se jit k memu osychologovi chtel zpravu ze jsem cvok .ruzove bryle mi spadly od srpna r.2016 kdy jsem podepsala revers a po praskach zjistila cetla jela seminar do prahy Ales Kalina o manipulatorech a navic tohle je psychopat…doufam ze tyhle monstra budou potrestani.
  J.F. Červen 20, 2017

  Pokracuji z brezna 2017 jak se vyhrotila situace.deti ziskal do sve pece izoloval me od nich pred sebou rozvodove rizeni jeho sekretarka (kamaradka )na me podala trestni oznameni protoze chodi s mobilem a nahrava si me ulitlo slovo nejstarsi syn me napadnul mam 2 pravniky jeden na trestni pouzil ze jsem navstevovala psychologa a nestitil se pouzit moji zemrou mamu jachodila k vuli partnerskym vztahum a jednam uz jen pres oravnika.z uctu mi sebrala exekuce penize k vili nemu rucim mu podpisem 8.mil.kc z baraku jsem odstehovala muj sv.salon barak si opatril ze mu nepatri a je pod s.r.o.firmou tudiz me vyhodi na ulici prepis plynu co byl na me psat jsem musela doplatit…jen at se zbavim 8m

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů