Jsem těhotná a manžel odešel

Čekáte miminko a v této náročné době od vás odešel manžel? Je naprosto pochopitelné, že teď prožíváte velmi těžké chvíle. Pro ženu není horší období než těhotenství, kdy ji muž může opustit.

Proč muži opouštějí těhotné ženy?

Častým důvodem bývá, že se muž bojí. Obává, že to nezvládne, že jako muž selže. Bojí se, že se nedokáže postarat o svoji rodinu. Strachuje se, že s příchodem dítěte přijde o svoji svobodu. Obává se té velké zodpovědnosti.

Nezřídka ale také muž odchází proto, že má pocit, že se žena změnila, že se teď chová jinak, že se teď úplně všechno točí kolem ní a jejího těhotenství. Má pocit, že už ho žena nemá tolik ráda, že pro ni není to nejdůležitější.

Bohužel se často stává, že muž od ženy odejde za milenkou. Protože tam se mu dostává toho, co mu doma chybí. U milenky je tím hlavním. Tam není odsunut na vedlejší kolej.

Co byste měly udělat, když vás manžel opustí v těhotenství?

Určitě teď nedělejte žádná závažná či zkratovitá rozhodnutí, přestože si uvědomuji, jak je to v takové situaci hrozné a těžké. Vyvarujte se prohlášení, že už je mezi vámi definitivní konec, že už ho nikdy nechcete vidět. Neříkejte mu, že ho nenávidíte, nenadávejte mu do hnusných bezcitných bestií a podobně. I když je to těžké, pouze by to v muži prohlubovalo jeho frustraci.

Předpokládám, že muže chcete získat zpět, ne ho ještě více odhánět.

Pro začátek se dohodněte na tom, že si muž dá pauzu. Nějaký čas na to, aby si to vše rozmyslel. Aby zjistil, co vlastně chce. Dohodněte se, že se po nějaké době opět sejdete a o všem si promluvíte.

Ve své poradně se často setkávám s tím, že jako takové “okamžité řešení” stačí, když ke mně oba dva přijdou a mají možnost si o všem popovídat. Spousta věcí se vysvětlí, oba dva zjistí, že tu situaci každý vnímali trochu jinak. Že si dlouhodobě dělali zcela odlišné domněnky o tom, jak to vlastně doopravdy je.

Až se situace zklidní a budete schopni spolu normálně bavit, začněte se bavit o tom, proč váš muž odešel. Snažte se zjisti, co mu chybí, co se děje. Vysvětlete si, že to období, které prožíváte je pro vás oba obrovskou změnou. Zvlášť citelně to pociťují páry u prvního dítěte. Přírůstek do rodiny je prostě velká změna. Lidé si to často neuvědomují. A když dítě čekají, tak se na tu situaci nepřipravují, což by ale samozřejmě dělat měli.

Ideální je, když si oba dva seženete informace o tom, co je v takové situaci běžné. Muž pochopí, že těhotná žena potřebuje určitý servis a určité chování. Což muž může vnímat tak, že je odsunut na druhou kolej. Tak to ale ve skutečnosti není.

Poté se snažte se dohodnout, za jakých podmínek byste se k sobě vrátili. Co by každý z vás potřeboval, aby se cítil lépe.

Nesnažte se dělat nějaká gesta, neubližujte si. Místo toho se zabývejte tím, co můžete udělat pro to, aby se situace zlepšila.

Někdy je dobré se k sobě vracet pomalu, postupně. Říct si, co je potřeba, abyste se k sobě mohli vrátit. Aby muž zase získal svou jistotu. Ubezpečte ho v určitých věcech mužské energie, že to jak se o vás staral doteď bylo dobře. Že se nemusí bát, že selže. Že víte, že to zvládne.

Pokud to nestačí a muž se stále nemá k tomu, aby se vrátil k vám a k vašemu dítěti, které spolu čekáte, ale vy se ho přesto ještě nechcete vzdát, kontaktujte mě. Pomohu vám odhalit pravou příčinu, proč muž odešel a ukáži vám, co budete muset udělat pro to, abyste měla co nejlepší šanci ho získat zpět.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů