Kdy se rozejít

Máte pocit, že už to ve vašem vztahu neklape tak jako dřív? Místo toho, abyste si užívali krásné partnerské soužití, se kupí jeden problém na druhý a vám už pomalu docházejí síly neustále něco řešit?

Možná začínáte uvažovat o rozchodu.

Jak ale poznáte, že je ta správná doba se rozejít? Jak poznáte, že už dále nemá smysl vztah zachraňovat?

Převažují problémy nad tím dobrým?

Připadá vám, že v poslední době neustále řešíte jen a pouze problémy a s partnerem se hádáte? Nepamatujete si, kdy jste v současném partnerském vztahu naposledy pociťovali pocity naprostého štěstí a touhy být s tím druhým?

Prostě vám vztah více bere než dává a je naprosto zřejmé, že váš vztah nefunguje tak, jak by měl?

Je na čase se zamyslet, co za vašimi problémy ve vztahu stojí. Pokud vám na vašem vztahu skutečně záleží, pokuste se nalézt tu pravou příčinu, proč už vám vztah nedává to co dříve.

Jakmile poznáte prapůvod vašich problémů, můžete se pustit do jejich řešení.

Pokusím se vám v tom hledání pomoci následujícími řádky, kde se dozvíte, jaké jsou ty nejčastější důvody a problémy ve vztahu, které vedou k rozchodu.

Přechozený vztah

Pokud jste spolu již kolem 6 let a jste bezdětní, možná je váš vztah prostě již přechozený. Přechozené vztahy se projevují tak, že o sebe oba partneři pomalu ale jistě ztrácí jakýkoliv zájem. Vzájemná přitažlivost opadá a je obtížné najít důvody, proč spolu dále zůstat.

Nacházíte-li se již v přechozeném vztahu, je velice obtížné jej zachránit a rozchod může pro vás oba být tím lepším řešením.

Nejčastější důvody k rozchodu

Nevěra

Nevěra bohužel patří mezi ty častější důvody k rozchodu. Samotná nevěra, pokud se jedná o jediný úlet, který se neopakuje, nemusí nutně vést k rozchodu. Často se podaří vše vysvětlit a vztah pokračuje dál. Pokud se ale nevěra opakuje, je to známkou přetrvávajících problémů ve vztahu, které je potřeba objevit a vyřešit. Jestliže se však příčiny vedoucí k nevěře odstranit nepodaří nebo pokud není možné nevěru odpustit, výsledkem bývá většinou rozchod.

Rozchodem nevěra končí také tehdy, když se o její vyřešení snaží pouze jeden z partnerů druhý nemá zájem.

Peníze finanční problémy

Přestože se mohou zpočátku zdát finanční problémy jako příliš povrchní, často nakonec bývají tím hlavním, co zapříčiní rozchod. Pokud dluhy vašeho partnera začnou dlouhodobě zatěžovat i vás, je na čase se zamyslet, zdá vám to za to stojí. Nevyužívá vás jenom? Umíte si představit, že společně budete schopni zaopatřit rodinu?

Ztráta sexuální přitažlivosti

Pokud ve vztahu začne upadat vzájemná sexuální přitažlivost, je to jasným znamením, že něco není v pořádku. Ztráta přitažlivosti může vést k odmítání společných intimních chvílí, nevraživosti a obecné nechuti vyhovět partnerovi. Pokud problém nezačnete zavčasu řešit, ochabující city mohou způsobit rozpad vztahu a rozchod.

Zásadní změny chování a závislosti

Změnil se váš partner v poslední době natolik, že ho pomalu nepoznáváte? Možná ho zaujal hazard nebo si dokonce vypěstoval závislost na drogách či alkoholu. To je ta pravá chvíle se zamyslet, zda má váš vztah budoucnost. Bez úspěšného řešení tohoto problému váš vztah pravděpodobně nemá světlou budoucnost.

Neschopnost komunikace

Pokud pozorujete ve svém vztahu problémy při komunikaci, mějte se na pozoru. Občasné nedorozumění se samozřejmě sem tam objeví v každém vztahu. Pokud však dlouhodobě nejste schopni si vzájemně říci a vysvětlit, jaké jsou vaše představy o společném soužití a případné budoucnosti, může to být znamením závažného problému.

Máme se snažit vztah zachránit nebo se prostě rozejít?

Odpověď na tuto prostou otázku bývá málokdy jednoduchá. Vždy záleží především na vás. Co chcete vy? Co očekáváte od života? Stále k sobě chováte city, nebo už jeden druhého nemůžete ani vidět? Situace je o to složitější, máteli děti.

Důkladně zvažte všechna pro a proti. Mějte na mysli, že ať už se rozhodnete jakkoliv, budete to jen a pouze vy, kdo s tím rozhodnutím bude žít po zbytek života. Pokud se vám zdá, že najít to správné řešení je nemožné, zvažte návštěvu odborníka s bohatými zkušenostmi s řešením partnerských krizí. Kontaktujte mě a společně zvážíme všechny problémy vašeho vztahu. Nalezneme odpověď na otázku, zda by pro vás bylo lepší vztah ukončit a hledat štěstí u někoho jiného.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

91 komentářů u „Kdy se rozejít

  Tomáš Květen 25, 2013

  Dobrý den chci se zeptat s pritelkyni si rozumíme jsme šťastní když jsme spolu chodime spolu 7 měsíců, jsme stejně stari 20 let a zádný problémy spolu nemáme občas nejaký máme ale to rychle spolu vyřešíme chováme se k sobě hezky a všichni nám závidí ona děla vysokou a já teď dodelal střední a jdu na vysokou a když máme čas tak se vidíme klidně i 4 za týden a teď nemáme na sebe čas ona ma skolu a ja mám koníčky nevadí nám když se nevidíme týden no a ted napsala ze ja mám prázdniny a ona ma zkoušky a pa psa taky na zkoušky ze nemá čas ať si užívám zivota a ze ted nemá potrebu byt s někým ale vím ze mě miluje je rada semnou a je vidět ze se rozejít nechce chci se zeptat co si o tom myslíte
   Karel Chába Květen 28, 2013

   Dobrý den, měli byste si jasně, osobně a upřímně vyjasnit, co kdo chce a očekává. Vše ostatní jsou jen spekulace, o kterých můžete donekonečna přemýšlet, co znamenají a nic se tím nevyřeší. Nemá cenu se ptát mě nebo někoho jiného, co si o tom myslí, neb to musíte řešit jen vy dva.
  Kateřina Červenec 29, 2013

  Dobrý den,chodíme spolu 7 měsíců.Nevím jak to popsat pořád ho miluju, když pomyslím na rozchod je mi smutno, ale na druhou stranu se ve vztahu poslední doubou necitím stoprocentne štastná.Když jsem s ním hrozně mě vším bezdůvodně irituje, tím co řekne nebo udělá.Není v tom z mojí strany už ani moc zamilovanost a vášen.Ovšem on furt řiká jak mě miluje a že z jeho strany je.Náš sexualní život už mě tak nebaví jako dříve.Proto se ptám..co bude dobrým řešením pauza ,rozchod..nebo je t snad jen nejaké krizové období?
   Karel Chába Srpen 2, 2013

   Dobrý den, po každé zamilovanosti ve vztahu začínáte vidět, jaký člověk to opravdu je a teprve si začínáte uvědomovat, zda s touto osobou chcete žít. Doporučuji ještě vydržet a také si popovídat o vaší budoucnosti. Řekněte si upřímně, kdo co chce a jak. Zvažte, zda chcete převzít oba tu odpovědnost a začít po období zamilovanosti budovat vztah, což vyžaduje i oběti nebo to ukončíte, neb se nechcete vázat na tohoto muže a ve vztahu vůbec.
  Leona Srpen 13, 2013

  Dobrý den,jsme spolu s partnerem skoro 5 let.Máme dvě děti a poslední dobou si nerozumíme.Hádáme se kvůli penězům,vytahujeme na sebe špínu,máme odlišné názory a vlastně sem zjistila,že se k sobě nehodíme.Já si pořád říkám,že by mi bylo líp samotnej s dětma,abych se nemusela pořád nervovat o peníze,jestli vyjdem a jak budem žít,protože partner je asi závislí na automatech,ale nepřizná to ani okolí,natož sobě.Nechci s ním být.Mám ho ráda,ale už to prostě nezvládám..
   Karel Chába Srpen 14, 2013

   Dobrý den, pokud se chcete rozejít, tak to udělejte. V případě, že máte nějaké pochybnosti, potřebujete si něco ujasnit nebo nemáte odvahu udělat ten rozhodující krok, tak můžete využít nějakou službu, kterou poskytuji. Více o tom najdete zde http://www.partnerske-vztahy.eu/druhy-problemu/. K jeho závislosti na automatech: dokud si nepřizná, že má problém, tak se nic nezmění, respektive se bude problém zhoršovat. Nevěřte slibům, že to dá do pořádku, když nevyhledá odbornou pomoc a nezačne se léčit.
  jana Srpen 15, 2013

  dobry den,uz delsi dobu zvazuji rozchod,jsem s pritelem 5 let a mame nadherneho chlapecka,ale nebydlime spolu.Posledni dobou je ale neuveritelne hruby,sproste mi nadava zakazuje mi kamarady,a nejradsi je abych byla porad s nim,je desne zarlivy pokud je po jeho je vse v poradku ale pokud nadava mi,vyslechla jsem si snad vsechny sproste nadavky prosim poradte.
  Lenka Září 23, 2013

  Dobrý den,
  s manželem jsme 21 let a naše manželství prochází od začátku roku krizí.
  Manžel už mě nemiluje, jak říká, jeho srdce je jinde a stále neví, jestli se mnou chce zůstat.
  Bohužel tento jeho názor už trvá dlouho a já se trápím. Vůbec se mnou nechce komunikovat, nechce navštívit poradnu a tak čerpám z Vašich stránek. Ráda bych s ním uzavřela dohodu a našich potřebách, protože moje naplňovány nejsou(společná dovolená, něha, sex..)
  Nevím, jak se zachovat, on by to nechal nejradši tak, jak to je..Jezdí domů na víkend, má vypráno, vyžehleno, navařeno a pak zase odjíždí..vím,že mu nemůžu nařídit, aby si mě začal všímat, mám tomu prý dát čas..Ale jak dlouho? Už je to 8.měsíc..
   Karel Chába Září 24, 2013

   Dobrý den, nevím, jak si přesně vysvětlujete rady na mém webu, ale vše má svou hranici a já se domnívám, že ta vaše už byla překročena. Doporučuji vám rozvod, neb bez komunikace a naplňování potřeb se nemůžete pohnout nikam.
  Pavlína Říjen 27, 2013

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsme s partnerem téměř 6 let a nejspíš jsme se ocitly v přechozeném vztahu. Je vůbec nějaká naděje jak to zachránit? Může pomoci třeba pauza nebo podobně? Všude píšou jak k tomuto dojdeme, ale jestli to jde nějak zvládnout, to už nikde napsané není. Děkuji
  Katka Listopad 1, 2013

  Dobrý den. Měla bych na Vás otázku. Nedávno jsem se rozešla s přítelem po 4 letech chození. Mám ho ráda, ale už to není LÁSKA. Ovšem, nemohla jsem vydržet ten pocit, že se kvůli mě trápí a neustále jsem si představovala jak mě musí nenávidět. Hned druhý den jsem mu napsala, jestli by nemohl přijet abychom si o tom ještě promluvili. Jenže já jsem pod náporem jeho slz a usilovného odprošování podlehla. Opravdu se teď snaží, připravil mi romantický večer, ale já už to prostě necítím, tak jako on. Poraďte mi prosím, co mám teď dělat. Děkuji, Katka.
   Karel Chába Listopad 6, 2013

   Dobrý den, především si musíte uvědomit, že vaše slabost vám škodí oběma. Ve skutečnosti jde o vás. Vy se bojíte (často na nevědomé úrovni), že nebudete milovaná, že si o vás bude myslet něco špatného, že vás bude nenávidět. Chcete si tedy ulevit a tím prodlužujete vzájemné trápení. Doporučuji využít této situace a pracovat se svými strachy. Více se dočtete zde a v navazujících článcích http://www.partnerske-vztahy.eu/vzorce-chovani/.
  Petra Leden 26, 2014

  Dobrý den , s přítelem jsem 5 let , miluji ho , ale on neutále ignoruje co mu říkám a nedokáže se „odvázat“ od matky. Nevím co mám dělat , už nemam sílu na to být každý den naštvaná . Ale opustit ho taky nechci. Aspoň teda myslím. Děkuji za odpověd
   Karel Chába Leden 28, 2014

   Dobrý den, zkuste si podle tohoto článku s partnerem velice podrobně a do hloubky říci, co kdo chce. Pokud bude stále odmítat věci řešit nebo zjistíte, že vaše požadavky se neshodují, tak víte, že máte vztah ukončit. http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/
  Petra Únor 28, 2014

  Dobrý den, jsme s partnerem spolu 6 let a už tak půl roku cítím, že to není ono. Nespíme spolu, maximálně jednou za měsíc, říká, že je unavený. Vadilo mi to, teď jsem asi i ráda. Shodou náhod jsem potkala svou bývalou lásku a začala jsem se s ním stýkat, je mi s ním nádherně. Vím, že chci jen toho staronového, tenkrát nám to nevyšlo díky mé hlouposti. Mám ale strach se rozejít s přítelem, nic nemá, bydlí u mě, bude zlý a bude kolem sebe kopat. Asi mě má rád, i když mi spíš připadá, že je jen pohodlný a zneužívá mě. Jak z toho ven.. poraďte prosím. Moc děkuji, Petra
   Karel Chába Březen 4, 2014

   Dobrý den, chápu, že máte strach, nicméně pokud to chcete řešit, tak mu to musíte říct a stát si za svým. Pokud by váš strach byl tak silný, že to nedokážete, tak potom potřebujete odbornou pomoc a obraťte se na mě osobně.
  Veronika Březen 3, 2014

  Dobrý den, jsme s přítelem spolu 5 let, z toho 2 roky spolu bydlíme. Jsme o 10 let od sebe mě je 24 jemu 34. Já studuji on pracuje v zahraničí, domu jezdí na víkend někdy je i přes víkend na 2 týdny v práci. Když je doma kde podniká tak pracuje nebo opravuje na dílně. Když se vidíme při obědě nebo večer tak se vždy pohádáme, jeden něco vysvětluje, povídá druhému a druhý nepochopí a následuje neshoda a vypukne v hádku, jen kvůli neporozumění věci. A to je pořád ať už se mluví o čemkoliv. Jsme oba podobné povahy a nejde nám situace řešit klidně a hned vybuchneme. Přítel teď neřekne nic jiného než že musíme jít od sebe a neničit si životy. Já ho ale miluji a nechci se rozejít. Poraďte prosím
  Katerina Duben 4, 2014

  Dobrý Den chci se zeptat s přítelem jsme rok a půl,mě 21 mu 18 z toho spolu bydlíme asi 5 měsíců, poslední dobou se pořád hádáme kvůli maličkostem, dřív jsem se na něj těšila kdž jsem byla v práci ale teď už naopak, vadí mi i když mi jen dá ruku na nohu.Není to co dřív.Prosím poraďte měla bych se sním rozejít?už dlouho nad tím přemýšlím
  Katka Červen 2, 2014

  Dobrý den, jsem s přítelem už 11 let a máme šestiletého chlapečka, ale nějak nám to už dlouho neklape. Odpustila jsem mu už hodně nevěry, ale on s tím stále pokračuje, nadává mi i před klukem a přitom chce další dítě.Je žárlivý, ale nepřizná si to, už mi hodněkrát řekl, že on je chlap a proto si může dělat co chce a já jako žena nesmím nic a když jsem chtěla aby se odstěhoval, tak spustil, že nikam nepujde. Dělá jako bych byla jeho majetek a neměla žádná práva.Mám ho ráda, ale také mám pocit, že už ho nemiluji a že jsme spolu jen kvůli malému.Když je hodně zle spustí i slzy aby mi ho bylo líto…… Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Červen 6, 2014

   Dobrý den, nevím, na co se přesně ptáte a navíc neuvádíte důležité informace. Koho je byt, kde bydlíte, zda tam má trvalé bydliště atd. Nicméně bych vám poradil, abyste tento vztah ukončila a určitě si s ním nepořizovala druhé dítě.
  Jitka Červenec 15, 2014

  Dobrý den, jsem z přítelem 7 let, 3 roky spolu bydlíme, v našem vztahu jsme se rozešli už 2 krát a po měsíci jsme se k sobe vrátili vzdy. Minulý rok jsem mela dokonce svuj byt a držela jsem si ho pul roku a s obavami jsem ho pak vrátila. O nás vztah jsem vzdy bojovala spíše ja, ale poslední dobou mi došli sily a pak jsem potkala zpriznenou duši, ale nejsem schopena toho stálého přítele opustit. Chtěla bych začít nový život , ale nevím jak mu to říci, plánuje semnou život, chce deti. Je mi 23 a jemu 25. Mam ho moc ráda, ale nejspíš ho už nemiluji… Jak mu to mam vysvětlit. Bojim se toho, že me přesvědčí ať s nim zůstanu.
   Karel Chába Červenec 17, 2014

   Dobrý den, měla byste si přesně ujasnit cíl vaší diskuze, při které mu to řeknete. Tím cílem myslím to, čeho chcete dosáhnout v momentě, kdy tato diskuze skončí. Také si vypsat a promyslet, co mu řeknete, jak mu to řeknete. Pokud si dobře stanovíte cíl, tak nebudete mít tendenci odbočovat z diskuze k jiným, i když souvisejícím tématům a budete hlavně přesně vědět, kdy debatu ukončit, což je velice důležité, aby vás neukecal. Pokud si s tím nebudete vědět rady, tak si se mnou sjednejte osobní schůzku a já vás na vše připravím.
  Katka Červenec 24, 2014

  Dobrý den, s přítelem jsme spolu cca 8 let s dvěma krátkými přestávkami. Z toho spolu bydlíme 4 roky.Vztah jsme měli celkem harmonický, ale před rokem změnil práci a začaly problémy. Neustále byl naštvahý, odtažitý atd. Svaloval to na práci, že je to jen tím, nyní v práci skončil a chodí pouze na brigádu, zpočátku to bylo dobré, ale nyní mi vyčítá, že si jeho práce nevážím a že jenom ta moje je nejlepší. Je na mě strašně zlý, to, co si ke mně dovolí bych si já k němu nedovolila – vyloženě mě uráží. Chtěla bych aby se vrátily ty hezké časy, ale je mi jasné, že se na ně upínat nemohu. Když mu řeknu, že mi to nebvyhovuje on to řešit nehce – jen řekne, tak s tím něco dělej..poraďte mi prosím Vás
   Karel Chába Červenec 29, 2014

   Dobrý den, odhadoval bych to tak, že se cítí nedoceněn, ukřivděn, nevěří si, má pocit, že jeho potřeby nejsou naplněny a že nemá cenu něco řešit, neb se nic nezlepší, atd. Doporučuji tedy zkusit to, že se na přechodnou dobu zaměříte na to, abyste naplňovala jeho potřeby. Tak, aby měl pocit lásky, pochvaly a bezpečí. Pokud se situace zklidní do té míry, že bude už ochoten se o věcech bavit a řešit je, tak začnete řešit, co vám oběma nevyhovuje a jak to vyřešit.
  Pepa.K Červenec 29, 2014

  Dobry den.S pritelkyni jsme skoro 5 let.Me je 38 a ji o 9 vice.Stale chce navazovat nove kontakty s muzi a s jednim si smskuje do ranich hodin.Probiha v sms vyrtualni sex atd.A kdyz reknu ze uz to prehani tak je hadka ze ji omezuju a ze si proste bude psat a ze jsem zarlivec.S timto se znala asi tyden pres inter.a uz snim chtela jit v 10 vecer na carodejnice.Jsem zarlivec nebo zarlim opodstatnene?Mam ji rad a nechci o ni prijit.Mam vse prehlizet?
   Karel Chába Červenec 30, 2014

   Dobrý den, nemohu se vyjádřit k tomu, zda jste žárlivec, neb to, co popisujete, je celkem přirozené, že vám vadí. Nicméně nevím, jak se chováte jindy a v jiných situacích. Nemyslím si, že byste to měl přehlížet. Pokud vám to vadí a ona to nechce akceptovat a má jiný názor na to, jak ve vztahu fungovat, tak byste měl odejít.
  Patricie Srpen 4, 2014

  Dobrý den, jsem se svým přítelem 6 let, nemáme děti a skoro 3 roky spolu bydlíme. Jsem na pochybách zda se rozejít nebo ne. Mám ho ráda a podle jeho slov i on mě. Bohužel se čím dál častěji hádáme. Nikdy nejde o nic vážného, většinou kvůli blbostem. Jenže ani jednoho z nás to už nebaví, vždy to skončí u toho, že to nějak vyšumí a dělá se jakože nic. Přítel mi furt něco vytýká a furt mi říká co bych měla a neměla. Když udělám já to samé je dotčený, co mu já mám co říkat. Ustupuju jen já, když řeknu co mě vadí, nikdy se nesnaží to změnit, ale ode mě to očekává. Při každé hádce říká, že náš vztah nemá cenu, že se k sobě nehodíme. Dnes mi řekl, že by nám možná pomohla pauza. Poraďte mi prosím.
   Karel Chába Srpen 8, 2014

   Dobrý den, zůstat má smysl, jen pokud si budete jistá tím, co bude jinak a proč by vztah měl začít fungovat do té míry, že budete spokojená. Neumíte spolu komunikovat a tím pádem nejste schopni věci řešit. Odpovězte si, budete-li tedy chtít oba na vztahu pracovat tak, abyste se posunuli. Ujasněte si, budete-li tedy chtít oba někde ubrat a zároveň jinde přidat.
  Anonym Srpen 11, 2014

  Dobrý den, s přítelem jsme přes dva roky, rok a půl spolu bydlíme. Za celou dobu jsme neměli žádný větší konflikt ani hádku. Poslední dobou jsme se odcizili, váhala jsem, zda je ten pravý, a rozhodla se, že ano. Načež mi oznámil, že se k sobě nehodíme, že jsme každý jiný, že mě má moc rád a záleží mu na mně, ale budoucnost se mnou nevidí a že už to cítí dlouho. Při tom plakal. Zaskočilo mě to a chtěla jsem si vyjasnit situaci, řekla jsem svůj názor, že mi za to stojí a chci na našem vztahu i na sobě pracovat, ale on mi pořád opakuje, že už se rozhodl. Přitom je vidět, že je mu to líto a že mě opravdu rád má. Jak ho přimět, aby dal našemu vztahu ještě šanci? Vážím si ho a nechci o něj přijít.
   Karel Chába Srpen 11, 2014

   Dobrý den, myslím, si odejít nechce. Je to volání o pomoc. Zkuste tedy zjistit, co mu vadí a jak by to chtěl. Zaměřte se tedy na to, co s tím udělat a neřešte rozchod.
  Anonym Srpen 19, 2014

  Dobrý den, je mi 19 let a příteli 24. Potkali jsme se při práci a hned ten týden jsme si dali rande a zacli spolu chodit. Chodime spolu již necelé 3 měsíce a já před 2tydny odcestovala do Anglie na 2 měsíce. Přítel mi uz v česku dělal starosti, nechytil me za ruku, nedal mi pusu na přivítanou, když jsme šli na jídlo objednal si pro sebe a mě se ani nezeptal. Dokonce mi nepopral na mé narozeniny se slovy, ze si to nezasloužím. Nikdy za mnou nejezdí, protože je prý unavený, tak jezdim já za nim.A O po půlnoci sama domu. Nejel se mnou ani zastávku. A ted se tady a hadáme a on mi vše dává za vinu. Třeba mu napisu ráno pěkně tak, mi říkáze jsem tu něco udělala a cítím vinu. Prý mě miluje :(!
   Karel Chába Srpen 21, 2014

   Dobrý den, je možné, že vás rád má, nicméně nemá návyky a neví, jak se k vám má chovat. Nikdo ho to nenaučil, nikdy to v dětství asi neviděl. Je stahovaní a díky tomu bude velký problém, aby od vás přijal, že chcete něco více. Zkuste si oba přečíst tento článek a zařídit se dle něho http://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/ . Uvidíte, zda to bude chtít reparovat, zda uzná svou část viny. Pokud ne, tak je další možnost, že za mnou přijdete oba osobně.
  Iva Prosinec 2, 2014

  Dobrý den přítelkyně se semnou rozešla po 9 letech, no já bez ní nemůžu žít. Z bytu mě nevyhodila, bydlíme dál. Co mám udělat proto, aby to bylo jako dřív?
  Vím jen jediné, že ona je smyslem mého života, vychovavame spolu dítě, které je její_ myslím pokrevní, jinak je naše. Mám problém, s alkoholem, ale už ho řeším. Myslíte, že se ke mně ještě někdy vrátí? Já bez ní prostě nemůžu žít.
   Karel Chába Prosinec 4, 2014

   Dobrý den, vím tak málo o vaší situaci, že nemohu vědět, zda se k vám vrátí. Co máte dělat? Obecně mohu poradit to, že byste měl vyřešit věci, které jí nevyhovují, pokud o to tedy ještě má zájem a už není pozdě. To je to nejlepší, co byste měl a pak je možná naděje, že se vše dá do pořádku.
  Petr Leden 17, 2015

  Dobrý den,
  s přítelkyní jsme spolu 3 roky z toho rok a půl spolu žijeme u jejích rodičů v dvougeneračním rodinném domě. Posledního půl roku není den, kdy bychom se nepohádali, když se nad tím zamyslím tak hádky a neshody převažují nad tím dobrým. Do společnosti spolu téměř vůbec nechodíme, jelikož přítelkyně by jen seděla doma s knížkou nebo byla s její rodinou. Co se týče intimního života, tak ten je v souhrnu těch půl roku žádný, a podněty přichází většinou jen z mé strany a jsou odmítnuty. V posledních pár týdnech už přemýšlím o tom, zda by nebylo lepší se rozejít a jít se každý svou cestou, protože kdykoliv chci něco řešit tak mi jen odvětí, že se nic neděje.
   Karel Chába Leden 20, 2015

   Dobrý den, je možné, že je spokojená a opravdu nechápe, co vám vadí. Je také možné, že se necítí spokojená a vidí vinu ve vás. Pak je pro ni obtížné, aby od vás přijala návrh na změnu. V takových případech je lepší, abyste se na mě obrátili s prosbou o osobní konzultaci. Vyhodnotím situaci a řeknu vám oběma, jak vše opravdu je a co by kdo měl dělat.
  anastasia Duben 22, 2015

  Dobrý den,já žiju se svým přítelem 8 a půl roku.Máme spolu 2 děti.Dceři jsou dva roky,a od tý doby co se nám narodila se pořád hádáme.Bydlíme blízko jeho rodiny která mě nenávidí,a já zas je.Pletou se do nás,a on bez nich nemůže být.Důvod našich hádek je i mé žárlení,páč mě jednou zklamal,tak mu nevěřím.Nepomáhá my s dětma,ani v domácnosti a máme i finanční potíže!Opravdu přemýšlím o rozchodu,nemám už dál sílu..jsem ze všeho unavená.Poradte mi,děkuju
  Irena Červenec 3, 2015

  Dobrý den, já žiju se svým přítelem 13 let a máme spolu syna 9 let.Mám ráda pohyb a různé výlety. Ale můj přítel je úplný opak. O víkendu potřebuje klid a nechce nic podnikat. Ví, že se trápim kvůli tomu, ale nic se neděje. Myslím, že rodina musí mít nějaké společné zážitky. Chtěla jsem od něj odejít, ale vím, že kluka sama nezvladnu. Neposlouchá mne vůbec. Přemýšlela jsem jestli nenechám kluka s otcem a neodejdu sama. Ale nevím jestli to zvládnu bez syna. Jsem bezradná a potřebují pomoct. A vím že musí něco změnit se protože tak žít dál ne chci. Jsem unavená že všeho. Poraďte mi , dekuji
   Karel Chába Červenec 10, 2015

   Dobrý den, máte dvě varianty a u obou jsou strachy, které vás drží uprostřed a nemůžete se rozhodnout. Řešením je tedy se těch strachů zbavit a rozbít vaše přesvědčení, které vám brání se posunout a věřit si. Doporučuj vám, abyste se tedy na mě obrátila s žádostí o osobní konzultaci a já vám pomohu, abyste se těch strachů zbavila a byla schopná udělat, co je správné.
  dana Únor 17, 2016

  Dobrý den jsem s přítelem 4 roky poslední rok semnou přítel spi tal jednou za 3 mesice a nekomunikuje když mu reknu ze by jsme měli řešit naše problémy je to ještě horší stáhne se a já se pak musím omlouvat co delam spatne, je to k zblazneni porad čekat jestli už se umoudri a bude mít chuť něco resit. Už nevím co dal milenku prý nemá a když se ho zeptam jestli ho ještě přitahují řekne mi ze jo, je mi 21 a onje o sedm let starší, říkala sem si jestli nemá nějaký zdravotní problem ale to asi nezjistim protože mi několikrát řekl ze půjde k doktorovi a nešel. Prosím o nějakou radu
   Karel Chába Únor 22, 2016

   Dobrý den, základem je, abyste problém chtěli řešit oba. Pokud to tak není, nejde zachránit vztah. Doporučuji, abyste si vybrala vhodné články zde na webu a dala je přečíst protějšku. Hlavně ty o komunikaci a potřebách. Jde o to, že si musí uvědomit, že je nutné, aby s vámi začal věci řešit.
  Michaela Březen 22, 2016

  Dobrý den máme problém s přítelem jsme spolu 4 roky přítel mi jednou zahnul a jednou se semnou rozešel kvůli jiné a i přesto ho miluju teď jsme na hraně že on dál konec , ale stále chce abych u nej bydlela aby nebyl sám . Chybí mi ale nechce semnou byt prý kvůli hádkám neumíme spolu mluvit a občas se hadame. Psal mi že mu chybím ale nakonec že semnou byt nechce pac se jen hadame atd. Potřebovala bych asi řadu jak a co dělat zda to vzdát nebo jak . My se často nedohodneme a on dá konec. Neumí si rozumně promluvit. Co dál ?
  Martina Červen 13, 2016

  Jsme s partnerem spolu 17 let, máme dvě děti 8 a 5 let. Žijeme vlastně hlavně prací, on je doma 2 dny v týdnu, po zbytek týdne od rána do noci v práci, s dětmi jsem většinu času já.O volnu doháníme práci kolem domu a na zahradě, když jsme všichni pohromadě, hlavně se snaží rovnat děti i mně do latě, každá druhá věc, kterou uděláme je špatně. Spolu někde bez dětí jsme byli naposledy bez dětí, tři roky jsem prosila o společný víkend jen my dva. Nejdřív nebyly peníze, potom čas, teď už není ani chuť. Nevím, jak dál. Jsem psychicky v háji, ale děti a dům sama neutáhnu…
  Em Červenec 13, 2016

  Dobrý den,nevim co mam dělat jsme s partnerem 2roky je mu 24 a me 23 nez sme spolu začali chodit byl pozorný snažil se nic nebylo problém od doby co jsme spolu začali chodit tak po měsíci jsem zjistila ze jsem těhotná dala jsem mu na vyber a on řekl ze si miminko necháme ze to zvládneme dokud jsem si mohla rozmyslet jestli jsem připravena mit dítě staral se od doby co to už neslo změnil se k nepoznání nechal me v nejtezsich chvilich meho zivota uplne samotnou na dne malá jakoby nebyla on alkoholik který si to nechce přiznat !!věčné hádky …nemluvíme s ničím mi nepomůže a vše mu je za těžko ať pro malou nebo pro mě jen jeho pivo a klidek prej ze jsem byla taky jiná dříve co mam dělat .dekuji
  Lilaa Srpen 8, 2016

  Dobrý den,je mi 15 a mému klukovi 19.Jsme spolu 4 měsíce teď jsme se kvůli dovče měsíc neviděli.On mi sice neustale pise,ze mu chybim,ale on mě vubec.Ani se netěšim až ho zase uvidím.Než odjel,tak jsme se vídali treba v nedeli a jednou v tydnu vecer,kdyz si na me udelal po koniccich cas.Coz neni moc casto. A to bylo treba od 8 do 10 a rodice me uz nikam nechteli poustet.A taky mi připadá, že ten vztah narozdil ode mně bere až moc vážne.Dřív mi to nepřišlo,ale on se celkově chová strašně dospěle a zodpovědně zatímco já jsem ještě jako dítě.zamilovana už taky nejsem,asi jsem s nim protoze to byl prvni kluk se zájmem.Už jsem se rozhodla pro rozchod,ale pořad si nejsem jistá,jak mu to mám řict?
   Karel Chába Srpen 11, 2016

   Dobrý den, řekněte mu to srozumitelně, věcně a tak, aby to chápal, že je konec. Buďte upřímná, abyste se do toho nezamotala. Řekněte to tak, aby si nemohl myslet, že si to ještě rozmyslíte.
  Blanka Srpen 15, 2016

  Dobrý den, jsme manželé 21let , dvě plnol.děti, delši dobu vidím změnu na manželovi v chováni věk 40,,hrozný věk,, má pocit že mu něco utíka, pořad na fb, společný čas co máme tráví neustale u našich přatel , jen vždy vzkaz přijd, nevidi na tom nic špatného že sedí tam..dost pije, nemá ale problém, ja o vztah a pozornost bojuju neustále ale nic mě nedává,už jsem řekla že podle něho tak dál žit nechci, neustále slyším že nic špatného neděla, hodně ho stahuje mlad.bratr, zavést , odvézt disco, koupal, atd, chová se jako fracek, máme dum ve spol.vlastnictvi bez dluhu, co je dokonalý tak jen sex po těch letech uspokojivý, ale ten jeho rozptyl…pak se jen zepta jeslti má oběd taky . je mu to fuk
   Karel Chába Srpen 18, 2016

   Dobrý den, základní věcí je, zda chcete v tento moment oba na vztahu pracovat. Pokud ne, nedá se nic změnit a vy si musíte sama za sebe ujasnit, co pro vás bude lepší. Odejít, nebo to trpět. Doporučuji si s ním nejdříve dobře o tom promluvit. Normálně ho požádejte, kdy bude mít čas, abyste si v klidu a bez spěchu mohli o tom popovídat.
  Eva Říjen 15, 2016

  Dobrý den, jsme s přítelem rok a půl. Je o devět let starší. Poslední dobou je velmi podrážděný, nervózní a ztrácí chuť do života. Během našeho vztahu již několikrát ztratil práci. Většinou vidí chybu v ostatních lidech. Já se ho snažím upozornit, že tento životní styl (kdy platím veškerou stravu ze svého, protože nemá peníze) je pro mě hodně vyčerpávající a při každé jeho žádosti o peníze se pohádáme. Nedávno jsem mu jasně řekla, že ho nemůžu finančně podporovat. Navrhla jsem, aby zašel za psychologem, ale on se k tomu nestaví příliš pozitivně. Je to silný kuřák a taky často hraje počítačové hry (je mu 37 let). Nevím, zda ho opustit a nebo počkat, zda se situace nespraví. Nejsem šťastná.
   Karel Chába Říjen 18, 2016

   Dobrý den, proč by se situace měla spravit. Vy mu pomáháte a on zatím nepochopil, že musí chtít sám a pro sebe. Můžete čekat i roky a nemáte jistotu, že se změní. Respektive dokud nebude na dně, a pořád to nějak půjde, nezmění se.
  Alois Říjen 22, 2016

  Dobry den, momentalne se nachazime s pritelkyni ve vazne krizi.Chodime spolu 4roky.Ona tanecnice latiny. Zkratka ona je ze sveta plneho pretvarky a konkurence a ma velkou neduveru vuci ostatnim. V nasem vztahu jsem dominantni ja(planuju,zarizuju).Ovsem problem zacal tim, ze uz ji na spolecenske aktivity nechci brat pac ve spolecnosti nema duveru k lidem a ma problem se s nima i bavit.Pak se mne lidi akorat ptaji co ji je.K tomu je hodne zarliva a casto se na mne i zlobi(kvuli blbostem). Tanec ji nevysel a vztah se rozpada, vecne hadky atd. Je hodne labilni(hodna,stastna, ale jindy bezemocni a i zla).Mame jine zivotni cile ale i presto se mame radi. Ma takovy vztah vubec smysl zachranovat?
  Jiřina Listopad 22, 2016

  Jsme manželé 36 let a vlastníme společně 2 domy. Manžel před 2 r. ukončil zednickou živnost a stal se zaměstnancem firmy. Jeho chování se velmi změnilo, „špatně“ vařím, peru, nakoupil si nové spodní prádlo /sám si je pere v umyvadle/, je ke mně a k jedinému 6letému vnukovi hrubý, sprostý. Začal mít rád jen sebe. Doma se o nic nestará a na nic nepřispívá (jídlo, el. voda). Vše už několik let platím sama. Včera mi sdělil, že se odstěhuje do našeho druhého (společného) domu. Probrat již nic nehodlá, je prý rozhodnutý. O rozvodu nemluvil. Co z toho rozpadlého vztahu může vyplývat, co se společného majetku týká? Je lepší dohoda nebo rozvod? Děkuji za odpověď. Jiřina
   Karel Chába Listopad 23, 2016

   Dobrý den, to je otázka na právní poradnu.
  Anonym Listopad 22, 2016

  Dobrý den, jsem s přítelem 5 let zijeme spolu, děti nemáme . Už dvakrát sme se v minulosti rozešli kvůli pritelovo nevěře a jeho chování ke me. Vzdy sem si říkala že už se k sobe nevrátíme, ale on vždy začal psát omlouvat se a říkat že sem ta práva a ja vždy podlehla a vrátila se zpet. Ted je to cca půl roku co sme se dali zase dohromady asi po měsíční pauze. Dokonce me pozadal o ruku a ja řekla ano, ale ted mam pocit jako před tim stále přemýšlím nad tim zda s nim chci vůbec byt zda chci takový život. Stále mu něco vadi , vadi mu úplného vse. Furt je protivnej s blbou náladou je strasne negativní a ja už nevím co dál. .. poTřebová la bych radu co dal.
   Karel Chába Listopad 29, 2016

   Dobrý den, je to zcela „jednoduché“ . Lidé se mění, jen když to sami chtějí a udělají proto, co je potřeba. Takže je to on? Pokud ne, vše bude při starém, nic se nezmění a vy budete nespokojená.
  Veronika Prosinec 5, 2016

  Dobrý den,s přítelem jsem rok a půl,mě je 19 jemu 20.Zijeme od sebe 110 km,
  vidíme se jen o víkendu.Nedávno mi umřela mamka a já sem sirotek,tudíž jsem v bytě sama a musela jsem už kdysi dospět rychleji.Problém je že studuji a na vše nemám čas – dokonalý úklid bytu atd.Můj přítel kdyz jsme spolu je velice pozorný,hodný ale jakmile sme od sebe tak přes fb mi vyčítá jaká sem,co mu na mě vadí,že mu vadim celá jak se chovám a jaký mám k čemu přístup atd..On žije s celou rodinou a nevari si ani nepoklizi.Já jemu nikdy nic nevyctu,prostě to beru že ho miluju ale on přes fb má pořád nutnost mi něco vyčítat a já už nemám trpělivost a přemýšlím o rozchodu,ikdyz ho nechci..Rozchod nebo zůstat?Děkuji
   Karel Chába Prosinec 8, 2016

   Dobrý den, zkuste se zajímat o to, proč ta změna. Musí to mít nějaký důvod, že když je s vámi, je vše pořádku a když ne, chová se špatně. Zaměřte se na něj, na jeho pocity. Dejte mu pocit, že se o něho zajímáte a chcete mu pomoci s jeho frustrací. Pak se uvidí, jak se bude chovat.
  Kristýna Leden 18, 2017

  Dobrý den,žiju sama v cizině, proto mi přišlo fajn mít někoho, s kým mohu trávit volné večery, bohužel když jsem se teď vrátila na týden do Čech, zamilovala jsem se do kluka, se kterým jsem od léta v kontaktu.Nedávno jsem se proto snažila ukončt dosavadní šestiměsíční vztah,vyčetla jsem příteli chyby a čekala,že to hodí za hlavu (protože je cholerik) ale ukecal mě,že je schopný se pro mě změnit a opravdu se změnil a cítím, že je zamilovaný.. Já z toho ale nespím.Nechci ho ranit,taky k němu něco cítím,ale už to musím ukončit.Za měsíc má za mnou přijet ten kluk z ČR a přítel pracuje naproti mému bytu,kde vidí do mých oken.Potřebuji radu,jak to se vší úctou a klidem ukončit.Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Leden 19, 2017

   Dobrý den, s ohledem na okolnosti bude nejlepší mu říci pravdu. Vyhnete se pak nepříjemným překvapení a reakcím.
  Mirka Leden 27, 2017

  Dobrý den,
  Váhám zda se mám s přítelem rozejít nebo ne. Už v létě jsme měli problém když na své firemní akci osahával i po mém asi čtyř násobném upozornění několik kolegyň. Choval se jako promiskuitní vůl. Teď před nedávnem si začal dost nehezky psát s další kolegyní domlouvali si sex přes fb. Když mi to přítel slečny napsal zapíral se slovy kdyby to byla pravda řeknu ti to už jen pro to jak tě to váhání ničí. Když se přiznal nejevil ani moc známek lítosti spíše se mi u toho vysmíval. Potom mluvil o odstěhování každého zpět k rodičům. Nakonec řekl, že chce mě. Akorát pořád mám pocit že jsem pro něj kus hadru. Neváží si mě a jen se bojí rozejít kvůli reakci své rodiny. Má to ještě cenu ?
   Karel Chába Leden 31, 2017

   Dobrý den, co bude jinak, když s ním zůstanete? Co se změní? Pokud si na to neumíte odpovědět, tak nevidím rozumný důvod, abyste s ním zůstala.
    Mirka Leden 31, 2017

    Nyní mi slibuje, jak spolu budeme žít. Najednou mluví o svatbě a o dětech. Že ví že se s ním můžu rozejít. Ale jen o tom mluví. Ale rozhovory na toto téma co mě trápí vůči němu většinou rychle uzavře. Ale pořád mi opakuje jak o mě nechce přijít atd.
  Eva Únor 11, 2017

  Dobrý den,
  s přítelem spolu chodíme rok a půl. Já 20 on 36. Mrzí mě, že i přes velký věkový rozdíl jsem ten tahoun vztahu já. Starám se o finance atd.To mě ted už dost vyčerpává. Častý vzorec chování je totiž ten, že ikdyž říká a věří, že bude dělat věci jinak, vždy to sjede do starých kolejí.Také se často hádáme a neumíme to krotit.Já jsem příteli hodně odpustila flirt, to, že mi neříkal všechno. A ted ikdyž se polepšil si to opět pošlapal věcma na stejné bázi.Jinak se oba moc milujeme a chceme být jen spolu. Všechno ostatní nám šlape krásně. Já nevím jaký krok udělat, protože další takovou ránu už nezvládnu nadruhou stranu se bojím, že udělám chybu, když to ukončím. Jinak je totižskvělý…
   Karel Chába Únor 13, 2017

   Dobrý den, nejste ochotna přijmout odpovědnost za své rozhodnutí, a proto nikdy nemůžete držet život ve svých rukou. Čeho byste měla litovat? Že nebudete žít život, který vám nevyhovuje? Píšete o vzorcích chování a ty se nemůžou změnit samy. To on to musí chtít a pracovat na sobě. To nedělá, takže šance na změnu je nulová. Pamatujte: život nám vždy dává to, o co si říkáme. A vy si říkáte o život s někým, kdo se chová takto.
  Marta Březen 16, 2017

  Dobry den , s pritelem jsme spolu 7 rok. Mame 3 letyho syna. Me je 24 jemu 34. Je hodny, dobry tata ,hadky urovnava. Ja pracuji na plny uvazek a on je zrovna bez prace, tak je doma a o vse se stara. Uklizi, pere atd. Uz necely rok citim, ze s nim nechci byt , ale bojim se ze bude na dne, ted nema pratele s rodinou nemluvi..bojim se o syna jak to bude brat. Co jak bude. Bydlime v cizine. Vzdy jsem si rekla, ze to vydrzim a byl chvili klid. Vse se zmenilo kdyz jsem potkala jednoho muze 2 tydny do zadu. Bylo videt , ze jiskra skocila oboustrane. Od te doby chodi do meho obchodu 3 denne,doprovazi me na vlak a mame tolik spolecne. Porad rika jak by semnou chtel byt a objimat me. Nevim co delat.
   Karel Chába Březen 17, 2017

   Dobrý den, chápu, že k tomu muži něco cítíte, nicméně jsou to jen dva týdny a navíc ty city jsou o to silnější, že vám nefunguje vztah. V takovýchto případech doporučuji počkat, zvážit, zda nechcete zkusit zachránit vztah. Pokud chcete, tak si o tom popovídat s přítelem, zda to vidí stejně. Pokud ano, tak to zkusit zachránit. V opačném případě odejít. Nicméně určitě neodcházet kvůli muži, kterého znáte dva týdny.
  Jana Hlavackova Březen 26, 2017

  Dobry den, jsme spolu 2. rok, je nam pres tricet, jsme oba dospeli. Stale se vraci jeden problem, ktery nejsem schopna vyresit, ani prenest pres srdce/povznest se. Poznali jsme se a okamzite laska,zacali jsme spolu zit. Pritel se bez vahani rozesel se svoji ex, i ja se odstehovala od partnera. Casem to ale zaclo skripat… do toho jsem zjistila, ze se tajne obcas styka s ex a celkem pravidelne si pisi. Pry jde jen o kamaradstvi a on nevidi duvd s tim prestat. Vlice me to zradilo. Po case se se mnou rozesel, tvrdil mi v opilosti, ze ji miluje. To uz jsem ovsem bya pl! tehotna. Asi v 4m se vratil domu, chvili bylo vse ok, ale ted uz zase msg s ex, jsem v 8m a nevim, co bude, ziju v nejistote.
  Michaela Duben 18, 2017

  Dobrý večer, s manželem jsme spolu 6 let z toho 2,5 let manželé. Máme spolu 2 letou holčičku ale on ma dcerku i z předchozího vztahu. Posledních cca půl roku si cim dal více uvědomují ze uz k němu nic necítím Ráda ano ale není to láska. Dávám veškeré náznaky ze nám to neklape nespaly jsme spolu pre z 3 měsíce mám nějaký blok a na sex nemám ani pomyšlení (jiného nemam) nevím si už tady ublížit mu nedokážu vždy kdyz se pokusím mluvit o rozvodu začne na mě s tím že mě miluje a nechce se rozvést uz kvůli tomu jak jsem mu pomohla když jsme spolu začínaly (psychické problémy s byvalou) ale ja uz takhle dál nemůžu. Děkuji za vaši radu
   Karel Chába Duben 20, 2017

   Dobrý den, tím, že to prodlužujete, i když už víte, že chcete konec, ubližujete sobě i jemu. Pokud to nedokážete sama, vyhledejte odbornou pomoc. Je nutné vás dostat do stavu, kdy budete silnější a dokážete udělat to, co je nezbytné. Rád pomohu. Zde najdete typy konzultací, které nabízím: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.
  Anonym Květen 26, 2017

  Dobrý den, s přítelem jsme spolu 9 měsíců a oba máme 18 let.Nikdy jsme se spolu nehádali ani neměli problém.Většina našich hádek vznikla kvůli hloupostem.Cca poslední měsic se hadky objevuji často(týkaji se vetšinou společných financi, které on utrácí za hlouposti a já šetřím na každé maličkosti…)také se často hadame kvuli jeho rodicum.Po hádce se hned usmíříme, ale vyskutuje se to příliš často a už to ani jendoho nebavi.Rozchod by spíše přisel z mé strany,často nad ním uvažuji, ale zároveň vím ze bych si nikoho takhle skvělého nenašla ale zade na druhou stranu de nechci stále trápit a chci být ve svém věku pouze šťastná.
  Předem Vám velmi děkuji za radu a pomoc:)
  monika šetlerová Červenec 25, 2017

  S přítelem 7let,5let žijeme v domě,ktery mi daroval.má 2děti,5let je nevídá.ex je navádí proti mě.prosila jsem,aby děti vídal jednou za14dní,že to navádění nezvládám,tyden co tyden.rekl-to je nemusim vídat vůbec.stále mi vyčítá,že je nevídá kvůli mě.vše je prý kvůli mě.Nikdy se za mě nepostaví,o nás dvou nekomunikuje.Když řeknu,tak odejdi,řekne,nemám kam,dal jsem ti dům.proběhl soud o zvyseni alimentu,rekl,ze mi platí najemne.ale je to lež!pred soudkyní a ex řekl,ze je vše jeho chyba,že mi neměl dávat dům.jsem viník opravdu já,že on nevídá děti?syn se bál,ex mu rikala,ze jsem čarodějnice,dcera si nesměla brát ode mě dárečky.mě zavazuje darovany dům,brání mi se rozejit.já nevím,jak dál.Děkuji
   Karel Chába Červenec 27, 2017

   Dobrý den, nemyslím si, že by to mohla být vaše chyba. Je dospělý a sám se rozhodl. Pokud budete brát ohled na ten dar, tak také můžete žít v něčem, co nechcete. Doporučuji vám osobně vyhledat pomoc odborníka a začít to řešit.
  Lucie Srpen 3, 2017

  Dobrý den, s přítelem budeme spolu dva roky. Přítele moc miluji, on mě také (pořád mi to říká). Přála bych si založit rodinu a přítel by si také moc přál miminko. Problém je ve financích. Já mám dobrou práci, našetřené peníze. Přítel ale nemá stabilní práci,nedokáže udržet korunu,utrácí za zbytečné věci a peníze si ještě půjčuje. Veškeré výdaje nájem, splátky…platím já. Pokoušela jsem se s přítelem o tom promluvit, ale tvrdí mi, že peníze nemám řešit, že se o rodinu postará.Navrhla jsem ať tento měsíc zaplatí nájem, ale bohužel mu nezbyly peníze.Uvažuji o rozchodu,ale přítele moc miluji a chtěla bych už rodinu.Poradíte jestli má cenu v tomto vztahu setrvávat?Děkuji
   Karel Chába Srpen 4, 2017

   Dobrý den, řeknu to takto. Bylo by zcela naivní si myslet, že se něco změní, když na sobě nezačne pracovat. Pokud uvěříte jeho řečem, abyste nic neřešila, budete se pak hodně divit.
  Jana Září 28, 2018

  Dobry den, s pritelem jsme za necely 3 mesice 3 roky, pritele miluji a on me tez, ale problem je v tom ze si nerozumím s jeho matkou… posledni dobou ma na me nejake reci a porad si neco hleda. Kdyz to reknu priteli ten mi rekne ze to je mezi nama a za 2 a trictvrte roku se me pred ni nezastal i kdyz to slysel cl mi rika.. dlouhou dobu jsem to neresila ale ted posledni dobou uz me to prestava bavit aby me z neceho podezrivala a nebo na me porad neco videla. Napadl uz me rozchod a porad nad tim premyslim nevim co delat dal. Dekuji za odpoved.
   Karel Chába Říjen 2, 2018

   Dobrý den, Jano, váš vztah, vaše blízkost a vzájemné sdílení jsou slabé a jsou prověřované právě touto situací. Tedy není to tak, jak mnoho lidí říká – „nebýt této věci, tak bychom měli úžasný vztah“. Z toho vyplývá, že byste s partnerem měli začít pracovat na větší blízkosti. Na pochopení toho, co kdo z vás prožívá a jaký to na vás má vliv. Na tom se ale musíte spolu domluvit, že s tím chcete něco udělat. Sama to nedokážete. Musíte si pravidelně sednout a začít si svěřovat, co prožíváte a cítíte. Protějšek nesmí na to, co řeknete, útočit a musí se to snažit přijmout jako vaši psychickou realitu, kterou nemůže nijak hodnotit, protože je čistě subjektivní. Jde o pochopení, důvěru a podporu.
  Nikol Říjen 6, 2018

  Dobry vecer, s mym muzem jsme spolu uz 5 let, bohuzel posledni dobou jsem si nejista ci k nemu neco citim. Jsem rada doma sama, kdyz je doma on a mluvi na me,tak ho ani neposloucham. Dost casto se hadame kvuli blbostem. Spim snim jen kvuli nemu- furt si stezuje, tak nakonec snim mam sex, ale uz me nepritahuje. Ani libat se snim nechci. Vubec nevim co mam delat. Mam strach, ze kdyz se rozejdeme, ze mi vezme pejska- je jeho koupil si ho, ale ja miluji vice pejska asi. Uz jsme si nekolikrat rekli ze se to pokusime zmenit, ale oba jen pasivne cekame na toho druheho ze neco udela. Rodina ho ma strasne rada, a nevim co mam delat. Prosim o radu Dekuji
   Karel Chába Říjen 10, 2018

   Dobrý den, Nikol, buď se dohodnete s mužem (pokud to ještě chcete), že přestanete být oba pasivní a začnete na vztahu pracovat, nebo budete muset odejít. Chápu, že máte city navázané na vašeho čtyřnohého přítele, nicméně musíte si zvolit, co je pro vás priorita. Nejde vám poradit něco ve smyslu „vlk se nažral a koza zůstala celá“. Něco se musí obětovat, aby mohlo dojít k pokroku. A musíte začít u sebe.
  Julie Listopad 22, 2018

  Dobrý den, jsem se svým přítelem skoro 3 roky ,jsem s ním šťastná ale poslední dobou se změnil a to k horšímu…Začal se stýkat s lidmi který na něj mají špatný vliv, tráví s nimi moc času a mně si nevšímá. Toužím po vztahu kde by jsme šli na romantickou procházku nebo se jen dívali na film tyto slova pro něj neexistují . Příjde mi že je taky až moc zavislý na sexu , je nesamostatný a také mi příjde že si mě kupuje dárkami. Když jsem s ním cokoliv chtěla řešit odešel do garáže pracovat na autě a zcela se mnou nehodlal komunikovat. Ale příjde mi zbytečné zahodit 3 roky .Jen jsem se chtěla zeptat co bych měla dělat trápí mně to a nemůžu kvůli tomu spát ,byla bych ráda za vaši odpověď. Děkuji
   Karel Chába Listopad 26, 2018

   Dobrý den, Julie, začal bych u toho, že s ním nejdříve vyjednáte způsob, jak by mu vyhovovalo o problému mluvit. To, že teď nechce věci řešit, může být proto, že buď nemá zájem vůbec, anebo je mu to, jak to řešíte, nepříjemné. Pokud je to ta první možnost, nic nezměníte. V případě druhé jde o to, abyste se oba naladili na stejný způsob řešení, abyste oba přijali, že i na navzdory nepříjemným pocitům při debatě si nechcete ubližovat, ale problémy řešit. Můžete postupovat i dle návodu, který přikládám v podobě odkazu: https://www.partnerske-vztahy.eu/proc-by-mel-mit-kazdy-vztah-pravidla-komunikace/.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů