Manžel je mamánek

Má váš manžel až přespříliš silné pouto se svojí matkou? V průběhu seznamování a poznávání vám to možná připadalo jako znamení, že je silně orientován na rodinu. Poslední dobou ale čím dál více pojímáte podezření, že jeho vztah nebude úplně zdravý a vkrádá se vám na mysl, že jste si vzala za manžela takzvaného mamánka.

Ještě než se do své manžela a tchyně pustíte s tím, že první ženou v jeho životě byste přece měla být vy, tak se na chvilku zastavte a zamyslete se, zda je váš manžel skutečně mamánek.

Jak poznat, že manžel je mamánek?

Zamyslete se nad vztahem vašeho manžela k matce a hledejte tato znamení, že se jedná skutečně o mamánka: ● Přání jeho matky je jeho rozkazem. Pokud po něm matka cokoliv chce, například nákup, společné jídlo, odvézt do města apod., vše okamžitě splní bez ohledu na to, jaký na to máte názor vy nebo co si vy přejete.

● Jeho matka má vždy přednost před vámi a případně před dětmi, pokud nějaké máte.

● Nikdy se od své matky neodstěhoval. Nebo u ní dokonce stále ještě žije a vy s ním.

● Dělá mu problém se rozhodovat bez rad a názorů matky. Může očekávat, že v tomto ohledu mu matku nahradíte a budete rozhodovat za něj.

● Má nějaké nevyřízené finanční závazky vůči matce a kvůli tomu má pocit, že ji musí na slovo poslouchat.

● Každý den mluví s matkou nebo o ní.

● Srovnává vás se svojí matkou a vy máte pocit, že ať uděláte cokoliv, není to pro něj dost dobré, protože matka to dělá jinak a lépe.

● Říká své matce intimní záležitosti z vašeho soukromého života.

Jakmile zjistíte, že jste udělala tu neprozřetelnost a vzala jste si za muže mamánka, budete si muset rozmyslet, na kolik je toto jeho chování pro vás problém, jak hodně jste ochotna to tolerovat a jaké chování je pro vás již nepřípustné.

Například pro vás může být úplně v pohodě, pokud manžel mluví se svojí matkou jednou nebo i dvakrát denně, pokud tím netrpí váš společný čas. Ale pravděpodobně se vám už nebude líbit, pokud se bude na matku obracet se žádostí o pomoc v záležitostech, ve kterých by se měl obracet na vás.

Jak řešit manžela mamánka

Mnoho žen dělá velkou chybu v tom, že se ve vzteku s těmito svými negativními pocity obracejí na svého manžela nebo jeho matku. Takový problém nemůžete řešit ve vzteku. Tím pouze přilijete olej pod oheň a přiděláte si další zbytečné problémy.

Přestože vnímáte vztah svého manžela s jeho matkou za problematický, nepřednášejte jim ho jako zásadní problém. Místo toho si se svým manželem v klidu ale jasně vymezte konkrétní hranice, jaké chování je pro vás v pořádku a co je už pro vás nepřípustné.

Zároveň si ale uvědomte, že váš vztah s manželem pro vás není v životě absolutní priorita, o kolo které se točí vše ostatní. Buďte trochu sobecká, věnujte se svým koníčkům, svým kamarádů a ostatním členům své rodiny. Váš manžel by si měl uvědomit, že pokud vás bude zanedbávat, když nebude naplňovat vaše potřeby, může se stát, že o vás přijde.

Neuchylujte se k neustálému sekýrování a žádostem, aby trávil více času s vámi nebo aby dával přednost vám před svojí matkou. Tím v něm můžete vzbudit pocit, že je špatný manžel a ranit ho. A takováto zranění snadno mohou postupem času přejít v to, že na vás bude naštvaný, rozmrzelý a bude vám to mít za zlé.

Pokud se s tchyní často hádáte nebo řešíte nějaké konflikty, jedinou cestou, jak můžete vyhrát, je, že budete tou větší ženou. Ale nesnažte se vyhrát za každou cenu. Je důležité, abyste se ke své tchyni chovala s respektem a bez zášti. Já vím, může to být velice obtížné, ale opačné chování vám opět pouze přitíží.

Každopádně vztah tchyně a vašeho manžela je jen a pouze na něm. Je na něm, aby se od ní odpoutal a vy mu v tom můžete pouze pomoci. Pokud se manžel nezmění a bude mamánkem i nadále, musíte si rozmyslet, jestli v takovém vztahu chcete zůstat, nebo zda by pro vás nebylo lepší odejít.

Vztahy s rodiči partnera jsou často velmi komplikované, proto pokud narazíte na nějaký problém nebo se vám nebude dařit vyřešit problém s vaším manželem mamánkem, není ještě vše ztraceno. Obraťte se s žádostí o pomoc na odborníka, který vám poradí. Za vztahem manžela k jeho matce mohou být nějaké hluboko ukryté emoce, vzpomínky či představy, které vám odborník pomůže odkrýt a následně i odstranit.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů