Manžel má milenku, nechce to s ní ukončit

Manžel má milenku. Právě jste se dozvěděla tuto hroznou zprávu. Ať se nevěra manžela objevila jakýmkoliv způsobem, je vám jasné, že pro vás nastává jedno z nejtěžších období. Pocit zmaru, studu, nechuti, možná se objeví i nenávist. Vše se ve vás bije a vy nedokáže uniknout těmto pocitům. Uvnitř vás se skrývá velké zklamání a velká bolest. Manžel má milenku a nechce to s ní ukončit. O to těžší to celé je. Co bude dál? Jak tohle řešit?

V tomto článku se zaměřím především na chování ženy, která řeší manželovu nevěru s milenkou, kterou nechce opustit.

Ve své praxi se velmi často sekávám s tím, že za mnou přijde žena, kterou muž podvádí a nechce to ukončit. Všiml jsem si jistého chování, proč to tak je. Svůj podíl na tom, proč se manžel nechce vzdát milenky, mají právě ženy, manželky. Proč?

I manželka může za to, že muž to nechce ukončit

Podílí se na tom tím, že jsou slabé i za dobu našeho setkání. Nemají sílu a odvahu, aby situaci řešily. V mnoha případech manželovi jeho žena v podstatě nevěru zlegalizovala a to tím, jak k celé situaci přistupovala, když se muž přiznal k nevěře. To způsobilo, že to manžel nyní nechce s milenkou ukončit.

Mnoho žen si nechávalo líbit, že manžel neustále posunoval termíny, kdy to s milenkou ukončí. Řešení bylo v nedohlednu, jen samé výmluvy, proč to teď nejde ukončit. Manželka neměla odvahu a sílu to řešit, a toho manžel využil. Muž si pak se svojí ženou dělá prakticky, co chce. Takové chování je ovšem špatné.

Každá žena by se měla zamyslet nad tím, jestli se náhodou nepodílí na této situaci. Nevěra je jen důsledek nějaké krize v manželství, pokud se nejedná o chronického nevěrníka. Tudíž se do této situace, kdy muž povedl a nyní to nechce s milenkou ukončit, dostali společně. Žena by si měla stanovit časový horizont a cíle, za které nepůjde. Měla by se rozhodnout, jak bude postupovat.

Sepsal jsem pro vás postup, který vám usnadní řešení této situace:

 1. Žena by se měla dohodnout s mužem, jak budou situaci řešit. Chtít po manželovi konkrétní kroky, jak bude postupovat. Tohle je důležité i z toho důvodu, že pokud muž dokáže jasně říci, co udělá, ukazuje to na to, že nad situací přemýšlí. Chce ji vyřešit a šance na nápravu vztahu je vyšší.

Pokud ten muž není schopný říci, jak bude postupovat, nebo jen slibuje, je jasné, že tento člověk to nechce ukončit. Nepřemýšlí o tom. Pokud chci vyřešit nějakou závažnou věc a nemám představu o tom, jak to udělám, tak ji samozřejmě vyřešit nemůžu, nebo nechci.

 1. Při debatě by měl být stanoven i termín, do kdy se daná situace vyřeší.
 2. Žena by měla během té doby, kterou si stanovili, pozorovat manžela, jaké podniká kroky k nápravě. Dost často se setkávám s tím, že ženy naivně čekají až do poslední chvíle, ale muž nic nedělá, nic neřeší, nic neukončuje. Ženy se tím ujistí, že muž nad danou situací přemýšlí. Bez nějaké naivity kontrolují, zda si muž vymýšlí nebo ne.
 3. Důležité je také pozorovat přístup, jak se k tomu daný muž staví. Jestliže manžel nemá zájem o tom mluvit, mlží, vypovídá to, že zájem nemá. Má milenku a nechce to s ní ukončit.
 4. Žena se musí zamyslet nad tím, zda nepřispívá do této situace svým chování, zda třeba nepřiměřeně nevyčítá, atd. Někdy jsou situace takové, že muž dlouhodobě nebyl spokojený, upozorňoval na to, nebyl vyslyšen a teď potkal milenku a nechce si ji nikým nechat sebrat. Dává mu něco, co mu manželka nedávala. Žena mu pak nepřiměřeně vyčítá jeho nevěru, aniž by se zamyslela sama nad sebou a situací, proč k tomu došlo.
 5. Bylo by dobré, kdyby se žena zamyslela nad tím, co může manželovi sdělit. Jak by jejich vztah a manželství probíhalo, co by bylo jinak. Co je potřeba změnit, vyřešit, aby se to již neopakovalo a neobjevila se další milenka.

Vše je zaměřené na to, že iniciativu převezme žena. Je to také o tom, že pokud něco žena skutečně řekne, musí si za svými slovy stát. Musí být odhodlaná naplnit a udělat to, co říká. Jedině tak může muž vědět, že to myslí opravdu vážně. Pokud bude upřímně chtít udržet a napravit manželství, s milenkou to ukončí.

Pokud se žena takto zachová a s manželem se dohodnou, bylo by vhodné, aby žena vyhledala odbornou pomoc. Měla by se sama snažit pracovat na tom, aby se posílila. Pracovat na tom, čeho se bojí, na co si myslí, že nemá, že nedosáhne v té věci tak, aby byla silná.

Na závěr je třeba říci, že i přístup muže o něčem vypovídá. Jedna věc je nevěra, druhá odhalená nevěra. Pokud se nevěra odhalí, spousta nevěrníků se k tomu staví tak, že chce s tím něco udělat. Pokud manžel nechce opustit milenku, o něčem to vypovídá. Není na škodu se zamyslet nad tím, zda ve vztahu zůstanu nebo ne.

Někdy je opravdu těžké zvládnout tuhle situaci sama. Postavit se všem obavám a strachům. Pokud si v tomto nevíte rady, nebo byste měla při této těžké situaci podporu, obraťte se na mě a já vám rád se vším pomůžu. Společně nastavíme vaši cestu tak, abyste byla opět šťastná.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

18 komentářů u „Manžel má milenku, nechce to s ní ukončit

  belamila Září 20, 2017

  Mám vlastní zkušenost, že muž, který má dlouhodobě milenku/ky, třeba i několik let, tak si vybudoval natolik jiný život, který mu přináší potěšení, že nebude mít zájem být zase jenom s manželkou, od které utíkal, třeba se i pod tíhou výčitek, nebo strachu z naplnění výhružek s milenkou rozejde a pokusí se žít jen manželkou, ale bude mu už v životě pořád něco chybět…bude pořád hledat, toužit po nějaké jiné…myslím, že nejde vrátit čas, všechno vymazat a dělat, jako by se nic nestalo, jeden nebo druhý nebude upřímný
   Karel Chába Září 22, 2017

   Dobrý den, respektuji vaši zkušenost, nicméně já to vidím jinak než vy právě proto, že mám s klienty těch zkušeností více a jsou i pozitivní.
    Majka Září 25, 2017

    Dobrý den
    Píšete, že jsou i pozitivni ale asi je jich míň.Píšete to moc hezky ale ani nevíte jak je to těžké
    udělat to rozhodnutí za partnera ,který i po uplynutí stanovené doby není schopný se rozhodnout
    a tvrdí ,že Vás má rád ale s ní chce být také.Jak dlouho si pak vyčítáte ,že jste to ukončila protože
    bylo nesnesitelné žít v takovém vztahu a že by to třeba ukončil,a „Nerozbil rodinu““
     Karel Chába Září 27, 2017

     Dobrý den, vše má svou hranici a cenu (energetickou, mentální atd.). Takže každý si musí být schopen určit, za co a kolik chce platit. V těchto věcech nejsou dobrá a špatná rozhodnutí, jen ta, za kterými si chcete a jste, nebo nejste schopná stát.
  Markéta Říjen 6, 2017

  Jsme s manželem 27let.Celou tu dobu šťastné, manželství bez jediné krize.V červenci,když jsem na něj udeřila, se mi přiznal,že má mladší milenku v místě kde pracuje.(pracuje mimo domov -jezdil na víkendy domů) Nevyváděla jsem.Ve svých 58letech tak zradil mě a naše dospělé děti.Když se mi přiznal,rozvod nechtěl.Pak přijel za měsíc a to už řekl, že rozvod bude.Neřekl důvod proč je nevěrný.V červnu mu zemřel mladší bratr.Řekl mi že kdyby brácha nezemřel,nic by se z toho nestalo.Já jsem prý nic špatně neudělala.Rád mě má,ale bude bydlet tam.I když druhý den než odjel mi zase řekl nic není ztracené,ještě není konec,ještě je naděj.Ve mně to prý není je to v něm.Ale co?On jen mlčí a neví coMÁ dělat
   Karel Chába Říjen 10, 2017

   Dobrý den, je frustrovaný ze situace s bratrem. On vám to říká. A tu svou frustraci řeší nevěrou. Potřebuje cítit, že žije. Pokud chcete zachovat naději, musíte mu dát čas, prostor a nechat ho, aby si zkusil najít svou pravdu, jak se věci mají.
  Pavla Listopad 7, 2017

  Zjistila jsem neveru u manzela pred 4 mesici, dlouho mi ji tajil a ja uz nejakou dobu tusila, ze se neco deje, jsme mladi oba 38roku, s ona 20, mame syna 2 roky, vse zacalo po jeho narozeni.. nakonec odesel bydlet sni, ze to pry nebyla ma chyba, ze se proste zamiloval, ze jsem skvela zena a matka atd.. ted chodi a tvrdi ze by se chtel vratil, ze si vse uvedomuje, ze byl zvykly byt se mnou, ale ona si ho omotala a on nevi co delat..jen mluvi ale ciny zadne, nikdy jen tak neprijde na navstevu, jen kdyz jde pro syna..ze me ma po ad rad,ale ji taky,ona mu vse zakazuje, hada se s nim, pokud on mluvi se mnou a on ji vyjde vstric, ale nee se ale naznacuje se veatit, nevim co si myslet a delat
   Karel Chába Listopad 10, 2017

   Dobrý den, dva roky už jsou dlouho na to, aby si vše ujasnil. Neví, co chce. Takto, jak to je teď, se situace nikam nepohne. Takže je nutné, abyste s tím pohnula vy. Jasně vymezte hranice a řekněte mu, za jakých podmínek a do kdy na něho počkáte. On musí naplno pocítit realitu toho, co tak moc chce.
  Michala Březen 22, 2018

  Dobrý den, s manželem pracujeme ve stejné firmě. V únoru nastoupila nová slečna, které manžel po týdnu napsal, že se do ní zamiloval. Od té doby s ní tráví všechen čas v práci i po práci, místo toho, aby jezdil domů za dětmi ( 3 a 4 roky). Ona je pro ně přednější než mi. Mockrát už mi slíbil, že toho nechá, ale pokračuje dál. Já nevím, co mám dělat. Jsme spolu deset let, máme dvě krásné děti a já ho miluji, ale tohle mi neskutečně ubližuje. Když se o tom chci bavit směje se mi do očí a říká, že miluje jen mě, ale vidím a cítím a že to není z jeho strany upřímné. Prosím, co v takové situaci dělat? Bojím se, že to neskončí a já se psychicky zhroutím. Nevím, co dál. Děkuji Michala
   Karel Chába Březen 27, 2018

   Dobrý den, Michaelo, pokud chcete váš vztah zachovat, budete mu muset dát prostor, aby si zamilovanost prožil. Zamilovanost se nedá násilím „odehnat“. Bylo by ale dobré se dohodnout, jak toto období přežijete. Tedy jak se k sobě máte chovat, co se může a co ne, o čem se má a nemá mluvit atd. Vše toto by mělo být nastavené tak, aby docházelo k minimalizaci škod. Vy sama si musíte hlídat, kolik toho vydržíte, a případně zatáhnout za brzdu, říci dost a třeba i odejít, abyste to psychicky moc neodnesla.
  Tina Září 15, 2018

  Dobry den, jsem v 8.medici tehotenstvi a pred par tydny jsem zjistila,ze me manzel celou dobu tehotenstvi podvadi s kolegyni z prace.Jsme spolu 6let,pred rokem jsme meli krasnou svatbu,uzasny vztah,vse klapalo,i kdyz se posledni dobou choval zvlastne a okoli se me ptalo,zda je vse poradku,nemela jsem podezreni a omlouvala ho,ze ma hodne stresu v praci a je u naveny.Nicmene nyni uz je vse jasne,pry chce byt se mnou,ale je pro nej tezke milenku radikalne odriznout,ukoncili pry milenecky vztah,ale je to pry jeho spriznena duse a potrebuje ji jako kamaradku.Pritom ji ale pise sms,ze ji miluje (a ona jeho) a chce byt s ni… Nevim uz co mam delat,miluji ho,chci mu odpustit,ale uz mi dochazi sily.
   Karel Chába Září 18, 2018

   Dobrý den, Tino, bohužel zamilovanost se nedá ani přivolat, ani odehnat, a tak mu musíte dát čas a prostor, aby si to odžil. Ideální by bylo, pokud je schopen to s ní ukončit, aby to celé podpořil terapií, na kterou bude docházet. Vy totiž píšete, že ona je jeho spřízněná duše, a za tím bude něco mnohem víc, než si asi dokáže připustit. Ta zamilovat se nestala náhodou, jak si lidé myslí, ale měla nějaký svůj důvod. Toho si ale přirozeně nemusí být vědom a může i říkat takové věci, že dokud nebyl zamilovaný, váš vztah byl v pořádku. To ale na nevědomé úrovni jeho mysli není pravda. I vy dva byste měli společně vyhledat pomoc. Ne teď proto, abyste vztah opravovali, ale proto, abyste ho udrželi. Abyste si nastavili dohodu, co a jak teď dělat. Rád vám pomohu, proto přikládám odkaz na konzultace: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.
  Renata Září 30, 2018

  Manzel po30 rokoch manzelstva a to mame este postihnutu dceru 29 r uz skoro 2 roky ma skrytu neveru s byvalou frajerkou ked bol este slobodny ona ho v tedy nechala ona je tiez vydata a ma partnera a sa skryvaju s aj som zistila sms na silvestra a to este klame ze to nebolo nic a nechce neveru vobec priznat a pokracuje dalej hrozne spravanie z manzelovej strany neviem ako dalej s tym uz dom skusala vela ale stale tvrdi on nic nerobi len hned uteka sa schovsvs a nevhce to pocut uplne jak zmyslov zbaveny a neviem ako dalej sa posunut ci stat na tom aby sa priznal alebo odlovit jej manzela len sms uz davno vymazali a ja nemam dokaz ako ich odhalit co by dom mala robit dakujem za radu
   Karel Chába Říjen 3, 2018

   Dobrý den, Renato, je složité radit, co dělat, když muž nechce nic přiznat. On vám tím dává jasně najevo, že o vás nemá zájem, že je mu jedno, jak se cítíte. V případě, že nechce nic řešit, musíte se vy sama za sebe rozhodnout. Musíte zvážit, zda s ním zůstat nebo odejít. To je jen vaše odpovědnost, jak se k tomu postavíte. Pokud se ale budete na celou situaci dívat tak, že vy nic nezmůžete, dokud se nepřizná, jste v pasti. Do té se ale chytáte sama.
    Renata Říjen 4, 2018

    Dobry den pan chaba chcem vas poprosit ako by som mala postupovat tu je aj ta dcera na voziku a byvame v dome ktory sme si spolocne postavili rada by som bola ako by som sa mohla s vami spojit a som zo slovenska aby ste my mohli viac poradit len ako by som vam mohla zaplatit aj sekom na aky ucet pan chaba mam k vam velku doveru a chcem vas porosit ak by ste my este viac poradili sko dalej som zlozitej zivotnej situacii za pochopenie vam moc dakujem najlepsie by my vyhovovalo cez email dakujem moc
  Mirka Listopad 6, 2018

  Dobrý den, manžel měl milenku a před 4 měsíci se mu narodilo dítě. Zůstal doma ,jednou v týdnu se jde na malého podívat. Je to ve stejné vesnici, už jsme to řekli i naší postižené dceři a ta to přijala velice dobře a chodí vozit kočár s manželem.Manžela miluji a po tom všem i co udělal snad ještě víc. Nechci ho ztratit, sex a vše funguje. Jen mě mrzí , že se se mnou nechce líbat a také jsem myslela , že když udělal chybu bude se mě více věnovat. Zatím je to pořád jako bylo. Do večera v práci a pak se nechává opečovávat. Nemělo by to být naopak?Když se zeptám co mu v manželství chybělo řekne , že nic jen více sexu.Co mám dělat , to co mu chybělo má a nebrání se.
   Karel Chába Listopad 8, 2018

   Dobrý den, Mirko, tak jak to popisujete, to vypadá, že jste ho naučila tomu, že jste příliš submisivní a vaše potřeby jsou vždy až na druhém místě. Pokud chcete změnu, musíte ukázat, kde jsou hranice. Doporučuji vám, abyste si sama za sebe ujasnila, co chcete a v jaké podobě, a pak to s mužem probrala. Musíte si své hranice chtít obhájit, a to nebude lehké, protože jste ho navykla na to, že on nic nemusí.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů