Nevěra na Facebooku

Poslední dobou pozorujete svého partnera či partnerku, jak si každou chvíli s někým dopisuje na facebooku? Vždycky, když se na to zeptáte, tak se to snaží zamést pod koberec, že se vlastně nic neděje, a rychle mění téma hovoru? Možná zatím svůj protějšek zatím jenom podezříváte, že se na facebooku dopouští nevěry, nebo jste už možná neodolali té neodbytné zvědavosti a v jeho nepřítomnosti jste do jeho facebookové korespondence nahlédli a zjistili jste, že se vaše obavy zakládaly na pravdě? Že si skutečně dlouhodobě na facebooku píše s někým jiným a možná si vyměňují i docela lechtivé zprávy?

Jak poznáte, že se vás možná týká nevěra na facebooku?

Existuje několik poznávacích znamení, podle kterých můžete zjistit, že by se vás mohla týkat nevěra na facebooku a že byste to měli začít nějak řešit.

Prvním znamením bývá, že je váš partner při textování na facebooku zcela ztracen ve svých myšlenkách. Kolikrát vás ani nevnímá, když na něj mluvíte, soustředí se jen na facebook. Zároveň vám ale nechce říci, s kým a o čem si píše, nebo dokonce tvrdí, že vám do toho nic není.

Dále často dostává na facebooku zprávy. Někdy dokonce i v pozdních večerních hodinách.

Možná se vám už také stalo, že jste se vedle partnera či partnerky v noci vzbudili a přistihli jste ho, jak v ruce drží mobilní telefon a něco píše. Jakmile si všimne, že jste vzhůru, mobil urychleně odkládá stranou, zpravidla obrazovkou dolů. Velmi si hlídá svůj telefon, tablet či počítač. Každé zařízení, které používá ke komunikaci na facebooku si střeží jako oko v hlavě a reaguje podrážděně, když mu na ně sahá někdo jiný. Úzkostlivě si chrání své soukromí.

Když jenom načnete téma, že poměrně hodně času tráví na facebooku a že by vás zajímalo, s kým si tam pořád píše, zuřivě se brání. Nebo dokonce přechází do útoku a vyčítá vám, že vám do toho nic není, že je to jeho věc a že si může psát, s kým chce.

Je nevěra na facebooku vůbec nevěra?

Jsou vám výše zmíněná znamení povědomá? Ale pozor, jenom to, že si s někým píše na facebooku ještě neznamená, že spolu také spí. Nevěra na facebooku nemusí nutně znamenat také fyzickou nevěru, ale rozhodně se dá zcela oprávně považovat za nevěru emoční. Dopisování s jinou osobou přes facebook dělá vašemu partnerovi či partnerce dobře, často to dokonce po emoční stránce připomíná takovou tu úvodní fázi vztahu, která je plná poblázněných emocí. Což je pochopitelně člověku příjemné a nemá-li důvod přestat, tak v tom pokračuje.

Je třeba říci, že i když svůj protějšek konfrontujete a on nevěru na facebooku utne, ještě nemáte vyhráno. V naprosté většině případů totiž i nevěře na facebooku předchází nějaký dlouhodobě neřešený problém ve vztahu, který se ten druhý rozhodl řešit touto facebookovou nevěrou.

Co dělat při nevěře na facebooku?

V první řadě se nenechte unést prvními silnými emocemi. Vyhněte se přehnaným reakcím a do řešení problému se pusťte teprve až vychladnete. Jakmile budete klidnější a schopni racionálně jednat a uvažovat, spolu s partnerem si v klidu sedněte a o celé situaci si popovídejte. I za emoční nevěrou na facebooku budou stát nějaké problémy ve vašem vztahu, které budete muset nejdříve identifikovat a poté vyřešit, chceteli svůj vztah udržet a posunout někam dále. Popovídejte si tedy o tom, co komu z vás vadilo, jak jste se při tom cítili a jak by podle vás vypadalo ideální řešení. Snažte se najít tu pravou příčinu, proč váš partner měl potřebu vyhledávat spřízněnou duši na facebooku. Jakmile se vám podaří tuto příčinu najít, dohodněte se na tom, jak ji odstraníte. Udělejte spolu partnerskou dohodu a připravte si konkrétní plán, kterého se budete poctivě držet.

Je třeba říci, že řešení emoční nevěry na facebooku není o moc jednodušší, než jakákoliv jiná nevěra. Proto pokud narazíte na nějaký problém, pokud si nebudete vědět rady jak dál, neváhejte a kontaktujte odborníka na partnerské vztahy, který vám pomůže celou situaci vyřešit.

autor článku: Karel Chába

Seriál rad, Jak zvládat
partnerské vztahy
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Odesláním komentáře souhlasíte se zasíláním elektronických novinek. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

* povinný údaj