Nevěra na Facebooku

Poslední dobou pozorujete svého partnera či partnerku, jak si každou chvíli s někým dopisuje na facebooku? Vždycky, když se na to zeptáte, tak se to snaží zamést pod koberec, že se vlastně nic neděje, a rychle mění téma hovoru? Možná zatím svůj protějšek zatím jenom podezříváte, že se na facebooku dopouští nevěry, nebo jste už možná neodolali té neodbytné zvědavosti a v jeho nepřítomnosti jste do jeho facebookové korespondence nahlédli a zjistili jste, že se vaše obavy zakládaly na pravdě? Že si skutečně dlouhodobě na facebooku píše s někým jiným a možná si vyměňují i docela lechtivé zprávy?

Jak poznáte, že se vás možná týká nevěra na facebooku?

Existuje několik poznávacích znamení, podle kterých můžete zjistit, že by se vás mohla týkat nevěra na facebooku a že byste to měli začít nějak řešit.

Prvním znamením bývá, že je váš partner při textování na facebooku zcela ztracen ve svých myšlenkách. Kolikrát vás ani nevnímá, když na něj mluvíte, soustředí se jen na facebook. Zároveň vám ale nechce říci, s kým a o čem si píše, nebo dokonce tvrdí, že vám do toho nic není.

Dále často dostává na facebooku zprávy. Někdy dokonce i v pozdních večerních hodinách.

Možná se vám už také stalo, že jste se vedle partnera či partnerky v noci vzbudili a přistihli jste ho, jak v ruce drží mobilní telefon a něco píše. Jakmile si všimne, že jste vzhůru, mobil urychleně odkládá stranou, zpravidla obrazovkou dolů. Velmi si hlídá svůj telefon, tablet či počítač. Každé zařízení, které používá ke komunikaci na facebooku si střeží jako oko v hlavě a reaguje podrážděně, když mu na ně sahá někdo jiný. Úzkostlivě si chrání své soukromí.

Když jenom načnete téma, že poměrně hodně času tráví na facebooku a že by vás zajímalo, s kým si tam pořád píše, zuřivě se brání. Nebo dokonce přechází do útoku a vyčítá vám, že vám do toho nic není, že je to jeho věc a že si může psát, s kým chce.

Je nevěra na facebooku vůbec nevěra?

Jsou vám výše zmíněná znamení povědomá? Ale pozor, jenom to, že si s někým píše na facebooku ještě neznamená, že spolu také spí. Nevěra na facebooku nemusí nutně znamenat také fyzickou nevěru, ale rozhodně se dá zcela oprávně považovat za nevěru emoční. Dopisování s jinou osobou přes facebook dělá vašemu partnerovi či partnerce dobře, často to dokonce po emoční stránce připomíná takovou tu úvodní fázi vztahu, která je plná poblázněných emocí. Což je pochopitelně člověku příjemné a nemá-li důvod přestat, tak v tom pokračuje.

Je třeba říci, že i když svůj protějšek konfrontujete a on nevěru na facebooku utne, ještě nemáte vyhráno. V naprosté většině případů totiž i nevěře na facebooku předchází nějaký dlouhodobě neřešený problém ve vztahu, který se ten druhý rozhodl řešit touto facebookovou nevěrou.

Co dělat při nevěře na facebooku?

V první řadě se nenechte unést prvními silnými emocemi. Vyhněte se přehnaným reakcím a do řešení problému se pusťte teprve až vychladnete. Jakmile budete klidnější a schopni racionálně jednat a uvažovat, spolu s partnerem si v klidu sedněte a o celé situaci si popovídejte. I za emoční nevěrou na facebooku budou stát nějaké problémy ve vašem vztahu, které budete muset nejdříve identifikovat a poté vyřešit, chceteli svůj vztah udržet a posunout někam dále. Popovídejte si tedy o tom, co komu z vás vadilo, jak jste se při tom cítili a jak by podle vás vypadalo ideální řešení. Snažte se najít tu pravou příčinu, proč váš partner měl potřebu vyhledávat spřízněnou duši na facebooku. Jakmile se vám podaří tuto příčinu najít, dohodněte se na tom, jak ji odstraníte. Udělejte spolu partnerskou dohodu a připravte si konkrétní plán, kterého se budete poctivě držet.

Je třeba říci, že řešení emoční nevěry na facebooku není o moc jednodušší, než jakákoliv jiná nevěra. Proto pokud narazíte na nějaký problém, pokud si nebudete vědět rady jak dál, neváhejte a kontaktujte odborníka na partnerské vztahy, který vám pomůže celou situaci vyřešit.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

5 komentářů u „Nevěra na Facebooku

  esmeralda Květen 24, 2018

  píše mi bývalý spolužák už několik let.Osobní setkání neproběhlo,ale píše denně,vždy večer.ženatý.zřídka lichotka,někdy náznaky,kterým plně nerozumím,někdy jen tak povídáme o všem možném.Ale píše denně.Když se ho zeptám,zda mě miluje,napíše-bez komentáře.když žádám odpověd-napíše-proč mě tlačíš do kouta?je to zvláštní.píše denně,na přímou otázku odpoví ani ano,ani ne.na škole jsme se nebavili,nikdy.napsala jsem mu,že každodenní psaní je nevhodné,urazil se,napsal jednou za 3dny,a opět píše denně.tvrdí,že každodenní psaní není škodlivé,a nic neznamená.já nevím,co si myslet,kdyz se se mnou nikdy nebavil na škole,a ted píše denně.na přímou otázku jsem od něj odpověd nedostala.
   Karel Chába Květen 29, 2018

   Dobrý den, Esmeraldo, možná si s vámi hraje, protože ho to baví. Nicméně to si nemyslím. Domnívám se, že k vám chová city. Buď si je nechce sám sobě přiznat, neb se bojí následků, a to možná i z odmítnutí nebo to nechce přiznat vám. Ostatně to, že si něco nechcete přiznat, se týká i vás. Není důležité co odpoví, ale jak vy si jeho odpověď chcete vykládat.
    esmeralda Květen 29, 2018

    Pne CHába,děkuji Vám moc za odpověd.Tak jsme se po 8letech krátce,velmi krátce na 30minut sešli,takže jsem mohla vnímat,jak se chová.Při rozhovoru,se mi díval přímo do očí,když jsem mu něco vytkla,měl sklopenou hlavu.Jinak byl vtipný,nevtíravý,jen jednou mě krátce pohladil na uvítanou po zádech.Při rozhovoru stál čelem ke mě,zpříma se mi díval do očí,náznak flirtu jsem nezaznamenala,ruce podél těla.Máte pravdu,že si něco nechci přiznat,jenže pokud se mnou nebude mluvit,či psát přímo,nemůžu se domýšlet.Já přímou otázku jemu položila,ale přímou odpověd mi nedá.Když jsem přijela domů,napsal-věnuj se kamarádovi.ptám se-komu??a on-tomu,kdo tě vezl domů.zeptala jsem se jej-ty žárlíš?on-kdo?co?kde?
  Neviem zabudnut Leden 31, 2019

  Partner si vymienal spravy s roznymi zenami za cely cas trvania nasho vztahu. Neslo len o slova, casto si vyziadal aj fotografie (bud v spodnom pradle alebo aj bez podprsenky), par drazdivych polonahych zaberov poslal aj sam.. najviac to zabolelo, ked som bola tehotna a kratko po narodeni nasho baba, vtedy som myslela, ze sa zlozim..
  Tvrdil, ze islo len o zabavu, ze sa nikdy nemal v umysle realne stretnut.. neviem, ci tomu verim (v jednej zo sprav si dohadoval aj osobne stretnutie, ci bolo nikto nikdy nezisti)
  Vraj to robil iba pri mne, v predchadzajucich vztahoch sa to nestalo (hmm, kto vie?)
  Pravdou ale je, ze ma to skoro znicilo.. a verit mu uz nikdy nebudem vediet..
   Karel Chába Únor 5, 2019

   Dobrý den, je pravda, že mnoho lidí si díky virtuálnímu světu plní to, co jim chybí, nebo to, na co nemají odvahu v reálném životě. Je tedy možné, že se opravdu s nikým nikdy nemusel sejít. Přirozeně může to být i tak, že vás podváděl fyzicky. Pokud se ve vašem problému někam chcete posunout, tak musíte přestat s obecnými proklamacemi typu „nic jsem neudělal“ atd. a začít se zcela otevřeně bavit o vašem vztahu a sexualitě. Nejdříve ale doporučuji zaměřit se na to, že si dohodnete pravidla, jak o těchto citlivých tématech hovořit, abyste se jen nehádali.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů