Poznali jste někoho nového a nevíte, o čem si s ním povídat? Ať už jde o to udělat dojem na kluka, nebo na holku, najít to správné téma konverzace nemusí být snadné. Na následujících řádcích se podíváme na to, o čem si povídat s holkou a o čem s klukem, abyste zaujali a bez problémů navázali kontakt, který povede přesně tam, kde ho chcete mít. 

Ujasněte si záměr, určíte podle něj, o čem si s ní nebo s ním povídat

Zvláště v raných fázích seznamování je důležité vybrat vhodné téma konverzace, ideálně takové, které bude odrážet naše záměry a hodnoty. To nám nejen pomůže ukázat druhému, kdo vlastně jsme a co nás zajímá, ale také nám dá možnost jednoznačně sdělit naše úmysly. Rozhodujete-li se tedy, o čem si povídat s holkou a o čem s klukem, rozhodně zohledněte, co od kontaktu s nimi vlastně očekáváte.

Ne všichni jsou transparentní, jak by měli. Přečtěte si článek Jak poznat, že si se mnou jen hraje, a zjistěte, o co mu ve skutečnosti jde.  

Pokud hledáte jen zábavu na jednu noc, vyhněte se rozhovorům o budoucnosti, rodině a dětech. Místo toho se soustřeďte na lehčí a příjemnější témata, vsaďte na humor a bavte se. Toužíte-li ale po dlouhodobém vztahu a myslíte si, že druhý by na tom mohl být stejně, povídejte si bez obav i o vážnějších a komplexnějších záležitostech.

Nyní se už ale pojďme podívat na konkrétní témata, o kterých si s holkou nebo klukem můžete povídat. Další najdete v článku Témata na konverzaci.

O čem si povídat s holkou: téma odpovídající vaším záměrům

I když není radno generalizovat, platí o ženách, že jsou často emocionálněji založené než muži. Proto pokud chcete holku zaujmout a udělat na ni skutečný dojem, nebojte se do povídání zapojit emoce, pocity a vše, co s nimi souvisí – samozřejmě v závislosti na vašich úmyslech. 

Pokud hledáte pouze sex

  • Komplimenty jsou vždy vítané, zejména pokud jsou skutečně upřímné. Zkuste ocenit její fyzický vzhled a přednosti – oči, rty, postavu –, určitě zaujmete a k sexuálnímu povyražení budete hned o krůček blíž.
  • Povídání o vašich vzájemných fantaziích a intimních přáních pomohou rozproudit váš rozhovor. Řekněte jí o tom, co vás v ložnici baví a co jste vždy chtěl vyzkoušet, a na to stejné se zeptejte jí. Prohloubíte tak vzrušení mezi vámi a možná narazíte na něco, co budete chtít oba hned zrealizovat. 
  • Nechoďte kolem horké kaše. Povídejte si narovinu a sdělte jí, o co vám jde. Bude-li to stejné zamýšlet i ona, nic vám nebrání pokračovat třeba rovnou v posteli. Pokud si od rozhovoru s vámi slibuje něco jiného, prostě se slušně rozloučíte a půjdete si každý svou cestou. Nic víc, nic míň. 

Jakmile už si spolu jednou povídáte, jde to celkem snadno. Jak ale začít konverzaci? Dozvíte se to ve stejnojmenném článku.

Pokud chcete flirtovat

  • Komplimenty ohledně jejího těla si v tomto případě nechejte až na příště, teď se soustřeďte spíš na její oblečení nebo styl. Pochvalte jí účes, džíny nebo doplňky – půjde do kolen.
  • Zeptejte se na její zájmy a oblíbené aktivity a buďte připraven podělit se o ty své. Povídejte si o tom, co děláte ve volném čase, jakým sportům se věnujete a jaké jsou vaše koníčky. Klidně přitom zmiňte i ty lechtivější – dobrý flirt snese mnohé.
  • Kupte jí drink a při té příležitosti se spolu pobavte o tom, co rádi jíte a pijete. Povídat si můžete třeba o tom, jaké exotické pokrmy jste ochutnali, na jaké se teprve chystáte a kterou restauraci máte právě v hledáčku. S flirtováním pak pokračujte klidně tam – krmte se navzájem a smějte se společně. 
  • Pro vtipy při flirtu nemusíte chodit daleko. Humor a zábava jsou vždy dobrým způsobem, jak udržet rozhovor příjemný, lehký a na dobré cestě tam, kde ho chcete mít. Dělejte si legraci (pokud možno spíše ze sebe než z ní) a při povídání ji rozesmějte, bude vás chtít vidět znovu.  

Pokud toužíte po dlouhodobém vztahu

  • Povídejte si o svých hodnotách, cílech a očekáváních. Cítíte-li, že by to mohla být ta pravá, nebojte se jí svěřit s tím, co chcete od života. Pokud její představy rezonují s těmi vašimi, dohodněte si další rande třeba hned. 
  • Je-li v kartách dlouhodobý vztah, není nikdy příliš brzy na to dobře se poznat. Mluvte s ní o své minulosti a zkušenostech a povídat si se nebojte ani o bývalých vztazích, partnerech a partnerkách – mohou vám o ní (a jí o vás) mnohé prozradit. 
  • Hned po minulosti přikročte k budoucnosti: povídejte si o tom, kde se vidíte za rok a za pět let, zda chcete rodinu a jak by měla vypadat. Shodnete-li se, dost možná váš čeká další schůzka… nebo rovnou společná cesta životem. 

Doba přeje online seznamování, a tak jste se s ní možná ještě ani nepotkal naživo a místo povídání si „jen“ píšete. Chybí-li vám inspirace, přečtěte si článek O čem si psát s holkou. 

O čem si povídat s klukem: dejte mu šanci ukázat jeho přednosti

I v případě kluků platí, že povídat si můžete o čemkoliv, buďte ale extra transparentní ohledně svých úmyslů. Zatímco ženy často dokáží spoustu věcí vyčíst takzvaně mezi řádky, muži většinou slyší jen to, co je skutečně řečeno. 

Co se týče témat, povídejte si s ním o tom stejném, o čem by si povídal on s vámi, pokud ale možno, dejte mu vždy příležitost ukázat svoje přednosti. Pro kompliment (jeho vzhledu, ale také schopností) nechoďte daleko, nešetřete pochvalou a obdivem, a to ať už vám jde o sex, flirt nebo dlouhodobý vztah. Buďte ale upřímná, na nic si nehrajte a zbytečně z něho nedělejte nic, čím ve skutečnosti není – to by se asi nelíbilo ani vám. 

Chcete vědět, jak ho spolehlivě zaujmete? Pročtěte si článek Jak dostat chlapa do kolen. 

S holkou nebo klukem, vždy si povídejte s úctou a respektem

Ať už hledáte téma, na které si povídat s holkou, když si chcete zaflirtovat, nebo s klukem, když toužíte po dlouhodobém vztahu, nikdy nezapomínejte na respekt k druhému i k sobě samým. Bez ohledu na pohlaví a váš úmysl přistupujte k rozhovoru s otevřenou myslí a empatií. Pamatujte: každý člověk je jiný a má své jedinečné zkušenosti, cíle a hodnoty, a proto respektujte jeho hranice a osobnost. 

Povídejte si o čemkoliv, co zajímá jednoho i druhého, a tématy, která jsme si nastínili výše, se nechejte třeba jen inspirovat. Téma, které platí na jednoho, může druhého nechat zcela chladným, a proto se nebojte experimentovat a buďte připraveni flexibilně změnit směr konverzace. 

Nevíte ani po přečtení článku, o čem si povídat s holkou a o čem s klukem? Máte problém se zahájením konverzace a bojujete i s jejím vedením? Nevěšte hlavu a obraťte se na mě, rád vám pomohu. Vyberte si z konzultací, které nabízím, tu, jež vám bude nejlépe vyhovovat.

autor článku: Karel Chába