Možná zkoušíte své štěstí na Tinderu nebo některé z jiných online seznamek a chcete na první pohled – nebo spíš zprávu – zaujmout. Možná jste se právě seznámili, vyměnili si kontakty a vy si teď nejste jistý, co jí vlastně napsat. Na následujících řádcích si řekneme, o čem si psát s holkou, a to ať už si od toho slibujete cokoliv.

O čem si psát s holkou: různá témata pro různé záměry

Komunikace – ať už mluvená, nebo psaná – je klíčovým prvkem každého úspěšného vztahu bez ohledu na jeho délku a charakter. Psaní si s holkou může být výborný způsob, jak se seznámit, jak jeden druhého o něco lépe poznat, jak budovat a posilovat vztah – anebo si zkrátka užít „jen“ zábavnou konverzaci. Jaké téma vyberete a jak ho uchopíte, ale bude záležet na situaci a vašem záměru. 

Podívejme se na témata, která vám dobře poslouží, když si od psaní slibujete povyražení na jednu noc, nezávazný flirt nebo vážný vztah.

O čem si psát s holkou, když hledáte románek na jednu noc

Zalíbila-li se vám na Tinderu nebo jiné online seznamce a o vážný vztah zájem nemáte, nejprve se ujistěte, že tomu odpovídá i váš profil. Transparence a upřímnost ohledně záměrů jsou klíčové a pomohou vám vyhnout se nepříjemným situacím a potenciálním zklamáním na obou stranách. 

O čem si tedy psát s holkou, se kterou se chcete sejít jen na „to jedno“?

 • Záměr: I když její profil z vašeho pohledu může mluvit jasně, raději se vždy ujistěte, že chce to stejné co vy. „Ahoj, hledám teď jen jednorázové povyražení. Líbíš se mi a chtěl bych se sejít jen na sex. Pokud ti to taky tak vyhovuje, moc rád od tebe uslyším.“ Jasně, stručně, ale s respektem. 
 • Komplimenty: Nebojte se dělat komplimenty. Líbí-li se vám na fotkách její rty nebo hrudník, napište jí to a nezapomeňte zmínit, co vše s nimi budete dělat, až se potkáte osobně. Koneckonců jste si právě potvrdili, že jste na stejné – výhradně sexuální – vlně.
 • Termín a místo setkání: Není čas ztrácet čas. Jsou-li vaše očekávání v souladu, rovnou se domluvte na místě a termínu, které budou vyhovovat vám oběma. 
 • Fantazie a touhy: Zda to prodiskutujete až osobně, nebo si o svých preferencích napíšete předem, je jen na vás. Nikdy ale není na škodu mít co nejvíce informací dopředu, opět totiž platí: ušetříte si čas a možná i zbytečné rozčarování. 

I když je váš záměr pouze jednorázový, je i tak důležité respektovat osobnost a hranice (svoje i druhého) a jasně komunikovat o svých očekáváních. Nebudete-li upřímný ohledně svých záměrů, nevsázejte na to, že na to nepřijde. Pomoci jí v tom může článek Jak poznat, že si se mnou jen hraje.

Chcete si zaflirtovat a pak se uvidí? Toto jsou témata, o kterých si s ní můžete psát

Na záležitosti na jednu noc vás zrovna neužije, ale dlouhodobý vztah momentálně také nehledáte? Buďte upřímný a neslibujte nic, co nechcete ani nemůžete splnit. Toto jsou témata, o kterých si s holkou můžete psát, když si chcete nezávazně zaflirtovat a pak se uvidí:

 • Zájmy a aktivity: Pište se o příjemných věcech. Zeptejte se na její koníčky, co ji baví a co ráda dělá ve volném čase. Možná zjistíte, že jste na stejné vlně, a konverzace pak už poplyne jedna radost.
 • Cestování: S tímto tématem vedle (skoro) nikdy nešlápnete. Kdo rád necestuje a nepodělí se o své zážitky z oblíbených částí světa? Možná vám dokonce pošle i fotku nebo dvě, případně se můžete společně zasmát (nebo zasnít) nad tím, jak by to vypadalo, kdybyste příště cestovali už spolu.
 • Jídlo a pití: Má ráda asijskou kuchyni, nebo dává přednost té české? Možná je vegetariánka anebo máte zamilovanou restauraci či bar, kam oba dva rádi chodíte s přáteli. Konverzace na téma jídla nebo pití neurazí a může celkem snadno vést k tomu, že na další drink vyrazíte třeba už společně.
 • Hudba, filmy, knihy: Zjistěte, jakou hudbu ráda poslouchá, který film si nikdy nenechá ujít a po jaké knize sáhne, když má chuť si něco přečíst. Možná byla na stejném koncertě jako vy, nebo se chystá na film, který máte už nějakou dobu také v hledáčku. Najít společné téma – a příležitost setkat se osobně – určitě nebude těžké. 
 • Humor a vtipy: Hledáte-li oba flirt, jistě nebudete chtít brát psaní nijak vážně. Vtipkujte a nebojte se jí ukázat, jaký styl humoru je vám vlastní. Konec konců: humor je jednou z nejvýše hodnocených kvalit potenciálně ideálního protějšku, a tak co začalo vtipem, skončí třeba vztahem na celý život.

Máte-li vztah a navazujete na internetu další, dost možná se dopouštíte takzvané virtuální nevěry. Co to je, jak se pozná a co může udělat s primárním vztahem, se dočtete v článcích Virtuální nevěra, Signály virtuální nevěry a Dopady internetové nevěry.

S holkou, se kterou chcete dlouhodobý vztah, si pište klidně i o budoucnosti

Co si psát s holkou, když nehledáte ani sex na jednu noc, ani nezávazný flirt, ale vážný vztah? Nebojte se začít některým z témat z „flirtovací“ kategorie, ale přeskočí-li jiskra, klidně hned zabruste dál. Alespoň tak co nejdříve poznáte, zda je váš protějšek v konverzaci ten správný „materiál“ pro vás.

 • Rodina a přátelé: Zeptejte se jí na sourozence, rodiče a přátele. Třeba je jedináček stejně jako vy a vždy si přála staršího bratra. Její rodiče se rozvedli, když byla ještě dítě, a to ji ovlivnilo na celý život. Možná dokonce přijdete na to, že máte společné přátele, vždyť svět je malý! 
 • Minulost: Pište si s ní o tom, jak vypadalo její dětství, jaká byla v dospívání a jak ji to zformovalo do osobnosti, kterou je teď. Čím víc v tomto ohledu zjistíte, tím lépe poznáte i ji samotnou. 
 • Plány do budoucna: Mluvte o svých snech, cílech a o tom, kde se vidíte za rok, za pět nebo deset let. Zjistěte, zda jsou vaše představy o budoucnosti stejné nebo podobné a zda se v nich dokážete vidět společně. 
 • Pocity a emoce: Mluvit o tom, jak a co cítíte, nemusí být snadné a muži to většinou nedokáží tak dobře jako ženy. Pokud ale hledáte dlouhodobý a vážný vztah, buďte v konverzacích s ní ohledně svých pocitů a emocí otevřený. Důvěra a otevřenost jsou základem každého vztahu, který má vydržet a mít budoucnost, a tak určitě nebude na škodu, když s nimi začnete hned ze startu. 

Dohodli jste se na osobním setkání? Nezapomeňte si připravit, o čem spolu budete mluvit. Inspirovat se můžete například v článku Témata na konverzaci. 

O čem si psát s holkou? O čemkoliv, vždy ale s respektem

Jak už jsme si řekli, je při volbě témat, o nichž si s ní budete psát, vždy vhodné vzít v úvahu vaše záměry. S holkou, se kterou se chcete potkat jen na „to jedno“, se budete pravděpodobně bavit o něčem jiném než s tou, s níž byste rádi strávili zbytek života. Ať už ale zvolíte jakékoliv ze zmíněných témat nebo si vymyslíte své vlastní, vždy si s ní pište s respektem, a to samozřejmě jak k ní, tak sami k sobě.

Chcete si psát s holkou, ale nevíte, jaké téma zvolit? Začali jste si psát, ale vám pomalu ale jistě dochází fantazie a tápete i po přečtení článku? Nevěšte hlavu a obraťte se na mě. Rád vám pomůžu prostřednictvím některé z konzultací, které nabízím.

autor článku: Karel Chába