Pokud se s vámi partnerka nechce dlouhodobě milovat a nemohou za to nějaké zdravotní problémy, je naprosto pochopitelné, že vás to frustruje a že se necítíte dobře. Sex patří mezi základní lidské potřeby a pokud se ho člověku dlouhodobě nedostává, u některých lidí to může mít velice negativní důsledky. Milování je důležitou součástí každého fungujícího vztahu, proto pokud ve vašem vztahu chybí a vám to vadí, nepodceňujte tuto situaci a včas ji začněte řešit. Obzvláště u žen platí, že čím déle spolu nespíte, tím více se jeden druhému vzdalujete.

Sex je možné do vztahu vrátit, ale vždy je důležité nejprve zjistit příčinu, proč se s vámi partnerka nechce milovat, a tu potom napravit.

Obvyklé příčiny, proč se partnerka nechce milovat

● Vaše partnerka může mít nějaké problémy, které její potřebu sexu omezují, nebo dokonce sex vylučují. Mohou to být různé zdravotní potíže, osobní problémy či podobně.

● Každý máte jinou potřebu sexu. Každý člověk se potřebuje milovat jinak často. Někdo potřebuje několikrát denně, jinému to stačí jednou za měsíc či za rok. Pokud se vaše potřeby výrazně liší, bude to pro vás zdrojem problémů.

● Muž přestal být v očích partnerky přitažlivý. Možná dříve více cvičil a teď trochu přibral, nebo se o sebe už nestará tak jako dřív. Prostě ztratil na své přitažlivosti a partnerka už po něm tolik netouží.

● Žena může mít pocit, že při milování myslíte pouze na sebe a ona ze sexu nemá ten prožitek, který by chtěla. Sex ji nedává to, co potřebuje. Neuspokojuje ji. Vše se odehrává podle představ muže, na ni se nehledí.

● Žena v sobě může mít nějaký psychický blok ze své minulosti. Možná nějaký problém z primární rodiny, nebo se jí v minulosti stalo něco traumatizujícího a ona se s tím zatím ještě pořádně nedokázala vyrovnat.

● Máte nějaké dlouhodobě neřešené problémy ve vztahu. Žena k milování obvykle potřebuje mít pohodu a potřebuje vědět, že je ve šťastném a spokojeném vztahu. Neřešené a vršící se problémy ji to znemožňují.

● Žena si našla jiného muže, takže už na milování se svým partnerem nemá tolik chuť. Potřebu sexu si nahrazuje někde jinde.

Toto rozhodně není vševyčerpávající přehled, proč se žena nechce milovat se svým partnerem. Jsou to nejčastější příčiny pro vaši představu.

Ve vašem případě může jít o úplně jiný problém.

Chcete-li však, aby se s vámi partnerka opět začala milovat, musíte objevit skutečnou příčinu, proč momentálně na milování s vámi nemá chuť. Zde přichází na řadu dobrá vztahová komunikace. Musíte se naučit spolu o takovýchto věcech hovořit. Musíte se naučit si sdělovat své potřeby i problémy. A musíte se naučit říci, jak si váš společný partnerský život představujete. Jedině tak můžete úspěšně řešit tento problém i problémy budoucí. Je důležité, aby vše probíhalo v klidu a slušně. Svoji partnerku zbytečně neosočujte a neurážejte. Neobviňujte ji, že se s vámi nechce milovat. Místo toho si v klidu a konstruktivně promluvte.

Pokud se vám ani poté nepodaří sex do vztahu vrátit, máte ještě další možnost. Obraťte se s žádostí o pomoc na odborníka přes partnerské vztahy. Takový odborník má bohaté zkušenosti s řešením podobných problémů a pomůže vám určit, co stojí za tím, že se s vámi partnerka nechce milovat. A zároveň vám ukáže, co budete muset udělat, abyste se tohoto problému zbavili.

autor článku: Karel Chába