Paní Zuzana mi napsala: „Poznala jsem na seznamce jednoho muže. Vyměnili jsme si fotky a oba dva jsme si sympatičtí. Píšeme si už víc než měsíc, ale nikam mě nepozval. Nerozumím tomu. V podstatě jsem ho nakonec pozvala já, ale zahrál to do autu. Proč mi tedy psal? Proč se tak chová? Proč tedy dále pokračuje v konverzaci?“

Seznámení na seznamce může být vždy určitým způsobem vzrušující. Nikdy nevíte, na koho narazíte. Co je to za člověka. Stejně jako paní Zuzana, která si píše s člověkem, který ji nikam nepozval, může nabýt dojmu, že dotyčný muž ji nechce osobně poznat. Co by mohlo být příčinou takového chování?

Proč mi píše, když mě nikam nepozval? Co to znamená?

Příčin, proč se takto muži chovají, píší si s ženami, nikam je nepozvou, je spousta. Pojďme se společně podívat na pár z nich.

POMALEJŠÍ TEMPO
To, že vám muž píše a udržuje prozatím komunikaci bez osobního kontaktu, může ukazovat na to, že potřebuje více času, aby vás poznal a přistoupil k osobní schůzce. Každý jsme jiný, každý máme svoje vlastní tempo, každý potřebuje svůj čas na to, aby v seznamování pokročil dál.

ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI
Pokud vám muž píše, ale nikam vás prozatím nepozval, můžou na to mít vliv jeho špatné zkušenosti. Ať už se jedná o strach, že se opět zklame, že nebudete taková, jak se prezentujete nebo cokoliv jiného. Někdo je více obezřetný na základě svých špatných zkušeností. Aby vás někam pozval a sešel se s vámi, potřebuje o vás vědět mnohem více informací. Z toho důvodu bude s vámi udržovat delší dobu pouhou komunikaci bez osobního kontaktu.

MÁ ZÁJEM, ALE NEVÍ, JAK NA TO
Proč vám dál píše muž, když vás nikam nepozval? Možná vás dotyčný muž chce někam pozvat, chce se s vámi setkat osobně, ale neví, jak by vás měl oslovit, či se vás zeptat, abyste jeho pozvání přijala. Opět to může souviset s jeho špatnými zkušenostmi, kdy mohl být několikrát odmítnut, a proto se teď drží delší dobu zpátky.

MÁ STRACH Z ODMÍTNUTÍ
Pokud je člověk několikrát odmítnut v případě, že má o druhého zájem, může si podvědomě vytvořit program strachu z odmítnutí. Proč vám tedy psal, když vás nikam nepozval? Vědomá mysl říká – chci se seznámit, podvědomá mysl říká – stejně tě odmítne. Pokud tyto dva programy spolu vnitřně bojují v jednom člověku, vždy vyhrává ten silnější program. I to může být jeden z důvodů, proč vám muž píše, ale nikam vás zatím nepozval.

PSÁT MU STAČÍ
Je ovšem možné, že pokud vás muž nikam nepozval, ale přesto s vámi dále komunikuje, tak mu to takto stačí. Nic víc nepotřebuje. Jsou totiž lidé, kterým chybí komunikace a tento způsob jim plně vyhovuje. Nemusí nikam chodit a jste k dispozici, když je potřeba. Nic víc nepotřebují a plně jim to takto vyhovuje.

Nepozval mě nikam. Jak se zachovat?

Možné důvody, proč vás muž nikam nepozval, ale neustále s vámi udržuje kontakt, píše si, byly již zmíněny. Jak se ale zachovat v takové situaci? Je důležité si popřemýšlet nad několika věcmi, abyste sama v sobě měla jasno a mohla se podle toho zachovat.

V prvé řadě je dobré si uvědomit, že dotyčného poznáváte. Tedy přistupujte k novému člověku bez očekávání toho, že se bude chovat tak, jak si představujete. Každý je jiný a každý se chová jinak. Tedy to, proč vás nikam nepozval, píše si s vámi, ještě nemusí znamenat, že nemá zájem vás poznat osobně. Můžou v tom být jiné důvody, proč pozvání ještě nepřišlo.

Ujasněte si záměr vašeho seznámení. Je to skutečně člověk, kterého byste chtěla poznat osobně? Který vás zajímá? Kterému byste chtěla věnovat čas při osobním setkání? Možná si uvědomíte, že i vám stačí, když si s dotyčným mužem, který vás nikam nepozval, budete jen psát.

Pokud toužíte a chcete se s člověkem skutečně setkat a poznat jej osobně a již vám nestačí, když vám jen píše, pak je potřeba abyste si o to řekla, pokud z jeho strany zatím nepadl tento návrh. Nenechte se ovšem odbýt. Požádejte jej o schůzku, v klidu mu napište či řekněte, že byste jej ráda poznala osobně, abyste vaše seznámení mohli společně posunout dál.

Sledujte jeho reakce. Pokud se vám něco nezdá, klidně se ho na dané věci zeptejte. To, že vám píše, ale zatím vás nepozval, nutně neznamená, že by to nechtěl. Jen možná právě teď nemá tolik času, nebo si potřebuje něco vyřešit. Důležité je, že skutečně má snahu se domluvit a vymyslet, i přes všechny možné překážky, aby se s vámi osobně setkal, pokud to samé chcete i vy. Pokud ano, bude hledat možnosti, jak se s vámi sejít, pokud ne a neustále se vymlouvá, klidně se s ním rozlučte a komunikaci ukončete. Nemarněte čas s někým, kdo chce možná něco úplně jiného než vy.

Pokud prožíváte něco podobného, nevíte, jak se zachovat, nerozumíte takovému chování, pak neváhejte a ozvěte se mi. Společně můžeme probrat vaši situaci tak, abyste se v ní lépe zorientovala a uvědomila si, co potřebujete udělat. Zde najdete možnosti konzultací.