Jak poznáte, že vás miluje a myslí to vážně

Všechny známe nějakou ženu, která trávila spoustu času s mužem, který jí říkal všechna ta správná slovíčka, ale posléze žádná z nich nenaplnili činy. Jak vlastně ale poznáte, jestli vás muž miluje a myslí to s vámi vážně? Existuje pár signálů, které vám napoví.

Když muž mluví o tom, jak vás miluje

Není vůbec nic zvláštního, že muži říkají, že vás milují. Mnohdy mají právě v tom okamžiku pocit, že to tak opravdu cítí. Bohužel se jich také dost nikdy nedostane k tomu, aby se váš vztah snažili někam dále posunout. Přesto, že se vám zdá váš partner od začátku úžasný, je dobré si všímat některých indicií. Ty vám mohou napovědět, jak to s vámi váš protějšek myslí a jakým směrem se váš vztah bude zřejmě ubírat.

V případě, že vám hned v začátku muž říká, jak je do vás zamilovaný a mluví jako básnická kniha, mějte se spíše na pozoru. Je možné, že už jste s takovou pohádkou několikerá v pořadí, a proto to má tak krásně nacvičené. Nemusí jít přitom zrovna o sňatkového podvodníka, ale samozřejmě i takoví muži v dnešní době existují. Muž, který mluví především o tom, jak jste skvělá, jak jste spřízněné duše a že na takovou ženu čekal celý život, je také dost dobře možná jen pěkná mluvka.

Opravdové city u muže totiž většinou nevedou k jeho přílišné mluvnosti a květnaté řeči, ale spíše jej naopak trochu vykolejují. Je pak mnohdy nervózní se vám vyjevit ze svých citů. Pokud mu na vás záleží, tak je nervózní právě proto, že to nebere na lehkou váhu, a má proto obavy z případného odmítnutí. Proto raději sledujte, jak se ve vztahu k vám chová, než slova, které z něj padají.

Dobrým znamením, že o vás opravdu stojí může být:

Touží po tom, vás mít jako součást svého života. Pokud vás představí svým přátelům, spolupracovníkům a rodině, je to zřejmým důkazem, že to s vámi myslí vážně.

Chce být součásti vašeho života. Pokud má zájem nejen poznat, ale také se snaží vycházet s vašimi přáteli nebo rodinou a snaží se udělat na ně dobrý dojem, je jasné, že mu na vás záleží.

Zajímá se o to, co vás baví. Snaží se poznat a třeba i proniknout do věcí, které vás baví. Nemusí chtít samozřejmě dělat vše s vámi, ale je dobrým znamením, když jste pro něj tak důležitá, že chce o vás vědět co nejvíc.

Dělá si s vámi dlouhodobé plány. Pokud je tomu tak, je zřejmé, že s vámi počítá do svého života. Zamilovaný muž rád plánuje, protože nechce, aby jej někdo předběhl a trávil s vámi čas místo něj. Naproti tomu muž, který vám řekne, že neví co bude za týden a nic plánovat nechce, zřejmě váš vztah zase až tak vážně nebere.

Tráví s vámi rád čas jen ve dvojici. Pokud rád plánuje chvíle, kdy budete jen sami, je to dobré znamení. Naopak, pokud stále potřebuje být s vámi ve společnosti někoho dalšího a neumí být s vámi jen ve dvojici (nemyslím teď dobu v posteli), zřejmě ještě citově nedospěl.

Nezapomíná na důležité, ale ani na nedůležité věci, které se vás týkají. Zamilovaného člověka ovlivňuje chemie jeho mozku. Tato jistým způsobem mění i paměť a člověk si pamatuje mnoho věcí týkající se milované osoby. Je možné, že si pak pamatuje nejen důležité věci, ale i spoustu detailů, které jste mu třeba vyprávěla. Na druhou stranu, pokud si muž ani nepamatuje, co jste mu na minulé schůzce říkala a začínáte opět od začátku, zřejmě není zamilovaný.

Snaží se na vás zapůsobit. Pokud je do vás zamilovaný, bude chtít, abyste to cítila stejně a zamilovala se také. Proto se bude snažit na vás zapůsobit v co nejlepším světle. Bude se snažit udělat třeba dobrý dojem na vaší nejlepší kamarádku, nabídne se, že pomůže třeba se stěhováním vašemu bratrovi. Také si bude všímat toho, co říkáte. Vezme vás pak třeba do restaurace, o které jste mluvila, že se vám tam líbilo, nebo o které jste slyšela a toužila jí navštívit. Je tak zřejmé, že naslouchá tomu, co říkáte a přemýšlí pak o tom, co by vás potěšilo.

Nezdráhá se na veřejnosti vám projevit lásku. Zamilovaný muž, který to s vámi myslí vážně, vás nemá problém chytit ve společnosti třeba za ruku nebo kolem ramen. Pokud se ovšem zdráhá vám dát i polibek na rozloučenou a odtáhne se, pokud jej třeba chcete vzít za ruku, je zřejmé, že se nechce se vztahem k vám prezentovat. Vztah zřejmě považuje spíše za nezávazný a nechává si tak zadní otevřená vrátka.

Mluví o budoucnosti. Pokud hovoří o budoucnosti a počítá v ní s vámi, je to jasný signál, že to s vámi myslí vážně. Když mluví o tom, co vás společně čeká, je jasné, že se s vámi cítí tak dobře, že chce aby to přetrvalo i do budoucna. Tímto vlastně programuje svoji mysl, neboť se chce zřejmě k vám připoutat a třeba přemýšlí o tom, jaké by to bylo s vámi založit rodinu.

Pokud váš protějšek většinu těchto bodů nesplňuje, je nejspíše zbytečné si něco namlouvat. Říkat si, že třeba nemá opravdu čas, a že až se jeho zaneprázdnění zlepší, tak to bude jiné, je velmi naivní. Stejně tak, pokud vám dává svoji náklonnost najevo jen beze svědků. Taktéž je něco špatně, pokud ho nezajímá nic ohledně vašeho života. Asi váš vztah nebude nic moc, pokud je mu ukradené, co máte ráda a nezajímají ho lidé, kteří jsou vám blízcí. V takovém případě je dobré si přiznat, že takový muž do vás není nejspíš zamilovaný, ani s vámi nechce vážný vztah. Je lepší pak takový vztah ukončit a poohlédnout se po někom, kdo o vás bude opravdu stát.

Pokud si sami již nevíte rady, neváhejte kontaktovat partnerského poradce, který vám rád pomůže. Kontaktovat jej můžete v sekci konzultace.

autor článku: Svatava K., studentka kurzu partnerských vztahů

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

8 komentářů u „Jak poznáte, že vás miluje a myslí to vážně

  monika šetlerová Listopad 10, 2017

  Žijeme spolupřes5let.Plánoval budoucnost,ted už ne.rozchod s ex měl bouřlivy,byla nevěrná,já ho v té době podporovala.5let spolu nekomunikují.Ted se ozvala-po zvyseni alimentu,žádá o odpuštění,chce se s námi a se svým novym muzem přátelit.5let mu nechtěla deti dávat.po zvýšení ano.nechápu,jsem zmatená,je na něj v mejlech strašně milá,on nereaguje,ale nevím,co se děje v něm.umocnuje to tím,že píše jakoby ve jménu dětí,ale zároveň píše,že se chce přátelit i ona.Je mi odporné míchat vztahy s jeho ex.kdyz se seznamil se mnou,teprve 3mesice nemeli pomer,ja se svým tehdy muzem 10let.co když jej stále pritahuje?není lepší ze vztahu odejít?já to nedávám.
   Karel Chába Listopad 14, 2017

   Dobrý den, příliš podléháte svému strachu. Určitě si nemyslím, že je čas odejít ze vztahu. Musíte o tom, co oba v tomto období zažíváte, mluvit. Musíte vědět, co se ve vás odehrává a jak se podporovat. Musíte přijmout, že se můžete v takovéto situaci vzájemně zraňovat. Věc nejsou bílé a černé.
  Lenka Únor 22, 2018

  Muj partner splnoval temer vsechny z techto bodů, vše bylo krásné a vpořádku, a pak se se mnou najednou rozesel s tim ze se k sobe nehodíme. I když o víkendu vše klapalo. Jen přes týden jsem cekala az napise a to mu vadilo ze jsme mobli byt spolu kdybych napsala ale ze nevedel co a kde vlastne jsem…..ale důvod k rozchodu ?…vubec to nechapu, jsem hrozně útrápená prosim o pomoc
   Karel Chába Únor 26, 2018

   Dobrý den, za tímto důvodem je nejistota, strach, nějaká bolest z minulosti. Protože emočně trpí, chce si ulevit tím, že vztah ukončí, aby se do této situace s vámi nemohl zase dostat. Pokud byste se měli k sobě vrátit, budete muset být aktivní, vydržet jeho odmítání a následně se dohodnout, jak v těchto situacích napříště postupovat, aby se už neděly. Nicméně on si beztak najde něco jiného, neb budete řešit jen důsledek, a ne příčiny v jeho mysli.
  Zdenka Leden 6, 2019

  Dobry den
  Ja si porad myslela ze mne muj partner prestava milovat
  Ale zrejmne sem se zpletla.
  Nas vztah se posunuje dal a ja to nevidela
  Muj partner splnuje vazne vsechny body
  Sme k sobe uprimny akorad tet mne zlobi dcera
  A mam s ni velky problemy ktery ja prenasim do naseho vtahu
  Tim sem si myslela ze by mu bylo lip z nekym jinym
  A pak nasledovala hadka a byli sme na sebe skaredi
  Ale pak sme si o tom promluvily ale i tak citim jak sem h od sebe tady tim odradila
  Musim byt silna a pritom se starat o nas vztah
  Dekuju vam za tyhle clanky
  Moc mi pomohly
  S pozdravem Zdenka
   Karel Chába Leden 9, 2019

   Dobrý den, Zdenko, doporučuji vám, abyste nededukovala. Dedukování je zabiják vztahů. Pravidelně si s partnerem sedněte a více se jeden druhému otevřete. Sdělujte si, co cítíte, čeho se bojíte, jak se kvůli tomu pak chováte, atd. Je naprosto klíčové, abyste oba měli hlubší souvislosti. Tedy on (a samozřejmě i vy) musí vědět, proč se chováte, jak se chováte. Co vás k tomu vede. Z nevědomosti pak vzniká hádka a odtahování se od sebe.
  Anežka Duben 23, 2019

  Dobrý den, některé body na něj sedí ale jen málo jsme spolu 11 měsíců a bydlíme spolu ale připadá mi že to semnou zas tak vážně nemysli, od té doby co jsme spolu jsme nebyly na žádné večeři a aňi v kině vždycky mi řekne že má hodně práce a zavře se u sebe v pokoji jelikož on pracuje na počítači. Říká mi že je romantik ale nemá rád mazleni říká že na to moc není spíš se jen semnou vyspi a jde pryč. Když jsme byly u něj a hlídaly jeho babičky být a měly mu přijet kamarádi tak mě s nimi nechtěl seznámít místo toho mě posílal domu a když jsem chtěla zůstat tak říkal že teda napíše jim že se sejdou jindy. Nevím co si o celém vstahu myslet.
   Karel Chába Duben 24, 2019

   Dobrý den, Anežko, máte si myslet, že vám vztah nevyhovuje a bylo by prospěšné, abyste si promluvili o tom, co kdo od vztahu chce, a jak toho dosáhnout. A co kdo je ochoten dát. To vše je důležité. Potřebujete vědět, zda máte vůbec stejné představy. K tomu vám doporučuji nastudovat článek, který přikládám v podobě odkazu: https://www.partnerske-vztahy.eu/partnerska-dohoda/

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů