Rozchod s partnerem návrat

Vztah dvou lidí je krásný. Pak však může přijít zlom a lidé se rozejdou. Každý, kdo již prožil nějaký vztah a potkal jej rozchod s partnerem, ví, že je to nepříjemné. Rozchod může bolet, mohou se dostavit i skličující myšlenky. Někdy je naopak rozchod s partnerem to nejlepší řešení, pokud nejsou partneři schopni fungovat jako pár. A má vůbec smysl, vracet se zpátky?

Kdy se do vztahu nevracet!

Pokud se lidé rozešli a uvažují o tom, že by se k sobě vrátili, měli by si to pořádně promyslet. Většina lidí, kteří rozchod s partnerem prožili, vítají návrat především na základě svých emocí. Rozchod někdy lidé nesou velmi těžce. A to i často lidé, kteří rozchod s partnerem iniciovali. Začnou na ně doléhat negativní emoce. Nejsou schopni si ani vzpomenout, proč se s daným partnerem rozešli. Říkají si, že vše bylo dobré a nemyslí na nic jiného než na návrat k bývalému partnerovi. Sami sebe přesvědčují, že vše již bude dobré.

Musíme si uvědomit, že v tuto chvíli s námi hraje hru náš mozek. Je to přirozené, protože my cítíme bolest a náš mozek nechce nic jiného, než nám od bolesti ulevit. Náš mozek není schopen v tuto chvíli jasně uvažovat o tom, co vedlo k rozchodu, ale hledá nejjednodušší řešení na naší bolest. Tím je návrat, protože jsme takovou bolest ve vztahu neprožívali.

Ve své poradně se setkávám s lidmi, kteří se do vztahu po rozchodu opět vrátili, ale jejich nadšení z návratu po několika dnech, týdnech či měsících opadlo. Začínají opět vidět a cítit ty důvody, které vedly k rozchodu s daným partnerem. Nemohou pak pochopit, že byli tak naivní a do vztahu se vrátili, i přesto, že k danému člověku cítí silné emoce a miluje ho.

Kdy má smysl uvažovat o návratu po rozchodu?

Vracet se zpátky do vztahu má smysl tehdy, jestliže si plně uvědomujeme důvody, které nás vedly k rozchodu. Musíme si být jistí, že budeme schopni se sejít, popovídat si o příčinách rozchodu a společnými silami je vyřešíme. Pokud s tímto lidé nedokáží takto pracovat, tak by se do vztahu neměli vracet. Pokud se i přesto všechno vrátí, vztah se vrátí do „stejných kolejí“.

Lidé by si neměli myslet, že rozchod s partnerem něco změnil nebo vyřešil, pokud se chtějí zpátky vrátit. Problémy, které byly ve vztahu, po návratu opět vyplavou na povrch, jestliže se nebudou řešit. Rozhodně by se do vztahu neměli vracet, pokud neznají příčiny rozchodu s partnerem a nejsou si jisti tím, že pro zlepšení vztahu po návratu, dokáží něco udělat.

Dost často to také znamená, že po návratu do vztahu se lidé budou muset naučit mezi sebou lépe komunikovat. Komunikace je nástroj, díky kterému jsme jako „jeden mozek“, mnohem lépe dokážeme druhému porozumět. Komunikaci ovšem nemůžeme zaměňovat s mluvením.

Návrat po rozchodu s partnerem také může pro nás znamenat to, že budeme muset změnit vlastní přístup vůči druhému. Chovat se vůči němu lépe a začít naplňovat jeho potřeby ve vztahu. Znamená to také, učit se jedinečnosti toho druhého. Jinak uvažuje muž a jinak žena. Snažit se pochopit, jak kdo myslí.

Pokud si sami nejste ve vztahu schopni popovídat o svých potřebách, nevyznáte se ve vašem vztahu, je dobré nechat do něj nahlédnout odborníka, který vám pomůže a nasměruje váš vztah tím správným směrem.

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

51 komentářů u „Rozchod s partnerem návrat

  Martina Květen 13, 2016

  Dobrý den,
  před 2 měsíci se se mnou rozešel přítel po 3 letech vztahu. Vztah byl úžasný, měli jsme toho hodně společného. Poslední dobou jsme se ale hodně hádali (kvůli žárlivosti) a přítel to ukončil. Řekl mi, že neví co chce, že už ke mě necítí to co dřív,že chce být sám. Pokoušela jsem se mu navrhnout „pauzu“ s tím, že to později zkusíme znovu. Nejdřív o zkoušku později znovu stál (alespoň mi to tvrdil), byli jsme i v kontaktu. Ale nedávno se mi přiznal, že mu vadí, že si spolu píšeme, jako bychom spolu chodili. Chce být sám. Od té doby mě nekontaktoval. Jsem opravdu zoufalá.
  Poradíte mi? Myslíte si, že je šance na návrat? Nechci zahodit takový vztah aniž bychom tomu dali druhou šanci.
   Karel Chába Květen 16, 2016

   Dobrý den, popravdě nemohu vědět, zda se vrátí. On se bojí, že se vše bude opakovat. Takže je nejlepší mu dát prostor, netlačit a zároveň začít pracovat na tom, co byl problém. Takže bych být vámi, pracoval na vyřešení vašeho slabého sebevědomí a tím řešil žárlivost.
  Martina Červen 26, 2016

  Dobrý den rozešel se semnou přítel kvůli tomu že jsem se opila a byla na něj sprosta a celkově se nechovala hezky. Nejdříve říkal že je konec ale pak že si dáme pauzu ze si musí rozmyslet jestli semnou chce být nakonec když jel do práce dal mi sám pusu…teď nevím jestli je to konec nebo tam je nějaká naděje…jinak sme ve vztahu problém neměli jen přítel byl nejistý kvůli zkušenostem z předchozích vztahu tak byl někdy odtazity…já do toho dala všechno a teď doufám že kvuli jedné noci není konec
   Karel Chába Červen 28, 2016

   Dobrý den, nejspíše to znamená, že to ukončit nechce. Určitě na něho netlačte. Musí mít pocit, že ho respektujete a že má svobodné právo se sám rozhodnout.
  Monika Srpen 4, 2016

  Dobrý den, před měsícem jsem se rozešla s přítelem po 2,5 letech vztahu ( společném bydlení ) . Od doby našeho bydlení cca 6 měsíců šlo časech no do kytek . Přítel raději trávil cas na PC než semnou a nepodnikali jsme žádné společne aktivity- navíc jsem zjistila , ze je v kontaktu s jinou a s tou mu nedělá problém trávit cas . Byli jsme jako manžele po 20 letech .. Ja to uz časem nevydržela a rozešla se s nim . I kdyz jsem s nim předtim o problémech mluvila, on nebyl ochotný delat neco pro zlepšení . Ted po rozchodu mi parkrat přátelsky psal a rikala , ze je mu smutno , ale ze je to tak lepsi , kdyz každy budeme šťastní s někým jiným . Me to ale trápí čím dal víc, porad na nej myslim
   Karel Chába Srpen 8, 2016

   Dobrý den, vaše hlava vám chce ulevit iracionálním způsobem tak, že vám dává pocit, že když se k němu vrátíte, přejde vás ta bolest. Je to nesmysl, vše by se opakovalo. Musíte pracovat podle mých rad na webu ohledně tématu “Jak se vyrovnat s rozchodem”.
  Emilka Srpen 18, 2016

  Dobrý den, mám za sebou 3,5 letý vztah se dvěma rozchody se stěhováním. Já mám syna 6 let on dcery 11 let. Vztah byl vždy hezky do té doby než jsme se sestěhovali. Dennodenní hádky kvůli výchově našich dětí. Neshodli jsme se, za vše jsem vždy mohla já. Nyní jsme 4 měsíce od sebe. Přítel chce 3 šanci. Prý si vše uvědomil, že jeho ego není nad lásku, kterou ke mně cítí. Ž
   Karel Chába Srpen 22, 2016

   Dobrý den, jinak neznevažuji to, co si on uvědomil. Nicméně bez toho, že byste se naučili jinak reagovat, komunikovat, změnili některá nepravdivá přesvědčení o tom druhém, atd., se vše zase bude opakovat, protože váš mozek se po nějakém čase vrátí ke stereotypnímu uvažování. Tak to máme každý, a proto je změna tak těžká.
  Daniel Říjen 17, 2016

  Dobrý den,bude jiz rok co se se mnou rozesla přítelkyně.udelala to uz po druhé ale po 5 mesicich sme se dali zas dohromady a vybudovali e si bydleni.vsechno je delali spolecne.od sameho zacarku jsme spolu bydleli vim ze je dost mlada a ze sem pro ni byl prvni.kdyz nebudu pocitat tu pauzu tak jsme spolu zily zkoro pet let.presny duvod nevim a neznam.vminulostisem si nadelal dluhy a o vsech sem ji nerekl.bohuzel to na mne prasklo ale i tak se snazila je se mnou resit.jednouhp dne sla k rodicum poslala mi pozvanku na vanocni vecirek.cca po hodine dosla z brekem domu a ze se musi se mnou rozejit.ja svou siruaci vyresil ale ona od te doby se mnou nechce mluvit.
   Karel Chába Říjen 18, 2016

   Dobrý den, nemůžete udělat více než jí říct/napsat, co chcete a cítíte. Ostatní musíte nechat na ní. Možná byste si taky měl připustit, že už se to nevrátí. Někdy nejdou věci zlepšit, napravit a musíme se s tím smířit a jít dál.
  Patrik Říjen 18, 2016

  Dobry den,kdyz jsem poznal ted uz byvalou pritelkyni,vedel jsem do ceho jdu a ze to bude tezke,vzhledem k jejimu detstvi,mladi a celkove minulosti kterou bych nepral nikomu,do svych 20 let znala jen skolu a svuj maly pokoj,kde travila vsechen cas ctenim knizek,sledovani serialu a ziskavala informace na internetu,zila pouze s matkou,ktera velice vyznavala alkohol a vodila domu pofiderni muze,kteri se pod vlivem alkoholi nechovali doma zrovna vhodne….az ve svych 20 letech zacala teprve poznavat svet,prvni diskoteka,prvni nestastna lask po 2 letech to tenkrat kluk ukoncil a zase se uzavrela do sebe a do sveho pokoje…a pak jsme se poznali spolu,pokousel jsem se o ni vic jak 4 mesice,
   Karel Chába Říjen 18, 2016

   Dobrý den, oba dva jste emočně nevyzrálí, v tom je problém. Není to špatně/dobře, jen to tak je. Vy potřebujete lekci od ženy jako je ona, abyste toho hodně sám o sobě pochopil. Tím, že se zaměřujete na to, co ona, nevidíte, co vy.
    Patrik Říjen 19, 2016

    To melo mit pokracovani,je nam obema 25 ,nemyslim si ze by jsme v necem byli zase az tak nevyzraly….
  Michaela Listopad 3, 2016

  S pritelem jsme byli 9 let s malou „pauzou“, kazdy bydlel u rodicu, mne je 25, jemu 27. Jeho pratele ho premluvili, aby to se mnou ukoncil, co se mnou ma, kdyz stale pracuji-to nepopiram. Pracuji v rodinne restauraci, 14 hodin denne, cerven-zari. Ukoncili jsme vztah, par dni pote se ozval, parkrat jsme se sesli. On chce navrat, ja bych chtela zkusit zustat sama, ale zaroven i s nim. Moji rodice ho nemaji radi a bojim se jejich reakce. On by chtel zkusit spolecne bydleni, na to se ja moc necitim. Stale me pronasleduji myslenky napr. jeho nova partnerka, apod. To me szira. Jsme oba z maleho mesta, moznost setkani je vysoka. Prosim poradte.
   Karel Chába Listopad 7, 2016

   Dobrý den, návrat do vztahu má smysl, jen když vyřešíte důvody, příčiny toho, proč jste se rozešli. O tom vy nic nepíšete, takže se vše bude opakovat.
  Marcela Listopad 6, 2016

  Jsme svoji 10 let, vztah trval 13. Hodně práce, stresy, dluhy, každý své děti z prvních manželství. Děti dospěly, odešly, ostatní zůstalo. Ale i hodně společných zájmů, stejný humor apod. Nechal se „zblbnout“ od 15 let mladší kamarádkou. Odstěhoval se s ní do nájmu. Ona po měsíci odešla, že takový život nezvládne. Teď mě chce zpět, prý všechno pochopil, jaký byl zaslepený a trápí se. A ona jeho chce už zase taky zpět. On se jí chce prý pomstít, že jí dá jako šanci a pak odkopne. Já chtěla čas, rozvod a vyrovnání, abychom byli na začátku se vším všudy. Ale s tou pomstou to nechápu, asi k ní stále něco cítí a já měla být možná nejlevnější východisko všeho. Stále ho mám ráda, jak znovu věřit?
   Karel Chába Listopad 7, 2016

   Dobrý den, nevěřit. Vůbec to s ní nemá vyřešené a svádí to na pomstu. Skutečnost je taková, že chce ji a vás si držet jako pojistku.
    Marcela Listopad 7, 2016

    Děkuji, došla jsem k tomu logicky také, potřebovala jsem to ale slyšet od někoho zkušeného. Je to vrchol sobectví…
  Pája Leden 12, 2017

  Dobrý den, po roční známosti se se mnou rozešel přítel. Byl to velmi intenzivní vztah. Velice nám na sobě záleželo. Já jsem velmi emotivní a empatický člověk a problémy druhých se mě dotýkají a vše velmi prožívám a přemýšlím nad tím. V letošním roce jsme měli dvě úmrtí v rodině, já zkoušky, nezvládala jsem to psychicky dobře a občas to odnesl přítel. pak jsme se hádali pro maličkosti a vztah se zhoršoval. Přítel už nezvládal a ukončil to s tím, že není vyloučeno že se k sobě vrátíme. Odnesl si pár věcí, něco zůstalo, klíče od bytu nevrátil a ani se k tomu nemá. Občas se ozve, když jsme spolu mluvili naposledy chtěl čas a klid. Jak to mám brát? Drží si zadní vrátka? Co dělat? Děkuji.
   Karel Chába Leden 16, 2017

   Dobrý den, především ho dobře poslouchat. Můžete si myslet své o tom, co chce, ale když má pár krizi a jeden se už cítí tak špatně, že potřebuje svůj prostor a čas, je dobré se domluvit na tom, co to přesně znamená a ten čas a prostor dát. Doporučuji vám tedy, abyste mu vyhověla. Ano, svým způsobem si drží zadní vrátka, neb s vám i chce být, ale bojí se, že se vše bude opakovat.
  Mila Březen 9, 2017

  Dobry den, je to uz přes měsíc od rozchodu s přítelem. Kdyz uz jsem si začala zvykat na to byt bez nej, prisla mi dnes sms, jestli si ma prijet pro veci. A jaky u me vlastne ma. Kdyz jsem mu odpovedela jestli je potrebuje akutne napsal ze asi ne. Tak jsem mu napsala at nejezdi, na to napsal ze si chtel vzit jenom veci nic vic.
  Nevim co si o tom mam myslet, proc tak najednou chce prijet pro veci kdyz je vlastne nepotrebuje? Chtel me jenom naštvat? Uz jsem myslela ze nenapise a byla jsem rada. Videt ho nemuzu
   Karel Chába Březen 14, 2017

   Dobrý den, dost možná chce jen své věci a chce to mít vyřešené. Nebo rozchod nezvládá a testoval, jak zareagujete.
  Simona Duben 15, 2017

  Dobrý den, s přítelem jsme spolu byli 2,5 roku. Neshody byly hlavně kvůli tomu, že trávil spoustu času u počítače a v poslední době začal každý týden chodit pít.
  Po 2 letech se se mnou rozešel a za důvod mi uvedl: neví co chce, vztah ho omezuje a chce si ještě užívat(žádná holka).. Po měsíci, kdy jsem začala normálně fungovat přišel, že to chce zpátky. Vrátili jsme se k sobě a teď se to po půl roce stalo znova. Naprosto to stejné. I on říkal, že ví, že o mě nechce přijít, ale nechce být ve vztahu. Teď spolu nejsme asi 2týdny a už se chce pomalu zase vracet.
  Bojím se, že je to znova jen dočasné a opět mi ublíží. Nechtěl přistoupit na žádné kompromisy a jiné problémy ve vztahu nebyly. Děkuji.
   Karel Chába Duben 19, 2017

   Dobrý den, nevracejte se. Bude se to opakovat. Příčina jeho chování není vyřešena.
  Sarka Červen 28, 2017

  Dobry den,s přítelem jsme spolu rok a pul a už mame skoro ročního chlapce.Pred 3 nesici jsem ho vyhodila jelikoz jsem přestala verit,byl stale v praci a nam se.nevěnoval ani víkendy poradne.Uz se.nevrátil a dokonce si nasel babu uz cca 2 mesice,ma k ni pry cit ale ne lásku ke me lásku ztratil za tu dobu co je sni.Pracujeme na navratu citu od nej ke me,bohuzel nevím jak toho docílit.Je strasne tvrdohlavy chlap.od te ženské.nechce pryc bo ma strach ze vse bude 2tydny ok a pK opet stejne.muj problem byly hádky stale s řešil ze neni doma,nedávala najevo city ani lásku kterou cítím k nemu byla sem zaslepena jen dětmi a domácností. Na nej sem uplne zapomněla zadne objetí ani pusa a chci to co stim
   Karel Chába Červen 30, 2017

   Dobrý den, oba musíte něco obětovat, abyste se k sobě měli šanci vrátit. Vyhledejte odbornou pomoc, protože se jinak nepohnete. Potřebujete třetí nestrannou osobu, která vám bude říkat, co máte dělat, a povede vás. Rád vám pomohu. Typy konzultací, které nabízím, najdete zde: https://www.partnerske-vztahy.eu/konzultace/.
  Jay Červenec 23, 2017

  Zdravím.Před 4 měsíci jsme se rozešli s přítelkyní po 5 letech a 4 společného bydlení.První 4 roky byly skvělé,ale potom co nastoupila do nove práce, se zacla cítit jako „někdo“ a zacla mě mít na háku, o domácnosti ani nemluvím .. Byl jsem pro ni nula co pracuje někde u stroje.. časem sem si začal všímat telefonu sebou i na wc, její Facebook byl nedobytny jak bastila… V létě 2016 mi řekla že chce pauzu, prý nechce vztahu ani nikoho jiného…ale vždycky když sem byl v práci jela ke kamaradce apod… Svůj svět… V prosinci mě podvedla s mým kamarádem, dokonce si vymyslela že to bylo znásilnění a to rekla i na policii, věděl sem ze lze, ale chtěl sem vědět pravdu. Měsíc na to jsme to ukončili
   Karel Chába Červenec 25, 2017

   Dobrý den, bohužel netuším, na co se ptáte.
    Jay Červenec 25, 2017

    Promiňte,, 700 znaků bylo málo a chvíli potom se telefon odporoucel do křemíkoveho nebe. Myslím že to nemá cenu rozepisovat, lži nevěra rozchod. Teď si po 3 měsících vše uvědomila ale mám ji rád.. Ale nedokážu už ji věřit…
  Mary Srpen 17, 2017

  Dobrý den,
  moc prosím o radu. Jsem 2 roky rozvedená, ale exmanžel chce být stále v kontaktu, rozchází se semnou, pak se ke mně vrací, jsem na tom opravdu špatně. Nedokážu bez něho být a těžko snáším,když se mi neozve a nechává mě.Žije s jinou, má s ní i dítě. Neustále se rozcházíme a pak se scházíme a píše mi jak mne má rád, dokonce miluje. Chce se milovat,ale to já nedokážu. Mám pocit, že už nežiju normální život, ovlivňuje to můj život všude, v práci, doma.Jsem rozbitá-citově.
  Co mám dělat?

  Děkuji za odpověď.

  Mary

   Karel Chába Srpen 20, 2017

   Dobrý den, musíte začít chodit na terapii a pracovat na své psychice. Vyhledejte tedy psychoterapeuta.
  Veronika Srpen 19, 2017

  Dobrý den,
  před 3 týdny jsem se rozešla s přítelem, byli jsme spolu necelý rok Udělala jsem chybu a řekla jsem ze je konec vztahu na základě hádky kdy on stále mluvil a neprestaval řešit situaci když jsme měli doma návštěvu, prosila jsem ho aby to teď neřešil on nepřestal a tak jsem to řekla, pak odešla a po chvilce se omluvila jak přes sms tak doma když jsem prisla a byli jsme jen my. Jenze on to nedokázal pochopit a stále chtěl vysvětlení proč jsem to řekla, nemyslela jsem to tak zahnal mě do kouta a já chtěla aby přestal mluvit. Vše se to dostalo mou vinou do toho ze se odstěhoval a teď mi to nedokáže odpustit, nevím co mám teď dělat, chci ho zpět ale on mi to nedokáže odpustit.
   Karel Chába Srpen 22, 2017

   Dobrý den, není to jen vaší vinou. Na situaci jste se podíleli oba. V tom je právě problém. On si myslí, že je poškozený, a chce vás dostat (to se mu daří) do role viníka. Pak dochází k tomu, že iracionálně požaduje, abyste ho vy zbavila emoční bolesti, protože věří, že jste ho do ní dostala. Řešení je takové, že uznáte oba svůj díl a oba budete chtít situaci vyřešit.
  Petr Srpen 27, 2017

  Zdravím, s ex jsme se začali po měsíci a půl opět sem tam vídat, jsme v kontaktu. Při pokusu o návrat mi bylo řečeno, že nemá ve mě důvěru, že se něco změnilo. Ale ono se změnilo poměrně dost věcí, což jsem ex říkal. Také se to snažím ukazovat a dokazovat. Myslíte, že tomu mám nechat ještě volný průběh a na nic netlačit, aby si měla čas říct „asi je to opravdu tak, můžeme to zkusit“ nebo spíše přestat být v kontaktu, aby si rozmyslela sama co a jak, případně to definitivně utnout a jít si svou cestou? Jsem na křižovatce a rád bych se vydal tou správnou cestou. Partnerku chci zpátky, věřím, že to můžeme zachránit komunikací apod. Sama mi řekla, že má pro mě slabost. Dokážete mě nasměrovat?dík
   Karel Chába Srpen 28, 2017

   Dobrý den, problém je v jejím emočním zranění a to si musí chtít řešit primárně sama. Nemůže – a ani to nejde – od vás jen pasivně požadovat, abyste něco změnil vy a ona se na základě toho cítila bezpečně. Takže to je zmiňovaný směr. Musíte oba chtít řešit psychická zranění.
  anonym Srpen 30, 2017

  Dobry den, pred par dny se se mnou rozesla pritelkyne po skoro 3-letem vztahu. Vztah jsme meli pekny, travili jsme spolu temer kazdy den ale cca pred tremi mesici se vse zkomplikovalo. Prestala se mnou spat a byli jsme spise kamaradi. Vadilo mi to ale i tak jsem s ni byl moc rad ikdyz jsme si parkrat rekli ze uz to nema cenu ale nakonec jsme se nerozesli. Az ted, kdy mi rekla ze tomu uz sanci neda protoze je to porad stejne. Ja si ted naprosto uvedomuju svoje chyby a vim jak bych je eliminoval. S pritelkyni jsme si bezvadne rozumeli a meli jsme spoustu spolecnych zajmu a mame se porad radi. Rikal jsem ze vim kde jsem delal chyby a ze verim tomu ze by to bylo lepsi. Ona uz tomu vsak neveri.
   Karel Chába Září 4, 2017

   Dobrý den, váš vztah nebyl tak ideální, jak si myslíte. Nevěnovali jste se tomu, abyste se krizi vyhnuli, respektive ji zmírnili. Ona už je asi za čarou, přes kterou se nedokáže vrátit. Nevěří tomu, že by to mohlo jít. Teoretická šance je v tom, že jí konkrétně popíšete, co a jak byste dělali jinak, aby se věci změnily. Musela by tomu věřit, aby se mohla vrátit. Zkuste to.
  Wendy Září 9, 2017

  Dobrý den byla jsem s partnerem 2,5 roku společného bydlení.Posleni půl rok jsme se hádali,přestali jsme spolu komunikovat a vše si brali osobně.Nakonec se odstěhoval,navázal nový vztah..po 5 měsících jsme se začali scházet,ale řekl mi,ze má pocit,ze je na všechno moc brzo.Ted je to ve stavu kdy spolu nekomunikujeme,řekl mi,ze bude lepší nebýt v kontaktu..Napsala jsem mu,ze byla chyba začínat vztah bez vyřešení problému,tak mi řekl,ze ať se nezlobim ale,ze už nebude reagovat na mé sms..prý se tak chová kvůli tomu aby si ke mě našel cestu..prý to necháme plynout.. Nevím zda,mu dat prostor na přemýšlení a po nějaké době se ozvat a nebo se proste už nevracet.Dekuji
   Karel Chába Září 12, 2017

   Dobrý den, přemýšlení nevyřeší problém, který mezi sebou máte. Pokud se nevyřeší problém, kvůli kterému k rozchodu došlo, je iracionální vracet se do vztahu a doufat, že teď už to bude jiné. Nebude. Nemůže to být jiné, i když byste si to přáli. Změna se musí vybudovat tím, že se odstraní příčiny.
  Nikola Září 10, 2017

  Dobrý den,
  prosím o radu. S přítelem jsme spolu 7 let.On 22 a já 26 let.Byla jsem jeho první holka.Vztah nám klapal, máme spoustu zážitků.Před létem si začal plánovat aktivinty jen s kamarády a na mě měl méně a méně času.Pak jsme byli na 2 společných dovolených a vše bylo super bez jeho kamarádů.Po návratu domů na mě opět neměl čas, nakonec to byla jen hodina týdně.Začla jsem mu to vyčítat a on se stahoval.Nakonec se semnou pod návalem emocí, když brečel rozešel.Přesto jsme furt v kontaktu a píše mi, že mě miluje.Já začla chodit víc ven a on začal žárlit na všechny a všechno.Já si chtěla promluvit,on mi jen nadával,že mu dělám naschvály.Nakonec mi řekl,že mě nenávidí.Milujeme se.Co s tím?Dík
   Karel Chába Září 12, 2017

   Dobrý den, je nutné přestat se chovat sebestředně (to platí pro oba) a chtít řešit problémy, které máte. Příliš se zaměřujete na to, co ten druhý udělal špatně, a málo na to, co by vám pomohlo, abyste se z toho dostali. Musíte být oba ochotní poslouchat toho druhého, respektovat jeho/její argumenty a chtít dělat kompromis. Přestaňte hledat pravdu (každý má tu svou) a hledejte možnosti.
  Julie Září 15, 2017

  Dobrý den, po 7 letech se semnou rozešel přítel kvůli jiné slečně. Já 25, on 29 a nova 17, prý ji miluje a mě už ne. Byli jsme zasnoubení a všechno nám klapalo. A najednou zničeho nic je konec. Snažím se žít dál, ale pořád doufám, že by se mohl vrátit. Mam stále doufat v návrat partnera i když cítím, že to asi nedopadne? Nechápu to takhle z ničeho nic. On se k tomu vyjadřovat nechce co se stalo.
   Karel Chába Září 18, 2017

   Dobrý den, ano, není to vyloučené, že se bude chtít vrátit s ohledem na to, co popisujete. Nicméně to není žádná výhra, že by se vrátil.
  Gábina Září 19, 2017

  Dobrý den,jsem spolu 3roky po týdnu spolu začali společně bydlet i se synem, vše se zdálo v pohodě, ale můj ex syna naváděl proti příteli, začali se navzájem nenávidět, přítel je velky puntičkář a syna nemůže vystát stále jsem poslouchala jak je celej tatínek jak je nevychovanej atd.Po 2 letech jsme se odstěhovali.Když jsme spolu sami je to v pohodě, mám ho ráda, ale nevím jak vyřešit tuto sitaci, chci být s přítelem každý den, ale nechci ztratit syna.Ten už ho nechce nikdy vidět a začalo mi to zasahovat i do vztahu s rodiči. Teď se přítel semnou rozešel, kvůli synovi(15),prý by potřeboval pořádně seřezat a fungoval by a i my. Potřebuje klid a já stále nic nepochopila, píše sms. .Má to cenu?
   Karel Chába Září 21, 2017

   Dobrý den, cenu by to mělo, pokud by všechny zúčastněné strany chtěly zakopat válečnou sekyru a chtěly se dohodnout na tom, jak se vzájemně respektovat. To je cesta z problému ven. Pak je také jisté, že vy s partnerem máte mezi sebou problém, který přenášíte na to, co zde popisujete. I vy dva byste si měli promluvit o tom, co změnit, abyste si více rozuměli, uměli si vyhovět, sdílet své starosti atd.
  Nikola Říjen 13, 2017

  Dobrý den před 3 dny se se mnou rozešel přitel po 1,5 roku vztahu. Bydlíme oba dva odděleně a už ze začátku jsme to spolu měli těžké. po 3 měsících jsme se na 2 týdny rozešli s tím že on nechtěl vztah a já ano. Po 2 týdnech jsme se začali opět vídat a po pul roce jsem řešili zase stejné téma.Nakonec ale z toho byl vztah moc pěkný, upřímný tolerantní a ted po roce a půl mi oznámil že mě má moc rád ale ohledně budoucnosti to nemá jasné a že mi nemůže říct upřímně že mě miluje že jeho zamilovanost vyprchala a nechce mě trápit tím když neví jestli máme budoucnost.Pro okolí sme byli jeden z nejpěknějších párů už jen tím jak sme se k sobě chovali. Myslite že by mohl vratit zpět po odluce.?
   Karel Chába Říjen 18, 2017

   Dobrý den, to nemohu vědět, neznám ho. Je to půl na půl. Nicméně myslím, že by to bylo, kdyby se vrátil, z bláta do louže. Něco u něho není v pořádku a jeho snahy utéct ze vztahu se budou opakovat. Aby mělo smysl se do vztahu vracet, bylo by nutné řešit ten jeho problém.
  Martin Leden 28, 2018

  Přítelkyně po 2,5 letém vztahu před 5 týdny odešla. Náš vztah negativně ovlivňovalo moje časté opíjení, někdy se slovní agresí. K tomu nezodpovědnost, nemohla se na mě často spolehnout. Dávala mi šance, já sliboval, ale mnoho nezměnil. Přestával jsem ji přitahovat. Skončilo to po posledním opití, že už se mnou nemůže být, odstěhovala se hned. O rozchodu ale uvažovala delší dobu, vztah však se mnou chtěla, ale ne takto. Nyní jsem jí napsal, že jsem si uvědomil všechny důvody rozchodu a po něm nastartoval změny v chování včetně trvalé abstinence a léčby, nabízím jí začít spolu nový vztah, i kdyby ne hned. Ona nechce, prý je to pro ni uzavřené a už žije jiný život, nemá zájem. Co mohu udělat?
   Karel Chába Leden 28, 2018

   Dobrý den, můžete začít pracovat na tom, abyste nepil. To nejspíše bude znamenat pracovat na vaší psychice, neb jen tak samo od sebe nepijete. To má nějaký nevědomý důvod. Takže musíte začít chodit na terapie. Pokud tak učiníte a budete na sobě pracovat, můžete říci své ex a doufat, že jí to přesvědčí. Já bych tomu ale moc nevěřil.
    Martin Leden 28, 2018

    Dobrý den, děkuji Vám za radu. Od rozchodu jsem 5 týdnů nic nepil. Důvody svého pití, proč jsem do toho spadnul, jsem si pojmenoval. Ale ano, mohou být ještě hlubší, nevědomé, a na jejich vyřešení musím pracovat. Uvědomuju si, že je nutné začít u sebe a mít ve svém snažení výsledky, už sám pro sebe. Pak tím můžu teprve dokázat, že už nešlo jen o sliby, ale o činy. Jestli to ex přesvědčí, to samozřejmě nevím. Ale musím to zkusit, změny jsou nutné pro mě samotného, i kdyby se nevrátila. Ale je to zřejmě první krok k tomu, aby o tom mohla vůbec uvažovat… Ona má pro mě velký smysl, chci podniknout všechno, co by nás mohlo svést opět dohromady. Dřív to byl krásný vztah, velká šance pro oba.
  Petr Únor 15, 2018

  Dobry den, pred par lety jsem se zamiloval do kolegyně v praci a domluvili jsme se, ze opustime své partnery, abychom byli spolu. Potom, co jsem to udelal ja, tak se přítelkyně odtáhla a i kdyz odesla i ona, nechtela se mnou byt. Jako duvod mi uvedla, ze jsem příliš rozverny, vadilo ji, ze se bavím i s jinými ženami. Az casem jsem zjistil, ze je hodne majetnicka..
  Rok jsem se z toho dostával. Potom mi začala dávat najevo svůj zajem, tak jsem si myslel, ze se chce vrátit, ale stačila jedna nepovedena noc a opet se odtáhla. Každy ted mame nekoho jineho, ale porad mi chybí. Denně ji potkávám a z minula mame i spolecny koníček. Nevim uz, jak ji vytesnit z hlavy..a to nam neni teens..
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.