Seriál o seznamování. Díl 2 Jaké vydávat signály při seznamování?

Mnoho lidí si stěžuje, že se nemůže seznámit. Stěžují si na protějšky, na to, že jsou někteří lidé nafoukaní, nepřístupní, tváří se arogantně, že nemají příležitosti a beztak to nemá cenu atd. Ano, to nepopírám, že to tak v některých případech je. Ovšem vy to můžete částečně hodně změnit a ovlivnit. Jak? Musíte vždy nejdříve začít u sebe.

Mám kamarádku, která se chce seznámit, chce mít pěkný vztah a založit rodinu, nicméně když si vyrazí do společnosti, tak se na muže tváří tak, že se jí bojí, myslí si, že je arogantní a nedostupná. Někdy se dokonce chová tak, že si muže dobírá, dělá vtípky, které spíše ubližují, a když už jí nějaký muž dá najevo zájem, tak jí vždy na daném muži něco nevyhovuje. Ona se ale přesto pořád diví, že se nemůže seznámit. Vůbec jí nedochází, kde může být chyba.

Vždy se okolo nás odehrává svět tak, jak mi ho cítíme uvnitř sebe. Pokud si myslíme o lidech jen to špatné, bojíme se jich, nechceme si je pustit k tělu, tak to z nás vždy ucítí. Pokud se bojíme vztahů, zklamání, tak to v sobě neukryjeme. Všichni vidí, že jsme stažení do sebe, že se mračíme, že z vás vyzařuje negativní energie a nebudou se s vámi chtít bavit natož seznámit.

Není vůbec pochyb, že seznamování začíná u toho, jak jste naladěni, jak se tváříte, co vyzařujete a hlavně co si myslíte o sobě a o druhých. Pokud tedy máte problém se seznamováním, tak vám nejdříve doporučuji, abyste se zeptali na sobě nezávisle několika přátel, jak na ně působíte, když se chodíte bavit, jste ve společnosti mezi cizími lidmi. Možná se budete velice divit, co se dozvíte a nemusí to být příjemné. Bez zpětné vazby ale bude posun složitý, protože mnoho z vás považuje své chování za normální.

Zapracujte pak na změně. Myslete na to, abyste se tvářili neutrálně až příjemně. Já tomu říkám vyvolávat si pocit, že mám v sobě slunce a teplo. Představuji si, že to pozitivní ze sebe doslova vyzařuji na lidi a snažím se jim kus toho pěkného ze sebe dát. Jděte mezi lidi s tím, že chcete dávat ze sebe to dobré, pozitivní a seznamování je až sekundární.

Smýšlejte o sobě a o druhých pozitivně. Mnoho z vás řekne „to nejde, není důvod si myslet o sobě a o druhých to dobré“. Nedivte se ale pak, že se nemůžete seznámit. Vždy můžete najít něco pozitivního na sobě a na druhých.

Začněte tedy u sebe. Nehledejte problém na druhé straně. Tam není. A pokud by byl, tak na jeho změnu beztak nemáte vliv. Zamyslete se nad tím, jaké vydáváte signály. Co si o vás druzí na základě vašich postojů a grimas myslí. Buďte si jistí, že když to změníte, tak na vás budou lidé reagovat úplně jinak. Zkuste to. Nic vás to nestojí a budete překvapeni, jak velkou moc máte nad tím, abyste se seznámili. Budete se divit, jak velký vliv má to, když začněte o sobě a druhých přemýšlet jinak.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

2 komentáře u „Seriál o seznamování. Díl 2 Jaké vydávat signály při seznamování?

    Eva Únor 14, 2019

    Dobrý den. Je mi 42 let, jsem sama už 5 let a z toho půl roku rozvedená. Chtěla bych vědět, proč přitahuji samé starší nápadníky. Většinou jim je přes 50 a jeden má dokonce 63 let. Ráda bych poznala někoho věkěm k sobě, ale nevim kde dělám chybu, že přitahuji starší. Ještě musím podotknout, že žádný z nich nemá vyřešenou minulost a to je také další věc co mi vadí. Je možné u mne něco změnit, na něčem zapracovat, abych zajímala muže věkěm do padesátky? Do společnosti chodím, kontakt navazuji, ale stále bez uspěchu. Mám pocit, že muži do 50. jsou všichni zadaní. Vyřešenou minulost mám a ráda bych poznala muže, pro kterého nebudu jen pobavení. Tuto zkušenost už také mám. Děkuji.
      Karel Chába Únor 19, 2019

      Dobrý den, Evo, pokud vám nevyhovuje, jak žijete, tak nemáte vyřešenou svou minulost. Pakliže se chcete posunout, potřebujete začít chodit na psychoterapii, kde se budete snažit sama sebe více poznat a pochopit. Odpovědi na to, proč nejste spokojená, jsou ve vás, a je nutné se k nim dostat.

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů