Seriál o seznamování. Díl 2 Jaké vydávat signály při seznamování?

Mnoho lidí si stěžuje, že se nemůže seznámit. Stěžují si na protějšky, na to, že jsou někteří lidé nafoukaní, nepřístupní, tváří se arogantně, že nemají příležitosti a beztak to nemá cenu atd. Ano, to nepopírám, že to tak v některých případech je. Ovšem vy to můžete částečně hodně změnit a ovlivnit. Jak? Musíte vždy nejdříve začít u sebe.

Mám kamarádku, která se chce seznámit, chce mít pěkný vztah a založit rodinu, nicméně když si vyrazí do společnosti, tak se na muže tváří tak, že se jí bojí, myslí si, že je arogantní a nedostupná. Někdy se dokonce chová tak, že si muže dobírá, dělá vtípky, které spíše ubližují, a když už jí nějaký muž dá najevo zájem, tak jí vždy na daném muži něco nevyhovuje. Ona se ale přesto pořád diví, že se nemůže seznámit. Vůbec jí nedochází, kde může být chyba.

Vždy se okolo nás odehrává svět tak, jak mi ho cítíme uvnitř sebe. Pokud si myslíme o lidech jen to špatné, bojíme se jich, nechceme si je pustit k tělu, tak to z nás vždy ucítí. Pokud se bojíme vztahů, zklamání, tak to v sobě neukryjeme. Všichni vidí, že jsme stažení do sebe, že se mračíme, že z vás vyzařuje negativní energie a nebudou se s vámi chtít bavit natož seznámit.

Není vůbec pochyb, že seznamování začíná u toho, jak jste naladěni, jak se tváříte, co vyzařujete a hlavně co si myslíte o sobě a o druhých. Pokud tedy máte problém se seznamováním, tak vám nejdříve doporučuji, abyste se zeptali na sobě nezávisle několika přátel, jak na ně působíte, když se chodíte bavit, jste ve společnosti mezi cizími lidmi. Možná se budete velice divit, co se dozvíte a nemusí to být příjemné. Bez zpětné vazby ale bude posun složitý, protože mnoho z vás považuje své chování za normální.

Zapracujte pak na změně. Myslete na to, abyste se tvářili neutrálně až příjemně. Já tomu říkám vyvolávat si pocit, že mám v sobě slunce a teplo. Představuji si, že to pozitivní ze sebe doslova vyzařuji na lidi a snažím se jim kus toho pěkného ze sebe dát. Jděte mezi lidi s tím, že chcete dávat ze sebe to dobré, pozitivní a seznamování je až sekundární.

Smýšlejte o sobě a o druhých pozitivně. Mnoho z vás řekne „to nejde, není důvod si myslet o sobě a o druhých to dobré“. Nedivte se ale pak, že se nemůžete seznámit. Vždy můžete najít něco pozitivního na sobě a na druhých.

Začněte tedy u sebe. Nehledejte problém na druhé straně. Tam není. A pokud by byl, tak na jeho změnu beztak nemáte vliv. Zamyslete se nad tím, jaké vydáváte signály. Co si o vás druzí na základě vašich postojů a grimas myslí. Buďte si jistí, že když to změníte, tak na vás budou lidé reagovat úplně jinak. Zkuste to. Nic vás to nestojí a budete překvapeni, jak velkou moc máte nad tím, abyste se seznámili. Budete se divit, jak velký vliv má to, když začněte o sobě a druhých přemýšlet jinak.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.