Jak se chovat k ženatému milenci?

Milenecký vztah se ženatým mužem je mnohdy lákavý. Je tady někdo, kdo po vás touží, s kým si můžete tajně psát, těšit se na něj. Utajené schůzky jsou pro vás určitým dobrodružstvím a zpestřením všedních dní. Nemusíte se o něj starat, prát mu, či vařit, to obstará manželka. Vy se jen necháváte rozmazlovat a hýčkat. Ale pozor! Každá mince má dvě strany.

Jak se chovat k ženatému milenci?

Ženatý milenec? Ano, ale… Každý milenecký vztah má svoje plusy a mínusy. Dvojnásobek to platí v případě, že váš milenec je ženatý. Pokud uvažujete o takovém typu vztahu, či už v takovém vztahu jste, je dobré si uvědomit několik zásadních věcí. Tyto věci vám pomohou k tomu, jak se chovat tak, aby vám tento vztah „nepřerostl přes hlavu“.

1. Potřebujete si uvědomit, co od vztahu očekáváte.

Uvědomte si, co od mileneckého vztahu s ženatým mužem očekáváte. Pokud je důvodem pouze sex a nenaplněné erotické fantazie, může takový vztah, za určitých podmínek dobře fungovat. Toužíte-li po lásce, začínat si vztah s někým, kdo je ukotvený někde jinde a čekat, že se změní a vše kvůli vám opustí, je spíše iluze. Uvědomte si svá očekávání, a s tím související vlastní hranice, které nechcete překročit.

2. Zvažte možné důsledky takového vztahu.

Pokud se rozhodnete do takového vztahu vstoupit, zvažte možná rizika, která s takovým typem vztahu souvisí. Pokud už v takovém vztahu jste, uvědomte si, jaký dopad může mít tento vztah na vás, vaše okolí, příp. rodinu, pokud by se někdo o vašem vztahu dozvěděl. Uvědomte si, že každá akce má svůj následek.

O vašem vztahu se nemusí nikdo dozvědět, ale náhoda číhá na každém kroku. Pokud by skutečně došlo k prozrazení vašeho vztahu, je dobré si popřemýšlet o tom, co by v takovém případě následovalo. Jste ochotna nést tuhle míru rizika?

3. Potřebujete se domluvit, jakým způsobem bude váš vztah realizován a domluvit si JASNÁ PRAVDILA vašeho vztahu. Vytvořte spolu DOHODU.

Pokud víte, co od vztahu očekáváte, zvážili jste možná rizika, sedněte si spolu a domluvte si jasná pravidla, jak bude váš vztah fungovat. Tyto pravidla vám pomohou k uvědomění si, jak se chovat k ženatému milenci.

Dohoda může zahrnovat tyto aspekty:

• Co každý od vztahu očekává

• Co do vztahu budete přinášet vy a co ženatý milenec

• Jakým způsobem se budete kontaktovat

• Jak se budete k sobě chovat na veřejnosti

• Kde se budete scházet, a kdo to bude zařizovat

• O čem budete společně mluvit, a jaká témata budou tabu

• Jak často se budete scházet

• Jakým způsobem budete trávit čas mimo „postel“

• Kdo co bude platit

• aj.

Pravidla, na kterých se vzájemně dohodnete, dodržujte. Budete tak díky nim předcházet nepříjemnostem a nedorozuměním. Milenecký vztah si budete více užívat.

4. Mějte se na pozoru v případě, když zjistíte, že vám vztah přerůstá přes hlavu.

Mít vztah s ženatým milencem je jako „tenký led“, který se pod vámi může kdykoliv prolomit. Mějte se proto na pozoru, pokud zjistíte, že vám tento vztah přerůstá přes hlavu. Pokud se vaše očekávání vůči mileneckému vztahu začnou měnit, je důležité si o tom s ženatým milencem promluvit a zjistit, zda to cítí a vnímá podobně. V tomto případě opět nastavte nová pravidla.

Pokud se ovšem stane, že vaše emoce neustojíte a do ženatého milence se zamilujete, ZASTAVTE SE. Pokud vztah chcete udržet, vraťte se zpátky k dohodě a držte se svého očekávání v rámci mileneckého vztahu. Pokud to nejste schopni dodržet, raději vztah ukončete. Stavět vztah na základě lží a tajností, není moc dobrý a kvalitní základ pro spokojený a harmonický partnerský vztah.

Pokud se nacházíte v mileneckém vztahu a nevíte si rady, zda má smysl v něm pokračovat či jej ukončit, potřebujete poradit, nebo nasměrovat, jak dál ve svém životě pokračovat, neváhejte a kontaktujte partnerského poradce v sekci konzultace.

Autor článku: Ing. Marie J. studentka kurzu partnerských vztahů

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů