Seriál o seznamování. Díl 1 Kde se seznamovat?

Mnoho lidí si myslí, že jsou nějaká speciální místa, kde by bylo dobré se seznámit. Není to úplně pravda. Seznamovat se můžete všude. Ovšem není pochyb o tom, že každé místo má svá specifika. Seznamování v baru, na párty, diskotékách v lidech spíše evokuje pocit, že tam nemohou najít toho správného partnera. Že tam všichni chodí jen lovit na jednu noc. Nesouhlasím, ale uznávám, že naděje na nalezení vysněného partnera je menší. Pokud vy se považujete za dobrého a kvalitního člověka, tak proč by tam nemohl být někdo vám a vašim kvalitám podobný? Nechoďte tedy na tyto místa s programem v hlavě, že je to tak, jak je výše popsané. Buďte otevření, bez předsudků a s pozitivní myslí, všímejte si signálů, které vám protějšek dává.

O signálech si napíšeme více v jednom z dalších dílů. Seznámení v práci, v partě, při opakovaných společenských a sportovních aktivitách. Tyto místa jsou jedny z nejlepších na seznamování. Důvod je jasný. Máte šanci se na osobu, která vás zajímá, optat kamarádů, kolegů. Další velkou výhodou je, že poznáváte postupně, jaký ten člověk je a máte čas na rozhodnutí, zda chcete s takovým člověkem začít randit. Pokud tedy nemáte zatím tyto příležitosti, tak si je vytvořte. Dnes není žádný problém si najít na internetu právě ty aktivity, které by vás bavily a začít do těchto skupin chodit. Seznamování na ulici v nákupních centrech, MHD atd. O seznamování na těchto místech panuje opět mnoho fám, předsudků a nepravd. Především to, že je to divné, úchylné a já nevím co ještě na těchto místech někoho oslovit. Někteří o sobě tvrdí, že kdyby se na takovém místě nechali balit, tak si bude každý myslet, že jsou slušně řečeno špatní. Nesouhlasím s tím a nevidím nic špatného na seznámení na těchto místech, pokud to má nějaká pravidla. O těch ale zase v dalším díle.

Seznamky. Doba je rychlá, jsme pohodlní a seznamky jsou pro mnohé řešení. Proč ne. To, že je tam mnoho nepoctivců a lidí, kteří si řeší své mindráky, o tom není pochyb. Ovšem i na seznamce se dá najít kvalitní partner a mnoho lidí na seznamku nedá dopustit. Pokud se budete snažit dodržet určitá specifika seznamování on-line, tak máte šanci. Takže do toho. Souhrnem vám chci doporučit, abyste odhodili předsudky a stud a seznamovali se, kde je vám libo. Vaše štěstí máte plně ve svých rukou a já vám držím palce, aby bylo co nejdříve naplněno. Vše je jen o tom, co si umíme představit, co si myslíte, že (ne)můžete. Vždy dostáváte jen to, čemu věříte. Věřte tedy, že to jde, že je jedno, kde se to děje a že si najdete přesně toho, koho hledáte.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

Komentáře

Své komentáře prosím formulujte maximálně do 700 znaků!
Jakmile bude váš komentář zodpovězen, budete upozorněni e-mailem. Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

* povinný údaj

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů