Žena se mnou nechce spát

Sex patří mezi základní lidské potřeby a jeho dlouhodobý nedostatek může mít pro některé jedince silně negativní vliv na náladu a celkové psychické rozpoložení.

Sex je důležitou součástí každého partnerského vztahu. Samozřejmě nelze říct, že sex je to jediné důležité ve vztahu, ale je pravdou že může tvořit až 50 % spokojeného vztahu.

Proto pokud s vámi žena nechce spát, nepodceňujte tento problém a včas ho řešte.

Nejčastější důvody, proč žena nechce se svým mužem spát:

1. Každý má v sobě jinak nastavenou potřebu sexu. Každý sex potřebuje jinak často. Někdo sex potřebuje každý den, někomu stačí jednou do měsíce. A pokud se sejdou dva lidé s takto rozdílnými potřebami, vzniká problém.

2. Obecně muži a ženy vnímají sex dost rozdílně. Ženy ho obvykle prožívají více smyslově. Naopak muži sex berou více pocitově, jako fyzickou potřebu. Každý z vás také může mít jinou představu, co by vám měl sex dávat a jak by měl probíhat.

3. Dlouhodobě neřešené problémy ve vztahu mají obzvláště na ženy negativní dopad. Pokud se u vás takové problémy vyskytují, žena se necítí dobře, nemá na sex vůbec náladu. Ženy totiž k sexu potřebují trochu jiné věci, než muži. Především se musí cítit dobře, musí se cítit milovány, opečovávány a potřebují ve vztahu dlouhodobou pohodu.

4. Muž je v posteli svým způsobem sobec a zajímá se jen o své potřeby a představy. Vše je podle jeho. A pokud třeba sobec není, tak nechápe, co jeho žena potřebuje a jak sex prožívá.

5. Ze vztahu se na straně ženy vytratila chemie. Muž bez toho, že by udělal něco špatně nebo své ženě ukřivdil, ji prostě přestal přitahovat. To se bohužel stává i mezi lidmi, kteří si jinak rozumí.

6. Žena si našla někoho jiného, a proto pak už nechce s manželem spát. Nevěru je ale třeba brát jako důsledek nějakých problémů, na kterých jste se podíleli oba dva..

7. Žena má problémy, mohou být i zdravotní. A z nějakého důvodu o tom s vámi nechce mluvit. Nebo to mohou být problémy v práci či dlouhodobý stres z věcí, kterého se vašeho vztahu vůbec netýkají. Prostě na sex nemá ani pomyšlení.

8. Žena v sobě nějaký psychický blok z minulosti. Ani o tom sama nemusí vědět, nebo se o tom stydí mluvit. Přestože se tento problém nějaký čas neprojevoval, neznamená to, že se nemůže projevit později.

9. Muž ženu přestal přitahovat, protože o sebe nepečuje, kouří, pije, zanedbává hygienu. Prostě je jí něčím nepříjemný.

Ať už je to kterýkoliv z výše uvedených důvodů, společným jmenovatelem je obvykle špatná nebo žádná komunikace. Buď máte ve vztahu velký problém s komunikací, nebo se vám kupí dlouho neřešené problémy. Vaše žena se pak necítí dobře a není schopná sexu. Může to být i tak, že v jiných věcech si rozumíte skvěle a komunikujete bez problémů, ale o sexu se společně moc bavit neumíte. Stydíte se, nebo může mít jeden z vás nepříjemné problémy z minulosti, o kterých nechce mluvit.

Jak to řešit?

Jediným řešením je správná komunikace ve vašem vztahu. Ideálně se s vaší ženou předem domluvte, kdy se o těchto problémech pobavíte. Snažte se slušně si popovídat o tom, co vám nevyhovuje, co byste chtěl a jak byste si to představoval.

Pokud moc nevíte, jak začít, přečtěte si článek Proč by měl mít každý vztah pravidla komunikace.

Pokud se vám to přesto nedaří vyřešit, nerozcházejte se hned, nehledejte si milenku. Kontaktujte odborníka na partnerské vztahy, který vám pomůže. Lidé tyto problémy často sami řešit neumí. A i když se sami domnívají, že pro vztah udělali maximum, mnohdy to tak není a dělají mnoho zbytečných chyb.

autor článku: Karel Chába

Novinky
na váš e-mail.:

Jak zvládat partnerské vztahy

Informace o zpracování osobních údajů
Zadat váš email

Zaslat na email

vytisknout

26 komentářů u „Žena se mnou nechce spát

  Dušan Září 29, 2014

  Pokud je duvodem to, ze vymizela chemie, tak se asi neda nijak vratit zpet komunikaci. Na to asi neexistuje zadne reseni, ne?
   Karel Chába Říjen 1, 2014

   Dobrý den, otázkou je, proč ta chemie zmizela a hlavně, když zmizela, co tedy budete dělat dál. Na to potřebujete spolu komunikovat a dohodnout se.
    Rudla Květen 2, 2015

    No a když nechce ani komunikovat??
     Karel Chába Květen 4, 2015

     …bohužel bez komunikace to nemůžete posunout. Zkusil bych tedy zjistit, co by se muselo stát, co potřebuje, aby komunikovala.
  Jaroslav Nikodým Říjen 6, 2014

  jsme na tom stejně, můj přítel semnou nechce spát.
  Honza Únor 24, 2015

  Také mám už dlouho problémy s nechutí manželky k sexu,trvá to od té doby co jsem zjistil nevěru od manželky s kolegou v její práci.Zkoušely jsme si o tom povídat,ale čím více jsme si o tom povídaly a zkoušely řešit,tím to je horší a horší.Nejdříve jsem si tu nevěru přiznával na mojí vinu z neuspokojení manželky v sexu,ale ani milenci mé manželky se nepovedlo to co ženy vyhledávají.Jediné co jsem zjistil,že manželka hledala nějaký adrenalin a povyražení v partnerském vztahu,což po narození dítěte a vydělávání peněz na hypotéku z jednoho platu z mojí strany nepřipadalo v úvahu.Toto trvá už pět let a už si prostě nevíme rady a ani odborníci,máme se rádi,ale já sex prostě potřebuji více.
  Honza
   Karel Chába Duben 24, 2015

   Dobrý den, pokud budu vycházet pouze z toho, co píšete, tak si myslím, že to řešitelné je. Důvodů toho, proč to řešíte tak dlouho, může být více. Nefunguje vám komunikace a nejste schopni si vysvětlit důležité věci. Nefunguje mezi vámi správná energie – mužská/ženská. Atd. Nicméně ať je to, jak chce, tak si musíte upřímně říci, co se děje, co kdo chce a potřebuje. Pak se buď ukáže, že máte tak rozdílné potřeby a názory na tuto oblast, že vám to fungovat nemůže anebo zjistíte, co je nutné ke změně.
  miroslav Duben 16, 2015

  dobry den .Jme se zenou dva roky oba uz jsme jednou rozvedeni mame se moc radi ale po roce bezvadneho a velmi casteho sexu najednou nic .jako kdyz utne.manzelka je o sest let starsi ale nemyslim ze to je ten hlavni duvod.dost se pro to trapim a nevim co dal.tvrdi ze je moc stastna ale neco se v ni zablokovalo.Uz i premyslim ze se ji nejak a necim hnusim ale nevim cim.pred tim co jsme se poznali mela o dost mladsiho pritele s atletickou postavou a docela fesaka coz ja atlet opravdu nejsem.tak mozna ji zacal chybet.
   Karel Chába Duben 24, 2015

   Dobrý den, není nic horšího, než si dělat v takové situaci domněnky a pak se jimi řídit, cítit se dle nich a komunikovat, jako by bylo jisté, že jsou pravdou. Nejlepší řešení je si o tom upřímně popovídat. Vše ostatní bude polovičaté řešení a bude to možná jen horší. Musíte tedy požádat partnerku o to, abyste si nalili čistého vína.
  Milan Červen 15, 2016

  V bodě 5 píšete že se ze strany ženy vytratila chemie co s tím,když o tom nechce mluvit.Hned se rozčílí a říká že myslím jen na to jedno,ale to není pravda svou ženu bezmezně miluji a nechci jí podvádět.K sexu potřebuji ženu milovat jinak to pro mě nemá smysl.Co mám dělat jsem s toho neštastný a dost často frustrovaný.
   Karel Chába Červen 19, 2016

   Dobrý den, vůbec svou ženu neposloucháte. Je jedno, jak je to z vaší strany. Ona vám jasně říká „necítím se dobře, mám z tebe takový pocit“, volá o pomoc. Pokud tedy chcete, aby byla naplněna vaše potřeba, nejdříve budete muset naplnit její potřeby. Musíte tedy zjistit, co jí vadí, nevyhovuje, chybí a pak to změnit.
    Martinez Červenec 17, 2016

    Tak to je odpověď-neodpověď! Prakticky jste odpovědel tak,že neexistuje řešení. Milan psal,že s ním žena nechce mluvit. A vyznat se v ženách je někdy pro chlapa tvrdý oříšek. Volá o pomoc? Milan psal,že je tu pro ni a ona jím evidentně opovrhuje. Co má tedy dělat? Myslím,že na to se ptal.
     Karel Chába Červenec 25, 2016

     Rád doplním a vysvětlím svůj postoj a radu. Milan má tyto možnosti. A) bude dál dělat to, co teď. Naléhat/snažit se to řešit tím samým způsobem jako do teď. Takže výsledek bude stejný. Za b) Milan něco změní. Změní princip, jak do teď problém řešil (a to by bylo rozumné, když se jeho snaha míjí účinkem). Bude tedy na přechodnou dobu myslet více na svou ženu. Ona mu jasně říká „myslíš jen na jedno“ a vždy se při tom rozčílí. O čem to vypovídá? Že i ona je člověk, který má své problémy a i ona nějak prožívá popisovanou situaci. Ona se necítí dobře a jako typická žena mu to říká. On to nechápe. To, že mi píše pan Milan, neznamená, že problém je jen na straně ženy. Neznamená to, že on vše dělá dobře a ona vše špatně. Na tom, co se děje se podílejí oba. Když to shrnu. Milan je nespokojený, on tedy musí začít se změnou. On musí začít situaci řešit. Pokud ne, nic se nezmění. Nemohu mu poradit nic jiného už proto, že mi píše právě on. Nemám jak ovlivnit jeho paní. Pokud bude Milan „hrát“ hru na viníka a poškozeného, mají oba nulovou šanci. Ve vztahu nejde o hledání pravdy, nýbrž o kompromis. To, co jsem poradil, není pro Milana, to je pro pár a je mi jedno, co kdo z nich (ne)dělá. Jinými slovy já se nepřikláním k Milanovi jen proto, že mi napsal. Já nezachraňuji Milana, ale jejich vztah.
  Koumes Říjen 8, 2016

  Žena mi po 10 létě manželství a neustálé snižování frekvence sexu (až na 1x měsíčně) řekla, že ji sex nebaví, spíš obtěžuje a unavuje. Neví proč. Není to prý mnou. Jiného muže určitě nemá a ani nechce, poradnu odmítá. Mám dojem, že je frigidní. Nesnese ani doteky, mazlení, líbání. Prý si to mám „dělat“ sám. Zvažuji návštěvu privátu, milenku. Rozvádět se nechci, ale bez sexu žít nedokážu. Děkuji.
   Karel Chába Říjen 11, 2016

   Dobrý den, vaše paní by určitě měla vyhledat sexuologa. Pokud bude stále odmítat, tak se pak nemůže divit, že jí budete nevěrný. Je jasné, že pokud paní nezačne být aktivní v řešení svého problému, nic se nezmění a měl byste jí otevřeně říci, jak se zařídíte.
  jiri Listopad 17, 2016

  Zdravim moje pritelkyne taky semnou odmita spat. A to sme spolu prez dva roky. Mame jedno mimco a druhe na ceste. Ale kdys ji po 3 hodinach premluvim tak je to onicom. Jak to rict rostahne nohy a poslus si. Vubec se semnou nemazli nelibase semno a ani lasku mi nedava najevo. Tak nevim
   Karel Chába Listopad 17, 2016

   Dobrý den, nějakou příčinu její chování má. Jen ona to ví, proto musíte s ní o tom komunikovat. Nenutit ji do sexu, nicméně se zajímat o to, co se děje, co jí vadí, trápí, atd.
  Josef Květen 17, 2017

  Dobrý den. Mám asi taky velký problém když to čtu co se tu pise. S partnerkou jsme spolu 5 měsíců a najednou se mezi námi vytvořil blok žena přestal dělat vše co ke vztahu patří .. sex Hezka slova doteky proste vše je pryc .. kde je problém ? Snažím se stále stejne dávám do vztahu max odměnou toho je nic zpet.. hlídá si zda jsem na sociální síti zda si s někým nepišu ale jak mile zjisti ze mam zapnutý fb hned jsem nevěrny a mam odejít .. mate radu Jak dostat vše zpet na začátek kde byli vše ? DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ
  Petronela Červenec 24, 2017

  Dobrý den, máme přesně zde popisovaný problém. A já jsem ta co nemá chuť. S komunikací nemáme nijak velké problémy a i přesto nevím čím je to způsobeno. Nejvíce by asi pasoval asi bod 3 jen s tím rozdílem, že nejde o dlouhodobé problémy. Partner se mi věnuje stále stejně jen mám pocit, že bych potřebovala víc. Partnerovi jsem to řekla a nevidím žádný posun. Co s tím? Předem děkuji za odpověď.
  ibou 75 Říjen 31, 2017

  Dobrý den, jsme se ženou 10 let a máme dvě dětí 9 a 6. Před týdnem mi žena oznámila, že již se mnou nikdy nechce sex. Při hledání společné komunikace je nevrlá. Prý chce čas a netlačit. svou ženu miluji i když to občas zaskřípalo. Navrhla mi si najít milenku, ale já ji miluji, ale doživotní celibát mě opravdu děsí. Navrhnul jsem ji návštěvu manželské poradny, ale odpověděla, že mám já navštívit sexuální. Moc mě to trápí a nemůžu jíst a spát a při pohledu na ni mě bolí srdce. Mám strach, že je to konec a že ji ztratím. Chci najít společnou řeč, ale zatím to vypadá, že jen mluvíme a já se ji bojím nějak pohoršit, aby to nebylo to poslední. Co mám dělat? Děkuji za odpověď.
   Karel Chába Listopad 6, 2017

   Dobrý den, měl byste jí teď vyhovět a dát jít ten čas a prostor. Nic teď svým nátlakem nevyřešíte. Také mě zaujalo to, že vás posílá k sexuologovi. Zamyslete se nad tím. Tam je posílán někdo, kdo má problém.
  Petr Únor 22, 2018

  S manželkou nesoulozime více než 3 roky. Ať se snažím být dobrým manželem a otcem, nic nepomáhá. Snahu jít spolecne za odborníkem odmítá. Nevnímá, že je něco špatně. Dle mi prostě nemá potřebu sexu a já se musím přizpůsobit. Razantní změna nastala po narození dvou dětí. Těhotenství zejména to první bylo dramatické, nakonec vše dobře dopadlo. Mou snahu o komunikaci odmítá. Jsem frustrovaný, milenka situaci nevyřeší. Žiju jako v nuceném celibátu, jako úchyl, který ve svých 40 letech musí masturbovat, aby se z toho nezbláznil. Manželce to nevadí.
   Karel Chába Únor 26, 2018

   Dobrý den, Petře, je bohužel smutnou skutečností, že když druhý nechce, respektive situaci považuje za normální, uspokojivou nebo dokonce naplňující, tak s ním jen tak něco nehne. Člověk na místě vaší ženy to pak nedělá často naschvál, jen bohužel vše poměřuje dle sebe. Když nic z diplomatických možností nepomáhá, je někdy dobrá „terapie“ šokem. Nicméně je tam velké riziko, že vztah úplně skončí. Zkuste ji ještě napsat dopis, kde vše, co cítíte, dobře popíšete. Kde jí vysvětlíte, že nejde jen o ten sex, ale o to, jak se k vám celkově staví ve spojení s vaším problémem. Že by vám na začátek stačilo, kdyby se chovala tak, že má zájem problém řešit. Mluvit s vámi o něm.
Omlouváme se, komentáře a poradna jsou dočasně vypnuté. V případě, že potřebujete vyřešit svůj partnerský problém, můžete využít služby písemné konzultace. Pro více informací klikněte zde.